Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

DKNY

tento seriál se mi moc líbí, je to takové příjemně poklidné, tak nějak to samo plyne. oceňuji skvěle vybranou hudbu i herce do epizodních rolí /jak se jejich postavy měnily v průběhu času/ - nejradši mám, když se jedná o opravdu výrazný rozdíl, třeba třiceti let. a některé příběhy mě dokážou opravdu dojmout, a to velmi. ()

Dinsberg

Žádné přmrštěné nápady a lá Kriminálka Las Blbas. Z dílů co jsem viděl, a nebyly to všechny, na mě vždycky sálala zůčastněnost v kauzách. Možná to bude znít nadneseně, ale časový odstup těm případům jenom prospívá, jako archivnímu vínu. ()

Borecz

Ve své podstatě jen další z nemalého počtu dnes vysílaných detektivních seriálů, ale je pravda, že se na něj kouká dobře a oproti všem CSI je to přece jen změna. Zasloužené 4*. ()

Katte

Žena to u policie nemá lehké, alespoň tak na mě seriál občas působí. Naštěstí Lilly se jen tak nenechá odradit a do každého nevyřešeného případu se zakousne jako vzteklý pes a nepustí, dokud jej nevyřeší. Nápadité případy, přesvědčivé herecké výkony a navíc zase trošku nový seriál, který se liší od tradičních kriminálek. ()

oasismanik

Zaujímavé príbehy a zväčša záver, kedy sa prelína minulosť a prítomnosť robí z Cold Case jeden z tých lepších krimi. PS: tento seriál má jeden z najlepších soundtrackov. ()

Ehax

Jak tady většina lidí komentuje, že konce jsou geniálně udělány musím jen souhlasit - zpomalená kamera, hudba, záblesky minulosti /prostě lahůdka./ V každé sérii si najdu aspoň 2-3 skvělé soundtracky. ZDE je odkaz kde máte vypsány jednotlivé soundtracky ze všech epizod www.have-dog.com/coldcase/ Když to tak dávali rok v televizi vůbec jsem neměl chuť se dívat na další kriminálku, kde pitvají. Ale jednoho dne jsem se přemoh a příjemně mě to překvapilo. Ale jak to tak bývá u seriálu některé díly jsou slabší. ()

yaqwsx

Oroginální kriminálka, která ani tak nesází na realitu (tím narážím na řešení 30 let starých případů) jako spíše na osud oběti. Je to spíše vyprávění příběhů obětí a do nich lehce přikápnuté vyšetřování - a to se mi líbí. Oběti byly zajímavé, navíc každá epizoda, respektive flashback, má svůj osobitý styl kamery, která společně s dobovou hudbou vyvolává správnou atmosféru. ()

bloody21

v prváku na horách na horní bečvě sem se na to díval, lehárna jak sviňa každý den odložené případy na velké plazmě-fakt kruté! líbí se mi postavy a celý charakter, že se na to nezapomene a ti padouši stejně nakonec jdou sedět:) ()

helrohir

Veľmi dobrá kriminálka, ktorá ma baví viac než všakovaké CSI, a to nielen kvôli peknej hlavnej hrdinke, ale jednoducho riešenie zločinov starých aj neikoľko desaťročí mi príde zaujímavé a orginálne. ()

radys.v

Cold Cases určitě patří mezi ,,lepší,, krimiseriály americké produkce. Svým tématickým rysem dobou zašlých případů se mírně odlišuje od ostatních laciných a stále se opakujících kriminálek. Snad nejvyšší hodnotu seriálu vidím v dobře zvolených soundtracích, které vždy pochází z doby spáchání vraždy. ()

LadyD

Tohle já můžu. Koukám na spoustu kriminálních a detektivních seriálu, ale tento řadím mezi ty nejlepší. Mě osobně se nejvíc líbí právě výlety do historie. Herecké obsazení také není k zahození. Navíc mě vždycky potěší i úžasná hudba, které v seriálu není málo. Celkově velmi okouzlující seriál. ()

MFloyd

Nápad dobrý... alespoň ze začátku, pak už nastoupí klasická šablonovitá kriminálka a je po pr*eli. Průměr ()

knihovna

Ne, ne a ještě jednou ne. Chápu, že vymýšlet pořád nové seriály je docela řehole, ale přeci jen, pokud netočím sci-fi, nebo pohádky, ale krimi, měl bych se držet faktů. První nesmysl - nikdo se k starým případům nevrací, mají co dělat s těmi novými. Kdo by je tím proboha pověřil. Druhý nesmysl - mě se někdo zeptat, co jsem například dělal před 25 leti, když jsem šel z vojny (ať je to pro mě významný den) nevzpomenu si ani na datum a už vůbec né na nějaké detaily. takže starci pamatující se přesně na to, co dělali před 50 lety jsou opravdu neuvěřitelní. Třetí a největší nesmysl - očima dneška posuzujeme to, co se dělo před 50 či kolika lety - proboha nejlepší byl díl, kde nějaká žena bojovala za rovnoprávnost, všichni kolem ní byli ti zlí a ona vyčnívala nade všemi moudrostí, dobrotou, až jí museli schodit ze schodů. Upřímně, měl jsem na to chuť taky, a to jsem jí viděl asi 30 minut. A navíc neuvěřitelně nesympatická hlavní představitelka. Jejímu stálému pohledu ztrápenýho psa nemůže konkurovat ani Sly( a že je v tom dobrej). Ne tohle od odpadu dělí jen to, že jsou natočeny ještě daleko větší paskvily. ()

Petule3

Pecková kriminálka, můžu na to koukat pořád a každý jeden díl mě něčím překvapí, rozbrečí nebo znepokojí. Miluju retrospektivu a tady jí je habaděj. Navíc sympatičtí herci. No a jak tu píše spousta z vás...ty závěrečné scény s úžasnou hudbou jsou třešničkou na dortu. Jdu si pustit další díl :). ()

Nathaniell

Trošku jiné odvětví kriminalistiky. Cold case je odnoží, které v české republice neexistuje, ovšem čemu se věnuje, pochopíte hned po prvním díle: Odložené případy. Nedořešené složky, vraždy.. Je to seriál, u kterého můžete přemýšlet a můžete přijít na pachatele sami dřív než slečna detektivka. To se mé přítelkyni daří často a možná i díky ní si ten seriál užívám ještě víc, protože u něj taky přemýšlím a jo, baví mě to. :-) 5* ()

Weirdman

1/10... Ďalšie seriálové "dielko," ktoré len prehlbuje moju nenávisť voči všetkému čo je točené "direct to TV" a má viac než 10 dielov... ()