Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

Tryskomyš

Perfektní seriál. Často mě až mrazí, jak jsou některé díly nepřekonatelně dobré. Škoda jen, že nemám tolik času, abych viděla všechny díly. Některé se mi líbí víc, některé míň. Nejzajímavější je, jak tam problikává to, jak vypadá ten který člověk dnes a jak vypadal v době uskutečnění případu. ()

draggo

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Zajímavé příběhy, sympatická hlavní vyšetřovatelka, a již zmíněné skvělé emotivní závěry podtrhnuté skvělou muzikou. Co se mi na tom líbí je to, že všechny díly nevypadají tak zoufale stejně jako v některých jiných seriálech, ale každý je na pohled jiný. No a asi nejlepší epizoda je podle mě ta z 2.sv. války z amerických táborů pro Japonce (jméno dílu si nevybavím), ta byla opravdu excelentní a neváhal bych u ní s plnou stovkou. Co se mi na tom ale líbí nejvíc je to, že kvalita dílů se (až na pár příjemných překvapení) drží na velmi vysoké úrovni a na každé pokračování se tak těším s příslibem výborné podívané. /viděno v TV: 90% a 5*/ ()

EastWicka

Krimi-seriál s výborným nápadem, díky němuž nikdy nevíte, v čí době a příběhu se ocitnete tentokrát. Miluju tu sekvenci na konci každé epizody, kdy se vysvobozená duše oběti objasněného zločinu přijde pousmát na vyšetřovatele. Vždycky mě to dojme. ()

nirvana91

Najlepšie spojenie krimi a drámy v seriáli. Skvelý nápad so zobrazovaním minulosti - prostredie, kostýmy, hudba - všetko dokonale ladí, či už je rok 1930 alebo 2000. ()

Krt.Ek

Špička kriminálních seriálů. Kriminální příběhy jsou napínavé, ale jejich práva síla je v jejich lidskosti. Některé příběhy jsou tak silné, že jsem nadával nad tak krutým osudem obětí, prostě jsem je litoval. A to se mi moc často u kriminálek nestává. Scénáristé se prostě vyznamenali. Nesmím zapomenout na působivé hudební motivy, které se vyskytují v každé epizodě a na skvělé zahrané postavy detektivů. Žádná z hlavních postav není otravná nebo zbytečná což se také cení. 95% ()

selfesteem

Výborný nápad a perfektní zpracování. Pár počátečních sérií mě velmi bavilo, pak už to je takové nějaké zrychlené a pořád jen dokola. Přijdou k prvnímu podezřelému "Ten to bude!", "Ten měl motiv.", ten je zavede dál "To určitě bude ona, měla jasný motiv.", ta je zavede dál "Tak to bude určitě on, určitě by toho byl schopen!" a tak stále dál, kdy najdou dalších pár zaručeně podezřelých, než se dopracují k tomu správnému. Nejoblíbenější díly jsou, kromě jiných, pro mě ty, které se odehrávají u bazénu. Jednoznačně Výpadek proudu a Plán. ()

ivishka

Jeden z nejlepších krimi seriálů co jsem kdy viděla. Kam se na to hrabou nynější české komerční sračky typu Kriminálka Anděl...strašné...Přes precizní záběry a skvělé a jímavé příběhy bych tomu vytkla ty halucinace kriminalistů, kdy vidí duši zemřelého, kterému asi "dopomohli na druhý břeh"...Protože to ze seriálu dělá trochu podivně sentimentální žbleptačku.Ale je to špička ledovce mezi spoustou krimi seriálů. ()

Tayen

Ze začátku mě bavily případy, které detektivové vyšetřovali. Později se příběhy vyzradily a stala se z nich vlastenecká a morální agitka se spoustou předsudků a se stále opakujícím se schématem. Pak mě začali zajímat detektivové Lily Rush a její parťáci a jejich příběhy a samotné odložené případy mě už rušily, hlavně ty naivní a na zidealizovanou vzdálenou éru. Bylo vidět, že tvůrcům pomalu dochází nápady a případy se točí pořad dokola s tématy o utlačovaných ženách, černoších, drogách, vraždách z lásky a afektu a ze žárlivosti. Kéž by bylo více takových epizod jako Cesta v páté sérii, která byla tolik odlišná a napětí se dalo krájet. ()

Ellmariachi

Z kraje to vše má neskutečné kouzlo. Ať už jde o výslechy postav, které se kdysi spáchaného zločinu zúčastnili, dobovou atmosféru časů zločinů a za mě i parádně zahranou postavu Lilly Rush(ové). Postupně se to ale chtě nechtě okouká. Ale i v době okoukaného konceptu seriál dokázal naservírovat silné a parádní epizody. 80 procent za jeden z nejlepších TV počinů a vybočení z nudných krimi seriálových kolejí. ()

blackrain

Kriminální seriál patřící k mým neojblíbenějším. Příjemně se na něj dívá. Ze všeho nejvíce mám ráda ty návraty do minulosti a potom to, když ukáží jak se ta osoba za několik let změnila a jak zestárla. V tomhle je jeho kouzlo a kus originality. Souhlasím s tím, že Kathryn Morrisová táhne celý seriál na svých bedrech. Je to tak. ()

italka63

Detektivní seriály moc nemusím, ale tenhle mě dostal.Příběhy, lidskostí, skvělým zpracováním a vhodně zvolenou hudbou. ()

stration

Skvěle natočený seriál. Perfektní nápad se stárnutím postav a jejich potkáváním. Jeden z mých nejoblíbenějších. Kua a ten soundrack! To je třešnička na dortu. ()

katuska138

Některé díly nejsou možná až tak zajímavé, ale jiné mě zase doženou k slzám. Časem je to pořád dokola a konce se už dají docela dobře předvídat. Ale i tak je to jedna z těch lepších kriminálek, co v televizi dávají. ()

Sokka_

Pomocí pohledů do minulosti a smutné hudby se fakt seriálu daří. Dokázal jsem se vžít do každého dílu. ()