Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

Elijah93

Normálně na detektivní seriály nekoukám, vlastně je ani nemusím. Ale odložené případy si mě získali. Hrozně se mi libí provedení všech flashbacků, které vždy sedí do dané dekády. Akorát si vždycky říkám, jak jsou všichni skvělí, že si přesně do puntíku pamatují co dělali před 20 leti, ale proč nakonec ne. Velkým plusem je věrohodná Lily Rushová. ()

oli9

Tenhle seriál má svoje kouzlo a já ho mám strašně rád. Jak se prolíná obraz z minulosti a součastnosti. K tomu vždycky chytlavá hudba na závěr. Já dávám 5/5 ()

anti.rybka

To, že si po 20 letech pamatujeme vše, co se nám stalo je tak trochu hloupost. Proto tento seriál beru trošku jako Sci fi. Ale moc se mi na tomto seriálu líbí ukázky amerických dějin.To že u nás zakazovali máničky a v USA vlastně taky. O rasismu ani nemluvě. U nás zavírali tzv. pravičáky a v USA ničili komunisty. Násilí proti gayům a mnoho dalšího. Jen takové ukázkové demokratické činy. :) Proto to má pro mě tolik plus navíc je každý díl dost emotivně vytvořený. ()

Jack_F.

Tak jako kriminálka Miami má svoje omšelé scény typu Horácio si sundává a nandavá sluneční brejle...tak tady to je zpomalený konec, srdceryvná hudbička, protáhle ksichty a každý kdo to vidí snad už jenom potřetí musí být znechucen. ()

Wolftalon

I když představa, že detektivové vyřeší třeba i 50 let starý případ většinou jen na základě výpovědí, působí trochu šíleně, tenhle seriál mně zaujal opravdu originálním nápadem a dobře promyšlenou hudbou. Mnohdy mě závěr tak dojme, že z toho mám pár hodin depku :-) Tento účinek má na svědomí to, že vy víte, že daná postava zemře, ale při odhalování nových skutečností k ní povětšinou získáte sympatie a pak vám zemře na obrazovce podruhý :-D Co jinak hodnotit: v seriálu jsou sympatické postavy a celkově je vizuálně atraktivní - doporučuju! ()

Stelletta

Z počátku mě tento seriál velice bavil, ale později se začal točit pořád ve stejném kole. Vadilo mi hodně, že se postavy moc nevyvíjely. Přitom námět je to velmi dobrý, odložených případů je plno a nabízí to možnost jet trochu na vlně retra (flashbacky, nutnost řešit výpravu nejen podle současné doby...). I herecké obsazení bylo příjemné, postavy taktéž sympatické, ale nakonec docela nuda. Ne že bych to nutně musela přepínat, když to běží v televizi, ale rozhodně nevyhledávám. 50 % ()

PatrikP4

Dost dobrý seriál dokoukal jsme celý... Všechno vždycky dává smysl... Některé díly jsou samozřejmě slabší jako v každém seriálu, pro mě osobně jsou to ty hodně staré vraždy, kdy se kolikrát vrací opravdu hluboko do minulosti... ()

endrix

Po shlédnutí první série můžu říct, že se mi tenhle seriál líbí. Zápletky jsou různorodé, člověk se i něco dozví o amerických moderních dějinách. Scénář není stále stejný, občas překvapí i otevřený konec. Celkově nadprůměrná kriminálka. ()

Desmond04

Mé hodnocení je bez debat ovlivněno nostalgickým vzpomínám. Odložené případy jsem sledoval snad každý den, když jsem přišel ze školy..a někdy jsem do konce chodil ze školy i dříve. To co se vám líbí v dětství, se vám nemusí líbit o 10 let později. Nicméně u mě to neplatí. A i teď se najdu, jak sedím u televize a desetkrát opakovanou reprízu hltám jak za mlada. Cold Case není úplně typická kriminálka, ba naopak je dosti výjimečná. V době kdy obrazovky televizorů brázdily CSI z Miami či Las Vegas a nebo NCIS si svůj ždíbeček z koláčku slávy ujmul projekt, který na to jde přeci jen jinak než výše jmenovaná konkurence. Žádné technické vymoženosti a fantaskní laboratoře, tady na to jdou přes emoce. A funguje to na jedničku. Depresivní případ je podpořen skvělou hudební stránkou, která solidně přikládá pod kotel. Prolínané záběry podezřelých za mlada a za současna, myšlenkové rekonstrukce podezřelých...Odložené případy zkrátka fungují na jedničku. Jak už jsem poznamenal, dosti výjimečná kriminálka a pro mě také úplně ta nejoblíbenější. ()

N.ev.E

Neviem prečo každý tak ospevuje kriminálku Las Vegas, veď to je blbosť, odložený prípad je oveľa lepší! ()

Warapeidza

Ze současné seriálové tvorby patří Odložené případy určitě mezi ty lepší díla. Sice je to stále dokola podobná šablona, ale případy jsou docela zajímavé a hlavně se mi velmi líbí ten nápad s prolínáním postav z minulosti a součastnoti. ()

TAURUS

Vynikající seriál, který jako jediný z "Boomu" krimi seriálů sleduji. Soundtrack a jednotlivé příběhy skvělé, ikdyž se samozřejmě najdou slabší zástupci.Dle mě zde vyšetřování probíhá v normální,uvěřitelné rovině a né ve sci-fi sféře jak je tomu u jiných krimi seriálů. ()

Vig

Velmi zajímavý seriál. Na to že je kriminálek strašně moc a v televizi neproslistujete program aniž byste na nějakou nenarazily, tahle je poněkud jiná. Někdy mne fakt zatáhl do příběhu a na konci se díky skvělé střihačcké práci a podbarvenou hudbou zvlhly oči. Občas mi ale příjde, že ten kdo ten případ řešil před nimi byl naprostej idiot. ()