Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

Klemi

Slušné krimi, ale závěrečné scény jsou dle mého extrééééémně patetické. Spíš než cokoli jiného ve mně vyvolávaly smích. ()

route60

Špička mezi součastnými seriály, skvělá hudba, herecké výkony a je pro mě osobně mnohokrát lepší než přeceňované Kriminálky Miami nebo New York. ()

Snapphanar

Zajímavá kriminálka. Moc se mi osobně líbí ty pohledy do minulosti, vzpomínky (svědků, účastníků případu, pamětníků..). Umí vtáhnout do děje... Bohužel občas sem tam nějaký díl není zrovna takový, jaký bych dokázal plně ocenit, ale i tak se na tento seriál občas rád podívám. ()

natalie15

Mrazivá atmosféra, skvelý scenár a kamera, vynikajúci herci. Nikdy nezabudnem na epizódu s Rosie Milesovou, či časť zvanú 13 komnata. Nie, toto nie je len skvelý kriminálny seriál - rieši aj závažné sociálne otázky, upozorňuje na problémy, ktoré sa týkajú celej spoločnosti. A ten strih... 85%: ()

DuMonT

Jediná kriminálka ktorá ma kedy bavila, pekný námet a krásne spracované, podložené vždy príjemnou hudbou. ()

emma007

Podľa mojej mienky najlepší krimi serál súčastnosti, ktorý sa na nič nehrá - je skrátka sám sebou, lebo vlastne nemá nápaditosťou konkurenciu. Na sympaticky zdržanlivú dvojicu, ktorá sa do seba vďakabohu ani po toľkých sériách nezaľúbila - detektívov Lilly Rushovú a Scottyho Valensa - nemá medzi detektívnymi pármi nikto a ja sa aj vďaka nim na tento dramatický a občas príjemne mysteriózny seriál vždy rada pozriem. Len tak na záver a na okraj - jediný nehistorický seriál v mojej top 10. ()

Reiner

Velmi dobrá záležitost. Když pomineme super schopnosti vyšetřovatelů (vše najdou na počkání) a jejich skvělou dedukci (jak jinak), tak opravdu nadprůměrné dílo :) ()

ESNYR

Nemám tušení kolik jsem viděl dílů protože to fakt moc nesleduju, ale občas si to nechám puštěný a nepřepnu, abych si pokaždé řekl že je to jeden z těch nejhorších seriálů na kriminální téma. Případ pokaždé začíná nějakou úplně divnou vzpomínkou někoho kdo 30 let držel hubu ale najednou si vzpomenul že za rohem stála modrá dodávka se zelenou skvrnou na dveřích, nebo podobnou vzpomínkou která do případu vnese úplně nové světlo. Policajti potom chodí sem a tam po všech svědcích které už vyslýchaly před xy lety jiní policajti, ale najednou se ukazuje že ti staří policajti kladly asi špatné otázky, protože BUM a máme vraha. ¤¤ Nejgeniálnější díly jsou ty, které řeší třeba 30 let starou vraždu - no to teda koukám jakou mají Američani geniální paměť. Mně v roce 2013 srazilo auto ( pouze zlomená ruka ) ale už si nevzpomenu ani na to, v kterém to bylo měsíci, natož abych věděl co bylo za den a kolik tam stálo lidí. ×× Snad 1 slabá hvězda za ty písničky. ()

Gladi

Sountracky jednotlivých častí nemajú chybu, páči sa mi to to dobové zaradenie, asi trošku nereálne, vyšetrovať vraždy po desiatkach rokov, ale pozerám sa na to rád. ()

harycek

Pěkně udělaný seriál , někdy smutné osudy a příběhy zúčastněných aktérů mnohdy až uvěřitelné , alespoň takto se to jeví mě!! ()

holka218

Odložené případy patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších kriminálek. Strašně oceňuji pohledy do minulosti a způsob, jakým je seriál natočený. Tím, jak vyšetřují starší případy je seriál hodně emotivní. Herci jsou dobří a občas se řeší i vztahy, což celý seriál trochu odlehčí. ()

HaninaHope79

Když v TV občas vidím nějakej díl, hned mě zaujme a většinou dokoukám až do konce, protože mi to prostě nedá. Jenže když si ty díly pak chci pustit zpětně jak jdou po sobě, abych viděla od začátku, tak je to dost nuda a moc mě to nebere. Možná je to i tím, že tam z herců není nikdo známej. Nemám tam nikoho oblíbenýho i když je fakt, že postava Lilly je velmi výrazná. Jenže zase ty její kočky co má u sebe doma vás taky spíš odradí. Já vím, že je to tou osamělostí, ale stejně. Na někoho to může být až moc. Beze stopy za mě bylo hezčí i co se příběhů týče. Si nemůžu pomoc. ()