Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

mayla

Chirurgové-to není jen seriál o tom, jak partička kluků a holek zachraňuje svět před chřipkou. Je to seriál vymyšlený do nejmenšího detailu, dialogu a vztahu...a navíc vtipný! Poslední díl 5. série je natočen neskutečně dojemně a opravdově a navíc mě baví pošťuchování mezi Callie a Markem...i když chci vidět, v jaké nemocnici je taková koncentrace fešnejch doktorů.... :-) Škoda jen Addison Montgomery v podání Kate Walsh, dodávala tomu ten správný šmrnc... ()

josmart

Nejsem fanda nemocničních seriálů. Proto jsem Chirurgy také dlouho a důsledně ignoroval. Jednou jsem to ale neuhlídal a od té doby fičím. Seriál má výborně vykreslené postavy a je opravdu vtipný. Ostatní seriály z tohoto prostředí bývají spíše telenovelního rázu, jde v ních hlavně o ty melodramata. Tohle je jiný svět. ()

Naby

Jako milovník seriálů hodnotím kladně i tenhle. Spusta rozdílných lidí, kteři jsou si blízko je zábavná a zajímavá kombinace. ()

bystroocko

Jednoznačně jeden z nejlepších seriálů, do puntíku souhlasím s Golfistou - ještě že jsem přečetla komentáře před svým hodnocením, jinak bych napsala to samé. Jen bych ještě připsala, že v Grey´s Anatomy je kousek od každého z vyjmenovaných seriálů. Hudba je bezkonkurenční - zkrátka je to skvělá záležitost. Jediné, co mě ale štve a trošku mrzí je fakt, že vztahy se tu řeší pouze nedostatkem komunikace. Jedna postava něco druhé řekne, něco, co převrací děj a je to naprosto zásadní, zatímco druhá postava jen mlčky odchází s naprosto nečitelným výrazem na tváři. Třikrát v každém díle je to únavné. Toto je jediná chybička, kterou na seriálu vidím. Skoro mě mrzí, že se od něj nemůžu odtrhnout, protože mým dosavadním tempem moc dlouho nevydrží :o) ()

Wally Mroz

Na seriál,jsem se začal dívat jen tak,z ´´hecu´´ a od první epizody mě naprosto dostal.Hltal jsem epizody jednu po druhé.Konec 5 sezony bych označil za nejsmutnější a nejdojemnější konec,jaký jen seriál může mít!No a teď po konci 6.sezony se nemůžu dočkat podzimu,až zase na ABC pojede další řada. ()

Radim98

Tak tedy. Musím říct že tenhle seriál jsem sledoval jen po očku a i tak jsem si ho dovolil už před nějakým časem (a hodně předčasně-jak se ukázalo) ohodnotit. Ovšem musím se naprosto ztotožnit s golfistou -dovolím si citovat: "zhlédnutí jednoho, dvou dílů vytržených z kontextu může vyvolat zdání, že se jedná o tuctový seriál - nejedná !". A na to už jsem přišel i já. Chirurgové jsou opravdu výjimečný seriál a po celých prázdninách jejich sledování mě donutili trošku posunout laťku těmhle "doktorským" seriálům. Chirurgům napodruhé uděluji 9/10 (edit: Pro mě jsou Chirurgové jádro kolem úvodní pětky - Meredith, Cristina, Izzie, Alex a George. Jakmile nás tito začnou opouštět a na ně napojené postavy jsou systematicky vyvražďovány, ztrácím bohužel zájem sledovat dál :) ()

Frfla

Zaujímavý seriál z nemocničného prostredia, ktorý ma dokáže dojať aj rozosmiať. Dobre vypracované psychológie postáv, skvelá hudba a fajn herci. Podobných seriálov tu už bolo neúrekom, no zatiaľ si ma dokázal získať len tento. V prvých sériach to celkom rozbehli, potom nastalo pokojné obdobie "vzťahov a katastrof", a v posledných dieloch do toho zas búšili. Uvidíme ako sa vyvinie 7, zatiaľ posledná, séria, snáď to nepokazia. Celá jedna hviezdička je za hudbu. ()

Infantility

I když to občas byla silná citová vykrádačka, GA mě doslova dostal. Pro mě docela neznámí herci, propletené postavy posazené do lékařského prostředí a zajímavá hudba(objevila jsem spoustu skladeb, o kterých jsem ani neměla tušení). S jednotlivými sériemi je cítit určitá nadstavovanost, ale pro mě byly nejdůležitější asi první tři série a proto takové hodnocení. ()

ragtime

Videl som zatiaľ každý diel, seriál má svoje slabšie chvílky, ale celkovo je to naozaj radosť pozerať. Postava Meredith ma v prvých sériách neskutočne štvala, časom sa to skľudnilo, dostala menej priestoru a seriál sa venuje v rovnakej miere aj ostatným postavám a ich vzťahom. 1. séria bola dokonalá, ďalšie si držali štandard, koniec 6. série bol fakt masaker a 7. séria je rozbehnutá viac než dobre. Dúfam, že tu s nami budú doktorkovia veeeľmi dlho. ()

Odyssey

Grey‘s Anatomy je moje osobní vášeň a navždy u mě bude mít své čestné místo i přes degradující kvalitu posledních sérií. Co dělá GA tak dobrým seriálem? Asi výborně napsané postavy (mimo poslední série), až na výjimky výborní herci, z nichž vynikají hlavně Isaiah Washington, Sandra Oh, Patrick Dempsey, James Pickens, a moje oblíbené medicínské prostředí. První série nám představuje pětici chirurgických stážistů (každý je úplně jiný charakter) a jejich nadřízených. V téhle fázi je brán seriál z více profesního hlediska, než jak je tomu v posledních sériích a to se mi velice líbí. Na první pohled mě zaujaly skvěle vykreslené postavy, hlavně Preston Burke a George O‘Malley, které jsem si velice oblíbil a po jejich odchodu už to prostě nebylo ono. 100% ... Druhá série pokračuje v nastoleném trendu, objevuje se spousta zajímavých případů a skvělým nenásilným způsobem je zde sklouben osobní život postav s tím profesním. Přichází také nová postava v podání Kate Walsh, která vnese do seriálu zase jinou chuť a přispívá k větší rozmanitosti. Za sebe říkám, že toto je nejlepší série. 100% ... Ve třetí sérii se postavy (hlavně Izzie) musejí vyrovnat s následky závěru série předchozí. Opět se zde vyskytuje několik velmi zajímavých případů. Hodně se mi líbil trojdíl, kde dojde ke „smrti“ Meredith a jejímu pobytu mezi mrtvými. Na konci série bohužel dojde k nemilému odchodu mé nejoblíbenější postavy, Prestona Burka. 100% ... Čtvrtou sérií se z pětice stážistů stávají rezidenti, objevuje se nová postava, Meredithina sestra Lexie a seriál dostává nový rozměr. Kupodivu mě tu tolik nechybí Dr. Burke jako v pozdějších seriích. Přichází za něj vcelku dobrá náhrada, Dr. Hahn, která bohužel také nakonec ze seriálu odejde. 100% ... V páté sérii poprvé pociťuji výraznější pokles kvality příběhu, jak v osobních vztazích tak v dění v nemocnici, kde se začíná profesní život více odsouvat do ústraní. Plus dávám za Iziiny halucinace a vůbec dění okolo její postavy. Naopak mě výrazně nakrkla ztráta mé druhé nejoblíbenější postavy, George O‘Malleyho. 85% ... V šesté sérii začínám poprvé u GA trpět, Georgeův odchod je výrazně znát, do toho přicházejí nové nesympatické postavy v souvislosti z fúzí s Mercy West a z GA se začíná stávat telenovela. Na profesní stránku už se skoro nehledí, klidně by se to mohlo odehrávat v jakémkoliv jiném prostředí. Postav je až přehršel a s novými postavami jsem se prostě nedokázal sžít (výjimkou je snad jen Arizona Robbins v podání Jessicy Capshaw). Za to mě velmi překvapil závěrečný dvojdíl, který doslova bral dech. 70% ... V sedmé sérii pokračuje úpadek seriálu a je mi smutno, když si vzpomenu na perfektní zápletky z prvních sérií a porovnám to s nynější obyčejnou nudou. Snad bude GA alespoň důstojně ukončeno v osmé sérii. 60% ()

Sathine

Kdybych zde psala komentář řekněme tak po shlédnutí prvních 3 sérií, tak budu oplývat superlativy, jak je to úžasný, dokonalý, někdy šokující a dechberoucí seriál. Čím více se ale tento seriál natahuje, tím více podle mě ztrácí na kvalitě. Už není v podstatě co rozvíjet, příběhy jsou skoro pořád stejné, jsem docela zklamaná z tohoto vývoje. Jsem zvědavá na 8. sérii, slyšela jsem někde, že by to možná mohla být poslední. Možná budu hnusná, ale kéž by, přece jenom nechci ubírat hvězdičku. ()

Rosa.rie

Úžasný seriál. Na první pohled americká blbost, ale to je čistý nesmysl. Dokáže ve vás vyvolat silné emoce a navíc uspokojí i lidskou chtivost po nehodách, úmrtích a úrazech :D Místy jsem se zasmála, jindy mi i nějaká ta slza ukápla. Plný počet bodů ()

Linsang

Pro nemocniční seriály mám slabost a tento pro mě patří k naprosté špičce. Skvělý mix osudů pacientů a lékařů, nadmíru sympatičtí doktoři, nad Shepherdem a Sloanem slintám každý díl :-)), no, zkrátka, co se tu budu dlouze rozepisovat, je to za plný počet a jedem dál... ()

J. K. Lister

Chirurgové je jeden z mála seriálů, u kterých jsem vydržel do konce. Jako u mnoha (Pohotovost, Chicago Hope to sice šlo) jsem se nenudil, každý člověk v chirurgickém týmu řešil svůj pracovní i soukromí problém. Celkově se mi zdál celý seriál takový lidštější než jiné "tisíci" dílné snímky z lékařské branže. ()

Ajka13

Od každýho trochu, takže se zavděčí jak milovníkům lekářských seriálů typu Dr House, tak i fanouškům seriálů o vztazích, a to především. U žádného dílu jsem se nenudila a to už jsem u konce sedmé řady. Myslím, že podobných seriálů moc není. Dokonce mě dokáže jediný díl vytáhnout z deprese (pokud se nejedná o depresivní díl:)) a to pro mě hodně znamená. Bez promýšlení pět hvězd (a dala bych i víc, protože tenhle seriál mě jen tak neomrzí!) ()

Bodega_Bay

Hodně vystajlované, přesně dané šablony pro každý díl, ale ono to funguje. Sleduju to snad už sto let, bude mi líto, až to jednou skončí, ale fakt mě pravidelně zkoušejí v tom, kolik patosu jsem ještě schopna pojmout. Velký podíl na sledování má i Jumpstar. ()

Hanulityda

Stačil jeden jediný díl, ten počáteční a už jsem byla součástí té Greyovské anatomie :). Tomuto seriál nechybí nic, zkrátka nic! Je tu láska, nenávist, bolest, smích, smrt, život a mnoho dalšího..ale to se týče jen scénáře, když k něčemu takovému přidáte tu skvělou hudbu, která se jednotlivě s každým dílem spojí, dostanete něco, co si získá vaše srdce. U mě osobně si získaly větší sympatie série od 5 výš, ale to nijak neshazuje ty předešlé. Tento seriál je má slabost, nemyslím si, že se bude líbit každému, ale každý se v něm alespoň jednou najde. ()

Kovi34

Ruku na srdce, tohle je v nadsázce jen líp udělaná Ordinace v růžové zahradě a myslím si, že tvůrci stejně větší ambice nemají. Seriál, kterému chybí nadhled, kde superdoktoři tahají správné diagnózy z rukávu při prvním pohledu na pacienta. Ale pokud chcete líbivý seriál s pěknými herci, kteří stále hledají lásku a na konci šichty jsou stále hezky upravení (zkrátka něco pro ženský), tak je to seriál přesně pro vás, stejně jako Pohotovost, či Chicago Hope. Akorát, že Pohotovost měla Clooneyho a Chicago Arkina, Harmona, či Elizonda, tady mi jaksi u herců schází charisma. A 27. nejoblíbenější seriál? Leda tak na Venuši.40% ()

mcamino

Tak budu hodnotit série zvlášť. 1. série... Seznámení se všemi postavami, děj se pomalu rozjíždí, a to ve velkém stylu, nic se neprotahuje, v 9 dílech proběhlo docela dost děje. Vidíme i nějaké zvraty. Zkrátka úvodní série fakt dobrá. 2. série... Začíná v momentu, kde končí série první, přichází nové postavy, příběh zamíchá zejména Addison a poté také Mark, nově se objevuje také Callie, vztahů a zvratů přibývá, Izzie zemřel snoubenec, Bailyová má potomka, hektický konec série, Burke má problémy s rukou. Znovu hodně děje na to, kolik je dílů. 3. série... Během ní se toho stalo dost. Kvalita nešla dolů ani trochu, naopak jsem začínal být na seriálu závislý. Na konci série odešel Preston Burke, moje nejoblíbenější postava, ale zase tolik to do dění seriálu nezasáhlo. Dále odešla Addison. George neudělal zkoušky a přišli noví stážisti, mezi nimi také Lexie "malá" Greyová. 4. série... Z našich hrdinů jsou sekundáři, první velká změna oproti prvním třem sériím, a znovu pozitivní. Stále skvělý seriál, který neztrácí na kvalitě. Přišla Erica Huhnová, která nejprve nemá moc přátel, ale nakonec se se všemi usmíří. Jinak se v této sérii nic závažného nestalo, je jako příprava na hektickou sérii další. 5. série... A to opravdu byla. Odešla Erica Huhnová, Přišel Owen Hunt a Arizona Robbisnsonová. Izzie bojuje (úspěšně) s rakovinou a George chce odejít do armády. Nakonec však odejde úplně jinam. Nabitá série, možná nejlepší doposud. Příběh rozhodně není ohraný, naopak pořád získává na napětí. 6. série... V Seattle Grace je fúze a v jejím důsledku se slučuje s Mercy West, přichází tak noví rezidenti, Adamsonová, Jackson Avery, Charles Percy, April Kepnerová. Přichází také nová kardioložka, Teddy Altmanová. George zemřel, novými šéfrezidentkami jsou Baileyová a Torresová, Webber trpí alkoholismem, a tak je funkcí primáře pověřen Derek. Série končí zajímavou událostí, kdy manžel zemřelé pacientky chce pomstít svou ženu a jde se zbraní po Derekovi, Lexie a Webberovi. Doplatí na to životem několik doktorů a nakonec o život bojují Derek a Alex. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty