Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

Veseldaa.!

Vcelku kvalitní. Jen škoda, že Odložené případy zůstávají ve stínu slavnějších CSI. Přesto se na seriál vždy rád podívám, hlavně kvůli krásné Kathryn Morris. ()

Zetwenka

Jelikož se kriminálními seriály obrazovky všech stanic jen hemží a tento žánr (dokonalé vyšetřovací metody, postupy, vrahové a zločinci dopadeni atd, jede podle stejných linek) už nemám v oblibě. Trvalo dlouho než jsem se odhodlala k jeho sledování. Nakonec opravdu wau - toto jsou příběhy s duší, emocemi a které mě pohltily. Nenechala jsem si ujít jediný díl. Mé nadšení bylo takové, že jsem si zapisovala všechny data z odložených případů. Takže pár zajímavostí ze statistiky, kterou vás oblažím - nejstarší případ odložen 88 let, nejméně 3 týdny, nejvíce případů bylo z let 1998, 99, 05 a vzácné případy jsou do 50 roku. Zajímavé a citlivě udělané prostřihy do minulosti i někdy hodně dávné a poznávání zavražděných lidiček na mě působilo hodně. Tečka jež to dokresluje a podtrhuje je pečlivě vybraná hudba a silné závěry, kdy se duše obětí přijdou rozloučit a mohou už v pokoji odejít (jen jednou nepřišla). Příběhy ze všech možných společenských vrstev a situací, které píše sám život. Samotné vyšetřování je jakoby v pozadí a celé epizodě dominují odvyprávěné příběhy dotyčných obětí, ne vždy zcela nevinných (někdy bylo i třeba osvětlit smrti mezi dealery, zlodějíčci a podvodníky atd). Také nebylo leckdy už koho zavřít neb už zub času si zahlodal. Tvůrci se nebáli ukázat i již UZAVŘENÉ ( ale špatně ) případy (seděli nevinní, poprava nevinného - nestihli objasnit, nevyřešili, nedoznali, objevení, těch jež byli pokládání za mrtvé). Případy se odehrávali v pozadí krachu na burze, přistání na měsíci, šíření povídky Války světů, sufražetek, ženské emancipace, církevních řádů, rasové nesnášenlivosti, nových hudebních žánrů, 2. světové války, Iráku, Vietmamu atd. Tento seriál mi ukázal, že lze mezi těmi stereotypy krimi, vytvořit něco jedinečného a zajímavého. Vyšetřovací tým mi byl velmi sympatický a nehrál si na vševědy, kolikrát mylně předpokládali a nechali se unést svými pravdami. Velký prostor zde dostávají příběhy lidi. Přes všechny pozitiva, které jsem k tomuto dílku vypsala - je i malé negativum - dokonalá paměť svědků, vyslýchaných. U rodiny bych to chápala ale leckdy u vzdálenějších či jen nahodilých postav moc ne. Přesto mě to neodradí od plného počtu. Díky za nezapomenutelné okamžiky a příběhy. Chybí: 1 epizoda - Dopis, tu nedali. Počet epizod: 156 Viděno: 155 ()

Colour

Na tomto seriáli je "zaujímavé", ako si človek môže po x rokoch stále pamätať presne udalosti vraždy, potom to povedať polícii a tá navyše presne v pravom okamihu vie, komu má veriť. Toto mi na tomto seriáli vadí zo všetkého najviac. ()

Oonika

Krásně se mi u toho vařily obědy :-D Když vám kousek uteče, tak to není taková ztráta, ale jako celek je to dobré... ()

FireTight

Jedna z mých nejoblíbenějších amerických seriálových kriminálek, co kdy byly natočeny. Nevím, jestli je to tím vyšetřováním "starých vražd", snahou používat techniku z doby spáchání vraždy (i když v poslední době už od toho mám pocit upustili), spoustou dobových písniček hraných při svědectvích nebo obligátní závěrečnou scénou, ve které se rozloučíme se všemi postavami a někomu se ukáže i sama oběť, ale... Já ten seriál prostě mám strašně rád, bez diskuze. Podobně jako u "Zákon a pořádek: Zločinné úmysly" tady nikdy neuvidíte řešení případů výhradně za pomocí vědeckých metod (a tedy bez nějakých větších výslechů), ale zažijete hlavně to mluvení, chození, skládání jednotlivých střípků dohromady a taky Kathryn Morrisovou, alias Lilly Rushovou, která je prostě kočka! :) ()

marek86

Vynikající hudba, dobová atmosféra, kvalitní herecké výkony a výborné vykreslení doby. Viděl jsem jen pár slabších epizod. Výborný seriál. Moje hodnocení 9/10 ()

Valkyria

Tenhle krimi seriál mě dostal! Chytlavé.. Zajímavé případy, které je těžké rozlousknout, jelikož jsou staré třeba i několik let... baví mě se dívat, jak dávají skládanku pomalu dohromady :) Celý seriál je zajímavý... nejvíce se mi líbí ta okénka do minulosti... čímž vás děj strhne :) ()

vrata.zami

Každý odpoledne jsem se na to díval na nově. Seriál, který není přímočarý a dokáže udržet v napětí. Nejvíc se mi líbilo, jak se nakonci proměnovali ty jejich ksichty v ty starý. Škoda, že už to nedávají na nějakým českým programu. ()

josieaddms

Odložené případy jsou hodně dobrý seriál. Hodně dobrá atmosféra, skvěle vybraný tým detektivů který se vyhýbá obvyklým seskupením nějakých krasných slečinek a namakaných frajírků, kteří se cestou seriálem spolu scházejí a rozcházejí. Velmi šikovně zde využívají časové skoky, a různé změny věků postav. Většinou to má velmi šikovně napsáné scénáře a neotřená témata. Co mě vadí, je celková propaganda. Taková ta Americká. Lilly Rushová je sympatická a věrohodná, a celkově se na celý seriál hodně příjemně kouká. Navíc se nemusí sledovat díl po dílu, protože se klade důraz hlavně na samotné detektivky, a to je velké plus. A navíc to má ve znělce skvělou hudbu.... ()

DeeH

Výborný kriminální seriál, který pro změnu zabíhá do minulosti a řeší případy, které nebyly nikdy vyřešeny. Na rozdíl od většiny detektivních seriálu Cold Case má epizody velmi různorodé, některé případy jsou až z počátku 20. století, jiné jen rok staré. Na plný počet to není, trošku tomu chybí ještě nějaký šmrc, přesto hodnotím vysoce. ()

Grogan odpad!

Hodnotit nebudu, protože jsem seriál nikdy nesledoval pořádně. Osobně si ale myslím, že celá myšlenka seriálu je naprosto scestná a kdykoliv vidím nějaký náhodný kousek, tak mě absurdita toho všeho pěkně vytáčí. Tím myslím geniální paměť svědků, co si všechno podrobně pamatují 30-50 let nazpátek (snad nikdy se nestalo, že by si svědek nemohl něco vybavit, přitom odůvodnění "bylo to už moc dávno" by snad každý trochu rozumně smýšlející člověk musel uznat), aktéři případů jsou zásadně mladí protože i po bůhvíkolika letech musí být stále naživu, aby mohli svědčit, všechny oběti jsou ti největší dobráci a chudinky, které se ten zlý svět rozhodl zlikvidovat (příšerně sentimentální), vyšetřovatelé co jsou kvůli 50 staré vraždě ochotni dělat potíže i lidem, co s tím zločinem nemají absolutně žádnou souvislost (vybavuju si díl s nějakou novou restaurací, kde to chtěli vybourávat aby hledali kulku z bůhvíjak staré vraždy), neschopní původní vyšetřovatelé, podezřelí se přiznají i bez pořádných důkazů (většinou mají vyšetřovatelé jen výpověďi starých svědků, ale fyzické důkazy zřídka - navíc je při vyšetřování snad nikdy nenapadne, že svědek a) má zkreslené vzpomínky, protože je to už moc dávno, b) lže, aby odvedl podezření od sebe). Tenhle seriál je pro mně něco jako alergie, fanoušci snad prominou. Jinak obecně mi vadí i v jiných kriminálkách, když se vrací ke starým případům, že jsou důkazy stále dostupné a svědci si všechno pamatují, jenže tam se to objeví třeba v pěti dílech ze všech, tady je na tom postavený celý seriál. Edit: Díky příslušníkům rodiny jsem viděl už celkem slušnou řádku dílů a můj názor definitivně potvrdily. Tenhle seriál si odpad zaslouží a jedná se o jeden z nejhorších detektivních seriálů, co znám. ()

Likan7

V porovnání s ostatními kriminálkami, obzvláště mými oblíbenými Sběrateli kostí, je to vlastně dost nuda. U takhle dlouhých kriminálních seriálů je postem času důležitý vývoj postav a jejich životy, jako jednotlivé případy. Bohužel Cold Case se ten vývoj totálně vybodl a téměř všech 156 dílů je jen o vraždě v minulosti, vyšetřování, zatčení. Po sedmi sezónách je to už příšerně repetetivní a nudný. Postavy, včetně hlavní Lilly Rush neprojdou vůbec ničím. Ona si občas najde nějakýho přítele, vydrží to 3 díly a pak 20 dílů nic. A u ostatních ani to ne. Samotný kriminální případy jsou fajn, ale ke konci to dohnalo sebe sama a téměř všechny příběhy z posledních řad jsme v nějakém podobném duchu viděli v předešlých sériích, a v lepší kvalitě. Po Odloženkách mám trochu pachuť, Sběratele kostí jsem miloval, ale tady se jelo o minimálně jeden level níž. ()

shifter

Viac-menej sa motivy opakuju a kvalitu CSI to rozhodne nedosahuje, ale atmosferu tento serial ma, prijemnu herecku v hlavnej ulohe tiez.. Navyse zakazdym vynikajuci vyber sprievodnej hudby. ()

Chuppa

Až na mě neskutečně nesimpatickou hlavní aktérku vcelku zajímavý seriál, jenom je tošku divné, že ať už je případ starý jakkoliv, vrah je vždycky stále naživu... ()

Rodin

Dosti dobrý seriál, který ovšem po skončení první série a vymizení toho skvělého chvění mezi hlavní hrdinkou a jejím prvním nadřízeným dost ztratil na druhoplánové linii. Následovalo už jen prvoplánové prohrabávání archivních krabic s tu více a tu méně překvapivým rozuzlením. Chybí mně ještě ten alkoholický proplešlý partner, ten měl zůstat. Ale pořád fajn, pro mě ovšem tak maximálně za 65%. ()