Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

dogrose

Skvělá alternativa pro ty, kteří se nebojí pustit uzdu emocím. Pro ty, kteří mají po krk dokonalých laboratoří (CSI kdekoli), kteří nechtějí zcyničtět při pohledu na kusy lidských těl v jakémkoli stupni rozkladu (Sběratelé kostí), případněpro ty, kteří přestávají doufat, že lumpák se nakonec dostane za mříže (Zákon a pořádek). Osudová žena s příznačným jménem Lilly, s bílou pletí, tmavými rty, kšticí blonďatých vlasů, září v oku a omezenou mimikou, roztáhne svá křídla jako anděl spravedlnosti nad každým předčasně přervaným životem a dopřeje duším klid. Vše dokresluje podmanivá hudba, citlivý výběr herců (staří/mladí), či závěrečné rozloučení. Pokud tuto hru přijmete, budete okouzleni. Pokud ne, celkem brzo vás začne štvát, jakou mají všichni svědci, i ti nejsenilnější, geniální paměť a proč předešlí vyšetřovatelé byli takoví babráci. ()

anet.015

Super seriál. Prolínání reality s minulostí je super. Škoda jen, že jsou málo rozvinuté příběhy hlavních postav. ()

D1705

Môj obľúbený detektívny seriál s retro-prvkami. Jediné čo vytknem, je že kamera pôsobí ako schválne vyblednutá. 95%. Niektoré diely boli naozaj zaujímavé, hlavne tie z dávnej minulosti, alebo tie kde sa riešia aj problémy detektívky Rushovej. ()

Hixx

Priemerný detektívny seriál kde sa zaoberajú dávno odloženými prípadmi s nie veľmi sympatickým obsadením na ktore si ale časom zvyknete. Niektoré časti boli lepšie, niektoré horšie takže ako celok sa to dalo dopozerať aj keď niekedy nechápem ako si niekto pamätá kde bol v sobotu večer pred tridsiatimi rokmi. ()

LucillaP

Další z řady kriminálek ke kterým se ráda jednou za čas vrátím. Co zde ale upoutá na první dobrou je znělka. Ta se mi zaryla pod kůži na první poslech a umím si ji vybavit kdykoli a kdekoli. Navíc tenhle seriál vyniká netradičním námětem vyšetřování starých případů, což mě vážně baví. A upřímně čím starší případ, tím lepší (tedy za předpokladu, že by svědek nebyl jako já, protože pamatovat si, co se stalo třeba před deseti lety? Ani za boha :-D). Za zpracování hlavně scén v minulosti si zaslouží potlesk (výběr herců pro mladší/starší já, kdy si jsou skutečně podobní, je pecka), ale co mě vždycky dostalo je výborný výběr doprovodné hudby. Když k tomu přidám ještě sympatické vyšetřovatele, mám tady velmi povedenou seriálovou výplň všedního večera. ()

Moonwalker

Na seriál ‚‚Cold Case‘‘ jsem narazil už opravdu hodně dávno v televizi, a tenkrát jsem si říkal, něco ve stylu ,,Bože další kriminálka, není toho už dost?'' ale pak když jsem se do tohoto seriálu zažral, tak opravdu nelituju že jsem to s tímto seriálem nevzdal. Protože se to liší od jiných kriminálek tím že se řeší nevyřešené případy z minulých let a to se mi na tomto seriálu líbí. Jen škoda že tam nejsou i případy které se staly, ale jen smyšlené, ale nevadí to seriálu nějak neškodí. Za mě opravdu parádní krimi, které se mi nikdy neokouká. Dávám plný počet hvězd, protože si myslím že si to tento seriál zaslouží. ()

Veruska.Kuru

Ne přestanu to milovat. Moje skrytá vášeň už od dětství (kriminální případy, vyšetřování atd), už od pubertální ho věku. Ráda se znova povídám, když to dávají v TV. Hlavni postava je můj vzor. ()

hombre_71

Celkem nechápu zdejší negativní hodnocení. COLD CASE je pro mě jeden z nejlepších kriminálních seriálů (hned po výtečném CSI). Výtečná výprava každého dílu strčí do kapsy většinu českých filmů určených pro kino. Je vidět že to skrátka nenatočili za pár doláčů. ()

nehodnotit

Zvyšuji hodnocení o hvězdičku, protože mě tento seriál čím dál víc baví a je na vyšší úrovni, než leckterý film uvedený v kině v poslední době. Zábava! ()

PauloGrane odpad!

Viděl sem jeden díl, bylo tam vzpomínání na nejaký ústav léčby sexuality, svěrací kazajky, elektrošoky a tak. Už nikdy víc to vidět nechcu, natož tak o tom slyšet. ()

Saran

Ze začátku poměrně zajímavý seriál, ale s rostoucím počtem shlédnutých dílů, mi připadá jeden jako druhý. Schéma se ani trošku v žádném díle nemění... Navíc si u některých případů po jejich vyřešení říkám, jestli tohle nemohlo být vyřešeno už v původním prvním vyšetřování, když tady to zvládnou za jeden dva dny. ()

cookman

Vždy,když vidím kriminálku se jménem Jerry Bruckheimer,okamžitě se na ni musím dívat,protože od něho jsou všechny naprosto skvělé ()

carre

návraty do minulosti podfarbené dobovou hudbou sú výborne a pútavo spracované. A aby som nezabudol, Kathryn Morris je krásna. ()

Zanys

Výborný sériál a svým způsobem i jedinečný. Různorodost epizod, která postupně každou sezónou graduje je vynikající a zároveň hudební doprovod, který vás dostane přesně tam kam si tvůrci přejí. Zaujmou flashbacky i vývoj hlavních postav. ()

GilbertL

Jako u většiny detektivních seriálů je kvalita u jednotlivých dílů rozkolísaná - některé případy jsou zajímavé a někdy i hodně emotivní, jiné jsou slabší. Plusem jsou sympatičtí vyšetřovatelé a celková "civilnost" seriálu - žádné rychlé střihy, efekty, barevné filtry, ale poctivá policejní práce, kdy těžištěm vyšetřování jsou výslechy a zkoumání dobových materiálů. Celkově by byl seriál za 3*, ale čtvrtou hvězdu přidávám za několikrát zmiňovaný střih - scény, kdy se prolíná z pohledu detektivů minulost a budoucnost (což vyniká vždy zejména v závěru), kdy můžeme vidět vyšetřované v jejich mladší podobě, aby vzápětí střihem prešli do té současné, tím nejlepším z každého dílu. Příjemná, nenáročná zábava, která si nehraje na něco víc, než je. ()

Ayoshen

Kriminálních seriálů je nesčetně mnoho a při schématu vradžda -> výslech -> zatčení není příliš možností, jak takový seriál vyšvihnout nad tři hvězdičky, proto se každý snaží mít nějakou svou specialitku. NCIS má Abby, CSI Miami má Carusovy boží oneliners se slunečními brýlemi, House má nemocnici a Cold Case má Kathryn Morris s pěknou idejí a la „spravedlnost možná přijde někdy o pár desítek let později, ale lepší než nikdy“ a vždy správně zpomalenými a emotivními závěrečnými „music videi“. Přidejte epizody jako The Woods a já mám čtyři hvězdy jasné. :) ()