Reklama

Reklama

Případ pro dva

(seriál)
  • Západní Německo Ein Fall für zwei (více)
Krimi / Thriller
Západní Německo / Německo, (1981–2023), 338 h 45 min (Minutáž: 45–75 min)

Režie:

Peter Weck, Peter Adam, Hajo Gies, Jörg Grünler, Hartmut Griesmayr (více)

Scénář:

Tom Maier, Oliver Ziegenbalg, Jens-Frederik Otto, Johannes Rotter (více)

Kamera:

Viktor Růžička, Rolf Liccini, Wolfgang Treu, Thomas Mauch (více)

Hudba:

Klaus Doldinger, Robert Sattler, Nikolaus Glowna, Fabian Römer (více)

Hrají:

Claus Theo Gärtner, Günter Strack, Rainer Hunold, Mathias Herrmann, Paul Frielinghaus, Renate Kohn, Caroline Grothgar, Hans-Martin Stier (více)
(další profese)

Série(32) / Epizody(339)

Obsahy(1)

Detektiv Matula a jeho kolega bojují zdárně se zločinem ve Frankfurtu nad Mohanem. Práci jim však občas komplikují jejich rozdílné povahy. (TV Prima)

Recenze (21)

Cortesz odpad!

všechny recenze uživatele

Další německý seriál a to k tomu hodně stafý, obě hlavní postavy jsou mi nesympatické až odporné. Případy trapné, zdlouhavé vyšetřování, většinou jen obcházení svědků, podezřelých a kecy, kecy a kecy, je mi jasné, že je to pravidlo všech detektivních seriálů, ale zde je to opravdu trapné a nudné a nakonec za vše mluví čas vysílání. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Většina krimiseriálů obsahuje drastické scény, proto se musí vysílat v TV až po 22. hodině. Tento německý seriál je natáčen pro celodenní vysílání, proto je na dnešní poměry snad málo akční či napínavý. Jde zde o právní zastupování, obhajobu neprávem obviněných a vypátrání pravých zločinců, o což se stará ve spolupráci s právníkem soukromý detektiv Matula. Jednotlivé epizody jsou různých kvalit. Asi to není dokonalé, ale mi tento typ detektivek vyhovuje. Zápletka je většinou poutavá, herecké výkony nejsou sice na Oscara, ale odpovídající žánru a řešení srozumitelné. ()

Reklama

Peči 

všechny recenze uživatele

Nechápu proč má seriál tak špatné hodnocení :-( Určitě nepatří mezi ty nejkvalitnější co detektivní žánr nabízí, ale na své si zde člověk určitě přijde. Případy jsou leckdy zajímavé. Navíc hlavní hrdinové se skvěle doplňují. Slabší čtyři, ale ty čtyři dát musím, už jen pro tak nízké skóre jaký Případ pro dva má. ()

Vyrida 

všechny recenze uživatele

Za postavu sympatického soukromého očka Matuly a titulní skladbu, musím hodnotit maximalní možnou známkou a zařadit i do mého TOP 10 seriálů. Kdo se mi teď směje ať se směje, myslím to opravdu vážně a tento snad jediný německý seriál mám opravdu rád. Je pravda, že ty starší epizody mi nejsou přímo po chuti, ale co naplat, tak to u seriálů chodí. ()

Crocuta odpad!

všechny recenze uživatele

Údajné právnické eso Voss (Lessing, Franck, Renz - to je celkem fuk) a jeho postarší poskok Matula - známá to dvojice. Své případy řeší kombinací přesvědčování (Voss) a zastrašování (Matula) jimi vytypovaných podezřelých a pravidelně slaví úspěch. V normálním životě by každý poslal Matulu i s jeho dětinskými výhrůžkami do hajzlu a bylo by po srandě - jenže seriály podobného typu holt s životem nemají mnoho společného. ()

Galerie (691)

Zajímavosti (1)

  • V této epizodě se na chvíli objeví i německá thrashmetalová kapela Tankard s písní „Space Beer“. (Wez)

Související novinky

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)

Reklama

Reklama