Vraždy v Midsomeru

• Velká Británie Midsomer Murders (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Předloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (více)

Série(24) / Epizody(140)

marrrrian

Midsomer je mesto s najvyššou kriminalitou na svete v závislosti k počtu obyvateľov. Detektív a hrobár sú tu najlukratívnejšie zamestanie. Možno ešte šoféri hromadnej dopravy, ktorí musia intenzívne dovážať nových obyvateľov, keďže tam, na anglickom vidieku, medzi záhradkárskou komunitou, kde každý dôverne pozná každého, na seba vražda nenechá dlho čakať. Má to však čosi do seba a navyše dôchodci, sediaci celé dni pred TV, majú pri čom spať v svojich kreslách. ()

SuzukiZ

Jednou se jeden daber, ktery namluvil v cestine tento serial, vyjadril, ze se v tom serialu stalo jiz tolik vraz, ze snad uz musi dovazet lidi z okolnich hrabstvi, aby se mohly stat dalsi vrazdy.. ()

Movie Maniak

Je opravdu neskutečné, že si seriál udrží svou kvalitu ve všech 15 sériích. Jinak je to klasické kriminálka alá Agatha Cristie, jenom v moderním hávu. DCI Tom Barnaby a jeho pomocníci jsou sympaťáci už od začátku a dokazují, že dobrý kriminalista nemusí být drsně tvářící se polda střílející na potkání. Zápletky jsou dobře vypointované, anglický humor a prostředí venkova je neokoukatelné. Prostě paráda, téměř dvouhodinové díly utečou jako voda. Doporučuji všem, kteří si chtějí oddechnout od všech technologicky přecpaných CSI klonů. Jo a tu znělku nemůžu dostat z hlavy. ()

Hanz_knife

Výborná znělka, vtipný hlavní komisař. Sice nevím, zda-li v Midsomeru ještě někdo žije, ovšem inteligentní britská krimoška za ten čas stála. Aktualizace: odebrána hvězda za imbecilní nové díly. ()

KatkaMach

Můj nejoblíbenější detektivní seriál. Nedovedu si představit víkend bez Barnabyho. Dokonce i nové díly s Johnem Barnabym jsou stejně vynikající jako ty dřívější. Doufám, že se v Midsomeru bude ještě dlouho vraždit :) ()

aranek

Jestliže v každém dílu zavraždí několik obyvatel a zatknou jejich vraha, musí být celý Midsomer i s přilehlými vesničkami dávno vylidněn. Detektivky staré školy poměrně vysoké úrovně, jen někdy vadí pomalejší tempo a sem tam předpověditelná zápletka. Kdyby seriál končil s koncem Gavina Troye, zasloužil by pět hvězdiček. ()

Aidina

Kdesi uprostřed Anglie je nádherné městečko Midsomer a v něm žijí mírumilovní lidé. Tedy alespoň to tak na první pohled vypadá. Vždycky se najde někdo, komu tak nějak hrábne a začne vraždit. Málokdy se ale spokojí jen s jedinou vraždou. Co díl, to v průměru 3 – 4 vraždy. A proč taky ne, od toho tu je velmi schopný detektiv šéf inspektor Tom Barnaby a jeho parťáci (detektivové seržanti Gavin Troy, Dan Scott a detektivní konstábl Ben Jones, kteří všem těm hádánkám přijdou na kloub:-)). Jediné, co mi tak nějak uniká, je celkový počet obyvatel v Midsomeru, když mají tak vysokou úmrtnost :-)) ()

Hakuna Matata

Seriál, který jsem sice nikdy nesledoval, ale díky tomu, že se na to kouká celá rodina, jsem se tomu nemohl vyhnout. A hezky se na to kouká.. vtipný. Ostatním kriminálkám dobrý konkurent.. ()

AnysekMel

Nevím, jak jinak zhodnotit než: Příjemná ryze britská detektivka. (Zdá se, že se všechna kriminalita Anglie vecpala do krásného, úhledného městečka.) ()

VLADEK

Bohužel po tom, co se děje v desáté a další řadě je třeba jít až na 2 hvězdičky. Už je to fakt trapné. ()

Pepi74

Ideální seriál na dlouhé zimní večery. Rozhodně svižnější než Dálgliš a jeho francouzští kolegové. Venkov Anglie se mi líbí a ty jejich příšerný spolky :o))) ()

matees_no

Neurazí, nenaštve, ale já mám tisíc jinejch kriminálek, na který se podívám a budu z toho mít větší potěšení. Zkrátka ukázková tříhvězda. ()

Paulia

S Poirotem patří mezi moje nejoblíbenější detektivky, i když další série bez Troye už nejsou to, co bývaly ty předchozí (obzvláště Ben mi vůbec k srdci nepřirostl..). Obdivuji krásné anglické prostředí, skvělé dialogy a také Johna Nettlese jako charismatického šéfinspektora. ()

Adolf47

Poklidný britský venkov, krásné vesničky, příjemní a kultivovaní obyvatelé a neméně kultivovaní vrazi. Britové vždy uměli točit kriminálky a tento seriál je toho důkazem. Dobře vystavěný příběh, který vás od začátku do konce nechává napětím a ani vám nepřijde, že jste mu právě věnovali hodinu a půl svého času. Britská klasika. ()

savra

Mezi krimi seriály je výborný. U novějších sérií je mě štve zdlouhavost, která nemá nic společného s napínavostí jako u předchozích dílů... Hodnocení zatím měnit nebudu a uvidíme co bude dál, snad to byly jen slabší díly. ()

veere

Nechci hodnotit, bo jsem vůbec neviděl... Nicméně by mě zajímalo, kdo je v tom městečku stále naživu, když existuje okolo 100 dílů... ()

Karloz

A musím dát 5*, protože tohle jsou krásné detektivky. Žádné nalezení vraha rozborem prdu a podobně. Ano, narážím na různé Kriminálky, které začínají být nudné. Ale tohle je čistá detektivka, vtipná a inteligentní. Mimochodem vynikající dabing a nejen pana Freje. ()