Vraždy v Midsomeru

• Velká Británie Midsomer Murders (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Předloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (více)

Série(24) / Epizody(140)

burg

Musím uznat, že i po těch X letech a Ypsilonu reprízách je to suverénně nejlepší krimi seroš, jaký se kdy o víkendech v TV objevil. Kvalitní (dlužno dodat, že hlavně díky dvojnásobnému času každého dílu), propracovaný, s fajn herci a parádní znělkou. ()

adzedan13

Tenhle seriál sleduji už od dětství, ale kvůli tomu, že ho v televizi dávají už řadu let stále dokola, tak už mě omrzel. Ty staré díly nemají chybu, tento seriál mě dřív hodně bavil a pořád si myslím, že patří k nejlepším detektivkám vůbec, ale bohužel od doby, co na scénu nastoupil nový Barnaby, už to není ono. Ale i přesto dávám 4* ()

Mordechai

Odstěhuj se do Midsomeru a je po tobě... kdo by tam nechtěl žít:-) Vraždí se kvůli cricketu, králíkům, vraždí se kvůli milenkám a snad kvůli všemu nad čím zůstává rozum stát tolik zvláštnich motivů pro vraždu a způsobů vražd. Stanový kolík , cricketový kolík,kladívka a různé jiné předměty. Fantazie tvůrců nezná mezí. Seriál pro důchodce,ale přitom velká oddychovka. ()

Dr.Taby

Tohle je prostě klasika. Samozřejmě, že už bylo provařeno X témat a motivů, ale pořád ten správný rytmus. Dokážou to uhrát i bez akčních přestřelek a bez toho, že by někdo z týmu byl v každé sérii unesen nějakým šílencem. A to je ještě hlavním motivem samo vyšetřování a detektivové neřeší svoje rozpolcené nitro nebo rozpadající se rodinu. ()

Schkeble

staré dobré série s Nettlesem super, avšak nemůžu dát pět, jelikož v nových epizodách Barnaby není mongoloidní asexuální trans žena nekřesťanského vyznání tmavé barvy pleti bez končetiny ()

pantokrator

Kolemdokola opakovaná šablona: Barnabymu před očima vraždí další a další postavy. Redundantní Troy se chová jako debil. Barnaby na poslední chvíli zabrání poslední vraždě, přičemž vrahounovi udělá psycho přednášku o tom, proč to dělá, kdo s kým je příbuzný, a komu co nemůže z minulosti odpustit. Odporná čarodějnice Barnabyová jede svůj part podle návodů z časopisu Žena a život, čímž mi nápadně připomíná krávy z jedné zdejší maloměstské party, které si vždycky našly nějakého nového cool koníčka, načež jim padly za oběť všecky flaštičky a šutry, i kdejaký kousek bílého hadru v okolí (protože zrovna drátkovaly nebo malovaly na hedvábí), oblažovaly okolí sborovým secvičováním nějaké vánoční kokotiny, případně si představovaly, že hrají divadlo. ()

Nikol45

Tento seriál miluji. Inspektor Barnaby je skvělej, ale chudáci ty jeho seržanti dává jim docela kapky ( v dobrém slova smyslu) samotné vraždy a vyšetřování jsou na úrovni. Seriál je veden i k tomu, že je tam i legrace. Divák se i pobaví. Jen se divím, že v tomto kraji jsou ještě nějací lidé, když si uvědomím co tam už bylo mrtvých. Jinak tento anglický styl venkova se mi moc líbí. Hezky se na to kouká ()

Hvezda1

Tenhle seriál mám opravdu ráda, ale obsadit po sympatickém Nettlesovi nesympatického Dudgeona, byl přešlap. Navíc jeho ztvárnění role, kdy se chová jako arogantní a namyšlený detektiv, se nepovedlo. ()