Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

Stanislaus

Nevím, co to je, ale prostě z tohoto seriálu sálá určitá aura novosti a originality, která mě téměř vždy dostane a donutí mě sledovat obrazovku tak bedlivě, jako dítě sleduje lízátko. Všechny díly jsou prakticky podle jedné základní šablony, což mě u některých seriálů vytáčí. Tady mi to přijde jako obyčejná a hotová věc. A ještě se zde najde místo na řešení osobních problémů hlavních hrdinů. Strašně se mi líbí ty přechody mezi obdobími - jak si mnohdy nechají tvůrci záležet na podobě lidí, jak dokážou skvěle uměle vytvořit dobovou atmosféru díky oblečení a hudbě atd. Prostě seriál na úrovni, který si získal mé sympatie a zatím dost pochybuji o tom, že by mě někdy přestal bavit. P.S. Také miluju ty skvělé konce, doprovázené jen prostřihy a hudbou. ()

anderson

V prvom rade dávam do pozornosti jednu zvláštnosť, ktorá priamo nesúvisí s mojim ďalším hodnotením. V slovenských programových vestníkoch je zaužívané označovať jedným druhom farby série a seriály a ďalším zasa filmy. COLD CASE všade figuruje ako film a počet epizód je takisto utajený. Asi preto, aby sa v prípade nízkej sledovanosti nikto "nepídil" po ďalšom vysielaní tohto "skvostu". Ale to len tak na okraj ... Odhliadnuc od toho, že táto pseudokrimi je len úbohou kópiou tejto kanadskej klasiky nájdeme v každej epizóde rovnakú schému: policajtka, ktorá by sa rada zaoberala niečím akútnym je zhodou náhod (zúfalá matka, z ničohonič sa objavený svedok, ...) zaangažovaná do prípadu ktorý dlhé roky ležal ladom. Emancipovaná sufražetka ho samozrejme vyrieši. To by mi ani tak nevadilo, lenže forma akou sú prípady prezentované divákovi je nemenná a drží sa jedinej odporne schematickej šablóny. Do omrzenia sa tu prelína súčasnosť a minulosť, vyložene chaoticky a nevkusne sú použité tzv. dobové hity ale vrcholom je samotný záver epizódy kde za zvukov jedného takého hitu je vinník zatknutý a v spomalenom zábere vidíme všetkých podozrivých, svedkov aj obeť(e) ktoré sa tu akoby náhodou "nachomejtli". A toto sa stále opakuje ! V každej epizóde ! Skrátka - neinvenčná, nevkusná zlátanina s dosť nesympatickou hlavnou predstaviteľkou (vrátane ostatných "hercov"). (11.2.2005) --------------------------------------------------------------------------------- Epizóda, ktorú som dnes videl na NOVE "BABOČKOVÉ ODLÉTAJÍ" ma dostala a maximálne emocionálne rozložila. A už minule ma zaujala epizóda "HALLEYOVA KOMETA". Beriem teda svoje pôvodné hodnotenie ODPAD! späť. Ten schematizmus je postupne vyvážený naozaj silnými a realistickými prípadmi/príbehmi. (17.1.2011) ()

jonyyy

Fantastický nápad na seriál. Je to opravdu výborné, ze začátku jsem to měl jen jako takové příjemné odpolední novácké doplnění oběda, ale pak mě donutila přítelkyně sledovat Odložené případy pravidelně. Velmi citlivě natočeno, příjemné obsazení a charaktery, prakticky ani nemám co vytknout. Co na tom, že většina dílů je podle jedné šablony a opakují se furt stejné hlášky. Já si Cold Case zamiloval. 80% ()

SOLOM.

Tak mám za sebou dlouhý maraton tohoto seriálu. Úspěšně jsem viděl všechny série a mohu říct, že v rámci detektivních seriálů jde o průměrný počin. Napříč všemi sériemi se najde několik opravdu povedených dílů, ale většina byla jen průměrnou podívanou. Lze zde narazit na neduhy tipu – co jste dělal před padesáti roky – to bych si asi tak pamatoval a ještě co měl kdo na sobě, co pil, s kým se bavil. Snad se všemi hlavními postavami prožijeme i několik jejich osobních věcí (příběhů) z nichž většina nebyla zrovna moc zajímavých a bohužel musím konstatovat, že vše skončilo nemastně – neslaně. Tvůrci asi nepočítali s tím, že představitelka hlavní role Kathryn Morris založí ve svých letech ještě rodinu a bude mít nemocné dvojčata, kterým se bude muset naplno věnovat a k natáčení seriálu se už nevrátí. Je čas se podívat zase po něčem jiném. ()

Ištván87

Člověk by někdy řekl, jestli těch dojáků není trochu moc. Asi ano. Už jenom z toho důvodu, že zde umírají samí slušní lidé, kteří si smrt nezaslouží a obvykle mají třeba před svatbou, nebo jsou na počátku kariéry atd. To je sice přirozené - bohužel, takhle to chodí, slušný lidi umírají vždycky jako první, hajzlové se dožívají velmi vysokého věku - podívejte se na tu sv*ni Brožovou-Polednovou, nicméně celkové vyznění je taky v podstatě prvoplánový tah na diváky, aby si mohli poplakat. Tím ovšem netvrdím, že je tento seriál špatný. Naopak, je velmi zdařile natočený, herci jsou fajn a i já se rád nechám dojmout. V epizodě, kde popravili toho nevinnýho černocha cca pět minut před objasněním, že to opravdu neudělal, mi taky ukápla slzička. Ta jedna hvězda jde dolů jen za to, že je to v podstatě pořád dokola to samý a taky za ty lidi, co si 60 let pamatujou, že jednou v noci, přesněji 22. června 1937 v půl desáté a pět minut na někoho narazili v baru a co si s ním přesně řekli. Takže celkově slabší čtyři.... ()

ARI50

Nápad na geniální strhující seriál, dělobuch v kriminálních případech, každý díl nese dokonalý prožitek s daného příběhu, nese sebou pokaždé strhující odhalení promítání reálného a staršího záběru a v doprovodu je vždycky nejlepší soundtrack. Herci jsou perfektní ve všech ohledech hledání pravdy a tak tento seriál bude špičkou dokonalosti zločinu. ()

luka4615

Kriminální seriály nejsou zrovna můj šálek kávy, nicméně Cold Case se řadí spíše k těm nadprůměrným počinům, které mají velmi originální koncept, jenž působí jako svěží vítr ve změti všech fádních kriminálních seriálů. Nejvíce se mi na něm líbí flashbacky, které nás zavádějí zpátky do minulosti a krásně sestříhaný závěr každé epizody, který je vždy podbarven úžasným hudebním doprovodem. ()

Caelos

No nevím jestli takové policejní oddělení existuje, ale námět mi přijde dost debilní. Kdyby někdo přišel a ptal se mě kde jsem byl 9.3. před 30 lety, tak se mu vysměju. ()

sarume

pro mě nejlepší seriál s krimi tematikou , ale v žádnem připade bych ho nesrovnávala s SCI. Myslím , že tam žádna podoba není.Naopak se to velmi podobá seriálu Beze stopy, který prošuměl v podivných časech na TV Nova Je to pro mě první seriál, kde ve většině dílu máme prostor jak pro příběh oběti , tak i příběh pachatele a je to tak dobře vyvážené , že celek dá dohromady velmi kompaktni a ucelený obrázek kriminálního činu. Hudba , která je vybírána k datu spáchání činu nádherně podkresluje celý díl .Dávám nejvyšší ocenění ()

Ai.ma

Dvě hvězdičky za tu herečku, co vypadá, jako by ji někdo právě posypal tím pudrem na mrtvoly. Často jsem jen tak s otevřenou pusou seděl a přemýšlel, jak je možné, že dokázali tak realisticky oživit evidentně mrtvou ženu. Zřejmě asi nějaký pí sí efekty. ()

rawen

Nedá mi abych nehodnotil - celý seriál si může být jakkoliv zajímavý (jako by to dnes ještě někdo v té přehršli detektivních seriálů poznal a rozlišil) - vše ale zaručeně zadupe do země závěr každé epizody, kde ve zpomalených záběrech defilují před objektivem zamyšlené tváře jednotlivých aktérů daného dílu, to vše podmalováné rádoby dojemnou skladbou (výběr je různý) - - - tato "featura" má zřejmě celý díl zhodnotit, zakončit a z diváka vymáčknout nějaký ten pocit - - - v celkovém dopadu je to ale něco tak PŘÍŠERNĚ TRAPNÉHO, DEMENTNÍHO, KULERVOUCÍHO, NEUVĚŘITELNÉHO, že ani slova nestačí. Je to běs! Je to běs!!! .... doporučuji nekoukat až do konce ()

moviesfan

Seriál, který v závěru pustí skladbu, která dojme a zjeví se oběť násilného činu. Na mě to někdy zabírá. Příjemné herecké obsazení, docela povedené příběhy, ale téměř bez akce. Je to z větší části odkrývání pravdy případů z minulosti. Odložené případy je vcelku dobrý seriál.. Hodnocení: 60% ()

villon17

Klasický kriminální seriál, na který se nedá dlouhodobě dívat. Stačí pár dílů a stejně jsem pořád v obraze. V každé části se vyřeší případ a jde se dál. Já oceňuji provázanější a zapeklitější seriály. Metody vyšetřování ale patří k promyšleným a zajímavým. ()

zablaga

Má to pre mňa svoje čaro, pri posledných scénach sa neudržím a rozplačem sa a Lilly je veľmi sympatická.:-) Jednoducho to má v sebe zopár originálnych záležitostí, pre ktoré bude tento seriál vždy patriť k tým lepším ()

Marek1991

Seriál, ktorý som veľmi obľuboval a aj dnes si rád pozriem jednotlivé epizódy, najmä však tie, ktoré som nevidel, pretože sa svojím prístupom veľmi jedna druhej podobajú. Kriminálne seriály neobľubujem, ale toto je iný prípad. Konečne si ma niečo z nich získalo. Navyše to má spojenie s históriou, čo je pre mňa veľká vec. Seriál nie je krátky a nemá málo častí, ale aj tak mám pocit, že to chcelo viac a že je to nedopovedané. Väčšinou u skvelých vecí mám tento pocit, lebo človek by ich pozeral ešte dlho a toto je ten prípad. Veľmi som sa vžil do vyšetrovania celého vyšetrovacieho tímu, na čele s modrookou blondínku Lilly Rushovou, ktorým spravodlivosť a pravda nie sú ľahostajné. Pútavé, zaujímavé a podnetné, navyše s poučeniami a posolstvami s veľkým zameraním na skutočné hodnoty. Uberá tomu možno len fakt, že takmer vždy všetko vyriešia do posledného detailu za krátky čas, čo predtým nikto nedokázal. Ale dá sa to zobrať aj z taj stránky, že je to elitný vyšetrovací tím intelektuálov, z čoho plynie suverenita. Je to na pohľad viac menej, akoby zimná a chladná záležitosť z východného pobrežia USA, ale vo vnútri svojimi myšlienkami a dianím dokazuje opak. Empatický a rozumný seriál. ()

Ajinka126

Jak začít.. Prvních pár dílů jsem byla nepatrně okouzlená něčím naoko tajuplným a neotřelým.. Až postupem času jsem si uvědomila, jak neskutečný trapné tento seriál je. Je opravdu zajímavé, jak všichni svědci žijí, jsou ochotní spolupracovat a co víc.. oni si do detailu pamatují věci, které se stali před 20ti lety. A navíc už nepracují s žádnými novými důkazy a přesto se jim podaří vždy vyřešit to, co nikomu před nimi. 2 hvězdy za mé prvotní nadšení. ()

corpsy

Že to všetko ten Bruckheimer stíha. Megarozpočtové kino snímky a popritom niekoľko kriminálnych seriálov počas roka. No na kvalite sa to väčšinou neprejaví. Tak ako tu. ()

Hem.m

Tohle jsem vždycky sledoval s taťkou a nějak mi to přirostlo k srdci :). Když to zase někde dávají, tak se vždycky rád podívám. ()

ConanVJ

Nejsem pravidelným divákem tohoto seriálu, ale když nemůžu usnout, tak většinou každý díl dokoukám. Případy jsou většinou zajímavé a líbí se mi zde i propojení postav minulosti a současnosti. Určitě kvalitní seriál, kterému dávám 80% :) ()