Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Jedna série za mnou a musím říct, že mě to baví :) Jelikož u tohohle seriálu je dobré to, že se Vám vždy v průběhu dílu nakupí další a další osoby, které tam vůbec zpočátku nebyli a ten, koho jste podezřívali nejvíce daný zločin vůbec nespáchal :) Také dobré nastínění doby, ve které se zločiny odehrávají a hudba k tomu a závěry, které kladou důraz na soucit s pozůstalými i mrtvými :) Mírný odpor k účesu hlavní hrdinky jsem po pár dílech začala ignorovat, ale i tak je to pro mě jediný "rušivý" element :D ()

alyssa18

Odložené případy jsem registrovala v televizi už x let zpátky a občas, když jsem u ní byla ve správný čas, jsem se ráda mrkla na epizodu. A už tehdy se mi to líbilo. Teď sjíždím celý seriál od začátku. Nejzajímavější jsou na tom určitě flashbacky do minulosti, o tom žádná. Ale další věc, kterou se Cold Case liší od jiných kriminálek, je ta palba na emoce, co se odehrává pomalu v každém díle (Lilly a její přístup ke zločincům, duše zemřelých obětí na konci dílů atd.). Nebyl snad ani jeden díl, co by mě nebavil. Hlavní postavy jsou sympatické a hlavně, ani jedna mi neleze na nervy - ba naopak, mám Lilly i všechny ty chlapy na oddělení ráda. Rozhodně doporučuju, je to jedna z nejlepších kriminálek, co znám. Akorát teda úplné finále bylo jakési slabé. ()

PetrPan2

Další seriál ve stylu CSI a z producentské dílny Jerryho Bruckheimera, který se tentokrát soustředí na případy, které ať už z toho či onoho důvodu byly odložené k ledu (v čechách se jim říká pomníčky). Zručně udělané, zajímavé příběhy, slušně zahrané postavy i supr hudba podbarvující děj... ()

swe

Viděl jsem jen pár dílů a přišlo mi to vcelku solidní. Zajímavý nápad řešit velmi staré případy (které se kolikrát udály ještě za II. Světové války) s flashbacky do té či oné doby. Prozatím bych hodnotil čtyřmi hvězdami, ale pro nedostatek zhlédnutých dílů odkládám hodnocení na později... ()

sskrblik

Až na to, že mě to příjde docela zcestný, že dokáží vyřešit 20 let starý případ je pro mě tenhle seriál nejzajímavější krimi co dneska v televizi dávají. Na konci vždy s perfektní písničkou a odhalením zločince. ()

KASUGI

Zpočátku zajímavý seriál, než člověk zjistí, že jede pořád přes stejnou šablonu: Po letech se objeví důkaz, který kriminalisty přivede k osobě "A". Osoba "A" řekne: "ne, já muzikant, s obětí jsme byli tam a tam a přišla tam osoba "B" a pohádali se spolu". Tak kriminalisté jedou za osobou "B", ta je stejným způsobem dovede k osobě "C". Takhle to pokračuje třeba až k osobě "F" přičemž se to různě kombinuje. Poslední osoba je "pošle" za "Déčkem" nebo "Béčkem", no až se blíží minutáž 40 minut, konečně z někoho vypadne svědectví, které většinou usvědčí vraha "B" nebo "C". Jak říkám, po pár dílech ok, po nějakém desátém už to vypadá jako parodie. A to nemluvím o tom, že se ve většině případů objevují tak banální a k usvědčení výrazná svědectví, na která se před lety nikdo neptal???!!! Škoda té šablony, jinak natočeno je to hezky. ()

Koryntos

Dobrý seriál s promyšleným dějem, skvělým hudebním podkladem, ale bohužel se mi pokaždé líbily jen hodně staré případy, ty v rozmezí několika let, stály za starou belu. Hlavně už jsem ho překoukaná, viděla jsem ho opravdu mockrát. ()

Dagoussek

Tato kriminálka u mě vítězí, soundrack úplně hltám a už jen vychutnávám jednotlivé příběhy. Nevyřešené případy vyšetřuje symptatická Lilly. A nejlepší jsou scény do minulosti s vybranou dobovou hudbou a to nemluvím o dojemném zakončením každého dílu. Fakt bomba. ()

giovanni3

Můj opravdu oblíbený seriál... Mnoho dílů je plných mystiky a člověk je hltá od začátku do konce, ale jiné jsou takové slabší.. Hlavní dokonalost jsou vždy závěrečné minuty - dokonalá hudba, ukládání krabice a loučení se s duchem.. to men vždy lehce zamrazí... Dlouho jsme měl hodnocení 5z5, ale poslední díly mne moc nebavily a tak jsme klesl na 4z5 ()

Lottr

Skvělý seriál, který rozhodně nezapadá do zaplněných šuplíků všech kriminálních příběhů. Ba naopak, nabízí nám něco mnohem víc: Výbornou atmosféru, doplněnou skvělou, dobovou hudbou, výbornými hereckými výkony a vychytaným, až dojemným stárnutím postav. Bruckheimer opět ukázal, co je to kvalita... Kdo si myslí, že unikl minulosti, ať se podívá na tenhle pětihvězdičkový seriál. ()

BMAJTZ

Pripoustim ze to ma neco do sebe. Pripady nejsou uplne spatne a hlavne odlisne od mnoha soucasnych krimi serialu a strih je taky na vysoke urovni. Obcas je to vyborne. ()

NICOX

Tenhle seriál mám ráda. Jsou tam zajímavý příběhy a to prolínání současnosti a minulosti je super (i když někdy se ta podobnost mladí vs. stáří moc nepovede). Detektivové jsou sympatický (hlavně Lilly a Scotty). A vždycky se těšim na konec na písničku.. 80 % ()