Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

JohnnyD

Hovorí sa, že seriál sa má hodnotiť až po zhliadnutí viacerých častí. U Odloženého prípadu je to vhodné číslo presne dva. Všetky časti sú ako klony; seriál ide v zabehnutých koľajniciach neskutočného schematizmu a klišé. Od tuctového looku, často priemerných príbehov, schematických zvratov až po strašne gýčový soundtrack (hlavne záverečná pieseň a klip udalostí na ňu). Treba ale povedať, že napriek tomu všetkému je Odložený prípad prekvapivo celkom záživný a pozerateľný a na tú jednoduchú predvídavosť si divák časom zvykne. ()

Beckett51

Sedmnáctej díl sedmý řady doprovázenej písněma mojí nejoblíběnější skupiny Pink Floyd (Mother, Comfortably Numb, Thin Ice, Time, Wish you were here...) byl naprosto božskej. ()

hippyman

dá se, ale prostě jen další americký kriminální seriál, kterými jsou v současné době naše televize přecpané... není to zrovna můj šálek čaje, nic co bych vyhledával k odpolednímu posezení s pivkem u bedny... :-) 60% ()

Cappuccino

Niektoré časti sú lepšie, niektoré horšie. Seriál si bohužiaľ neudržuje latku na rovnakej úrovni ako v prvých sériách, ale i tak sa skoro vždy nachádza vo výškach mierneho nadpriemeru. Herecké obsadenie je sympatické a v oblasti hudobnej stránky Cold Case prekonáva všetkých svojich detektínych "bratríčkov a bratrancov". ()

kingik

Tenhle seriál má jednu výraznou slabinu a tou je jeho stále dokola se opakující scénář. Zvláštní, že řada zapeklitých, x let starých případů, není vyřešena, ale sotva se toho chopí jednotka specializující se na odložené případy, je vše zdárně vyřešeno. Pokud někomu tento nesmysl nevadí, tak prosím. 60% ()

topr harley

Na detektivní seriál docela originální.U každého dílu jsem se bavil a hodně mě nadchl nápad na konci dílu pustit dobový song. ()

Carol Pifková

Konečne kriminálny seriál, ktorý sa niečím líši.... Milujem scény kedy sa príbeh vráti do minulosti a ako sa postupne všetko vyjasní..... CSI ma veľmi rýchlo začalo nudiť ale tento seriál nie... lebo je iný, a má zaujímavejšie príbehy.... ()

Anderton

Seriál, ktrorý sám o sebe nie je žiadnym prelomovým dielom. Lenže vznikol v dobe šialene zostrihaných a krvavých CSI počinov a ďalších niekoľko tuctov napodobovateľov. Ide vlastnou cestou, ako keby ostatný seriálový kriminálny svet neexistoval. Uznávam jeho výpravnosť, keď v záujme vierohodnosti prípadov si dajú tvorcovia námahu pomerne verne zachytiť atmosféru doby, v ktorej sa odohral ten ktorý zločin. Ďalším bonusom je absencia techniky, od počítačov po rôzne CSI pomôcky. Poteší aj pekná hlavná predstaviteľka. ()

Zodd

Kriminální seriál, který se vyznačuje vysokorozpočtovýmu flashbacky jak z velkofilmu a na konci každého dílu více emocí. Zbytek je v podstatě dobře natočená, ale pořád vata absolutně konformní svému žánru. Sem tam se dá na to podívat, o tom žádné pochyby, ale pravidelně bych se já osobně snadno předávkoval. ()

Vitason

Mladší bratříček CSI ze stáje Jerryho Bruckeheimera, který není založený na technických vymoženostech jako jeho starší sourozenec. Cold Case je založená na výsleších, kdy vyšetřovatelé přijdou k rozuzlení případu jako slepý k houslím. Vše se drží stejného schématu, kdy jeden vyslýchaný pošle policisty za dalším člověk a všichni při tom mají fenomenální paměť, když dokáží popisovat události třeba i 50 let staré. Skoro každý případ se tak vysvětlí ve výslechové místnosti, ale tenhle seriál na druhou stranu nabízí něco jiného. V první řadě jsou to emoce, kterými je prošpikovaný každý díl. Dále je výrazná dobová hudba, která vždy skvěle podkresluje dobře natočené flashbacky a prostříhávání záběru na zúčastněné osoby na podobu tak jak vypadali v době zločinu. Jedná se o velice příjemný seriál s velice půvabnou hlavní vyšetřovatelkou, na který se vždy rád podívám. Zatím byl nejlepší díl asi o masakru v obchodním centru. ()

klerik

Seriál postavený na jednoduchom nápade prelínačiek minulosti a súčasnosti. Občas sa nič nevyrieši, občas je to riadne jednoduhcé, ale na Kathryn Morris by som sa dokázal pozerať aj v horších veciach... A z Jerryho Bruckheimera sa stáva seriálový kráľ... ()

korbitch22

originální styl.vyšetřovat staré vraždy,nabízí spoustu možností a témat.třeba když vyšetřovali až padesát let starou vraždu,tak to bylo super.díky tomu že se hodně dílů zaměřuje na léta sedmdesátá,jsou v seriálu skvělý songy.prostřihy na postavy z přítomnosti do minulosti jsou tak skvělý.příjemný a originální seriál,veliké plus je opravdu hudba.vždy se rád podívám na další epizodu. ()

Arsenal83

Chválim myšlienku. Prípady sú zaujímavé a často neodhalíte páchateľa vopred. Samozrejme, je trocha diskutabilné, či by toľko svedkov a účastníkov zločinu prežilo povedzme ďalších 50 rokov, ale inak super, taká večerná oddychovka. ()

Yardak

Další průměrný kriminální seriál, který většinou končí songem, to ale musí být nadupaný soundtrack:))...po několika sériích:-)). Plus seriálu - uvidíme policejní archiv:o)). ()

VenDulin85

Tento seriál si hraje s hypotézami co by kdyby, ústřední hudební motiv se vám vryje do mozku a nepustí. Rozhodně je na topu současných seriálů, vyčnívá svojí originalitou a nádhernou hudbou. Nejvíc mě dostal díl, ve kterém hledali po x- letech holčičku, o které mysleli, že ji někdo z rasových důvodů zabil a nakonec ji našli živou pár mil dál, měla po nehodě amnézii a dětství si nepamatovala. U některých dílů jsem fakt měla slzy v očích, za což může podmanivá hudba a zajímavé náměty. 4* ()