Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

miko105

Po prvých častiach som myslel, že som našiel perfektný seriál, ale po pár častiach sa mi to už začalo zdať fádne a aj som to prestal pozerať. Ale aj tak tie retrozábery ostanú vo mne navždy, tvorcovia to zvládli fakt dokonale. ()

Olafa

Jedna z nejlepších kriminálek. Dojemné okamžiky, krásné dobové kostými, výborně natočené... nenudí. ()

PaulCabot

Velice povedený seriál odložených případů, které jsou po několika letech opět otevřeny k vyřešení. Úžasná Kathryn Morris a ještě super hudba! Moc ráda se na to koukám! ()

Nečák

Z duše nemám rád (nenávidím by bylo až příliš silné slovo) všechny detektivní seriály od Colomba po zrzavého VOLA z Miami. Už vůbec nehodnotím britskou tvorbu, protože jsem se jednou snažil zkouknout celý díl Midsommeru, ale nudil jsem se už při úvodních titulcích. Cold Case mě ale strašně baví a já si nedokáži vysvětlit proč! Zřejmě velmi originálním pojetím, zřejmě díky hlavní vyšetřovatelce... prostě bůhví proč! I slabší epizody sleduji až do konce, a to jen kvůli závěrečné scéně. Závěry v Cold Case, to je zkrátka nádhera! ()

IsaacClarke

Proč tak nízke hodnocení u kvalitní kriminálky s celkem zajimavím nápadem a hezkými přechody mezi minulostí a současností? Protože tak strašně nesympatickou hlavní protagonistku nemá ani Julie Lescautová. Ta baba je mi z principu tak protivná a arogantní že sem to nikdy nezkousl... ()

chlievik

Americké lacné komerčné "pokusy" o emócie s ukradnutými melódiami na konci každej epizódy sú príjemne spestrené emocionálnou jemnosťou hlavnej protagonistky Lily, ktorej pohľadu nikdy neodolám, a odchádzam zasnený. Niekedy mi lezie na nervy, že rieši svoju osamelosť dvojdňovými romancami s kadejakými motorkármi, no ale musí sa to páčiť davu, ktorý uznáva rýchlu lásku, a tak je to tak, ako to je. Ako herečka je dosť dobrá, a navyše na svoj vek (40+) až dievčensky krásna, čo dodáva farbu, o ktorú prišla príliš svetlým mejkapom :) Aj tu, ako v iných seriáloch, nájdete niektorých dobrých hercov, a iných priemerných, medzi dobrých radím Morrisovú, Finna a Barryho, medzi priemerných Pina, Thomsovú či Ratchforda - ale je možné, že mi nesadli len preto, že nevpadli do svojej úlohy stopercentne. Dej seriálu je slabý, priehľadný, založený na PPP - "povedať pravdu polícii", a tým sa logika končí, je to pre priemerných ľudí, ktorí prišli z práce, a potrebujú niečo na odreagovanie, také, aby sa ľahko chápalo. Ale poviem na margo pozitívneho, že niekedy im celkom vyjde epizóda, keď v nej nájdete emócie, ku príkladu Lonely Hearts, alebo tá, kde sa heterosexuálny chalan zaľúbi do transsexuála nevediac, že to nie je dievča. Dá sa povedať, že 20-30% epízód sa dá pozrieť. ()

camomilla

Kdyby vsechny detektivni teamy pracovaly jako v Kriminalkach, nemeli bychom tu zadne Odlozene pripady. Nastesti tu jsou, protoze mne potesi mnohem vice svym realnejsim a dedukcnim pristupem ve vysetrovani. Perlickou kazdeho dilu je dojemny konec a vzdy perfektne vybrany hudebni podkres. ()

Ounak

Příjemný , průměrný krimi seriál, který má něco do sebe. Občas jsem i rád když zapnu televizi a zrovna běží odložené případy. ()

Naby

Tenhle seriál je oproti ostatním krimi lepší těmi zajímavými příběhy. Nápad ohledně minulosti je taky originální. Všechno je to zaobaleno do pěkného balíčku sexy herců a tím přepínáním minulosti a současnosti. Některé díly jsou na 5* ale jiné o trošku nudnější, takže čistá 4*. ()

Acinore

Pět hvězd si zaslouží jen epizoda 4x01 - Rampage (Běsnění). Na ní se dá koukat i několikrát denně a Kyle Gallner tam opravdu boduje...:) ()

Drky

Nádherná hlavní hrdinka se se svou skupinkou spolupracovníků snaží objasnit několik let odložené případy. Některé díly jsou opravdu skvělé, jiné jsou zase průměrné. Na seríálu je hezky vidět, že v USA je možné všechno i objasnit 50let starou vraždu, u nás by se na to vy*rali, protože by na to nebyly peníze. hodnotím velice vysoko a vřele doporučuji! Hodnocení 4* a 85%! ()

diablo26

Skvelý seriál aj keď niektoré časti sú kus nudnejšie ale celkovo je to spracované veľmy dobre a nikdy nechýba skvelý soundtrack podla toho v akom období sa dej odohráva. ()

Dr.dogous

scénař 4, režie 4, výprava 4 herci 5 celkem 17 tj 85% Scény podbarvené, skvělou hudbou, nahání husí kůži. Charismatická Lilly Rush, detektivka, (Kathryn M.) řeší "nesplacené dluhy," pozdě litovat hříchů, které jsem se dopustil. Hra je u konce. 85% ()

Bohdy67

Kvalitou zpracování určitě nesrovnatelné s mojí oblíbenou CSI:Las Vegas, přesto tolik slz jsem při žádném jiném seriálu nevyplodil. Jako jasně, říkejme tomu klišé,jednoduchost pro někoho trapnost,ale některé důvody smrti a osudy obětí jsou tak tragické a nesmyslné, že člověku prostě nemůže zůstat oko suché. Samozřejmě že ve 156 epizodách se sem tam některé věci opakují a seriál jako celek je o tom samém pořád dokola, ale právě různá časová období a osudy obětí dělají seriál tak zvláštní a skvělí. Také osudy hlavních postav nejsou zbytečně dány do popředí,ale sem tam se něco objeví v pozadí a neruší tak ten daný díl. Sympatičtí a lidští kriminalisté s krásnou Lily...A ta hudba... Ty nejlepší fláky napříč dobou posazené do emočně často vyčerpávajícího rozuzlení... Sice tenhle seriál ze mě dělá sentimentální ženu, ale určitě patří k tomu nejlepšímu co lze v tomto žánru najít...87% ()

Mark1983

Jelikož seriálové zpracování příliš nemusím,dávám tři hvězdičky,protože napoprvé to jde,ale rychle se to okouká. ()