Vraždy v Midsomeru

• Velká Británie Midsomer Murders (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Předloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (více)

Série(24) / Epizody(140)

Compadre

Docela koukatelnej seriál o městečku Midsomer, kde se to vraždí jak na běžícím páse. Doslova je tam kriminalita jak za Kaina a Abela. Mordy jsou někdy docela origináoní, zápletky celkem taky..a ta hororová znělka, to je taky kumšt, Cha chá ()

Ravi

Midsomerské vraždění je na první pohled nezajímavé a nudné, ale když mu dáte šanci, velice Vás překvapí svojí kvalitou. Určitě stojí za pravidelné sledování. 75% = 4/5 ()

mcleod

Výborná detektivka s perfektními postavami, především mého oblíbeného detektiva Barnabyho (lepšími detektivy snad byli jen Sherlock Holmes a komisař Moulin), s precizně napsaným scénářem zřejmě vycházejícím ze stejně dobré předlohy a s nádhernou atmosférou britského venkova. Pokud odmyslíme ty vraždy samozřejmě. Zajímavé to hrabství ten Midsomer. V každém díle seriálu tak tři až čtyři vraždy a jeho obyvatelé si v klidu žijí dále nerušeným životem. Nejen, že je zvláštní, že tam vůbec ještě někdo přežil, ale hlavně si myslím, že já bych z takového vražedného venkova, kde by kolem mě padali obyvatelé jako přezrálé hrušky, prchal, co by mi nohy stačily. Ale přesto se na to velmi dobře dívá :-) Seriál se už natáčí déle než deset let a stále si drží velmi dobrou úroveň špičkových detektivních příběhů. ()

Kosmik 1

Tak nějak mi přijde, že brzy v Midsomeru nebude koho zabíjet.... :-))) Ale jo, přijde mi to jako normální průměrná kriminálka. ()

TheRoller

Veľmi kvalitný britský seriál, skvelé príbehy a dobré obsadenie. Zdá sa však, že Einstein pri svojom slávnom výroku o nekonečnu nerátal s počtom obyvateľov Midsomeru. ()

manonfire

éééééé...Vždycky se na vesnici sejde parta krvežíznivých polodementů, kteří to umí s motykou na každý způsob. K tomu má každý cihlový barák odvěké rodové tajemství a všemi oblíbenou paní Smithovou, která má slabost pro nejedlé bilinky. Vykonstruovanost má jméno Midsomer!!! 20% ()

giovanni3

Vynikající britský seriál.. dovolil bych si tvrdit, že jeden z nejlepších krimi seriálů vůbec. Je fat, že to hrabství by již bylo vymřelé, ale to nic nemění na skvěle obsazených rolích, nádherném prostředí a kouzlu tohoto seriálu. Občas jsou některé případy až příliš snadné, ale jakmile je díl, kde je ,,jen,,jedna mrtvola tak to je luxusní podívaná, ale většuinou tu máme tak 2-3 mrtvoly za díl.. ale zase máme 100minut jeden díl to není málo. 5z5 Novou sérii bez Barnabyho jsme ještě neviděl a nevím zda budu chtít vidět.. ()

Jello Biafra

Nepríšli kvalitný detektívny seriál naťahovaný do nekonečna. Navyše s toľkými vyšetrovanými vraždami, že už musí byť za tie roky celý midsomerský okres vyvraždený. ()

Mr.Nigga

Kolik, že to má dílů? Pokud seriál nepřejmenují, zachvíli s ním budou muset skončit, neboť v Midsomeru nezůstane nikdo živý :-D ()

Opsha

První díl, "Smrt staré dámy" je naprosto perfektní a promyšlený do posledního detailu. Za ten by se nemusela stydět ani Agatha Chrsitie. Potom bohužel nastane střemhlavý pád a další díly jsou místy dost nelogické, vražd je zbytečně mnoho, naví jsou příliš na efekt a občas dost kýčovité (nevěsta zastřelná na svatbě). Navíc jako čtenář již zmíněné autorky většinou do 20 minut prohlédnu vraha. Ale rozhodně je to o několik tříd výše než německé výblitky. ()

made1

Musím říct, že s novým konstáblem (později seržantem) Benem Josenem mi Barnaby konečně nepřijde jako ten nejlepší anglický mozek s packalem v zádech. I když, takový Einstein to taky není. ()

Werichowka

Jeden z nejlepších detektivních seriálů. To bezesporu. Jen mi připadá, že ač se Barnaby snaží sebe víc, je tamější roční podíl mrtvol na osobu přece jen dost vysoký. Zlatý Pardubice… ()

herr_carter

Kdysi dávno to v kurzu celkem bylo, první série byla poměrně napínavá....pak už jsem to ani nesledoval, pač si z toho většina lidí stejně dávno už dělá srandu akorát..................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

xaver

Výborný britský detektivní seriál, jednotlivé díly mají vždy slušný děj, záplatku a celkem jsou uvěřitelné. Akorát jediný fakt kalí tuto uvěřitelnost, v Midsomer Walley by už asi nebylo ani jednoho obyvatele, všichni se postupně vyvraždili. Ale v zájmu věci, tedy v zájmu dobré detektivky lze tuto "maličkost" odpustit. Celkově to vidím za 5. ()

CSSML

Klasický „whodunit“ seriál z prostředí venkova s pořádnou porcí vražd v každém dílu. Zápletky byly poměrně složité a občas kombinovaly více zločinů spáchaných různými osobami. S manželkou jsme viděli první tři série a několik dílů ze čtvrté, k následujícím dílům už jsem nedohledal synchronizované české titulky. První série se vymykala ostatním nejen složitější angličtinou, jak se nám zdálo, ale i dějotvorným využitím různých sexuálních úchyláků. V dalších sériích se sice nějaké homo nebo sado-maso dvojice občas také objevily, ovšem jejich důležitost pro děj byla prakticky nulová, tudíž tu zřejmě byly jen na důkaz toho, že Britové z přelomu tisíciletí nejsou žádní puritáni. Naštěstí pro seriál nebyla tato zobrazení explicitní. ()