Kriminálka Las Vegas

• USA CSI: Crime Scene Investigation (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Režie:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (více)

Scénář:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (více)

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (více)

Série(16) / Epizody(337)

Lasvegaská kriminalistická divize je druhá kriminální laboratoř v USA. Řeší případy, které by každé jiné oddělení vzdalo. Vedená umíněným kapitánem Jimem Brassem a svérázným Gilem Grissomem pátrá po zločincích za pomoci nejnovějších vědeckých analýz. (TV Nova)

TaanStari

Další stereotypní seriál, který se postupem času skoro nikam neposouvá. Narozdíl od Miami tu ale aspoň nikdo neleze na nervy. ()

IBBY

...ovšem pouze řady s W. Petersenem...nejsem jeho výhradní obdivovatelka ale tady odvedl naprosto výbornou práci...jeho postava má intelekt charisma vyrovnanost i potřebnou dávku tajemství...dobře napsaná a skvěle zahraná role podtržená proměnlivostí tváře... ...o pozdějším propadu seriálu netřeba mluvit...jako všechno i dobrý serial má mít konec aby se nestal jen stínem vlastní úspěšnosti...snad jen návrat Jorji Fox mě občas přinutí se dívat, ostatní role jsou už jen karikatury těch původních...bohužel... ()

Jera

Má vůbec cenu tady psát, o co v tom seriálu jde?? V prvních sériích se řešili jenom případy vytechovanýma hračkama, to ještě mělo úroveň, proto 3 hvězdy, postup času se ale čím dál víc začali řešit příběhy samotných vyšetřovatelů, a podle mýho to ztratilo kvalitu a úroveň. Nejvíc mě, ale dostává, když mají pracovní stůl bíle podsvícen a na tom mají miniaturní vzorky čehosi..vždyť na tom přeci nemůžou nic vidět. ()

#47

Můžu říct, že ze začátku jsem měl z CSI trochu rozpačité pocity, ale postupem času jsem dospěl k závěru, že lepší kriminální seriál snad neznám. Už to že každý případ je naprosto odlišný a v podstatě je zde co případ, to jiná vědecká metoda, je naprosto vynikající. Navíc většina případů má skutečně překvapivé rozuzlení a leckdy se z jasné vraždy vyklube třeba jenom nešťastná náhoda. Za zmínku teké stojí perfektní hrátky z kamerou, jako třeba flashbacky případů nebo rekonstrukce vraždy pomocí velmi detailního zoomování...PS.: Už se těšim na ty 2 díly co režíroval Tarantino! ()

koniklecka

Tak tahle byla první a je tu mnohem sympatičtější tým, než v Miami nebo v New Yorku. Už jsem si zvykla, že v TV se nedočkám ničeho jiného, tak jsem si ji i celkem oblíbila. ()

IvcaG

Můj nejoblíbenější ze série CSI. Dokáže zaujmnout a ráda zkoumám kdo je vrah a tohle je proto jeko stvořené... ()

bery71

Je to sice jednoduché, hloupé a těží to z nedostatku informací o moderních metodách získávání důkazů, takže kolikrát člověk neví jak na to přišli, ale kvůli tomu se na to nikdo nedívá, takže to nevadí. Herci jsou charizmatičtí a hrají to co mají pořád stejně hezky do kola. Povedé je zejména občasné rychlé střídání kamery a hudby. Celkově tenhle žánr nejde provést lépe. ()

xdutchx

Pro ukrácení dlouhé chvíle dobré, ovšem bez jakéhokoliv přínosu pro člověka. Charakterová plochost postav a za sebe poskládané příběhy bez vývoje spíše odrazují. Gil Grissom je ale velmi sympatický človíček, který přes všechny neduhy seriálu vše drží nad hladinou. ()

in4mator

...hodnoceno po prvních třech sezónách... Ze začátku mně připadal průměrný a sledoval jsem ho jenom proto, abych se dověděl víc o možnostech kriminalistiky a o tom, jak zhruba probíhá vyšetřování. Postupem času jsem si ale k hlavním postavám a jejich práci vytvořil určitý vztah a stal se na CSI závislým. Co se týká kvality jednotlivých dílů, jak už to tak u seriálů bývá, některé díly jsou slabé a některé zase výborné. Poslední dobou se mně ale zdá, že se seriál stává poněkud jednotvárným a moje závislost se pomalu ale jistě snižuje... ()

Heroine

Jednoznačně nejlepší z kriminálek! Skvělé charaktery i herci, někdy víc povedené scénáře, někdy míň, ale to se stane. Vcelku skvělá zábava. Skoro bych to až považovala za kultovní. ()

Shredo

Tento seriál ma ohúril od prvej zhliadnutej časti a platí to doteraz... Zo všetkých krimináliek najzaujímavšie spracovanie, prípady, postavy, až ma to skoro zviedlo na cestu kriminalistiky. ()

P.J.2

Kriminálka sama o sobě je tak na 4 hvězdy, tu pátou přidávám kvuli tomu, že v jednom dílu zabili Justina Biebera. ()

Ydrosten

Při sledování jakékoliv kriminálky, tedy i kriminálky : ( doplňte si název ) , jsem přišel na zajímavou věc. Já bych mohl klidně někoho zabít, nebo unést, mohl bych klidně vykrást banku a nevím co ještě všechno, a mohl bych být totálně v klidu a beze strachu že mě odhalí. Ptáte se proč ? To je jednoduché - nemám žádné tetování ( většinou jde krásně vidět na záběrech kamer či mobilů ) nenosím hodinky, které jsou unikátní z nějaké " limitovaná série " ( opět jsou snadno rozpoznatelné na záběrech kamer atd. ) nemám žádnou vzácnou nemoc ( kterou trpí 1% populace ) nenosím oblečení a tenisky o kterých se vedou záznamy ( je zvláštní že když si v USA někdo koupí značkové boty, tak je okamžitě zapsán do nějakého systému ) nenosím žádný řetízek kolem krku ( nebo nedej bože na noze či ruce ) a nenosím snubní prstýnek. Pokud bych tedy spáchal jakýkoliv zločin, neměly by mě jak identifikovat. To by mohl být zajímavý experiment. /// Kriminálka Las Vegas je a\si nejlepší. Jen do té doby než odešel William Petersen ( Grisom ) Pak už to nějak ztrácelo na zajímavosti a vystřídalo se moc herců. ()

BeranSon

Na základě několika okamžiků z některých dílů si obrázek udělat dokážu a mohu chválit a případně i doporučit milovníkům kriminálek . - 6/18 - ()

salamandrr

Ze začátku je vše naprosto super nové a neokoukané, ale po několika dílech zjistíte, že v americe se točí již 83659-tá řada a že na to bduete muset čumět dokud nepůjdete do důchodu....zkrátka po pár dílech zjistíte, že vás upoutalo vcelku nic a nemůžete se odtrhnout, ale to nic je docela dobrý 8) ()

Nšoči

Originální pojetí kriminálního vyšetřování, které se zabývá věděckou stránkou věci, seriál se nesoustředí na soukromí herců, ale vyloženě na jejich práci a to se mi právě líbí. Musím ocenit perfektní výběr šéfa jednotky Williama L. Petersena, který dává seriálu úplně jinou atmosféru svým perfekcionismem, šarmatním vzhledem, objetavostí pro tým a perfektními znalostmi. Různě zohyzděné mrtvoly někomu můžou zahýbat s vnitřnostmi, takže když řeknu, že jsou perfektně namaskovány a je radost se dívat, jak je vyšetřovatelé různě zkoumají ,může mě někdo mít za blázna. Nikdy se nedivíte, jak že přišli na pachatele, protože je vždy všechno perfektně vysvětleno. ()

Clasic

Různých kriminálek, detektivek a kdoví ještě čeho je ve filmovém průmyslu habaděj. Ze série CSI jsem viděl pouze LAS VEGAS a MIAMI. Vyjádřit bych se chtěl pouze k CSI: LAS VEGAS, protože u MIAMI, jak záhy pochopíte, by byl můj komentář naprosto zbytečný. Ze začátku to vypadá, že se tvůrci snažili o jiný způsob natočení obligátní detektivní zápletky. Pár úvodních dílů to jakž takž funguje a dá se na to dívat. Ale nevím, kdy se to stalo (cca po 9-10 dílech) se postup stále opakoval, kamera se stále dynamicky měnila se střihem v doprovodu s vysvětlením kriminalistů, jak na onen zločit přišli. Každý díl se řeší většinou více vražd, někdy naprosto odlišné, někdy se navzájem spojují, jindy je díl pouze o jedné vraždě. Výsledkem je ale vždy dopadení zločince a cesta k němu je lemována několika pokusy a moderními metodami kriminalistů. Abych to zkrátil. Po čase začíná být seriál stereotypní a nesnesitelně nudný. Ano, podobný postup má většina kriminálek, ale třeba u takového COLOMBA je to o třídu výš lepší podívaná. ()

bolf!k

Zvedám hodnocení. Na odpolední seriál je to dost zábavný. Jen mě někdy udivuje, co všechno se nám tvůrci snaží podsunout. 75% ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)