Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

Fanucci

Ale jo...ujde to. Mně ovšem tyto seriály z policejního prostředí moc neberou, všechny si jsou podobné a pletou se mi:-) ()

jezurka42

People shouldn't be forgotten. They matter. Ono něco nového přináší do podvědomí lidí něco starého. Odložené se stává neodkladným, Zapomenuté nenahraditelným. ()

Beagle

I přes občas poněkud méně pravděpodobné bádání v minulosti a zázračné nalézání nových důkazů dávám 4 hvězdičky a to kvůli skvěle stylizovaným prostřihům do minulosti (kostýmy, hudba,...). Příště prosím méně patosu v závěrečné scéně... ()

ilemas

Vzdal jsem to po pár dílech první série. Neskutečná nuda, každý díl téměř stejný, nijak se to nevyvýjí a leckdy těžko uvěřitelné. Je to sice zajimavé vyřešit případy po 30 letech, ale nezajimavě natočené. ()

lekr

Tak tohle je opravdu krimiseriálová špička. Každý díl je o něčem jiném, epizody jsou napínavé, hlavní hrdinové jsou velice sympatičtí a špetka mystery k tomu dělá z tohohle seriálu dle mě snad ten nejlepší krimiseriál všech dob. Odhalování starých případů je aspoň podle mě ještě mnohem zajímavější než odhalování těch ze současnosti a navíc v tomto seriálu jsou pohledy do minulosti ( často mnohem vzdálené ) mnohem častěji než u jiných Bruckheimrových seriálů!! A právě tato magická retrospektiva vyzdvihuje tento seriál z řad obyčejných, tuctových a ničím nezajímavých detektivek!!! ()

Martin741

Krimi serial, ktory rovnako neznasam ako vsetky tie SI ES AJ..... hnoj ostane hnojom a nezalezi na tom, ci sa vysiela o 13.40, 14.45 alebo o 02. 00. 15 % ()

Aljak

Aj keď tento seriál už má za sebou dlhú históriu, nikdy som mu nevenoval nejakú väčšiu pozornosť. No v poslednej dobe som si ho veľmi obľúbil. Podľa mňa celkom vydarený námet - vždy na začiatku sa objaví nejaká nová okolnosť, vďaka ktorej je možné otvoriť nejaký doteraz nevyriešiteľný prípad. A na základe nových faktov sa potom vyšetrovatelia začnú zaoberať minulosťou a jej nadväznosťou. Občas je to síce až moc prehnané tou nadlogickou domýšľavosťou, ale aj tak sa mi páči ten štýl v akom sa to celé nesie. Kriminálnych seriálov je síce už ako húb po daždi, no tento aspoň vyniká svojim zaujímavým spracovaním. ()

Attta

Postupem času mi došlo, že jde o typický standard těch amerických krimi seriálů. Asi jeden z těch lepších, ale pořád to samé dokola a pořád ty samé seriálové klišé! Nemůžu dát více než 3 hvězdy. ()

Rodriguez

Tyhle případy jsem odložil po zhruba 30ti dílech. Né že by seriál stál za bačkoru, ba naopak! Mám to nachystané v šuplíku a stačí ho jen otevřít...... 95% ()

DruidKarel

Je fakt, že jsem těch dílů viděl jenom pár, ale ten, co jsem viděl včera, vůbec nepřipomínal seriál, ale klascký film. To se cení... 4* ()

C0r0ner

Nevím, jak moc je to reálné, ale vlastně je to úplně jedno, protože Odložené případy jsou spolu CSI nejlepším seriálem z prostředí detektivů a policajtů, které vyšly v posledních patnácti letech. Vždycky se mi líbila propracovanost scénáře, který nemohl nechávat věci náhodám, ale musel být hodně promyšlený. 85% ()

laik_60

Príjemný oddychový seriál. Výhodou je, že každá časť je osobitný (aj keď) len vymyslený prípad. Takže časti sa môžu kludne pozerať aj "na preskačku" - divák si nemusí pamätať dej predchádzajúci. Stačí keď si pamätá hlavných protagonistov. Jeden bod naviac dávam seriálu za výborný výber dobových songov a skladieb, ktoré jednotlivé časti sprevádzajú. V každej sérii bolo použitých viac ako 120 dobových skladieb (piesni), kompletný prehľad a možný "klik" na skladbu v yutube najdete na tejto stránke. ()

Pajky3

Podle mě naprosto nejlepší kriminální seriál. Sice se v přibývajících sériích začali trošku opakovat případy, ale to mi ani trosku nevadí. K Odloženkám se vždy moc rád vracím. Navíc opravdu zbožňuji tu konečnou sekvenci se songem a tím zavražděným, kterému byl objasněn COLD CASE. Naprosto nejdokonalejší soundtracky. Kathryn Morris alias Lily Rush se mi dostala hluboko pod kůži a nedám na ní dopustit. Ale kromě ní je i zbytek sboru z Phiadelphie skvělej. BTW, na úplném začátku jí dělá parťáka Justin Chambers neboli Alex Karev z Chirurgů. Už jsem musel dohnat jen díly ze zbývajících dvou sérií. V šesté sérii se nám opět dostalo spousty zajímavých případů, kromě hudby mám strašně rád, když se díly nějak dotýkají sportu, ať už jde o kolečkové brusle nebo kulečník. A taky to přináší vynikající závěrečný dvojdíl z vojenské školy. Sedmá a bohužel i poslední série. Mam rád, že detektivové jsou jen lidi a občas dělají neuvážené kroky a chyby. Nejvíc se s osudem popere Scotty a Vera. V téhle sérii mam moc rád hokejový díl, a závěrečnou gradaci s případem u FBI. Škoda trošku otevřenějšího konce, byl bych rád za další díly, ale bohužel... ()

Fallen_One

To samé co Beze stopy nebo kterákoliv kriminálka, jen se zde řeší už dávno mrtvé případy, co znovu ožívají. Opět, sem tam zajímaví herci, zajímavé nápady a zajímavá práce, ale nic extra. Ale jako většina kriminálek se na ně dá koukat. ()

pufina

Když mám možnost, tak se ráda na seriál podívám. Příběhy vražd (nehod) obyčejných lidí, které pojí mnohdy neobyčejný a zajímavý příběh, i když to většinou nekončí žádným happy-endem.. ()