Vraždy v Midsomeru

• Velká Británie Midsomer Murders (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Předloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (více)

Série(24) / Epizody(140)

Terva

CITÁT - Vypadá to, že ho vyhodili z létajícího talíře....... Že vám to nepřipadá jako detektivní příběh z Midsomeru? Ale je. Jedná se o třetí příběh čtvrté řady s původním názvem The Electric Vendetta - což se dá přeložit jako Elektrická pomsta, ale česká distribuce jej nazvala Tajemství kruhů v obilí. CITÁT - Jak chcete zatknout mimozemšťana?........... Neviděl jsem všechny příběhy, ale podstatnou část. Vyznačují se lehkým, stravitelným humorem, veselou příjemnou hudbou a záhadnými vraždami. Celkově je to jeden z mých oblíbených seriálů na který se rád podívám. Zvlášť oceňuji, že jsou to delší příběhy cca 100 minut a jsou zakončené. Nemusím tedy čekat, kdy budou dávat další. ()

Vishnar

1) *** (Hodnocení hodně pokleslo díky naprosto odpornému dabingu, v originále by to bylo minimálně o hvězdu výš) ()

Revanx

Veľmi príjemný britský seriál so sympatickým hlavným hrdinom odohrávajúci sa na krásnom anglickom vidieku. Škoda však často až zbytočne komplikovaných a neuveriteľných motívov jednotlivých páchateľov. Napriek tomu za 4*, hlavne za milý a jemný humor, ktorým celý seriál oplýva. ()

Ajinka126

V Midsomeru už jsou všichni několikrát po smrti.. To není možné jaká je tam úroveň kriminality i přes to, jak vynikajícího inspektora Barnabyho tam mají... :D ()

Tryskomyš

Já tedy nevím, jak je Midsomer velký. Avšak mám pocit, že už by tam museli být za tu dobu skoro všichni vyvraždění. Jinak dílko to není nejhorší, ale strašně natahované díly. Ráda ho sleduje moje 80-ti letá máma. Toť trochu ukazuje na cílovou skupinu sledujících tento seriál. ()

bloom

Poctivá detektivka, která je vidět na Hallmarku (se špatným dabingem Petra Štěpánka) nebo na Primě (s vynikajícím dabingem Ladislava Freje). ()

EastWicka

No já ten anglický venkov miluju. Zelené luhy a háje, pomalu se vylidňující vesničky, zarputilí zemědělci, zdegenerovaní lordi, inšpektor Bárneby... Prostě idylka ;). ()

Cimr

Klenot mezi seriály na komerčních televizích. Doklad toho, že se dá natočit inteligentní detektivní seriál s napínavou, mrazivou až morbidní atmosférou. Detektivka je prostě výtvor anglosaský a nikdo jiný by se o ni neměl pokoušet (no dobrá, možná ještě seveřani). Pro všechny zanícené anglofily jako jsem já takřka povinnost. Na rozdíl od připitomělých, především německých seriálů, kde je dějová osnova pořád stejná (najde se tělo, tři čtvrtě hodiny se detektiv bez jakékoli logiky honí za zločincem, je v ohrožení života, jako zázrakem přežije, padouch je dopaden), jsou anglické seriály, a Midsomer především, promyšlené do posledního detailu, někdy smutné, někdy černohumorné, ale vždy temné a napínavé. Člověk musí dávat po celou dobu dobrý pozor, aby všechno pochytil. A tak to má ve správné detektivce být. ,,Cítíte to mrazení? V Midsomeru se bude vraždit..." ()

Krt.Ek

Svou brutalitou a černým humorem zajímavé pojetí vražd, hudba skvělé ztělesňující strašidelnou atmosféru a sympatický hlavní hrdina Barnaby s příjemným hlasem Ladislava Freie to jsou dle mého největší klady jednoho z nejlepších krimi seriálů, který se dostal na naše obrazovky a já jsem rád, že se dokázal prosadit. 80% ()

baribal

Řekl bych, že dnes už televizní klasika na primě. Sem tam se rád podívám a málokdy se nudím. Krásné prostředí Anglie, klid Barnabyho a pár brutálních vražd v hrabství, kde za pár sérií už nebude nikdo živý. Spolu s Herculem Poirotem a Colombem nejlepší krimi seriál. ()

ivishka

Tento seroš z Velké Británie nelze odsoudit a ani odhodit do koše, jako něco co nestojí za povšimnutí. Krásná přehlídka anglického stylu žití na venkově,který mě vždy udivoval a nutil mě snít o tom,že tam někdy pojedu a snad se už nikdy nevrátím...Líbí se mi ty jejich krásné trávníky a předzahrádky apod. Co se týče zápletek - neviděla jsem všechny díly, ale pokaždé,když jsem nějáký viděla od začátku, tak mě to zaujalo - tudíž dokáže upoutat.Bohužel čím více sérií tohoto seriálu natočili, tím více nemožné je,že se do Mindsomeru nějáký ten člobrda přistěhoval..udivuje mě,že si nikdo nepřečte něco o tomhle místě :-D tím pádem jedno velké mínus je název,protože by na konci seriálu v tomhle městečku zbylo asi jen 50 obyvatel.No stručně bych to řekla asi takhle:místo pro milovníky adrenalínových sportů. ()

javak810i

Jako malý jsem Vraždy z Midsomeru nenáviděl. Herci mi přišli nesympatičtí, zápletky ohrané a celé to na mě působilo hrozně ponurým a jakoby "anglicky suchým" dojmem. Z odstupem času ale musím uznat, že s ohlédnutím na ostatní krimi seriály té doby se jednalo o slušný nadprůměr. I tak ale nemohu dát víc, než 3 hvězdičky. ()

Orlau32

Britské detektivky patří odjakživa k nejlepším co v tomto žánru může film nabídnout. Mají cit pro záhadu, napětí do posledního okamžiku a zápletky jsou tak brilantně maskované, že já např. si můžu šedé mozkové závity ukroutit, jak s filmem spolupracuji. A to je pro mě ta pravá detektivka a nemusí vůbec kapat krev z obrazovky. ()