Chirurgové

USA, (2005–2024), 314 h 3 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(21) / Epizody(439)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

Recenze uživatele Kacitr k tomuto seriálu (303)

Pojď se mnou na loď, baby (2017) (S14E06)

Pánové se vydávají na jachtu a Ben se svěřuje. Mluví o svém snu zachraňovat životy - ale coby hasič. ()

Kdo žije, kdo zemře, kdo vypráví tvůj příběh (2017) (S14E07)

Tohle mi chybělo! George, Cristina, Izzie...šílená nostalgie. Ta slavná éra MAGIC (první písmena z křestních jmen prvních stážistů), ta byla stejně nejlepší. Jubilejní epizoda, která se vážně povedla. Nemůžu uvěřit, že už tři sta krát jsem byla součástí téhle neuvěřitelné jízdy. Jedeme dál! ()

Zničehonic (2017) (S14E08)

Napínavý díl. Hacker vypne počítačový systém nemocnice. Nefunguje nic. Lékaři si musí poradit s "dobou kamennou," jak prohlásila April. V závěru Jo čelí své minulosti. ()

1-800-799-7233 (Neboli čtyři série v jednom dni) (2017) (S14E09)

Navazujeme tam, kde jsme skončili...Hacker vydírá nemocnici a Jo překvapí Paul. Silná epizoda, která mnou rezonovala. K Paulovi jsem od začátku necítila nic jiného než odpor. A je škoda, že se Shonda tomuto tématu nevěnovala více. Meredith si k Wilsonové nachází cestu a stojí při ní. Líbila se mi její pohotovost. ()

Osobní Ježíš (2018) (S14E10)

April se znovu setkává s Matthewem. Paula dohání karma a Jo je konečně volná. Případ toho malého kluka byl neskutečně emotivní. A když se pak s vlastním zážitkem přidal i Jackson...silné. ()

(Neboj se) zubaté (2018) (S14E11)

Baileyová z prvních řad Grey's anatomy? To je kdo? Rozhodně ne tahle paní...zaměřeno na Mirandu a dopady všech těch těžkostí na její bedra. Jak děj plyne, postavy se vyvíjejí. Miranda je jedna z těch, jejichž charakter se změnil doopravdy hodně. Chvílemi s ní soucítím. Pak mě zase štve. Pak je sobecká. A pak zase jedna z nejlepších. ()

Fakt víš, jak na mě (2018) (S14E13)

Jsou nám představení někteří ze Station 19. Hlavně tedy Herrerová, nová šéfka Bena Warrena. Je to zase něco nového, je příjemné vidět čas od času svěží vítr. Seriál má pořád hodně co nabídnout. April bojuje sama se sebou, s Bohem, s životem... ()

Hry, které lidé hrají (2018) (S14E14)

Maggie si nabrnkne ženáče, aniž by o tom věděla. Sarah Drew rozpoutává herecký koncert. ()

Staré jizvy, budoucí srdce (2018) (S14E15)

Nemůžu si pomoct, ale Maggie a Jackson? Eh. Působí to strašně na sílu a chemie je nulová. Plus ty jejich rodinné vztahy, ty jim taky zrovna nenahrávají do karet. ()

Jeden den jako tento (2018) (S14E17)

April zažívá krizi víry. Celé to řeší alkoholem a známostmi na jednu noc. Jackson se o ní strachuje, ale jeho zájem ničemu nepomáhá. ()

Zadrž řeku (2018) (S14E18)

Owen a Arizona na misi, kdy odhalí podvodného lékaře, který pacientkám promítá ultrazvuk s falešnými nádory. Příchod těch dvou, kdy se Robbinsová ujímá slova a představí je jako manžele Huntovi je skvělý. Meredith se dál sbližuje s Jo. Jinak slabší epizoda. ()

Krásný snílek (2018) (S14E19)

Jakoby se tlačilo na pilu a vymýšlely se způsoby, jak se zbavit...jak to říct, dále nepotřebných postav? A přitom tahle měla docela potenciál...no, třeba Švýcarsko dá Meredith do budoucna záminku navštívit Cristinu. Matthew (bývalý April) zavítá do nemocnice s nemocnou dcerkou, kdy správnou diagnózu určí Kepnerová. ()

Den zúčtování (2018) (S14E20)

Vtipná epizoda. April s Baileyovou vytrubující pohřební chorál, Maggie hledající ztracená játra, DeLuca ležící naproti své halucinaci v podobě Sam. A kauza #MeToo. Seriál jde s dobou, často promítá aktuální dění, tudíž se to od Shondy dalo čekat. ()

Špatná pověst (2018) (S14E21)

Do nemocnice se vrací Olivia! Stará známá tvář z prvních dílů seriálu. Samozřejmě dojde na setkání s Alexem, který z toho není dvakrát nadšený. Sofii se stýská po mamince a myslím si, že začíná být zřejmé, kdo nás ve finále sezóny opustí. ()

Bojuj za svou mysl (2018) (S14E22)

Jo má zjevně na Alexe dobrý vliv. Společně s ním vyhledává jeho matku. Karev prošel neuvěřitelnými změnami. Jeho charakter mě baví a i přes těch pár kiksů, které v minulosti provedl mu prostě fandím. ()

Chladná jako led (2018) (S14E23)

Potěšil návrat doktorky Hermanové. Škoda, že se nezdrží na více epizod. Taky je tu April, za kterou se modlí celá nemocnice. Dokonce i Jackson, který víře neholdoval. Owen se stává opatrovníkem malého Lea a je nám představena jeho patnáctiletá matka Betty, se kterou má Amelia leccos společného. ()

Všechno, co mám (2018) (S14E24)

Ale to né. Nechci se loučit s dalšími oblíbenci. Svatba Alexe a Jo neprobíhá podle plánu (co tady v tomto seriálu ano, že), ale nakonec se přeci vezmou. A nejen oni. Taky se vrací Teddy - a její návrat jistě nebude jen tak. ()

S úžasem a divokou touhou (2018) (S15E01)

Teddy svým návratem rozvířila karty a taky osudy Amelie a Owena. Maggie bojuje s touhou prozradit Meredith co ví, ale nechce porušit lékařskou přísahu. Taky je tu Tom, ten se asi zdrží. Kupodivu do týmu zapadá. A přichází nováčci, jako vystřižení z modelingového katalogu. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty