Reklama

Reklama

Případ pro dva

(TV seriál)
  • Západní Německo Ein Fall für zwei (více)
Krimi / Thriller
Západní Německo / Německo, (1981–2019), 326 h 45 min (Minutáž: 45–75 min)

Režie:

Peter Weck, Peter Adam, Hajo Gies, Jörg Grünler, (více)

Scénář:

Tom Maier, Oliver Ziegenbalg, Jens-Frederik Otto, (více)

Kamera:

Viktor Růžička, Rolf Liccini, Wolfgang Treu, Thomas Mauch, (více)

Hudba:

Klaus Doldinger, Robert Sattler, Nikolaus Glowna, Fabian Römer, (více)

Hrají:

Claus Theo Gärtner, Günter Strack, Rainer Hunold, Mathias Herrmann, Paul Frielinghaus, Renate Kohn, Caroline Grothgar, Hans-Martin Stier, (více)
(další profese)

Série(32) / Epizody(327)

Obsahy(1)

Takmer bez výnimky európske kriminálne seriály vychádzajú z tradičnej schémy ich hlavnými hrdinami sú policajní vyšetrovatelia, ktorí pátrajú po zločincoch. Tvorcovia obľúbeného nemeckého kriminálneho seriálu televízie ZDF si však zvolili odlišný model.
V centre pozornosti totiž nestoja štátni zamestnanci, ale nezvyčajná dvojica súkromného detektíva a právnika. A možno aj preto si seriál získal vysokú sledovanosť najmä v nemecky hovoriacich krajinách. Aj keď detektív Josef Matula (CLAUS THEO GÄRTNER) a právnik dr. Johannes Voss (MATHIAS HERRMANN) sú veľmi rozdielne osobnosti, ich spolupráca je mimoriadne plodná, podnetná a pokojná. Vzájomne sa dopĺňajú, poháňajú vpred v záujme svojich klientov. Za každú cenu, často aj ohrozenia vlastnej bezpečnosti, sa chcú dopátrať pravdy. To ich v mnohých prípadoch stavia na opačnú stranu, ako je polícia, pretože ich klientmi sú vždy podozriví a obvinení. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Soukromý komisař Matula (Claus Theo Gärtner) ještě hodně dávno asi před svou NEJ rolí v seriálech Místo činu nebo ještě v několika epizodních rolích ve Wolffově revíru. Sympatičtější se mě ale vždy zdál jeho kolega advokát doktor Franck. Se kterým se detektiv Matula skvěle doplňuje ale vítězí zpravidla zásluhou právníkovy erudice. Franck byl vlastně až jeho druhý herecký parťák, a to někdy v období let 1988-97, předtím to byl Günter Strack (dr. Dieter Renz), v letech 1981-88, a po těchto dvou přišli ještě dva nový na jejichž jména si ale teď v tuto chvíi bohužel už nevzpomenu. Každopádně se to po boku soukromého detektiva, střídalo jako na běžicím pásu jen on je ta stálice, která přetrvala až dodnes, i když už se i několikrát pomyslně loučil, ale díky zájmu diváků byl vždy povolán zpět. Dnes po letech na mě tento seriál samozřejmě působí jinak než tenkrát, občas nuda, klišé a stereotip, toť můj celkový dojem. ()

adams89 

všechny recenze uživatele

Průměrný (pro mnohé možná ani to ne) německý krimi seriál, kterých jsou možná desítky. Mé sympatie si však získal postavou soukromého detektiva Josefa Matuly, který mě spolehlivě rozesmál několikrát za každou epizodu. Rád se vždy k tomuto seriálu vracím.Průměrný (pro mnohé možná ani to ne) německý krimi seriál, kterých jsou možná desítky. Mé sympatie si však získal postavou soukromého detektiva Josefa Matuly, který mě spolehlivě rozesmál několikrát za každou epizodu. Rád se vždy k tomuto seriálu vracím. ()

Reklama

Crocuta odpad!

všechny recenze uživatele

Údajné právnické eso Voss (Lessing, Franck, Renz - to je celkem fuk) a jeho postarší poskok Matula - známá to dvojice. Své případy řeší kombinací přesvědčování (Voss) a zastrašování (Matula) jimi vytypovaných podezřelých a pravidelně slaví úspěch. V normálním životě by každý poslal Matulu i s jeho dětinskými výhrůžkami do hajzlu a bylo by po srandě - jenže seriály podobného typu holt s životem nemají mnoho společného. ()

Vyrida 

všechny recenze uživatele

Za postavu sympatického soukromého očka Matuly a titulní skladbu, musím hodnotit maximalní možnou známkou a zařadit i do mého TOP 10 seriálů. Kdo se mi teď směje ať se směje, myslím to opravdu vážně a tento snad jediný německý seriál mám opravdu rád. Je pravda, že ty starší epizody mi nejsou přímo po chuti, ale co naplat, tak to u seriálů chodí. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Většina krimiseriálů obsahuje drastické scény, proto se musí vysílat v TV až po 22. hodině. Tento německý seriál je natáčen pro celodenní vysílání, proto je na dnešní poměry snad málo akční či napínavý. Jde zde o právní zastupování, obhajobu neprávem obviněných a vypátrání pravých zločinců, o což se stará ve spolupráci s právníkem soukromý detektiv Matula. Jednotlivé epizody jsou různých kvalit. Asi to není dokonalé, ale mi tento typ detektivek vyhovuje. Zápletka je většinou poutavá, herecké výkony nejsou sice na Oscara, ale odpovídající žánru a řešení srozumitelné. ()

Galerie (49)

Reklama

Reklama