Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

TheRoller

"Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop." PILOT & 1. SÉRIA: Tak som v rámci nadchýnania sa pre štúdium medicíny oprášil Grey's Anatomy a ono to je ešte lepšie, než keď som to zvykol pozerať na estévéčke. V čase, keď som nemal ani ideu, že by som sa vybral podobným smerom, ako hlavní hrdinovia tohto seriálu. Veľkou výhodou je, že si zo seriálu mnohé nepamätám, čo mi umožňuje ísť takmer ako odznovu. Po prvej sérii si človek povie jupíí, to som si ale vybral povolanie. A rodičia sú šťastní, že nebudem musieť ťažko pracovať... Koľká naivnosť. Ale napriek tomu je to krásne. Pilot je skvelý (s názvom "A Hard Day's Night :) ), chvíľu som si myslel, že sa pozerám na House, M.D. (nezvyčajný prípad, "tím" hľadá a vylučuje možné choroby presne ako v Housovi), ale sadlo to dobre. Navyše niekedy v ďalšom priebehu seriálu je spomenutá často prízvukovaná metafora o tom, že ak za sebou počujete dupot, je veľmi malá pravdepodobnosť, že to bude zebra, ale je to najskôr obyčajný kôň (neviem presne ako to bolo v seriály, každý to hovorí inak, ale myšlienka zostáva). Veľmi sa mi páči pomer deja, ktorý sa sústredí na medicínu a toho, ktorý sa sústredí na postavy. Drvivá väčšina sa odohráva v nemocnici, divák zisťuje aké ťažké a namáhavé je byť lekárom a aj napriek tomu toho vieme dosť o jednotlivých postavách (a je ich dosť). Hudbu netreba spomínať - ak hľadáte seriál s najlepšou hudbou, Grey's je jasná voľba. Voice-over hlavnej hrdinky začiatkom a koncom epizód je fajn - dáva náznaky poučení, životných rád a ukazuje ako to v (ne)normálnom živote chodí, ale nijakým spôsobom nemoralizuje. Jediné, čo mi chýbalo, resp. v čo som dúfal, bol dáky zvrat - podľa očakávaní a vlastne aj logických ťahov seriálov prišiel na záver a dokonale navnadil na druhú sériu. Tá prvá na 95% 2. SÉRIA: Tak a oficálne, Grey's Anatomy je paradoxný seriál - je celý o záchrane životov a pritom vystavuje svojich divákov infarktu a emocionálnemu zosypaniu. Taká hromada emócií, akou disponuje druhá séria tohto seriálu nemajú niektoré seriály ani za celú svoju existenciu. Ďalším paradoxom je, že život sála najmä z konečných fáz epizód, v ktorých niekto zomrie. Veľmi sa mi páči, že seriál sa stále drží v nemocnici a vlastne mimo nej sa odohráva nevyhnutné minimum. Ešte viac sa mi páči rozmanitosť jednotlivých častí, nespadá to do určitej schémy ako mnohé iné seriály zamerané na určitú tému, z oboru sa dá spomenúť napr. House, M.D. (neobyčajný prípad, všetci doktori neschopní, pokraj smrti a geniálny House zachraňujúc paciena) a aj keď sa House 95% času drží tejto schémy, je to skvelý seriál. Grey's Anatomy je o to lepšia, že nikdy neviete, čo sa môže stať (ďalej s House, M.D. neporovnávam, pretože Grey's Anatomy nemá napr. takú dominantnú a charismatickú postavu,...). Prežiť/zomrieť môže naozaj každý, bez ohľadu na to, ako vám je daný pacient sympatický. Vždy keď som si myslel, že to zapadne do predvídateľného a bol som si istý, ako daná situácia dopadne, zväčša to tak nebolo. Na druhej strane to vôbec nepôsobí tak, že tvorcovia s postavami robia presný opak, ako očakávate. Dokonalo vyvážené. Stále celkom nechápem, ako sa popri deji, ktorý sa takmer celý odohráva v nemocnici a sústredí sa na medicínu, dokážu tak brilatne vyvíjať jednotlivé postavy a hlavne vzťahy medzi nimi. Nepredstaviteľnú guču v krku som mal už pri šiestej epizóde (!), tí dvaja spojení tyčou ma dostali na pekne dlho... Ukončenie 25. časti bolo to najlepšie, čo som na poli seriálov za posledný čas videl. Vývin vzťahu Meredith s Georgom. Zdieľanie psa - to ako slúži ako jediné, podvedomé puto medzi Meredith a Derekom. Jediná zámienka, ako byť spolu. To, ako je Meredith zdrvená po strate psa - na jednej strane zoviera diváka samotný fakt, že zomiera miláčik (na čom sú postavené celovečerné citovo-vydieračské filmy), a k tomu (opäť trochu paradoxný) fakt, že to nie je ten pravý dôvod až tak veľkého smútku. Že ide o stratenie toho puta, čo si Meredith uvedomuje. Moment Meredithinho "I love him so much", pričom si veterinár myslí, že sa hovorí o psovi, ale my všetci vrátane Meredith vieme, že o psa nejde, je slovami nepopísateľný. Týmto tempom bude mať tento komentár väčšiu dĺžku ako toaletný papier v plnej forme, ale je mi to fuk. Niekde tie neuveriteľné pocity z tak neuveriteľne dokonalého seriálu vypustiť musím. Druhá séria navyše doplňuje jednu jedinú vec, ktorá chýbala sérii prvej - zvraty aj v priebehu seriálu. A že ich je... Čo viac povedať, prítomná How To Save the Life od The Fray (prvá skladba, ktorú som vedel hrať na klavíri; životná srdcovka), Chasing Cars od Snow Patrol vo finále. Tam sa proste nedala umiestniť lepšia hudba a to platí pre všetky epizódy. Tie piesne sú silné svojim textom samé o sebe, ak ich však vhodne spojíte s daným dejom (čo sa najvhodnejšou možnou cestou deje práve v Grey's Anatomy), prejavia sa u vás, chtiac-nechtiac, tie najsilnejšie emócie. O tom, aká je druhá séria tohto seriálu dokonalá by som vedel písať celý deň - treba to jednoducho vidieť, prežiť. V tomto prípade je hodnotenie trápnych 100% urážkou. 3. SÉRIA: Na tretej sérii sa mi nepáči jedna vec. Možno je to už záležitosť série druhej, ale jej dokonalosťou som bol tak ohromený, že som si to nevšimol. Ide o akési umelé dosadzovanie (konkrétne dvoch) postáv - prvá je Dr. Sloan, veľký fešák a sympaťák aj keď má nevďačnú rolu. Druhou je tá lepšia masérka, naprávačka kostí, s ktorou paktuje George a ktorá mi je až tak veľmi nesympatická, že si ani neviem zapamätať jej meno. Úprimne, dosť mi prekáža a vadí v takom perfektnom seriály, vôbec, ale ani trochu mi tam nesedí a preto ma potešil začiatok nadchádzajúcej série, resp. koniec prvej epizódy tejto série. To umelé na tom mi príde, že zrazu na každom druhom prípade je potrebný plastický chirurg alebo ortopéd, kým dovtedy to fičalo bez najmenšieho náznaku týchto špecializácii. Jednak je to takto viac reálnejšie, ale ako hovorím - tá náhla zmena "z ničoho naplno" mi prišla trocha silená. Ale inak stále TOPka nestrácajúca na kvalite. 95% 4. SÉRIA: ...ma naštvala v tom, že úplne odpísala jednu z mojich najobľúbenejších a herecky najdôveryhodnejších postáv a namiesto nej obsadila herečku, pri ktorej si neviem pomôcť a stále ju vidím na dne studni v Mlčaní jahniat. Trend umelého dosadzovania postáv síce oslabol, ale stále funguje. Celá séria funguje akoby na zotrvačníku, ktorý bol nakopnutý behom pvých dvoch až troch sérii a záchranou je to, že bol nakopnutý až tak dobre, že to stále fičí. Po skončení série sa nedozvedáme dokopy nič nové, z časti sa vraciame niekam do druhej série a z časti sa posúvame ďalej - táto časť ma ale bohužiaľ veľmi nezaujíma. Veľké plus je zakončenie série (jednoducho neprestane udivovať výber hudby: Adele - Hometown Glory) a pre mňa osobne vývoj mojej najobľúbenejšej postavy vôbec - Georga. Štvrtá za 90%. 5. SÉRIA: Tak piata séria ma odrovnala. Totálne. To je všetko, čo viem o nej povedať bez SPOILERu, takže ďalej len s ním. Už sú to dve celé série a mne ešte stále chýba doktor Burke - pre mňa to bola asi najlepšie napísaná postava a s ňou akoby odišla aj časť seriálu. Ten nový djud z Iraku je síce fajn, ale na Prestona proste nemá. Navyše odišla aj deva z Jahniat a aj keď mi moc nesedela, vždy lepšie je mať aspoň nejaké kardio ako žiadne kardio... "Číf" za celú piatu sériu prehodí dve linky o tom, že nemá hlavu kardiochirurgie ale inak nedáva shit, párkrát dobehne nejaká autistka a tým je to vybavené. Na to, že spočiatku to tvorilo dá sa povedať polovicu seriálu (kardio vs. neuro) a malo to takú skvelú postavu ako Burka, je to veľká škoda. Uvidíme čo s tým ďalej. Vyvíja sa to však prirodzene, pribudlo oveľa viac špecializácií (Dr. Sloana som si dosť obľúbil, zvykol som si na nováčikov na čele s Lexie, na hlavu ortopédie som si zvykol a už mi vôbec nevadí). Beží to už na zabehnutom režime a ja som sa dokonale adaptoval. Celá séria je emočne na rovnakej úrovni ako séria druhá, od približne polovici som pri každej časti buď skončil so slzou v oku, alebo som zabúdal, ako dýchať. Pri časti, kde má voice-over Alex som sa pristihol, že mi slza po líci steká trikrát (nie tri slzy, ale tri rôzne momenty) ! Iné seriály v piatej sérii vysielania melú z posledného prípadne vykrádajú svoje skoršie (lepšie) časy, Grey's Anatomy sa stále prirodzene vyvíja, stále niekam smeruje, stále sa v ňom niečo deje a stále je to až neuveritelne dobrý seriál držiaci si svoju kvalitu. Žiadny iný seriál alebo film u mňa nevyvolal toľko emócií ako práve Grey's Anatomy - to už viem povedať po piatich sériách. Toto prvenstvo mu pravdepodobne dlho nikto nevezme a aj preto je Grey's Anatomy jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Bližší mi je o to viac, že sa chystám robiť to isté, čo hlavní aktéri. Kým celá séria ma pomaličky lámala, záver ma rozrazil na najdrobnejšie kúsky. Na totálku. Nikdy som si pri seriály (filme) nehovoril: "Ži...ži... prosím, ži!" (Izzie)... a čo povedať o Georgovi? Jednoducho MUSÍM vidieť ďalšie časti... 100% 6. SÉRIA: Poznámka na úvod pre čitateľa, ktorý zablúdil: Nasleduje rada veľkých SPOILERov.____ George bol pre mňa srdcom seriálu (bol glue :) ) a kým v piatej sérií malo ťažkú chorobu (T.R. Knight to vystihol presne - už počas celej piatej série sa cítil ako do počtu a ono to tak naozaj bolo). Už absencia v piatej sérií ma pekne štvala, ale bolo to vždy lepšie, pretože v šiestej to srdce prestalo biť úplne... Vyradenie najobľúbenejšej postavy, spôsob akým to urobili, spätné spomienky na predošlé série, čo ste si s ním všetko prežili a ako ste si podobný - ja som mal naozaj pocit, že zomrel môj dobrý kamarát a reálne som to rozdýchaval 3 dni. Nikdy mi nebolo tak ľúto kvôli zážitku z filmu/seriálu. Predtým som oplakával Burka (obrazne, Georga som oplakával s reálnymi slzami), to som ešte nevedel, čo sa stalo v zákulisí práve s predstaviteľom Georga a Burke. Že je idiot a vyhodí tak vlastnú postavu zo seriálu - fajn, ale aby spôsobil odchod ďalšieho herca, to je trochu moc... Na druhej strane sa mi páčil postoj Patricka Dempseyho, ktorý dokázal, že je v skutočnosti rovnaký sympaťák ako v seriály. Odhliadnuc od faktu, že George je preč, maximálne ma naštvalo správanie sa ostatných postáv. Christine je viac ľúto, že nemôže operovať ako to, že zomrel jeden z nich. Všetci ostatní sú akoby sa nič nestalo, len Iz a Mer trocha smútia... Od začiatku som si postupne jednotlivé postavy obľúbil v poradí: George > Meredith > Izzie > Alex > Christina, pričom za Izzie je pomyselná čiara, ktorá hovorí, že zvyšok dvakrát nemusím.A čo sa stane? George zomrie a Izzie z dielu na diel zmizne a zvyšok ostáva... Dovalia sa vrcholne nesympatický ľudia z druhej nemocnice a pre mňa je to už jednoducho veľké množstvo nesympatie - veď na mojej strane zostala len Mer a Derek, prípadne Lexie a Sloan... Proste s odchodom Georga a Izzie pre mňa zomrela časť seriálu, ktorá sa už nevráti a nikdy to už nebude také, ako predtým. A čo k samotnej sérií? Je fajn, hlavne zakončenie je dobré a napínavé (na druhej strane všetko vyrieši, nič nenecháva v napätí na sériu nasledujúcu...), ale je to už iný seriál. A chýba mi George... 90% 7. SÉRIA: - Beží na zabehnutom a ustálenom živote našich hrdinov v Seattle, no nijakým spôsobom nespadá do stereotypu a tým pádom ani nenudí. Je pri tom ale jedno ALE, a to, že v snahe nespadnúť do oného stereotypu a zachovať si tvár v zmysle "stále sa niečo deje", viaceré situácie nevyznievajú dvakrát prirodzene. Navyše nám to nejako nenápadne kopíruje House, M.D. :) Najskôr nápad so streľbou v nemocnici, neskôr natáčanie pre TV, nakoniec muzikálovo (?) ladená epizóda... Na siedmej sérii sa mi ale hlavne nepáčila jedna vec - Christina - ako postavu ju nemám rád vôbec, je len dobrý chirurg - a začiatkom série sa jej po traume každý snaží pomôcť. Ona namiesto toho aby bola vďačná je stále "ehm, whatever, I don't know", takže je pre mňa totálne nepoužiteľná, vadí, prekáža, zavadzá na každom kroku a bil by som ju s palicou v každej sekunde, čo je na obrazovke... K tomu mi stále chýba George (snaha nahradenie jeho postavy Kepnerovou je očividná a neskutočne trápna, slovom na facku) a aj Iz... Jasné, seriál sa posunul, vyvinul,.. ale pre mňa to už kvalitu prvých 5. sérií mať pravdepodobne nebude. 90% () (méně) (více)

Luteka

Můj neoblíbenější seriál. Smíchejte lékařské prostředí s lidskostí, romantikou, melancholií a vtipem a vznikne vám něco tak originálního jako je Grey's Anatomy. Je zde dokonalá vyváženost mezi melancholickou Meredith, sarkastickou Cristinou, optimistickou Izzie, arogantním Alexem a malinko tragickým Georgem ... Pokud máte srdce, je to seriál právě pro vás ... ()

giovanni3

Dle mne nejlepší seriál z nemocničního prostředí se skvěle zvolenými hlavními hrdiny, scénářem (a to jak v nemocnici tak mimo ni).. jednoduše paráda 5z5 ()

zuza99

Srdce mi pláče, když po tolika letech a takový lásce k Chirurgům musím snížit hodnocení. Ale to co Shonda předvádí, (myslím tím 9 sérii a 8 už taky byla nic moc) to je děs běs. A celkově se mi nelíbí, že komentář píšu v době, kdy bych byla radši, kdyby GA zrušili. Takže mi nezbývá než doufat, že 10 série bude lepší a nebo se seriál zruší. Abych pouze nehanila, tak prvních pět sérií byla špička, viděla jsem je asi miliardkrát a nikdy mě neomrzí. A co musím ještě zmínit je výborný soundtrack. Oblíbené postavy: Meredith, George, Avery, Kepner, Sloan, Lexie Nej. série: 3, 4. ()

zsn

Na chirurgy jsou to přílišní, ukecaní filosofové, což se hodí jen v případech otázky života a smrti. ()

Chise

Seriál, ve kterém jsou krev a vztahy v dokonalém souladu. Cěrohodné postavy, sympatičtí herci, operace...co víc si můžu přát :). ()

BMAJTZ

Dost dobry seriál. Dobře situovaný a vystaveny na docela dobrých scénářích. Kouká se na to opravdu dobře a patří to k jednomu ze seriálů kde když si pustíte jeden díl musíte jít na dalším. Co můžu říct tak hodně dílů nemá chybu a příběhy se v podstatě ani neopakuji, přestože se zde stále promílá jedno a to samá a tím jsou mezilidské vztahy. Co mi ovšem začalo později vadit byly některé díly, protože když už bylo hodně dobrých tak přišly některé opravdu ale opravdu špatné (třeba výlet do L.A. kdy tvůrci nejspíše chtěli vytvořit spin off, který nakonec taky vytvořili v podobě Private Practise) ve kterých jsou už i emoce až přehnané. Další věc, která se mi po čase zdála příliš nereálná byla ta, že hlavním postavám se děje proste to nehorši co může. Ne jen to, že se zde skoro každý vyspí se skoro každým, to bych ještě tak nějak zkousnul (na tom vlastně není vůbec nic špatného), ale jakmile se v seriálu objeví postava hrající nějakého příbuzného, je nemocny tou nejhorší možnou chorobou a ačkoli se to na první pohled nezdá většinou do několika dílů umře. Kdy\ž nad tím tak uvažuji, tak v téhle nemocnici se vždycky všechno totálně posere. Čímž chci zároveň říci, že pokud bych měl být někdy léčen v nějaké nemocnici, tak v nějaké kde se to hemží profesionály a né v tkové kdeš jsou všichni emocionálně nevyrovnaní (a rozhodně ne v Seatle Greace :-D). No nevím, výborný seriál zde potápí až přílišná nereálnost některých příběhů, ale s přimhouřením oka se jedná stále o jeden z nejlepších seriálů z nemocničního prostředí. Jinak řemeslná stránka, ať už jde o kameru nebo režii, je na televizní poměry na slušné úrovni. EDIT: Sledovíní tohoto seriálu jsem ukončil po páté sérii. Seriál se i v této řídí naprosto stejným schématem jako předešlé série. Příběhy a zápletky se pomalu začínají opakovat, jenom se dějí jiným osobám. To je pro mně známka, že bych měl se seriálem skoncovat a to jsem také udělal. Postupně se vyměňují i postavy které jsem měl v začátcích rád a jsou nahrazeny méně sympatickými jedinci, jejichž chování je mnohdy zcela absurdni a v reálném životě si takového hrdinu představit nedokážu. Také mi již začala vadit ta telenovelovska lavina nápadů. Mohla by trochu ustoupit příběhu, protože poslední dobou je to tak, že hlavní postavy střídají partnery jak na běžícím pásu a to vždy začínají vztak se slovy jak si nebudou věrní. Tohle tempo bych jednoznačně rozmělnil, zvraty se dějí totiž až příliš rychle. Pro mě je to ale konec, pátou sérií končím v momentě kdy jsem ochoten seriálu udělit ještě 4 hvězdy, obávám se, že dalšími sériemi bych už tak shovívavý nebyl. ()

Ralna

Nedoporučuju maratony posledních dvou sérií, nedělá to dobře na psychiku. :)) Jinak zvláštností tohodle seriálu je, že nemám nejoblíbenější postavu. Neobvyklý jev. ()

Cejny

Viděl jsem jen pár dílů, proto tento seriál nemůžu objektivněji ohodnotit, ale udělal jsem si o něm takový průměrný obrázek. Kdybych měl porovnat s Dr. Housem, tak ten je pro mě jasnou volbou. ()

pavcas

Po téměř 10 seriích tohoto seriálu myslím,že se můžu považovat za znalce a musím zodpovědně prohlásit, že je to nejlepší seriál tohoto žánru, který jsem měla kdy tu čest sledovat. Srdcem příběhu je postava Meredith Grey a Dereka Sheparda, stážistky, později lékařky, snažící se dostat ze stínu své uznávané matky a vyhlášeného mozkového chirurga (kterej je fakt kus) a jejich spolupracovníků a zároveň mnohdy přátel. Výborně propracované postavy, skvělí herci, srdceryvné příběhy ze života jejich i ze života jejich nejbližších, podkreslené prostředím nemocnice. Každý den bojují s novými případy, s vlastními ranami osudu ( kolik toho jeden člověk může snést?), zachraňují životy a nejednou se i ten jejich ocitně na hraně a to doslova. Za ty roky sledování mám pocit, jako bych je znala a každý díl prožívám a těším se na něj. Postupem času se přidalo plno dalších postav, který miluju a pokaždý když některá z nich seriál opustí a že je to kolikrát pěknej šok, celkem dost mně to mrzí. Je to jedinej seriál, kterej mně dokáže rozbrečet i rozesmát najednou, ve kterým není prostor na nudu a kterej zraje jak víno. Skvěle napsaný, Shonda Rimes je v mých očích genius, výborně a citlivě zahraný, prostě dokonalost sama. Myslím,že není moc lidí, který o tomhle seriálu neslyšeli, ale pokud mu jednou propadnete, věřte, že se stane vaší závislostí..... ()

BluT

Jeden čas jsem to sledoval na Primě. Je to překvapivě kvalitní a domakanej seriál, a když se do něj zažerete, těžko se opouští. Hned po Scrubs nejlepší seriál z nemocničního prostředí. Navíc Ellen Pompeo a Katherine Heigl jsou moc pěkný herečky, i díky nim se na to dobře kouká :) ()

Lukoboss

Taková romantická pohádka na pokračování, kde se objevují neustále stejný (nebo aspoň podobný) postupy řešení zápletek, takže je to občas trochu stereotypní. Důležitým místem v nemocnici je výtah, tam se totiž potkávají hlavní postavy zrovna v situacích, který jim nejsou moc příjemný. Standardní postup je takovej, že v jednom díle probíhá jedna zápletka mezi hlavníma postavama, k tomu se objeví asi 4 případy k operaci, z nichž je aspoň jeden odkázán k nezdaru tak, aby scénáristi brnkli na strunu smutku u diváků. A tak nějak to probíhá zhruba celou dobu. ()

Šiftíček

Na tento seriál jsem se dlouho odmítala dívat, ale jsem ráda, že jsem nakonec začala. Už v průběhu první serie jsem se sžila s postavami a prožívala s nimi jejich příběhy - jak pracovní, tak v soukromém životě. Je neskutečné, jaké příběhy a zápletky dokážou tvůrci vymyslet (zvlášť konce serií) a pohrávat si takhle s diváky. Netrpělivě vždy očekávám každý nový díl. ()

M.Niccals

já vím, já vím. poslední dobou si pořád čím dál více uvědomuju, že sleduju efektní telenovelu z lékařského prostředí, která se hodí možná pro ženy v domácnosti nebo pro intelektuálně nenáročné. ale hoďte první kamenem, kdo jste bez viny! já za to nemůžu. fakt. ()

Frakira

Už se mi dlouho nestalo, že bych u nějakýho seriálu spotřebovala tolik papírových kapesníků, slyšela tolik dobré muziky, pobavila se a na konci posledního dílu zůstala sedět s otevřenou pusou....po shlédnutí posledního dílu třetí série můžu říct, že mě tenhle seriál přivedl k absolutní závisloti.... ;) (jasně: trochu už tu třetí řadu natáhli, ale prostě si nemůžu pomoct, podlehla jsem)...čtvrtá série ve stylu "bude Mer s Derkem, nebo -sakra- nebude?" mě dost nebavila a byla jsem rozhodnutá se dál nedívat, v čemž mě utvrdil i první dvojdíl páté série....pak jsem si dala pauzu, ale neodolala jsem, jsem prostě ženská zvědavá, a začala sledovat dál....teď nevím jestli mám říct, že jsem udělala dobře, každopádně jsem se evidentně stala "otrokem" tohohle seriálu a u téhle zatím poslední série jsem brečela a brečela...a CHCI vědět co bude dál! Momentálně jsem dokoukala šestou sérii: až do 20. dílu. to bylo celkem utrpení a už to začalo zavánět BH syndromem, kde spí každý s každým a přitom miluje někoho jinýho. takže prostě poslali střelce, aby trochu "vyčistil" vzduch.....uffF, ale že až tak? takže ještě nekončím...stav po sedmé sérii: zatím asi nejslabší série. konec nemastný-neslaný a opět zavánějící "novým" dilematem Der/Mer byť posunutým na vyšší level (budiž), jinak nic nového pod sluncem, jediným pozitivem pro mě Callie s Arizonou...osmá série skvělé oživení (zejména Owen/Cristina!), přestali se definitvně babrat v minulosti a postavy posunuli dopředu...tahle série je opět strhující, a to nejen ve finále - i když spotřeba kapesníčků během záverečného dílu byla celkem vysoká :( chci další díly! devátá série: neuvěřitelná nuda :( ()

Fary

Asi tady budu kazit prumer, ale nikdy jsem tomuhle serialu neprisel na chut. Obecne nemam moc rad zalezitosti z nemocnic - at uz chirurgy, Dr. House, nebo jine... ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty