Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

carly

Po dlhom case, som sa konecne dostala k tomu, ze som si serial pozrela od A do Z a je to fakt tak dobre, ako som si pamatala. Mam mozno jednu vyhradu k tomu, ako riesili vztah Lily a Scottyho a vseobecne ich postavy, hlavne jeho. Ale inak nemam co vytknut. Skvele spracovane, zaujimave pripady, dobre postavy, uzasni herci. Pacilo sa mi, s akym respektom pristupovali k roznym typom obeti a zlocinov. Mnoho sucasnych serialov, by si mohlo vziat priklad. ()

frings

Plný počet, protože jsem se zamiloval do Lili, za perfektní soundtrack, černobílo-barevné prostřihy a závěrečné zpomalené scény...nesmím opomenout 21.díl druhé řady, který je plný ROCKY HORROR PICTURE SHOW -"Creatures of the Night"...to si vrrrrním :-) ()

Kolikokoli

Některé díly byly opravdu fantastické (namátkou např. díl o mrtvém fanouškovi Kurta Cobeina, o mladé ženě, které ukradli miminko nebo o zločinu z 30. let) a navíc nádherná hudba. Píseň "You are my sunshine" ze zmíněného dílu s mladou matkou mi tehdy vehnala slzy do očí... Nové díly už ale nesleduji. ()

WolfR

Perfektní kriminálka, která mě nejvíce dostala svým retro stylem starých případů. škoda jen, že se na konci začala projevovat jistá monotónnost, 4 hvězdy. ()

filmharmony

...pro mě je Cold Case Cool Case... možná není v módě, ale je hot with happy ends... (alespoň ve fimařině), protože konce jsou dokonalé... můj seriál favorit... každý příběh má své kouzlo a správnou míru pozornosti, nic není odfláknuto a scénář se spoustou nápadů... každý díl na skvělý film... a Lilly... myslíte, že neexistuje? zkusím jí brnknout... ()

laik_60

Príjemný oddychový seriál. Výhodou je, že každá časť je osobitný (aj keď) len vymyslený prípad. Takže časti sa môžu kludne pozerať aj "na preskačku" - divák si nemusí pamätať dej predchádzajúci. Stačí keď si pamätá hlavných protagonistov. Jeden bod naviac dávam seriálu za výborný výber dobových songov a skladieb, ktoré jednotlivé časti sprevádzajú. V každej sérii bolo použitých viac ako 120 dobových skladieb (piesni), kompletný prehľad a možný "klik" na skladbu v yutube najdete na tejto stránke. ()

MJMilan

Na tomto seriálu se mi líbil především nápad. Zpracování bylo díl od dílu. Sem tam se našly díly, které neměly hlavu a patu. ()

Skuby47

Další ze zdařilých krimiseriálů zabývající se neobjasněnými či v minulosti nedořešenými a pro nedostatek důkazů odloženými případy. Během času se objevily nové skutečnosti, na základě kterých bylo vyšetřování obnoveno a dovedeno do úspěšného konce. Zde lze ocenit originalitu a různorodost případů a nápaditost vyšetřovatelů při hledání zapomenutých faktů, které kdysi dávno nebyly odhaleny, a to jen ze vzpomínek zainteresovaných osob či jejich potomků. Kromě zajímavých a pestrých příběhů z různých časových období, bych ocenila dějové retro ukázky ze vzpomínek svědků a příjemnou hudební stránku seriálu. ()

SniperG1

Tenhle kriminální seriál mám moc rád. Vždy se mi líbí skok do minulosti a pak zas do přítomnosti, každý příběh je originální se skvostným koncem a vynikající hudbou na závěr! A Kathryn Morris patří mezi mé oblíbené seriálové postavy, takže nemůžu jinak hodnotit než za 5 * ... 95% ()

Estrellita

Často obdivuji schopnost najít podpobné obličejové typy lidí, aby tito lidé mohli hrát tutéž postavu o několik let starší... A navíc je to i slušná kriminálka. 75% ()

Motinski

Úprimne, bez flashbackov by bol seriál v priemerných vodách. Tajomné náhľady do minulosti, obzvláštnené snovým kamerovým filtrom a riešenie prípadov čo sú niekedy aj 50 rokov staré je proste cool. Kathryn Morris mi časom prirástla k srdcu a vyslovene slabšie epizódy som nenašiel. Na prekvapenie aj málo krát tipnem vraha a v mladom veku išlo možno o môj obľúbený krimi seriál. ()

adams89

V posledních letech nás Amerika zahlcuje takovým množstvím detektivních seriálů, že na ty nové už ani nejsem zvědavý. Odložené případy jsou ovšem čestná výjimka. Jasně, třicet let stará vražda by se ve skutečnosti tak snadno nevyřešila, ale čert to vem. Ono nejvíce stejně zaujmou ty časové flashbacky s tehdejší módou a stylovou hudbou. Na výlety do 70. a 80. let se nedívá špatně, když vám v nich pustí třeba Scorpions. Ústřední dvojice detektivů na mně spolu s jejich metodami vyšetřování také působí dost realistickým dojmem a dokonce i divákovy emoce se občas projeví. Málokdy si nechám ujít nějaký díl...80% ()

Samuel7

Tento seriálový žánr jsem nikdy neměl v oblibě, a odložené případy nejsou ani můj oblíbený seriál, ale musím napsat, že patří jednoznačně k těm lepším kriminálním seriálům, líbí se mi hlavně vizuální stránka, hudba, herecké výkony a zápletky většinou také nejsou k zahození. Zkrátka pěkně natočený seriál. (7/10) ()

filmmovier

Dakší z řad amerických kriminálek, které jsou všećhny úplně stejné. Odložené případy jsou další sérií, na kteou jsem dřív poměrně často koukal. A vůbec to nebylo špatné, to opravdu ne. Jenomže dílů je moc a pak se to prostě začíná opakovat, kvalita klesá a seriál začíná nudit a upadne do průměru... A to je i případ Cold Case. Už na to nekoukám a už se na to nepodívám. Jsou tu dobré herecké výkony. Za 60%. ()

danco123

Po dlhej dobe, asi jeden z mála kriminálnych seriálov, ktorý ma skutočne baví. V súčasnej dobe, je televízia plná CSI kriminálok, ktorá často nevedia svoj dej tak podať, aby dokázali diváka zaujať. Ale naspäť k tejto kriminálke. Krimiseriál odložený prípad je jasným príkladom skvelej kriminálky. Mňa osobne získal už len tým, že samotný príbeh je natáčaný v dvoch verziách a to zo súčasnej doby a z tej minulej. S hereckým obsadením som veľmi spokojný, Kathryn Morris si pamätám ešte zo seriálu Xena, no mnohonásobne lepšie sa jej hrá v kriminálkach a tento krimiseriál jej veľmi sedí. Hudba a strih sú skvelé a môžem vyzdvihnúť i to, že zakaždým je k danému činu vybraná hudba, ktorá mu dokonale pasuje. Odložený prípad ma natoľko získal, že už to nie len seriál na občasné pozretie, ale jeho diely si nedovolím zmeškať a musím si ich zakaždým pozrieť. Seriálu dávam poctivé 4 hviezdy. ()

Ryuuhei

Každý příběh je svým způsobem osobitý a dojímavý. Hrozně se mi líbí závěr každé epizody, který nasadí laťku emotivitě, byť se topí v nesmírném kýči. Na Odložené případy občas kouknu v noci v rámci snahy usnout a ve většině případů se nechám strhnout pátráním po tom, kdo že z postav představených v ději bude nakonec tím pomyslným zahradníkem. Super, originální kriminálka. ()

July

5. 1. 2008: +: Kousek po kousku se dozvídáme příběh oběti a pachatele, což je rozhodně silnější a zajímavější než pitva a pár vzorků bez příběhu (k čemuž například hlavně ve 3. řadě spadla CSI Las Vegas, ale potom se zase vyhoupla). Kamera je moc pěkná a hudební doprovod skvělý. / -: Jakmile divák vidí pár dílů, začne mu úvod připadat poněkud komický. Pokaždé skoro stejný: Přijde někdo s prosbou o prošetření starého případu, občas se objeví nový důkaz. Ale to je něco, přes co je snadné se přenést. Pachatel se vždycky prozradí svou výpovědí (obvykle odpovídá celkem ochotně) a k vyšetřovatelům jsou vůbec všichni nějak nezvykle vstřícní. A některé příběhy působí trochu nudně, ale zkrátka nemohou být všechny díly tak zajímavé. / Celkově: Nadprůměrný seriál s neobvyklým pohledem na zločin. Má své mouchy a ty mohou někomu výrazněji vadit. Ale mně se moc líbil. / Zajímavý komentář: Vitason. 19. 6. 2008: Čím to je? Že by byla pátá řada opravdu znatelně horší než ostatní? Nebo jsem během uplynulého půlroku ,vyrostla´ z tohohle seriálu? Každopádně už mě nebaví tolik jako dřív, zápletky se mi zdají slabší... a hvězdičku ubírám. Aspoň prozatím. ()

Redswif

Mezi dnešní záplavou krimiseriálů mě tento prostě nedokazal nějak připoutat. Zajimavý nápad, pěkné zpracování, ale to je asi tak vše. ()