Reklama

Reklama

Chirurgové

(seriál)
  • USA Grey's Anatomy (více)
Trailer
USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Hrají:

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

(více)

Videa (39)

Trailer

Recenze (377)

T2 

všechny recenze uživatele

__Grey's Anatomy: kompletná 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $62,214,359 //počet predaných kusov 3,043,154║ __Grey's Anatomy: kompletná 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $122,165,842 //počet predaných kusov 2,962,558║ __Grey's Anatomy: kompletná 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $28,397,385 //počet predaných kusov 767,205 ║ __Grey's Anatomy: kompletná 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $15,166,608 //počet predaných kusov 410,324 ║ __Grey's Anatomy: kompletná 5.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $22,079,926 //počet predaných kusov 642,972 ║ __Grey's Anatomy: kompletná 6.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $12,258,142 //počet predaných kusov 311,832 ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Lamentovat nad sestupnou kvalitou jednotlivých zápletek, ale i zábavností celého seriálu, je již takové klišé, že si ho rád odpustím. Přimhouřím obě oči a s krásnými vzpomínkami se vrátím do dob, kdy Chirurgové byly tím nejlépe vyprofilovaným seriálem, co kdy světlo světa spatřil. Srdcovka, obvzláště první tři sezóny. ()

Reklama

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Nechcem porovnávať Grey's Anatomy s ER alebo Chicago Hope... každý tento seriál má niečo do seba a závislá som nebola ani na jednom z nich. A aj dávku rezania, krvi, smrteľných chorôb a zázračných lekárov znesiem tak raz za týždeň... No v prípade tohto seriálu som si už počas prvého videného dielu našla obľúbené vedľajšie charaktery: erdegbaba Baileyová je skvelá ženská a plachý George je proste sympaťák. A keďže na Prime idú teraz Chirurgovia po Zúfalých manželkách, pozerávam ďalej. (2006) ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Musím uznat, že sympatičnější než trochu divná Meredith Greyová je mi stále doktor Green z Pohotovosti, který dvacet minut oživuje sedmdesátiletého dědečka s třemi infarkty, mozkovou mrtvicí a rakovinou plic. Ale... právě jsem viděla konec druhé řady a můžu vám říct - blaho. Emoce, slzy, napětí, přesná hudba... jak na divadle. Myslím to v tom dobrým smyslu slova. I proto koukáme na filmy a seriály. Pro ten knedlík v krku, když umře Maximus v Gladiátorovi, a pro skelný pohled, který upíráme na titulky Americké krásy. A Chirurgům se tohle daří celkem často (příběh o tom, jak se Izzie snaží zachránit Dannyho, patří k tomu nejhezčímu, co jsem v seriálu viděla). Ano, jsou to falešné emoce, ale stokrát kvalitnější a zábavnější než ve Velmi křehkých vztazích nebo Ordinaci. ()

Gazy 

všechny recenze uživatele

Grey's Anatomy není typ seriálu, který se dá hodnotit po pár shlédnutých dílech, až po nějakém čase člověk ocení do posledního detailu rozvinuté postavy a vztahové nitky mezi nimi. Pokud takto strukturovaný seriál běží naprosto bezchybně už 4 série, navíc snad ještě se vzrůstající kvalitou, tak lze jen uznale pokývat hlavou a já se už teď nemůžu dočkat páté série. ()

Galerie (8 382)

Zajímavosti (65)

  • Do role Dereka Shepherda se uvažovalo i o Robertu Doweovi. (Wendy)
  • Meredith studovala Dartmouth College, což je škola, jejíž bakalářský program absolvovala Shonda Rhimes; Christina Stanfordskou studovala univerzitu a má titul MD-PhD. (lucieK)
  • Sandra Oh (Cristina Yang) sa zmienila, že po skončení 10. série by chcela odísť zo seriálu. Dôvodom bolo, že si myslela, že do svojej roly už dala naozaj všetko a bol čas to ukončiť. (readan)

Související novinky

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (více)

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (více)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

V požehnaném věku 95 let odešel 23. ledna americký herec nominovaný na Oscara, Hal Holbrook. Zprávu včera předala deníku New York Times jeho osobní asistentka Joyce Cohen. Holbrook se narodil se v… (více)

Reklama

Reklama