Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

Pidzey

Není to ten typ seriálu který bych musel vidět díl od dílu,ale někdy se na něj rád podívám.Příjemná detektivka kde se případy řeší spíše rozumem a k tomu je tu Kathryn Morris která je něžně krásná.Pro mě jedna z nejlepších „Detektivek“ posledních let. ()

MAJkLSON

Tento serial omrzi snad jeste rychleji nez CSI. Drtiva vetsina pripadu je odlozena zcela nelogicky, jako by to pred lety vysetrovala nejaka slepa sestra Stefanie. No nic nevadi, aspon ma novy tym, co resit. Ale prd resi, pozve si opet ty same lidi jako to udelali kdysi a oni si presne pamatuju, co se tehdy stalo a ano, tehdy samozrejme nerikali celou pravdu, ale dnes uz vyzrali a jsou pouceni dobou a tak ji povi. Pak nas tym zajde na nejake misto, kde se to treba stalo a vsechno se jim vybavi pred ocima, tak jdou zase vyslechnout ty stare lidi, mezi tim vse preblikava ze soucasnosti do minulosti, tak efektivne jako by to tocil Tony Scott s F.A.Brabcem - to se deje mimochodem porad, takze si za kazde slovo, co sem napsal domyslete "blik". Blik cvak a mame vraha. Ted jeste pustit nejakou slzypudnou a osudovou pisnicku, scenu zpomalit na polovinu a vraha pomalu vlacet do cely - takhle konci kazdy dil! Nakonec staci napsat na krabici "closed" a muzeme jit spat. ()

Socom

Skvelý,nadpriemerný seriál so skvelým rozuzlením na konci.Treba vyzdvihnúť strih a perfektnú hudbu .8/10 ()

adriane9

Můj neoblíbenější seriál a to já seriály moc nemusím .. Tenhle je fajn že v jednom dílu začne i skončí, takže když uteče dalších deset dílů ničemu to nevadí, což je o proti seriálům se stovkami dílů opravdu velké plus.. Hledala jsem chybu, ale tady je vše správně, od výběrů herců (Kathryn a Danny), přes úžasnou kameru, hudbu a neopomenutelné prolínání minulosti s přítomností. Doporučuju sehnat si soundtrack pro tento seriál, je úžasný. ()

Košoun

Nejsem pravidelným divákem amerických detektivek, ale pokud něco rád v TV občas zkouknu, tak jsou to Odložené případy. Samotné téma je zajímavé a technicky je to velice dobře zpracované se sympatickým detektivním týmem. ()

PanTumnus

konec každé epizody tohoto skvělého seriálu je takovou emocionální peckou pro srdce a duši která z vás sice tahá slzy velice silně ale nikdy lacině. tleskám tomuto skvělému, a pro mě nepřekonanému, počinu na poli kriminálních seriálů. ()

jasanka

Další nudná kriminálka, navíc s dost protivnými postavami. Časové skoky mám jinak moc ráda, ale jejich provedení tady mi vyloženě vadí. ()

Saur.us

Po prvních pár seriích dochazí k repetivnosti kvůli stále stejnému schématu. Navíc svědci mívají překvapivě dobrou paměť na udalosti staré i několik dekád. O pravidelné davce patosu na konci dílu ani nemluvě. ()

koniklecka

Poslední dobou jsem si na tento seriál zvykla. Má celkem zajímavé příběhy a nepřijdou na všechno díky nějakému chloupku nebo kapce vody, ale celkem přirozeně. ()

zabro

Dobry namet vsechno klidne bych mohl dat i 5*, ale kvuli hlavni herecce to neudelam. Prinde me proste otravna. A nevim jestli je to tim, ze maji nekvalitni maskery nebo necim jinym. Vypada v kazdem zaberu jinak. A prave ze vetsinou uplne falesne. ()

Elyon

Mám ráda vraždy, minulost a duchy. Když se tyhle tři věci spojí dohromady, vznikne z toho seriál Cold case. Jednotlivé epizody nám dávají možnost nakouknout pod pokličku lidí a rodin, které před světem skrývaly tajemství a chtěli si ho odnést do hrobu. Jenže to už tu jsou lidé z krminiálky, kteří se zabývají vraždami z minulosti. Celý tým je skupinka velmi sympatických lidí, kteří postupně behěm vyšetřovaní odkrývají vlastní minulost. Je zajímavé sledovat, jak někteří lidé dokázali tak strašné tajemnství jako vražda dusit v sobě i několik desítek let a doufali, že na to nikdo nepříjde. Jenže měli smůlu. Vždycky se mi hrozně líbí konec každé epizody, kdy je vrah zatčen a následuje song a scény bez dialogů. Tohle je vždy moje srdcová záležitost. Nejraději mám epizodu Pokoj, kde se dáva sbohem. Chudák holka, byla těhotná, poté odvezená do kláštera a nakonec zemřela. Nebo díl, kde je zavražděna ta roztleskávačka, ale už nevím, jak se jmenoval. ()

alambert

USA produkují obrovská kvanta seriálů. Odložené případy z této hromady podle mě tak trochu vystupují. Jde tu o víc, než jen koukat, jak někdo někoho pronásleduje nebo jak se někdo vrtá v mrtvole. Jde tu o potrestání viníka, když už si myslí, že je za vodou. Navíc je většinou pachatel skoro normální člověk a ne klasický padouch. Nevím proč, ale vždycky když si na konci přijdou pro nějakého už skoro dědu, leštícího svůj Cadillac, mám prostě fajn pocit "zadostiučinění". Skoro bych dal 5 hvězd, ale...seriál je založený na PRADIVÝCH výpovědích příbuzných a známých obětí, vrahů, diváků - méně či více zainteresovaných. Kdyby jeden z nich vhodně zalhal a navedl vyšetřovatele na nesprávnou stopu, nemuseli by vraha vlastně nikdy najít. Ale většinou všichni pěkně mluví pravdu... Jinak je seriál někdy doplněn i trochou vtipu, 4 hvězdy si zaslouží. ()

ivamka

Je to tak neuvěřitelně opravdové, někdy smutné konce, jindy nám dávají naději, že se něco změní. Skvělá hudba hudební návraty podle toho, ze které je to doby. Do toho všeho se promítají životní osudy jednotlivých detektivů, je to fakt skvělý seriál. ()

bangee

Řadu CSI nemusím! Ale tady u toho se bavím, líbí se mi originální nápad, originální prostřihy postav do jejich minulosti. Celkově jsem byl příjemně (hlavně po CSI) překvapen. ()

Heroine

Velice dobře se na to kouká. Občas není zápletka nic moc, občas se do scénáře připlete i nějaká ta propaganda, ale jinak vcelku pěkná podívaná. Vždycky dobře vybraní herci, když hrají jednu postavu po několika letech. To opravdu nemá chybu. I hlavní představitelka je sympatická, takže palec nahoru ***** ()

SidneyP

Co na tomto seriálu nejvíc miluju je to, jakým stylem se točí. Ne vždycky mě flashbacky na začátku baví, ale někdy se najde tak výborný případ, že když začne hrát na začátku nějaká starší hudba z onoho roku, kdy se ten čin stal, je to k nezaplacení. 60%. ()

Ydrosten

Nikdo ( opravdu nikdo ) mě nepřesvědčí o tom, že kdejakej 80ti letej děda, si vzpomene co dělal před 15 lety ve čtvrtek kolem 19:00 a kolik tam bylo lidí atd. Naprosto nevěrohodně udělaný krimi seriál. Vážně si kdokoliv dokáže vzpomenout co dělal před 10 - 15 lety ? Tohle vážně lidi berou jako fakt ? Asi nejvíc mě dostala episoda, která pojednávala o 55 let ( ! ) staré vraždě a všichni si vzpoměly do detailu co přesně dělaly, říkaly, kolik tam bylo lidí, a co měl barman za košily. Neuděluji žádnou hvězdu, protože nemám od čeho svoje hodnocení odpíchnout. Krimi je to průměrná // ( Dovětek : před 12 lety mi umřela manželka, a i když mám spoustu jejich fotek a na ten den se zapomenout opravdu nedá, tak mám občas hodně velké problémy si bybavit některé skutečnosti které se ten den udály a i její tvář mi občas přijde velice neznámá a pokud nekouknu na její fotku, tak si v paměti ani nedokážu vybavit jak vypadala - už proto odmítám uznat jakýkoliv díl této krimi, který je minimálně 10 let vzdálen v minulosti ) Jsem zvědavý, kdy začnou vyšetřovat vraždy které spáchala tajemná osoba nazvaná ZODIAK ( kdy ? kdy ? ) ()