Vraždy v Midsomeru

• Velká Británie Midsomer Murders (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Předloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (více)

Série(24) / Epizody(140)

Maja238

Je to určitě skvělý seriál, což o to... Jen se mi zdá, že už je celý Midsomer vyvražděný. :D Ale jinak super. ()

walkingdead

2 hvězdy za atmosféru, 2 za dobré herce, ale 1 dolů za tu stopáž... 100 minut je prostě na detektivku, která není postavena na explozích, přestřelkách a rvačkách, imho moc :) ()

Fenris 13

Stará dobrá Anglie...jen jedno by mně zajímalo, kolik lidí je vlastně v Midsommeru ještě naživu? :-) Tom Barnaby je sympaťák k pohledání. ()

bosquete

Ač už v televizi běží 12 série, jsou jednotlivé díly stále originální a kvalita seriálu vysoká. Tom Barnaby i jeho tři seržanti jsou sehraná dvojka, přičemž Gavin, Dan i Ben jsou dosti povahově odlišní. Barneby není žádný fešák ani přechytřelec, ale stárnoucí sympaťák se skvělými dedukčními schopnostmi. A seržanti nepůsobí jako "přicmrndávači" hlavního komisaře/inspektora, jak tomu u různých detektivek na našich obrazovkách jsme zvyklí. Atmosféru dokresluje šef inspektorova stále trpělivá žena a dcera. Nesmím také zapomenout na dobrého patologa Bullarda, trošku strašidelnou úvodní znělku:) a náš vynikající dabing. Takže závěrem mohu zhodnotit, že se jedná o vynikající detektivní seriál, který je u mě téměř na stejné úrovni oblíbenosti jako absolutní jednička Hercule Poirot. ()

B.enka

Já to nějak nechápu - podle všech mých propočtů, by v Midsomeru už neměla žít ani duše, vzhledem k tomu, že se zde všichni navzájem vyvraždili. Samozřejmě jsou tu tajemní cizinci, kteří se tu postupně objevují, zabíjejí a zase mizí - většinou v tratolišti krve nebo hlubokomyslném záběru na vrahovu klepající se bradičku. Navíc je tenhle seriáln neuvěřitelně dlouhý, utahaný.... Ale dobrá, pokud tedy pominu tyto zjevné nedostaky, tak Bááárneby je docela řízek....a tak, no. ()

Snapphanar

Je něco podivného v tom koutku střední Anglie zvaném Midsomer. Kupříkladu - kolik obyvatel tam ještě žije? Aneb alespoň že ještě existují ti turisté! ()

djbarrel

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Skvělé detektivky ve kterých je kladen důraz na samotné vyšetřování a ne jak je teď moderní samé barevné vodičky a mikroskopy. Tady nejsme v laborce v Los Angeles nebo Miami, ale v terénu v Midsomeru, kde obyvatelé přilehlých vesnic hynou rychlostí blesku. Nicméně neomylný vyšetřovatel Tom Barnaby vždy vše vyřeší a svou neomyslností tak trochu štve svého kolegu (podobnost s Poirotem čistě náhodná ?). Velmi kvalitní seriál s výbornou atmosférou a některé díly jsou i trochu mystery. 95 % ()

Ltblue

Predovšetkým musím hodnoťiť prostredie a to je krásne.Nie ako u nás na Slovenksku špina a bordel.Skvelé zápletky na rozmýšlanie.Já jsem inšpektro Barnaby. ()

dadinka

Oblíbená otázka - Kdo ještě žije v Midsomeru? Kromě Barnabyho (který lehce odevzdaně snáší další a další mrtvoly stejně jako společenské akce s manželkou) a Troye (který to, co mu chybí na důvtipu, vyrovnává roztomilostí) a Barnabyho manželky s dcerou (které nepřekvapuje počet sousedů snažících se je čas od času zabít) ještě (překvapivý) počet starousedlíků = budoucích obětí nebo zločinců. Stejně je to ale stále napínavé a zajímavé. A když se ozve úvodní znělka nánáánanánáánánáááááááááánááááááá..., vím, že další dvě hodiny strávím u obrazovky. ()