Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

cypher

Vždycky se nemůžu dočkat středy, abych viděl další a další díly, které mě utvrzují ve vyjímečnosti. Už jen úvodní znělka a krásná blonďatá vyšetřovatelka. Škoda, že jsem o tomhle nevěděl dřív a sleduji to až od třetí řady.:( Nemáte to někdo náhodou ? :) ()

redalert21

Tfuj, blbost, blbost, blbost, videl jsem asi 3,4 dily a myslel sem že porodím, pořád to samé, nudné případy, snaží se "udělat minulost" ale vubec jim to nejde...nesympatičtí herci a nevím co všechno, jak takové serialy muzou mit uspech kdyz takove perly jako napriklad "firefly or traveler" se ruší, nj AMERIKA, BLE ()

Ellush

Klasické najít - usvědčit - zavřít jsme viděli stokrát. Úžasné, jaký rozměr dává seriálu, když se v jednom díle pohybujeme v rozmezí spousty let. Když z mladých nerozvážných kluků jsou nenápadní starci... a přesto pořád vrahové, na které spravedlnost pořád čeká. Je krásné věřit, že boží mlýny melou, a každý hřích bude i po letech potrestán. Bezvadný námět! ()

Mrenka

Některé případy jsou lepší, některé horší, některé dojemné, některé pruda. Ale celý nápad řešení starých případů mi přijde skvělý a líbí se mi i celkové ztvárnění seriálu. ()

ElKamil

Když si vzpomenu na tento seriál, vybaví se mi v první řadě parádní závěrečné sestřihy s vynikající hudbou a povedené barvité flashbacky. ()

miza

Super seriály.Skvělá hudba a skvělé herecké výkony.Škoda že asi nebude produkce v tomto pokračovat.I tak se to velice dobře hodnotí,protože to nemá chybu. ()

cubiczech

Stačí parktát shlédnout a už to vlastně znáte všechno, občas je to dost nápadité, ale co můžete po čase čekat, když celý základ seriálu stojí vlastně na rutině a stále stejném postupu? Když to vezmeme takhle, tak je to pořád rutinní detektivka, která nikoho nenutí vidět další a další díl, pokud máte tu trpělivost, tak budete odměnění lehkým sub-příběhem, jako jsou kolegiální vztahy apod. Prostě jako je to všude, maminky a babičky se budou super bavit a hádat kdo to v tom kupé nakonec udělal... ()

zodiak217

Výborný originálny seriál, ktorý sa vracia do minulosti a prešetruje nevyjasnené prípady. Veľmi sa mi páči nakombinovanie a prestrihávanie medzi starými udalosťami a súčasnosťou, oceňujem tiež vyšetrovacie postupy samozrejme hlavnú vyšetrovateľku Kathryn Morris, ktorá je veľmi príjemná a dobre sa na ňu pozerá. Tento seriál skutočne oplýva originalitou, pretože máte možnosť vidieť od začiatku do konca prakticky dve časti v jednej keď vidíte aj príbeh z minulosti a zároveň súčasné vyšetrovanie a odhalenie prípadu. Koniec koncov svedomie alebo skrytý hlas "daimónion" ako to už kedysi nazval Sokrates ma silnú moc a stačí trochu zavŕtať do osieho hniezda a osy už vyletia samé. Nič nie je nikdy uzavreté a minulosť raz dostihne každého, či už v tom skvelom seriály alebo v reálnom živote. ()

Psychous

Od dob Columba rozhodně nejzajímavější, nejlépe natočený a nejvariabilnější krimi seriál! Nemluvě o sexy Kathryn Morris :) ()

blekekeke

Dobře usazené hlavní postavy. Výjimečná hudba, která provází seriál. Na to, že se v seriálu objeví mnoho neherců, tak to ani v celku nepostřehnete. Nevadí ani jednoduchost, s jakou je každý případ vyřešen a mnoho nesmyslů (otevře 50let starou krabici a v ní zjistí, kdo žije a kdo už ne) nebo (když se vrátí na místo činu a najdou tam po 20let doutnající nedopalek :o) Rašová je však největší tahoun seriálu, kvůli ní oželíte mnoho nesmyslů, které provázejí vyšetřování (vždy se najde nová skutečnost, když je někdo na vyslíchačce atd.) ()

vilusinska

Velice dobře vymyšlený seriál,kde se prolíná minulost s přítomností,vždycky jsem u toho měla mrazení,a těšila jsem se jak se všichni po letech změnili,kdo vlastně spáchal zločin a do koho by to člověk vůbec neřekl. ()

Simir79

V záplavě krimiseriálu z americké produkce jeden z mála opravdu dlouhodobě koukatelných, kdy odpolední či večerní koukání nerovná se loterii se vkusem logicky uvažujícího diváka..... A navíc velmi vkusný soundtrack..... Samozřejmě všude je něco.... proto jen 4 * :-) ()

Dana1926

Úžasný seriál i když se to možná na první pohled nezdá s opravdu silnými příběhy. A jak už se tady lidi shodly famozní konce ty mám opravdu nejradši a též skvělá hudba. ()

tatka

Musím zrevidovať svoje hodnotenie a pridať jednu hviezdičku. Táto séria ešte stále ponúka /na rozdiel od CSI/ skutočné pátranie, hľadanie motívu, hľadanie odpovedí na otázky - teda to, čo by detektívna séria mala ponúkať. .A Kathryn Morris vyzerá sama ako zástupca nejakého ducha zavraždenej krehkej bytosti spred 30 rokov. Mystická hudba, výborná kamera, mystické svetlo, nádych tajomna. ()

EXwoody

Velmi dobře provedená detektivka :) Miluju ty konce, kde se vše vysvětlí, ale hlavně výborně sestříhané s doprovodem skvělé muziky ()

JackieBliz

Dost originální námět i pohledy do minulosti s ne moc kouzelnou, za to výtečnou herečkou, K. Morris. Časem se případy stávaly stále méně zajímavějšími a originálními, no, pořád jde o kvalitní seriál, jehož shlédnutí je radost. Žeru detektivní seriály! ()