Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

PavelH

Kriminálek a detektivních seriálů je všude jako naseto. všech možných zemí původu, všech možných kvalit. Ovšem z mého pohledu je tento seriál výjmečný. Nejen hlavním smyslem vyšetřování, tedy starých, už odložených případů, ale i přístupem a hlavními hrdniny. Každé vyšetřování je osobnější, procítěnejší, jakoby nešlo jen o rutinu. Nejhlavnější z hlavních hrdinů je žena, sympatická a pohledná, ovšem velmi obyčejná. Stačilo by ji načesat a byla by to další detektivka, nak kterou by jeden slital, ale ne... ona je jiná. Nosí jednoduchý drdol acelá působí velmi skromně. Vše to doplňuje výborná muzika, která prezentuje vždy to nejkvalitnější z dané doby a zároveň věrně kopíruje životní styl postav. Ano, musím uznat, že paměť svědku je opravdu až dechberoucí. Já bych vám neřekl, co bylo včera a oni věrně rozpráví o detailech z let minulých. I přesto se na Odložené případy dobře dívá a já jsem jejich fanda. ()

dj_kure

Jediný kriminální seriál který v TV snesu. Nemám ho v topce pro to, že bych ho vyloženě žral, ale protože v TV podle mě lepší a zábavnější krimi nedávají. Kriminálka Miami, Las Vegas, New York, NVS, Zákon a pořádek, to je všechno na jedno brdo. Jsem rád, že se můžu občas kouknout i v TV na něco originálního a podstatně zábavnějšího :) ()

liberita

Toto krimi mám si pozriem oveľa radšej ako všetky CSI. Postavy aj samotné príbehy sú oveľa zaujímavejšie a pôsobia skutočnejšie, často sú to prípady, s ktorými sa možno stretnúť aj v reálnom živote. Veľmi sa mi páči tiež ústredná úvodná melódia, pieseň Nara od E.S.Posthumus. Jediné, čo by som tvorcom vytkla je, že niekedy sa podľa mňa až priveľmi ponárajú do minulosti a pritom chcú od svedkov, aby si presne pamätali, čo v čase vraždy robili alebo povedali a tým sa reálnosť a pravdepodobnosť, ktorá sa mi na ňom tak páči, značne vytráca a nahrádza ju fikcia. ()

Margerie

Jerry Bruckheimer mě prostě baví. A Cold Case je snad mojí největší srdcovkou. Klidně se na mě koukejte skrz prsty jako na přecitlivělou a snadno ovlivnitelnou, ale tenhle seriál mě nejednou rozplakal, donutil dojatě se usmívat, zadržovat napjatě dech a nadávat na krutost a nespravedlnost tohoto světa. Po grafické, herecké, hudební i scénaristické stránce se pro mne Cold Case řadí mezi nejlepší krimiseriály všech dob. Howgh. ()

topi80

Detektivně-kriminální oddychovka, ve které o nějakou akci, šoky a přestřelky zrovna nenarazíte. Ale v době,kdy v kriminálkách vládnou počítačoví odborníci, geniální vědci a akční nadčlověkové, je tohle velmi příjemné zpestření. Před čím se skláním nejvíce, je promakaná podoba aktérů dávné události tenkrát a v současnosti. Někdy velice syrový pohled do zrcadla času. A přestože jde o seriál, který nenutí k nějakému pravidelnému sledování, musím tady dát vysoké hodnocení, protože tohle se tvůrcům rozhodně povedlo. ()

dannyd14

Skvelý seriál a hlavne zaujímavý, v ktorom detektívi riešia prípady spred niekoľkých rokov, takže majú plné ruky práce a scény zobrazenia dávnej minulosti sú božské a geniálne. ()

Domis93

Nejsem moc na krimi seriály, ale tenhle seriál je boží. Moc se mi líbí, jak se řeší případy z minulosti a celý ten příběh se odehrává v dané době. Jak moc se ti lidé změnili postupem času či proč to tehdy udělali. Čím dál v čase, tím lépe pro mě. A jak seriál postupoval dál, odhalil nám i trochu ze života detektivů, což v posledních sériích bylo moc fajn. Myslim si ale, že by to klidně ještě jednu sérii zvládlo.. ()

boo-boo

Slušný seriál s celkom slušne napísanými postavami aj zápletkami. Každopádne ho nedokážem ohodnotiť nejak pozitívne, keďže mám silné výhrady voči prvoplánovému citovému vydieraniu. ()

Kulpotavs

Jednou za čas se to dá, ale je to pořád dokola ...... nejvíc mě na tom vytáčí to, jak si vždycky všichni po x letech pamatují každý detail a ve finále se pachatel dozná i přes to, že na něho nic nemají. ()

Tamdydam odpad!

Všechny současné americké nebo německé kriminální seriály bych bez vyčitek hodil do jednoho pytle a ten hodil do žumpy, z které vzešly. A tak si alespoň zktritizuji tento, který v práci nedobrovolně vidím nejčastěji a pravidelně mi hýbe žlučí. Jedná se o naprosto neosobní, bezduchou, prázdnou a citově vydírající sra***, která nemá člověku šanci cokoliv dát. Krom pocitu naprosto promrhaného času. Až se divím, kde pořád tvůrci těhle hovadin berou ty kvanta herců, nebo spíš tuctových modelů a modelek, bez sebemenšího stopového množství charismatu. O hereckém talentu nemluvě. Scénáristi "hercům" vkladají do úst zhovadilé pindy, nemající za účel nic víc, než zaplácnout čas, stejně jako v jakýchkoliv telenovelách. Ničím jiným tento seriál (ani jemu podobné) ostatně není. Jen narozdíl od běžných telenevel, je cílený na přízemnější lidské pudy, než potřebu lásky. A z nějakého důvodu, to co telenovelám u kritiků neprojde (a nejsem jejich divákem, chraň bůh), součačnému kriminálnímu balastu to projde bez problémů. Zlatý Schimanski. Kam se na něho ta navoněná pakáž ze současných kriminálek hrabe ()

Scraffy

Veľmi dobrý kriminálny seriál. Príbehy sú dobré a štýl, akým to je všetko natočené mi sadol. Takže u mňa to je za 4 hviezdy. ()

papadoce

Mne sa Cold case páči aj so všetkou tou svojskou naivitou, ktorá sprevádza prakticky všetky diely. Seriál má až neuveriteľne typický rukopis a ten si drží počas všetkých sérií. Mne to ale takto vyhovuje, je to veľmi príjemne natočená kriminálka so sympatickou partiou detektívov pri ktorej si viete odpočinúť a skuknúť aj niekoľko dielov za sebou. Ku tomu je skvele dopĺňaná poctivo vyberanou muzikou. Má to nápad, drží sa zaužívaného a baví. O tom to má byť televízna zábava. ()

papilon395

Opět začali reprízovat na Nově, vidím poprvé. Myslím, že v době vzniku se muselo jednat o celkem převratný krimi seriál. Originální nápad dořešení starých vražd, použití flashbacků a dobové hudby. Má to švih a pozitivní energii. ()

deep

takovej sympatickej průměr.některý díly mě bavily,jiné zase tolik ne a to jsem všechny neviděl.jo a jsem přesvědčenej,že zkrácení závěru(zpomalená scéna s většinou zatčeným zločincem,někde kolem se obvykle objeví jeho oběti...+celej tenhle úsek je doprovázen v každým díle jednou určitou písní,což bývá leckdy docela fajn muzika)by jen prospělo.ono se to po dvacátý už docela přejí dodatek:rozdělení obrazu na čtvrtiny mi nepřijde moc cool ()

Toustovač

Jako celek (zjevně) průměr, ale za některé díly a scény bych dal ruku do ohně. Řešení dávných (někdy velmi, někdy velmi málo:) případů má své kouzlo. ()

eXavera

Velice jednoduchý a odpočinkový seriál. Nejvíc se mi líbí dokonalá hudba vystihující dobu, ve které se příběh odehrává. ()