Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

shyster

Chirurgové jsou jen dalším seriálem o vztazích, který se odehrává v nemocničním prostředí (jaké scénáristické klišé). Bohužel se Chirurgové o ty vztahy jen snaží. Přes veškerou kritiku, kterou uvedu, má seriál nějaké kouzlo, které mě udrželo koukat se až do zrovna probíhající 5.sérii, kvůli kterému ho neodstřelím v hodnocení. První série nás jen navnadí na skvěle napsané postavy a vyhrocené situace. Od druhé poloviny 2.sérii to s charakteristikou všech postav jde do háje. Všichni se chovají vůči svým postavám nelogicky, chtějí se svěřovat komukoliv kdo je v okruhu 100 metrů. A i ty rozhovory o vztazích jsou jen slátaniny (zvláště pak ve finále 2.sérii, kdy jsem začal nenávidět postavu Katherine Heigle a tato nenávist pomalu odeznívala až do té doby, než se na scéně objevil znovu Denny, tentokrát jako její představivost. Tady to scénáristi přestřelili), které na mnoha místech konkurují českým doktorským "seriálům". Od 2.poloviny 2.série až do 5.série (a asi i dál) se žádná z postav nijak nevyvíjí. Často se jedna do druhé zamiluje, pak přes 10 dílů dělá na toho druhého smutné oči a významné pohledy a v 11.dílu mu to vmete do očí, že ho miluje, ale že on je slepý a tak se proto vyspím s úplně někým jiným (tvůrci asi žijí v jiném vesmíru). Jako snad v každém americkém seriálu je tu ústřední pár, který bude spolu a pak se zase rozejde a takhle dokola až úplně do konce. Nesmím opomenout, že si v každém díle navzájem říkají jaký jsou odborníci a nejlepší doktoři na západním pobřeží. Jenže snad v 60% případech při operací jsou to oni, kteří to zkazí. Dále je tu sestra Meredith, která je krásná, ale je taky i na pěst. Hudební podkres jednotlivých dílů není špatný, ale pokud dáte 3 sezóny pomalu na jeden zátah, tak Vám z toho vylezou jen samé "barové sračky", které útočí podle na Vaše city a snaží se Vás citově vydírat. A tohle jsou jen ty největší problémy, které mám s tímto seriálem. Nemohl jsem si pomoct a musel jsem se rozepsat, protože jak mě okolí masírovalo ohledně kvalit Chirurgů a pak přijde taková ledová sprcha, tak se prostě nedivte:-). 50% ()

cariada

Poměrně dost bizzardní a šílený seriál. Proč , jelikož si pomatuju na díl, kdy tam koleduje kluk bez uší a chce nový. Pak je tam černoch co chce uříznout zdravou nohu. Když mu řeknou, že mu nikdo zdravou nohu neuřízne, tak vezme jinýmu pacientovi co si uřízl nechtěně motorovkou prst a přinesl to vše sebou do nemocnice, nebot ten prst byl zamotaný v pile. Černoch pilu vezme řeže si tam nohu sice ho zarazí, ale stejně už mu jí musí uříznout nebot už jí měl nařízlou a dotyčný je spokojený , že dosáhl svého. Jestli tohle je normální tak nevím. V Americe je možný všechno. ()

wohna

Chirurgové jsou vynikající seriál z lékařského prostředí.. Jsou zde vtipné momenty, smutné chvilky, zamilovaná období všech doktorů a v neposlední řadě lékařství.. ()

Lopic

Asi muj nejoblibenejsi serial a to sem jich videl desitky. Na to, ze se chysta devata serie si obdivuhodne drzi kvalitu snad az na pulku pate serie kdy je linie s Izzie trochu blba a skoro me v tu chvili odradila od dalsiho sledovani. Pekne se dari cas od casu nahradit nektere postavy. Celkove mi skoro vsichni v Seattlu prirostli k srdci a tesim se na kazdy dalsi dil. Akorat s tim sokujicim koncem temer kazde serie by uz si mohli dat trochu pohov, parkrat je to fajn ale uz to zacina byt moc vykonstruovany. ()

carly

ešte stále sa v tom snažím zorientovať, ale je mi to čím ďalej tým sympatickejšie. veď kto by odolal takému obsadeniu? Edit: po masakri na konci S3 uberám * a modlím sa v osvietenie scenáristky. Edit 2: osvietenie sa nekonalo, masaker v S5 pokračuje. prečo Shonda, prečo? ()

lakikaki

Skôr ako o liečení chorých je tento seriál o medziľudských vzťahoch odohrávajúcich sa v nemocnici. Pre mňa najlepší seriál z lekárskeho prostredia so sympatickými postavami, vtipom a skvelými pesničkami, ktoré krásne dopĺňajú dianie na obrazovke. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 63. ročník (za rok) 2005 - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Sandra Oh, 64. ročník 2006 - *Nejlepší seriál (drama) + nominace (7) - 63. ročník 2005 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Patrick Dempsey, 64. ročník 2006 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Ellen Pompeo, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Patrick Dempsey, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Katherine Heigl, 65. ročník 2007 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Katherine Heigl ()

Wormboy

Eeech, dalsi serial v bielych plastoch...vyrazne viac vztahov, o dost menej lekarciny, co je fajn, ale aj tak po prvej serii len 3*...ani neviem ci a kedy sa dostanem k dalsim seriam. Uvidime... ()

Pajky3

Už za sebou mám 12 sérií s nemocniční partou ze Seattlu a bylo to vážně výživných dvanáct let. Na Grey's Anatomy je spousta věcí ke chválení a nemůžu snad ani začít u velmi zajímavých a dobrých postav. Hlavním jejich plusem je, že jsou jiné a každý si z nich dokáže vybrat. I když je Shonda velmi ráda, velmi často a velmi drasticky odstraňuje. Ruku v ruce s postavami jdou skvělí herci, jejichž výkony mě baví. Když už jsme u těch postav, tak mým oblíbencem je od úplného začátku Alex. Snad nebudu muset řešit, jestli bych vydýchal jeho odchod. Díky tomu jsem si oblíbil i Jo. A další oblíbeným párem je pro mě Jackson a April. Naopak jsem nikdy nebyl velkým fanouškem Cristiny. Co tady máme dál? Shondu! Ta pro nás pravidelně připravuje srdcervoucí zvraty a zajímavé případy. A přesto, že ji kolikrát nenávidíme za její rozhodnutí (já ji třeba nemůžu odpustit konec osmé řady), tak se stejně vždycky vrátíme a sledujeme dál. Ona v tom prostě umí chodit a jsem překvapen jaké odchody seriál dokázal přestát a jakou má i po nich a patnácti letech ve vysílání sledovanost. Plusy navíc mají i za hudbu. Ta je ke každému dílu vybrána dokonale. A nemám na mysli jen tu jejich nejprofláknutější "Chasing Cars" od Snow Patrol. Grey's Anatomy je sice pěkná soapka, ale mě to vůbec nevadí. Ba naopak, zamiloval jsem si jí a těším se na každý díl a na to, kam se posunou mě oblíbené postavy a jaké překážky budou muset překonat. Já jim to totiž baštím i s navijákem. Prožívám to s nimi a přiznám, že nejednou jsem měl díky nim pěkně zamlženo před očima. Edit po 16. řadě: Chirurgové mě pořád baví i v následujících sériích, přesto si neodpustím připomínky po 16. sérii. Jednak jsem musel zpracovat odchod mojí nejoblíbenější postavy. Ten bohužel nebyl způsobem tvůrci, ale rozhodnutím herce. A i když bych měl radši jiné uzavření jeho příběhu, tak jim to nemám za zlé. Co jim mám za zlé je přivedení zpět jedné z dříve oblíbených postav (Teddy) a to, jak se rozhodli naložit s jejím vztahem s Owenem. Možná už je na čase seriál přeci jen zakončit. ()

Davosh

Skvělý seriál na který se nedá dívat občas, ale musíte se dívat díl po díle. Vývoj postav a vztahy mezi nimy jsou dotaženy do naprosté dokonalosti. K tomu si přičtěte nejlepší výběr písniček, který dokáže vyvolat všechny možné emoce a máte nejlepší seriál z lékařského prostředí. ()

Fancipal

Láska na první pohled. To není seriál o životě. To je život sám, se všemi zatáčkami, slepými uličkami a nehodami, které k němu patří. Každá generace se může pochlubit špičkovými seriály, které jsou ověnčeny řadou prestižních ocenění a platí za vrchol seriálové tvorby. Některé z nich se následně stanou osvědčenou značkou, které boduje u publika napříč kontinenty. A potom zbylá hrstka klasikou, která zanechává nesmazatelnou stopu ve světě popkultury. Grey´s Anatomy se povedlo skloubit všechny výše zmíněné vlastnosti a stát se jedním z definujících seriálů své generace. Udržet si konstantní úroveň kvality po dlouhou řadu let je výsadou milníků žánru. Jenom párkrát v životě se mi stalo, abych od první episody věděl, že jsem právě narazil na něco unikátního. Čarodějka Shonda Rhimes vdechla život úžasné směsici různorodých postav, jejichž životní kotrmelce Vám prostě nemohou být lhostejné. Přímočará Christina, arogantní Alex, kouzelná Lexie, nezapomenutelné duo McDreamy a McSteamy a třešničkou na dortu je pak Meredith. Každý divák si najde svou „person“. Lidské osudy existují od toho, aby se proplétali. Společně se skupinkou internistů a jejich mentory jsme se učily, jak se stát doktory, pilovali jsme svoje umění, nejen proto být hvězdami operačních sálů, ale i jak být lepšími lidmi. Smrt se stala pravidelnou známou. Některé odchody nám zlomily srdce. Součástí života je i nezapomenout na svou minulost a především na lidi, kteří náš opustili. Pro mě seriál s velkým srdcem, který mi ukázal, jaký život může a umí být. Moje Top 10. 1. Série: 90%, 2. Série: 90%, 3. Série: 95%, 4. Série: 90%, 5. Série: 95%, 6. Série: 95%, 7. Série: 90%, 8. Série: 85%, 9. Série: 80%, 10. Série: 75%., 11. Série: 80%, 12. Série: 80% ... Oblíbené postavy: Meredith a Lexie Grey, Mark Slone, Christina Yang, George O´Malley ()

wendelin9

Tento seriál patří v oblíbenosti na špici mého seriálového žebříčku... Možná si říkáte, že je to jen další Pohotovost nebo nedejbože Nemocnice na kraji města či Ordinace v růžové zahradě, ale opravdu tomu tak není!!!... Seriál bych pomyslně rozdělila na dvě linie - Ta první se týká vztahů mezi stážisty nebo specialisty (btw. nestálým divákům se mohou zdát zmatené), které jsou mnohdy tolik komplikované, že vy sami nevíte, co byste na jejich místě dělali. A druhá část se týká jejich práce - každým dnem náročnější operace, ojedinělé případy a neobvyklé vztahy, které mezi lékaři a stále novými pacienty vznikají... Musím říct, že u žádného jiného seriálu, jsem nazažila tolik odlišných pocitů za pouhých 45 minut. Jednu chvíli se smějete, abyste v zápětí utírali slzy. Seriál je totiž plný mnoha nečekaných zvratů, které vám prostě nedovolí jen tak nezúčastněně sedět.... Tenhle seriál a všechny postavy si mě natolik získaly, že jiné seriály budou mít opravdu těžké sesadit jej z 1. místa... ()

Radiq

Neni to vubec špatnej seriál, ale má několik negativ. První je to, že se mezi ty zajímavý lékařský problémy míchají ty jejich vztahy. No ale bez těch by to zas asi nešlo. Navíc je to všechno podkreslený "populárníma" ale sračkoidníma písničkama. Pak další blbé klišé je to, že normálním doktorům se v životě něco takovýho stane jednou za život, ale oni tam zažívají takový kuriozity pořád (a stává se to někomu z hlavních postav nebo z jejich rodiny). A ta japonka vypadá jak Pan Vajíčko z komunistickejch reklamních znělek. První dvě série si drží stejnou úroveň... Teď skoukávám třetí a už mě to začíná celkem srát. Hlavně ta Greyová a všechny ženský, který se chovaj naprosto iracionálně a emocionálně. Jediná, které to promíjím, je Katherine Heigl, to není žádnej brajgl. A nejhorší je, že chcou hrát i na naše divákovy city a často mi to připadá jako jejich hlavní cíl. Ty podkresové písně to mají ještě podtrhávat, ale sračkuje mi to mysl, fakt. Pořád mi teda zůstává hlavně to lékařský, co je zajímavý. PS: nejnormálnější je Karev. Čtrvtá série jde celkem do sraček. Dlouho budované povahy postav se zničehonic najednou nesmyslně mění a nedávají smysl. Je tam víc slz, hádek a propletenejch vztahů. Kvůli tomu snižuju hodnocení o jedno a není mi to vůbec líto. Líto mi je, že to takhle posrali... Série 5 a hvězd musim dat 1. Sere se to čím dál víc. Víc dojemnejch trapnejch scén, víc morálních ponaučení, Greyová přibrala, všichni jsou tam napůlpiče a stejně tak se chovaj. No ale co mě dostalo do kolen, že jsem u toho málem zvracel a mlátil se hlavou o asfalt, tak ten oživlej duch od Izzie. Na druhé příčce trapnosti se umístil lesbickej vztah Hahnové a Torrezové. A na třetím je ta malá blbá vlezlá sestřička od Greyové, která co řekne, to je trapárna... Každej pořád všechno dramatizuje, chvíli jsou všichni kámoši, pak každej dycky vykecá něco tajnýho někomu, komu neměl nebo řekne něco blbě, pak se pohádaj, pak spolu chrápou, pak je jim líto každýho pacienta, pak bojujou o operace, no nic co jsme ještě neviděli... Ani mi není líto, že snižuju hodnocení a odsuzuju tenhle seriál mezi hovna, drcenej hmyz, amputovany předkožky... (jediny, co mě na páté sérii zatim zaujalo, byla transplantace hoven, chch). Série 6 a furt nic. Furt se všichni často nebo spíš pořád chovaj jak děcka nebo co hůř, jak puberťáci. Buď hrajou na emoce nebo jsou dojemní nebo šíleně ulítlí, až je to trapný, nebo nezodpovědní a vůbec ne vtipní. Samá pěkná tvářička (to samozřejmě nemyslim na tu šikmookou), ale ať chcu sebevíc, stejně mi všichni postupně lezou na nervy... Jinak Kevin McKidd mi byl dycky sympaťák, ale kvuli tomu, jak jede po té škaredé japonce, tak se mi pěkně zhnusil. Několikrát jsem se málem poblil, né z krve, infekcí a zákroků, ale z toho, jak moc sračkoidní tenhle seriál je. Scénáristy bych přirovnal k těm, kteří píšou seriály typu Oldinace v žůžové žahladě nebo jinou sračku na Nově nebo na Primě. Ta hudba na pozadí, to je fakt kreténskej a dementností zavánějící nápad, co mi rozežírá dycky mozek. A ty jejich problémy, uměle vyvolaný problémy, to bych fakt chtěl mít. A to, jak tam každej píchá s každým, to je taky nechutný. Pokud v nějakým díle nezazní slovo sex, tak to asi znamená, že všem ženskejm vyschla frnda a chlapům pytel. Myslim, že nemá cenu dál pokračovat ve sledování, když na světě existuje plno jinejch a lepších seriálů.... () (méně) (více)

phoebe.h2

Dříve jsem GA sledovala náhodně s dabingem. Zalíbilo se mi to natolik, že jsem si stáhla všechny řady v originálním znění a byl to pěkný maraton. GA není jenom seriálem z lékařského prostředí, ale je to hlavně drama, a to pořádné. Některé odchody určitých postav vám prostě zlomí srdce. GA má vše, co je potřeba. Skvěle napsané a zahrané postavy, pořádný děj, neodfláklé lékařské prostředí a mnohé další. Ze začátku byl seriál spíš vtipnější, ale časem začal potemňovat a byli jsme svědky pořádných dramat. Za ta léta jsme byli svědky vývoje všech postav, které byly ovlivněny situacemi, které se v jejich životě udály. Na GA je dobré, že vše působí skutečně, dokážete se ztotožnit s postavami a věříte jim jejich emoce. Momentálně se vysílá již devátá řada a GA má stále divákům, co nabídnout. ()

drexik

Nemám rád nemocniční seriály a co jim určitě nepřidá je nekonečné rozpitvávání všech těch vztahů( kdo, kdy, kde, jak s kým, proč ..atd) když nakonec stejně se každý vychrápe s každým (což bylo jasné po první sérii a tak nač čumět všech šest). Nemocniční Beverly Hills. ()

Remivsremi

Člověk si řekne, další seriál z nemocničního prostředí. Pročpak, vždyť jich je už dost. Jenže Chirurgové jsou něco víc. Pro mě už je to součást života. Jakýmu projektu se daří držet pořádně stejně vysokou kvalitu po dobu 7 sezón. Shonda Rhimes vytvořila neskutečně živý, napínavý a velice zajímavý seriál. Nikdy si člověk není jistý o osudech učinkujících. Vidíme jejich každodenní radosti a starosti podaný formou, kterou si prostě zamilujete. Pro mě jeden z nejlepších seriálu, možna jsem citlivka nebo něco podobného, ale je to vážně skvělý! Zdravím KevSpu:) ()

lucieK

Pro mě nejdokonalejší seriál všech dob, samozřejmně s vyjimkou Futuramy. Žadný jiný seriál na mě nedokáže přenést tolik emocí jako Chirurgové. A musím se přiznat, že je to snad jediný seriál u kterého jsem kdy brečela(kdo viděl konec páte serie tak snad pochopí).Postavy se neustále vyvíji a vztahy se komplikují a mění, takže je pořád na co se dívat. Navíc v každém dílu je užasná muzika, kterou bych mohla poslouchat celý den(The Fray, Snow Patrol, Greg Laswell atd.). Prostě ať se koukám jak se koukám tak seriál nemá jedinou chybičku. ()

JimmyII

Výtečný lékařský seriál, pro mě možná nejlepší, který znám, ale hvězdičku musím ubrat za překombinovanost vztahů atp. Jinak jde ale o dojemný, zábavný i drsný kousek o skvělých lékařích. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty