Vraždy v Midsomeru

• Velká Británie Midsomer Murders (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Předloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (více)

Série(24) / Epizody(140)

ThomYorke

Výborný britský krimiseriál, který si od nejstarších dílů až po nejnovější série drží velmi vysokou úroveň. Přispívají k tomu skvělé herecké výkony (zvlášť inspektor Barnaby - John Nettles je skvělý), citlivá práce s atmosférou, příjemné anglické prostředí a mně blízký britský humor, a samozřejmě i zajímavé kriminální zápletky. ()

Spike86

Seriál kvalitních detektivek z prostředí anglické vesnice s dobrou atmosférou a padnoucím hudebním podkresem. Z mého pohledu lepší než většina filmů s Poirotem z jednoho prostého důvodu. Všechno do sebe logicky zapadá a případy jsou vyřešeny jasně, věrohodně, realisticky a bez pochybností tak, že nemám pocit, že detektiv má křišťálovou kouli jako tomu bývá u Poirota dle Agathy Christie. 80% ()

embee

Miluji anglické detektivky a miluji anglický venkov, a i když v okolí Midsomeru je životu nebezpečno, stejně bych tam ráda bydlela. No co, i kdyby na mne jednou přišla řada, aspoň mám jistotu, že Barnaby toho hajzla, co mi to udělal dostane:) ()

Ajfist

Tuctový seriál,který má tu zvláštnost,že se zřejmě odehrává buď ve velmi lidnaté části Anglie,nebo je to hlavní centrum přistěhovalců,protože jina by bylo divné,že tam ti lidé i přes tak vysoký počet vražd stále neubývají. ()

Bodega_Bay

Moje jediná jistota v neklidné bouři života. Poklidný anglický venkov skrývá velké množství psychopatů a sériových vrahů, kteří jen čekají na záminku, aby se mohli pustit do práce. Čím víc mrtvol, tím zábavnější to bývá, Barneby je sympaťák, jeho manželka má smůlu na své volnočasové aktivity, neboť tam často narazí na mrtvolu či vraha a poslední pomocník, konstábl Ben Jones je konečně dobrý parťák pro vyzrálého detektiva. ()

dogrose

Tenhle seriál mi vyloženě dělá dobře a často si notuju průvodní znělku. Rovněž oceňuju, že skončil v pravý čas a nedevalvoval v nekonečném natahování... Souhlas s komentářem od Tosim. Osobně mám nejradši první sérky s Troyem. A počet mrtvých? To je přece nadsázka, která nás fanoušky absolutně nerozhodí! Tleskám českému dabingu, slyšela jsem na jiných kanálech v dvou různých obsazeních, a to se moc nedalo. Ale na Primě v jednom díle první dámy českého dabingu jako Zawadská, Dvorská, Syslová, Vránová, Obermaierová, Svobodová, Fridrichová.... fakt paráda! ()

nydahl

No tak jsem se na asi 20 dilu po nocich podival a dobry.Z pocatku jsem si rekl ze to je fakt marny ale pak me napadlo proc vlastne tento serial vznikl a proc porad bezi.Je to proste serial pro duchodce - postarsi , sympaticky a dobracky inspektor , nadherna krajina oblasti midsomeru , vsude zahradky , zadna krev nebo drasticky zabery - proste poetika.Taky 90 minut kazdyho dilu a pomerne vlekle tempo budou asi bonusy , ktere duchodci doceni.No proste z tohoto pohledu je to pro me dobre odvedena prace a tak to ma asi bejt.V serialu jsou teda neskutecne krasny baraky a exteriery vubec + pekny veteran auta. V jednom z prvnich dilu se mihnul Orlando Bloom a taky sousta jinych pozdeji znamych tvari.Prdel je jak skoro v kazdym dile zarvou po prvni vrazde jeste tak 3 - 4 lidi a ze vetsina zapletek ma puvod pred mnoha lety kdy mistni lord preprcal ve staji nejakou sluzku atd atd .....no serialy nehodnotim tak prisne takze tady 4 hvezdy - dobra zabava pro babicky a dedy a proc proste ne. ()

sajez

Docela se divim,ze ma inspektor Barnaby jeste co vysetrovat.Nemeli by byt uz vsichni v Midsomeru mrtvi?Tolik mrtvol nemaji nikde na svete:o) Vrazdy v Midsomeru mam rad,sympaticky inspektor,klidne anglicke prostredi a humor.Navic si serial drzi po celou dobu slusnou uroven. ()

Sevprince

Jasné jasné, taky znám vtipy, kdo, ještě může bydlet v Midsomeru, ale už to vypovídá o tom, že je tahle série mimořádně oblíbená. Pro mě je to vůbec nejlepší detektivní seriál, mám ho radši než Colomba, nebo Poirota, dokonce než naše klasiky. Nejradši mám samozřejmě první fázi, tedy fázi seržant Troy, ale ani Scott nebo Jones nejsou zlí. Detektiv šéfinspektor Barnaby v výborném Nettlesově podání, skvělé anglické prostředí a povětšinou kvalitní řemeslo i příběhy značí, že do Midsomeru se vracím vždycky rád. 100% ()

pedrosek

K seriálu jsem přišel poprvé náhodně při nedělní návštěvě u rodičů (viz komentář Phobia). Jelikož tam jezdím občas o víkendech, za rok jsem viděl jen pár dílů. Nakonec, jelikož příběhy jsou pěkně vystavěné a okořeněné povedenými dialogy, jsem seriál postupně zhlédl celý - ale trvalo to. Je to velmi povedený, typicky britský detektivní seriál, který ctí pravidla žánru. Za sebe můžu říct, že seriál je velmi chytlavý a tím, že je takový jiný, než ostatní co se běžně v televizi konzumují má své kouzlo a atmosféru. Když se ve 14 sérii vyměnili hlavní hrdinové, chvíli mi trvalo něž jsem Neila Dudgeona vzal na milost. John Nettles mi přišel o dost lepší. Až budete o víkendu odpoledne na návštěvě u rodičů nebo prarodičů a z televize uslyšíte duchařsky tahavou melodii tohohle seriálu, zkuste se s nimi na jeden díl podívat, možná budete přijemně překvapeni. ()

Dr.dogous

V Midsomeru se stalo již tolik vražd, že by ve vesničce nezbyla živá duše. Poměrně inteligentní a chytré zápletky. Vrah většinou zahlazuje stopy a odklízí svědky, takže mrtvými se to jenom hemží. 75% ()

Askaneli

Viděl jsem díl, kde zapíchnou Orlanda Blooma vidlemi. Teda až potom, co přehne půlku vesnice. Brečel jsem smíchy. Ty zbylé díly a řady taky ujdou. ()

zlishaack

Vysoké hodnocení lze velmi lehce obhájit. Jako první bych zmínil sympatické duo Barnaby x Troy, které sice používá stokrát ohrané, leč fungující metody "starý moudrý x mladý ne-až-tak-moudrý", ale ono to prostě funguje. Taky mě postavy příliš neobtěžují svým soukromím, jen se tam občas vtipně mihne. Dále jest potřeba nepozapomenout na dobrý hudební podkres, pro mě velmi příjemnou stopáž nu a taky velmi zajímavé vraždy. Jinak mám tento seriál spojený s mládím a sobotním večerem, kdy jsme na to čuměli v TV v kruhu rodinném. ()