Vraždy v Midsomeru

• Velká Británie Midsomer Murders (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Předloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (více)

Série(24) / Epizody(140)

boo-boo

Seriál môjho detstva. S odstupom času sa divím, že Midsomer nevymrel pri tom, koľko mrtvol sa tam zvyklo nahromadiť než sa došlo k pointe. ()

Gekon

Perfektní detektivní seriál , který v záplavě německého a amerického detektivního bahna nemá konkurenci. Je to prostě pravá poctivá anglická detektivka. + vynikajicí znělka. ()

Arccos

Tohle hodnoceni ovsem plati jenom na prvni dve tri rady. Potom 3/5. Jinak vyborna ukazka toho, jak muze vypadat krimi serial, ve kterem se (temer) nestrili, neskace z vrtulniku a nejezdi tankem. Zlociny jsou mnohdy krasne zapletene, jako u klasickych anglickych detektivek. Barneby a Troy nejsou zadni strhani machri, ale sypmaticti a inteligentni vysetrovatele. Navic nechybi vtip. Kdyz tohle vse zasadite do krasneho anglickeho venkova, neni co resit. Postupem casu se uz ale serial zacal trochu moc opakovat, motivy a zpusoby vrazd prestavaly byt logicke. Vadit zacal i pocet vrazd v kazdem pripadu, protoze u jedne mrtvoly nezustalo snad ani jednou. Mozna pro nedostatek dramaticnosti? Nevim, ale v Midsomeru byste zrejme po nekolika seriich nenasli zadnou uplnou rodinu :). ()

mikhail

Prekvapujúco dobrý seriál, ktorý si dlhodobo držal vysokú kvalitu. Síce postupom času dochádzajú nápady, ale ešte aj tak sa dajú nájsť vysoko nadpriemerné časti (napr. 7 časť IX. série Midsomer Murders IX. - Last Year´s Model). Po zrelej úvahe úvahe zvyšujem na 5*, pretože z dosiaľ natočených serií by som kľudne vybral 20 vynikajúcich častí dosahujúcich kvalít legiend seriálového krimi žánru (Colombo, Slečna Marplová, Hercule Poirot). ()

LuNaj

Vzpomínám si, jak jsem na konci KAŽDÉHO dílu prakticky ani nedýchal a čekal, jak to celé dopadne. Takhle mají vypadat detektivky. Napětí až do konce, šmrnc, super představitelé... ()

nmarca

Anglické detektivky jsou prostě nejlepší. Tahle je někdy trošinku překomplikovaná, ale patří k mým nejoblíbenějším. ()

manik16

Mohlo by to mít i 4 hvězdičky, kdyby už nebyl Midsomer třikrát vyvražděnej. Ale jinak vážně dobrý, skvěle vystižený ponurý anglický venkov, děsivý vraždy a příjemný detektiv Barnaby. Ostatní kriminálky by si měly vzít příklad. ()

maoc

Velmi dobrý typicky britský detektivní seriál s perfektně padnoucím hlavním protagonistou, často výborně zahranými ostatními party a slušnou, mírně mysteriózní atmosférou. První série byly určitě na 4 hvězdičky, ale s přibývajícími díly se kvalita postupně snižuje. Nejhorší je zatím poslední (a já doufám, že už opravdu poslední) XII. série, za kterou musím chtě nechtě tu čtvrtou hvězdičku ubrat. Scénář se pokouší vpašovat do detektivky více humoru, což by sice nebylo na škodu, kdyby nebyl často infantilní a nemístný. Navíc se to celé intenzivně posouvá do roviny "točme propána dál, dokud se to líbí", kvalita šla prostě dolů./////////////////////A ještě pár věcí, které mi vadí na celém seriálu: IMHO nesnesitelný seržant Scott, z kterého mám pocit, že se svým IQ a chováním hodí spíš na jednoho z tupých zločinců než na policejního důstojníka v tomto seriálu. Fakt nevím, proč ho scénáristi napsali a režisér vede zrovna takhle. Dále se osypávám ze zapojení Joyce a/nebo Cully Barnabyových do téměř každého případu, kdy jsou mnohdy v nebezpečí nebo nějakou naprosto zásadní věcí pomohou případ vyřešit. Tom by si bez nich mnohdy ani neškrtl. Jde samozřejmě o úlitbu gender a politické korektnosti a také ženské části publika, ale mně to prostě nevoní, holky, nezlobte se. Když nad tím tak přemýšlím, jde vlastně o takovou rodinou detektivku, podobně jako např. Julie Lescautová. ()

Meery

moja najoblubenejsia krimi vec... ci ako to nazvať:) Pan Barnaby to vzdy tak okuzlujuco vyriesi, sme tam za pomoci pani manzelky.. krasny kontras: vrazdy a to kludne anglicke prostredie... ()

HarlanWade

Seriál, který mě vždy dostal v první řadě příjemně anglickým - tj. klidným a atraktivním nábojem a taky za poměrně skromných podmínek vytvořenou atmosférou. Jako menší jsem se hlavně neuvěřitelně bál u záběrů na mrtvoly a skákal radostí ze závěrečného rozuzlení, dnes už spíš s klidnou hlavou sleduji, o jak inteligentní se jedná dílo. ()

vaclaw

Kriminální seriál ze staré školy, místy některé díly poněkud pokulhávají, ale jako celek je to velmi příjemné pokoukání. ()

pe3czech

Nezáživné a nenapínavé.. Hrozná hudba. Takové věci mě musejí strhnout. Je to detektivka, ne kurz vaření pro předškolní mládež:) ()

Numerobis

I kdyby by to jinak nebylo vůbec k ničemu, je to tak dobře nakroucené, že své hodnocení zvedám, co to jde. Hlavně proto, že jeden z mých "známých" tenhle skvost zastřižených trávníků ohodnotil dvěma hvězdičkami. Nerad to říkám, ale je to né-li lepší, pak alespoň na roveň Herculu Poirotovi. ()

korect

Jedna z nejlepších detektivek, co je v televizi k vidění. Suchý anglický humor, originální případy Christieovského typu a skvělý Nettles (+ Troy- nejlépe). Epizodní postavy jsou přirozené, každý díl jiné, kdo si má ale pamatovat ta jména? ()