JAG

• USA JAG (více)
Krimi / Drama / Akční / Mysteriózní
USA, (1995–2005), 174 h 17 min (Minutáž: 44–93 min)

Režie:

Bradford May, Tony Wharmby, Alan J. Levi, Jeannot Szwarc (více)

David James Elliott, Catherine Bell, Patrick Labyorteaux, John M. Jackson, Scott Lawrence, Zoe McLellan, Tracey Needham, Karri Turner, Chuck Carrington (více)

Série(10) / Epizody(226)

Major Rabb (David James Elliot) a jeho kolegové z vojenské prokuratury vyšetřují případy na palubách lodí, vojenských ponorek i letadel. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele SNCIS k tomuto seriálu (11)

JAG (1995)

Obsahuje spoilery: 1.Série: Harmon Rabb a jeho kolegyně Meg Austinová v první sérii Jagu. Začátek je slibný a je tu dost akčních dílů. Hemlock a sci-fi epizoda Úkazy jsou nejlepší. Naopak epizoda Výcvikový tábor je nejhorší v této sérii. Nejvtipnější epizoda je Válečný pláč, neboť veškerá akce je z filmu Jasné nebezpečí. Já se smál, když jsem viděl, jak to sestříhali. Postavy: Kromě Rabba a Meg se mi líbila i Alison Krennicková (ta je, bohužel jen v této sérii). Nezapomínám ani na admirála Chegwiddena, bez toho by to nešlo. - 60%. 2.Série: Harmon Rabb a jeho nová kolegyně Sarah Mac MacKenzieová v druhé sérii Jagu. Austinová je pryč a nikdo to neřeší, ignoruje se tak trochu i finále první série. Visí tam spousta otazníků, nicméně první epizoda to slušně nakopne a představí nám agenta Claytona Webba a toho si hned oblíbíte (věřte mi). Nejlepší epizody: Modrý kód tam teroristé napadnou nemocnici, kde náhodou leží Harm. Trochu jak Smrtonosná past ? Ano ! Snad vypíchnu i epizodu Přízrak, tam se slušně rozjede admirál Chegwidden. Celkově je to lepší než první série a to má jen 15 epizod. - 80%. 3.Série: Harmon Rabb a jeho kolegyně Sarah MacKenzieová ve třetí sérii Jagu. Vrátí se i Clayton Webb a admirál Chegwidden. Většina dílů průměrná a odehrává se u soudu. Nejakčnější díly: Dvojník a Srdečný pozdrav do Ruska. Nejdnudnější epizoda je indiánská tedy Návrat Jimmyho Blackhorse, zbytečná pak Osudná hlídka. To je vlastně znovu poslední díl první série + pár minut na víc nových. Ano, takže vyřeší se nedořené, ale koho zajímá jak to bylo v první, když očekává konec třetí?. Nutno dodat, že posil humor a hlavně ten situační humor. Zaručeně rozesměje: Předsvatební chmury ( Epizoda věnovaná pouze svatbě - Buda a Harriet ) a Hrdinové včerejška. Jinak naprosto průměrná série. - 60%. 4.Série: Harmon Rabb a jeho kolegyně Sarah MacKenzieová v akcí nabité čtvrté sérii Jagu. Cesta za Frančeskou a Hledání spřízněných duší to jsou akcí nabité díly. Unesou Chegwiddenovu dceru a to neměli dělat. Za zmínku stojí i Webbovy triky, epizoda ve které exceluje Clayton Webb. Rozesmál mne Příběhy z války, kde admirál natáčí film nebo Dítě, kde asistuje u porodu. Rolničky také pobavily a v epizodě Nevinna Timothy McGee. Za zmínku stojí i nová svěží postava Mic Brumby. Slušná sezona to byla. - 80%. 5.Série: Harmon Rabb jako letec na letadlové lodi, MacKenzieová zamilovaná do Brumbyho, nová postava sexy mrcha Loren Singerová a Bud, kterému nikdo nerozumí. To je pátá sérii Jagu v kostce. Nejvtipnější epizoda je Bumerang 1 a 2, nejakčnější jsou Plukovníkova žena a Drsňák. Nejoriginálnější je pak Duchové Vánoc dávno minulých, kde si David James Elliott zahraje i jinou postavu než Harma, ostatně jako zbytek herců. - 80%. 6.Série: Romantika mezi MacKenzieová a Brumbym pokračuje a chystá se svatba, avšak ani Harm není sám. Šestá sérii Jagu je hodně zaměřená na vztahy. Originální epizoda je Vzpoura, tam si herci střihnou jiné postavy a zanesou nás do jiné doby. Akční je Železná rakev, trochu fantas magory je Věčná spása a Zázraky. Oddechovka je Čára života a potěšila Choulostivá situace. Tam se opět shledáme s Harmovou první kolegyní. - 80%. 7.Série: Brumby je pryč, MacKenzieová volná stejně jako Harm. Je tu ale něco, s čím nikdo nepočítal, scénáristé to natahují a nakonec to opět nechají vyšumět. Harm a Mac jen kolegové a věčně u soudu, akční až k závěru série, kdy čelí Jag jednookému teroristovi. Vtipná je epizoda Jagaton, kde se běhá a pak Vyslyšené modlitby, kde se představí roztomilá Coatesová. V současnosti hlavní postava NCIS: New Orleans. Nováček Jagu je Sturgis Turner a to je otravná postava. Míň je i mršky Singerové. - 80%. 8.Série: Bud přijde o nohu, Singerovou zabíjou. Super nápad ! Zbavit se, tak výrazné postavy. Závěr série mi přijde umělý, neboť se Webb jednou zamilovaně podívá na Mac a v dalším díle se už líbají. Uznejte sami, není to umělé? Po akční stránce, ale stále dobré. Nejlepší epizody: Ledová královna a Když tají ledy aneb NCIS versus JAG, Gibbs versus Harm. - 80%. 9.Série: MacKenzieová začněte randit s Webbem! Harm se stane na pár epizod agentem CIA. Potom začne pracovat jako pilot práškovacího letadla a nakonec se začne starat o nezletilou dívku. Neopomenu ani admirála Chegwiddena - Ten chystá svatbu než zjistí, že jeho snoubenka mu je nevěrná. V závěrečné epizodě (Sbohem a šáteček 1) odejde admirál do důchodu. Jeho odchod mně mrzí pasoval mi tam a měl jsem ho rád. Nakonec dodám, že tu opět exceluje roztomilá Coatesová! A to v každém záběru, co se objeví. Nejvtipnější epizody: Veselé vánoce a Co když.... Nejakčnější epizoda: Perský záliv, kde se vrátí terorista Sádik. Jinak je tato série víc zaměřené na vztahy než na případy. Celá série je emotivní a zábavná. - 80%. 10.Série: Je to smutné, ale tato série byla ze všech nejslabší. Vůbec se to nevěnuje vztahům mezi postavami, ale pouze případům. David James Elliott v některých epizodách není vůbec, nebo se zdrží 5 minut. Je tam naházeno několik nových postav, kterým se to věnuje. Nový admirál mi tam neseděl. Když to shrnu, tak je to jiný seriál v čele s novými herci. Původní herci tady hrají až druhé housle. Jediná výjimka je Catherine Bell, ta měla prostoru hodně. Jinak to působilo, že je to nový seriál či Spin-off. Závěr: Harm and Mac se dali dohromady pár minut před koncem seriálu. 10 let nic a najedou B U M! Obrovská láska a hned svatba. Tvůrci měli rozložit to, co mezi nimi budovali do celá série. Já osobně čekal od konce 6 série, než se rozhoupou. Když vezmu seriál jako celek, tak to byla kvalitní zábava. - 60%. () (méně) (více)

Season 1 (1995) (S01)

Obsahuje spoilery: Harmon Rabb a jeho kolegyně Meg Austinová v první sérii Jagu. Začátek je slibný a je tu dost akčních dílů. Hemlock a sci-fi epizoda Úkazy jsou nejlepší. Naopak epizoda Výcvikový tábor je nejhorší v této sérii. Nejvtipnější epizoda je Válečný pláč, neboť veškerá akce je z filmu Jasné nebezpečí. Já se smál, když jsem viděl, jak to sestříhali. Postavy: Kromě Rabba a Meg se mi líbila i Alison Krennicková (ta je, bohužel jen v této sérii). Nezapomínám ani na admirála Chegwiddena, bez toho by to nešlo. - 60%. ()

Season 2 (1997) (S02)

Obsahuje spoilery: Harmon Rabb a jeho nová kolegyně Sarah Mac MacKenzieová v druhé sérii Jagu. Austinová je pryč a nikdo to neřeší, ignoruje se tak trochu i finále první série. Visí tam spousta otazníků, nicméně první epizoda to slušně nakopne a představí nám agenta Claytona Webba a toho si hned oblíbíte (věřte mi). Nejlepší epizody: Modrý kód tam teroristé napadnou nemocnici, kde náhodou leží Harm. Trochu jak Smrtonosná past ? Ano ! Snad vypíchnu i epizodu Přízrak, tam se slušně rozjede admirál Chegwidden. Celkově je to lepší než první série a to má jen 15 epizod. - 80%. ()

Season 3 (1997) (S03)

Obsahuje spoilery: Harmon Rabb a jeho kolegyně Sarah MacKenzieová ve třetí sérii Jagu. Vrátí se i Clayton Webb a admirál Chegwidden. Většina dílů průměrná a odehrává se u soudu. Nejakčnější díly: Dvojník a Srdečný pozdrav do Ruska. Nejdnudnější epizoda je indiánská tedy Návrat Jimmyho Blackhorse, zbytečná pak Osudná hlídka. To je vlastně znovu poslední díl první série + pár minut na víc nových. Ano, takže vyřeší se nedořené, ale koho zajímá jak to bylo v první, když očekává konec třetí?. Nutno dodat, že posil humor a hlavně ten situační humor. Zaručeně rozesměje: Předsvatební chmury ( Epizoda věnovaná pouze svatbě - Buda a Harriet ) a Hrdinové včerejška. Jinak naprosto průměrná série. - 60%. ()

Season 4 (1998) (S04)

Obsahuje spoilery: Harmon Rabb a jeho kolegyně Sarah MacKenzieová v akcí nabité čtvrté sérii Jagu. Cesta za Frančeskou a Hledání spřízněných duší to jsou akcí nabité díly. Unesou Chegwiddenovu dceru a to neměli dělat. Za zmínku stojí i Webbovy triky, epizoda ve které exceluje Clayton Webb. Rozesmál mne Příběhy z války, kde admirál natáčí film nebo Dítě, kde asistuje u porodu. Rolničky také pobavily a v epizodě Nevinna Timothy McGee. Za zmínku stojí i nová svěží postava Mic Brumby. Slušná sezona to byla. - 80%. ()

Season 5 (1999) (S05)

Obsahuje spoilery: Harmon Rabb jako letec na letadlové lodi, MacKenzieová zamilovaná do Brumbyho, nová postava sexy mrcha Loren Singerová a Bud, kterému nikdo nerozumí. To je pátá sérii Jagu v kostce. Nejvtipnější epizoda je Bumerang 1 a 2, nejakčnější jsou Plukovníkova žena a Drsňák. Nejoriginálnější je pak Duchové Vánoc dávno minulých, kde si David James Elliott zahraje i jinou postavu než Harma, ostatně jako zbytek herců. - 80%. ()

Season 6 (2000) (S06)

Obsahuje spoilery: Romantika mezi MacKenzieová a Brumbym pokračuje a chystá se svatba, avšak ani Harm není sám. Šestá sérii Jagu je hodně zaměřená na vztahy. Originální epizoda je Vzpoura, tam si herci střihnou jiné postavy a zanesou nás do jiné doby. Akční je Železná rakev, trochu fantas magory je Věčná spása a Zázraky. Oddechovka je Čára života a potěšila Choulostivá situace. Tam se opět shledáme s Harmovou první kolegyní. - 80%. ()

Season 7 (2001) (S07)

Obsahuje spoilery: Brumby je pryč, MacKenzieová volná stejně jako Harm. Je tu ale něco, s čím nikdo nepočítal. Scénáristé to natahují a nakonec to opět nechají vyšumět. Harm a Mac jen kolegové a věčně u soudu, akční až k závěru série, kdy čelí Jag jednookému teroristovi. Vtipná je epizoda Jagaton, kde se běhá a pak Vyslyšené modlitby, kde se představí roztomilá Coatesová. V současnosti hlavní postava NCIS: New Orleans. Nováček Jagu je Sturgis Turner a to je otravná postava. Míň je i mršky Singerové. - 80%. ()

Season 8 (2002) (S08)

Obsahuje spoilery: Bud přijde o nohu, Singerovou zabíjou. Super nápad ! Zbavit se, tak výrazné postavy. Závěr série mi přijde umělý, neboť se Webb jednou zamilovaně podívá na Mac a v dalším díle se už líbají. Uznejte sami, není to umělé? Po akční stránce, ale stále dobré. Nejlepší epizody: Ledová královna a Když tají ledy aneb NCIS versus JAG, Gibbs versus Harm. - 80%. ()

Season 9 (2003) (S09)

Obsahuje spoilery: MacKenzieová začněte randit s Webbem! Harm se stane na pár epizod agentem CIA. Potom začne pracovat jako pilot práškovacího letadla a nakonec se začne starat o nezletilou dívku. Neopomenu ani admirála Chegwiddena - Ten chystá svatbu než zjistí, že jeho snoubenka mu je nevěrná. V závěrečné epizodě (Sbohem a šáteček 1) odejde admirál do důchodu. Jeho odchod mně mrzí pasoval mi tam a měl jsem ho rád. Nakonec dodám, že tu opět exceluje roztomilá Coatesová! A to v každém záběru, co se objeví. Nejvtipnější epizody: Veselé vánoce a Co když.... Nejakčnější epizoda: Perský záliv, kde se vrátí terorista Sádik. Jinak je tato série víc zaměřené na vztahy než na případy. Celá série je emotivní a zábavná. - 80%. ()

Season 10 (2004) (S10)

Obsahuje spoilery: Je to smutné, ale tato série byla ze všech nejslabší. Vůbec se to nevěnuje vztahům mezi postavami, ale pouze případům. David James Elliott v některých epizodách není vůbec, nebo se zdrží 5 minut. Je tam naházeno několik nových postav, kterým se to věnuje. Nový admirál mi tam neseděl. Když to shrnu, tak je to jiný seriál v čele s novými herci. Původní herci tady hrají až druhé housle. Jediná výjimka je Catherine Bell, ta měla prostoru hodně. Jinak to působilo, že je to nový seriál či Spin-off. Závěr: Harm and Mac se dali dohromady pár minut před koncem seriálu. 10 let nic a najedou B U M! Obrovská láska a hned svatba. Tvůrci měli rozložit to, co mezi nimi budovali do celá série. Já osobně čekal od konce 6 série, než se rozhoupou. Když vezmu seriál jako celek, tak to byla kvalitní zábava. - 60%. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell