Kriminálka Las Vegas

• USA CSI: Crime Scene Investigation (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Režie:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (více)

Scénář:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (více)

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (více)

Série(16) / Epizody(337)

Lasvegaská kriminalistická divize je druhá kriminální laboratoř v USA. Řeší případy, které by každé jiné oddělení vzdalo. Vedená umíněným kapitánem Jimem Brassem a svérázným Gilem Grissomem pátrá po zločincích za pomoci nejnovějších vědeckých analýz. (TV Nova)

pravo

V Las Vegas meste kasín, žiariacich neónov, luxusných klubov a prostitútiek a hriechu uprostred množstva piesku sa stávajú tie najhoršie zločiny. Grissom so svojou jednotkou ( členkou jeho týmu je i bývalá striptérka) hlavne vedeckými metódami vedia nielen vypátrať vraha, ale dokážu na základe zistených dôkazov presne určiť ako sa daný jav odohral. Napriek kritike z profesných miest kriminálnych oddelení, že takto zobrazená práca krim. oddelenia nemá veľa spoločného so skutočnosťou ja som ochotný sa ponoriť do príbehov a vynikajúco sa zabaviť i poučiť. Seriál napriek množstvo dielov je stále solídne sledovateľný, hoci človek si musí sem tam hodiť pauzičku a oddýchnuť si od neho napr. pri sérii z iného mesta( N.Y, Miami). ()

ex.it

Dávám pouze čtyři hvězdičky, i když je to naprosto skvělý, výborný seriál. Jenže mě k srdci víc přirostla Kriminálka Miami, takže je nemůžu hodnotit stejně. Mimochodem - ty případy jsou dokonalé... Mohli by natočit Kriminálku Praha. Zajímalo by mě, co by s tak komplikovanýma mrtvolama prováděli ti naši "speciálisti" :) :D ()

Dimo

Viděl jsem pouze jeden díl celý, další pak necelé, tedy uznávám, že názor je tak trochu neobjektivní, ale stejně si ho nenechám pro sebe. Nelíbí se mi forma, vše velice rychle odsýpe, na indicie se přichází skokovitě a hned, bez zaváhání, pořád se něco fotí, stříh je takový, že jsou všichni hned o kus dál, hned vyslechnou toho, pak prohlížejí toho, nebo toto, někde přijde hned s výsledkem testu, hned se něco najde. Toto poskakování děje, který je navíc plytký a neosobní mi tedy nepřirostlo k srdci. Nicméně musím uznat, že se nejedná o hloupý, či jinak tupý seriál, náměty jsou velmi dobré, alespoň ty, které jsem měl tu čest vidět. Žel, já se fandou tohoto seriálu nestanu zkrátka z důvodu, že toto není můj šálek kávy. Přesně 50%. Nenadchne a neurazí. Všiml jsem si ale dobré hudby, která kvalitně podbarvuje děj. ()

Jeand´Boa

Příjemná revoluce v krimiseriálech...jen je škoda, že se vše tak nějak časem okouká...musím přiznat, že jednotlivé epizody mne jistě potěší, ale pravidelným divákem být nemohu... ()

longercz

Po 14 řad (zatím) vymýšlet stále nové kriminální příběhy, tak aby si udržely originalitu, a obecně vysokou úroveň seriálu si už samo o sobě zaslouží vysoké uznání. I ten nejhorší díl kriminálky podle mě nebyl špatný. Když k tomu přičtete dobré nenucené herecké výkony (na rozdíl od ostatních kriminálek, kde se už ani tak nevyšetřuje, jako spíš podivně hádají neuvěřitelné výsledky) a běžné, uvěřitelné, ale přesto zajímavé mezilidské vztahy a ústřední linie (ta nejlepší byla rozhodně v sedmé řadě) vyjde vám z toho Kriminálka Las Vegas. + Po světě podle mě nikdy nechodila lépe napsaná a zahraná postava vyšetřovatele, nežli Gill Grissom. + například díly jako Krize identity, Oběma nohama v hrobě nebo Neobvyklá podezřelá by podle mě zasloužily to nejlepší ohodnocení i samy za sebe. Tak jako tak lepší kriminálku v televizi nenajdete... ()

Drom odpad!

Americky natočený seriál o fešácích a fešandách na straně absolutního práva popírajících při vyšetřování tuctových kriminálních případů logiku. Nejsem expert na všechny ty obory, kterých se vyšetřování dotkne a ke kterým mají vyšetřovatelé vždy nějaké neomylné superudělátko, co všechno odhalí, ale minimálně v oblasti IT, o které snad i něco vím, tvůrci vaří z totálních kokotin. Dá se to tedy předpokládat i o oborech ostatních. Tam, kde jiné seriály staví na zápletce, charakterech a náhodě, tohle dílko aplikuje wow efekt, hezký lidi a neomylnost kladných hrdinů. Ostatně zcela přesně to shrnuje komentář od morena.jea. ()

mirecek

Nikdy sem ty super chytrácký kriminálky moc nemusel, takže i když je tahle určitě nejlepší a dá se na ní třeba i delší dobu koukat, tak je to stejně pořád to samé furt dokola takže zůstanu u ★★★ ()

MrGregor

Jednoznačně nejlepší kriminálka, nejen proto, že byla první, ale především pro svojí uvěřitelnost - nejen v technikách, používaných při vyšetřování, ale i v rozličných a občas šílených zločinech. Kladem jsou také zajímavě zpracované osobnosti kriminalistů. S01: 90% Seriál se již od prvních dílů hezky rozjíždí, zajímavé případy, nenásilné poznávání charakterů hlavních postav, uvěřitelnost při řešení. S02: 80% Až na pár úsměvných doostřování fotografií si i druhá řada drží svou uvěřitelnost. Případy jsou opravdu propracované, některé až obdivuhodně. Zajímavý je také pilot CSI: Miami, zařazen jako klasický díl Lasveagaské kriminálky. ()

Trixi

Je zvláštní, že Amerika točí detektivní seriály jak na běžícím pásu, ale jen na málo který se dá opravdu koukat. Kriminálka v Las Vegas je světlá vyjímka.......po 22 hodině obyčejně u telky usínám, ale tenhle seriál mě nikdy usnout nenechal. ()

Sosak

Původní zajímavý seriál, který dal ale bohužel odstartovat obdobným a již i otravným kriminálkám New York, Miami, Senohraby, Hnojekydy, Krávodoje a já nevim co ještě. Mělo zůstat jen u Las Vegas. Vyšetřování vražd tu probíhají netradičně, s ukázkami postupů a neotřelými technikami. Kořením jsou průlety kamerou skrz nejrůznější místa, dobře zpracované mrtvoly a moderní háv. Co seríálu ubírá je fakt, že jde pořád jen o detektivku a určitá nereálnost vyšetřování - takoví experti na světě žijí jen těžko a rozlousknutí jedné vraždy by muselo finančně vyjít na roční produkci středně velkého rozvojového státu. ()

Grogan

Scénáristé seriálu měli skvělý nápad, řekli si : "Dnes každá detektivka je na jedno brdo, musíme nato jít jinak." A tak napsali seriál o řešení případů z pozice forenzních kriminalistů, kteří jsou podstatnou složkou procesu vyšetřování. Nejsou tu žádné zběsilé přestřelky, osobní problémy hrdinů jsou jen útržkovité (tedy alespoň zpočátku) a většina dílů se odehrává v laboratořích, kde jsou analyzovány stopy a kriminalisti dávají dohromady střípky událostí,aby na konci sympatický policista Brass (skvělý Paul Guilfoyle) nebo krásná policistka Curtisová (výborná Louise Lombard) pachatele buď zatkli, nebo ho se skřípěním zubů propustili. Tým kriminalistů je perfektně sehraný, herecká sestava byla vybrána opravdu kvalitní (snad až na pro mě nesympatickou Jorju Fox). 1 řada (90%): Perfektní úvod do seriálu. Hned na začátku dost drsný případ mladé kriminalistky, která zemřela hned v první den služby. Upřímně, kdyby tahle herečka byla v seriálu místo Sáry, byl bych radši. Sára má své světlé chvilky, ale většinou je buď nesnesitelně přecitlivělá, nebo silně arogantní. (její chování k Warrickovi, obviněnému z gamblerství jako příklad za všechno) Také se tu objevil charizmatický zabiják Paul Millander, který dokázal tahat za fusekli i Grissoma, a to už je co říct. Za nejlepší díly považuji: 106 Kdo jsi?, 109 Nelítostně, 113 Výbuch, 117 Matčiny oči, 118 Vítěz bere vše, 120 Slyšet ticho, 123 Škrtič. 2 řada (95%): Tady plně souhlasím s komentářem Mattyho, který napsal: "Kriminálka zraje jako víno. Některé epizody mají působivou thrillerovou atmosféru." Celá druhá řada je výrazně temnější a efektnější a pro mě o stupínek lepší než ta první. Paul Millander se vrací a odchází s grácií sobě vlastní a objevují se i jiní staří záporáci. Za nejlepší díly považuji: 202 Teorie chaosu, 205 Samá voda přihořívá, 207 V kleci, 209 Společná práce, 211 Co přináší trpělivost, 212 Chlap jako já, 214 Prst, 218 Zkouška tvrdosti, 221 Nehoda není náhoda. 3 řada (95 %): Opět kus dobře odvedené práce. Drobnou výtku mám jen k tomu, že některé zápletky skutečně vypadají jako slušné sci-fi. Za nejlepší díly považuji: 302 Nárok obviněných, 303 Na prodej, 307 Tvrdá pěst, 309 Touha po krvi, 313 Zbloudilá střela, 317 Čelní náraz, 319 Cizinky ve vlaku, 321 Království za koně. 4 řada (95%): Seriál si pořád drží kvalitu na stálé úrovni. Za nejlepší díly považuji: 403 Sami doma, 404 Horko na padnutí, 407 Neviditelný důkaz, 411 Jedenáct rozhněvaných porotců, 414 Papírovou či igelitovou, 417 Dvojité x, 419 Ošklivá slova, 420 Běh pro smrt, 421 Povolené šrouby. 5 řada (95%): Jen málokterý seriál si takhle dlouho drží úroveň. Pátá řada přihazuje jednu z mých nejoblíbenějších postav, krásnou policistku Sofii Curtisovou. Slizák Ecklei vnáší svým intrikařením nové zajímavé události. A nesmím se zapomenout zmínit o nářezovém finále mistra Tarantina, kde se Nick pořádně zapotil. Za nejlepší díly považuji: 501 Viva Las Vegas, 504 Stará vražda, 506 Noční můra Gila Grissoma, 509 Mea Culpa, 510 Nejde o lidi, 514 Nesnesitelná, 517 Nutkání, 519 4x4, 523 Chladivá vášeň, 524+525 Oběma nohama v hrobě. 6 řada (95%): Některé věci se vracejí, někteří lidé se mění (Ecklei už není tak nepříjemný slizák). Má oblíbená Sofia tu dostala po čertech víc prostoru a jsem zato rád. Nickův únos z předchozí řady ukazuje další podrobnosti. A v závěrečném dvojdílu šestky scénáristé pro změnu ohrožují život Jima. Paráda. I když ta věc mezi Gilem a Sárou... to mě moc nepotěšilo. Za nejlepší díly považuji: 601 Těla v pohybu, 603 Kousej mě, 604 Létavice, 607+608 Letí tudy střela, 609 Psí život, 612 tatínkova holčička, 615 Piráti Třetí říše, 617 Rád se dívám, 621 Rašomáma, 623 Prásk-prásk. 7 řada (95%): V sedmé sezoně dojde k řadě dalších věcí, hlavně Greg a Catherine si užili svý a bylo mi jich fakt líto. Sofia se zařadila mezi hlavní postavy, což si zasloužila, její postava je skvělá a mezi ní a Nickem je podle mě slušná chemie. Modelový vrah nás provázel celou řadou a zamotal všem kriminalistům hlavy. Za nejlepší díly považuji : 703 Visačky, 704 Buchařina, 707 Post Mortem, 708 Shoda okolností, 710 Lokomotivy, 713 Drom, 716 Čertík z krabičky, 718 Prázdné oči, 719 Ranaři. Celkem vzato (94%): Jeden z mála seriálů, který má po 7 letech stálou kvalitativní úroveň. Snad to ty nové řady nezkazí. Edit: Tak nové řady seriál nezkazily a udržely si svou kvalitu, i když jsem lítostivě sledoval, jak plno starých známých postav postupně odchází. Nové postavy, byť ne tak dobré, jako ty staré zapadly bez větších problémů (jen postava Teda Dansona mi v jeho první řadě přišla místama opravdu podivná, ale poté se uklidnil a začal mi sedět) a kriminální zápletky, byť už ne tak inovativní jako na začátku dokážou stále zaujmout. Nicméně jistá vyčerpanost je tam už trochu cítit, a i když mám seriál stále rád, tak na 5 hvězd to už přece jen není. () (méně) (více)

CliffLee

Popravdě jsem tento seriál(ani další kriminálky moc nemusel), ale naštěstí sem se jednou odhodlal a opravdu se vyplatilo... Gil Grisom je v podání W.L. Petersena naprosto ideální a vlastně celé obsazení mě mile překvapilo(samozřejmě v dobrém), pohled na práci forenzních techniků je opravdu zajímavý a přibývajícímy seriály vůbec nestrácí na nápedech či svém půvabu... opravdu seriál nestrácí napětí a má pořád co nabýdnout... těším se dál a doufám že Fishburne zvládne obstojně post Petersena 1. a 7. série 9/10 zbytek 8/10 ()

mdouglas

Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů zabívající se touto tématikou. Některé dily bych sice vynechal, ale žádný není tak ššpatný, že by se na něj nedalo koukat. Seriál neřeší do hloubky charaktery postav, řeší případy. To je mi sympatické. Snad jediné co bych vytknul je někdy nereálné používání techniky. Třeba zaostřid obraz z úrůmyslové kamery po 8mi násobném zvětšení tak, že není patrné skoro žádné rozpixelování. Rozmazaný otisk seskládat do normálního atp. Jinak vše v pořádku. 85%. ()

Colour

O niečo lepšie ako neskôr vzniknuté CSI: Miami, avšak aj tu sú typické vedecké nezmysly, ale v deji to až tak nebije do očí. Prípady bývajú absurdné a netypické, niekedy vás to núti uvažovať, či by takto vôbec niekedy niekto vraždil. Dívať sa na to dá, ale určite by som sa nedívala na všetky časti. ()

josieaddms

Tým kriminálky Las Vegas je naprosto nejlepší a nejsilnější filmový tým. Navíc většina vražd a případů jsou fakt zajímavý a někdy i docela strašidelný. Nejvíc mě ale fakt baví charaktery vyšetřovacího týmu, jejich představitelé, vtipné pasáže, a zajímavé hlášky. Na CSI se vždycky ráda podívám. ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)