To je vražda, napsala

(seriál)
  • USA Murder, She Wrote (více)
Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Předloha:

Washington Irving (kniha)

Peter S. Fischer, Robert E. Swanson, Tom Sawyer, Robert Van Scoyk (více)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Will Nye, Michael Horton, Ken Swofford, Julie Adams, Herb Edelman, Keith Michell (více)

Série(12) / Epizody(264)

Bývalá učitelka angličtiny a spisovatelka ve výslužbě Jessica Fletcherová s úspěchem řeší kriminální případy. Jeden z nejúspěšnějších amerických televizních seriálů, k němuž se diváci rádi pravidelně vrací. Hlavní postavu, bývalou policistku a spisovatelku ve výslužbě Jessicu Fletcherovou, ztvárnila herečka Angela Lansburyová (nar. 16. 10. 1925), která ji také hrála ve čtyřech celovečerních televizních filmech. V jednotlivých příbězích se hrdinka spoléhá především na vlastní úsudek a intelekt, které ji s neodolatelným šarmem a vytrvalostí pomohou proniknout až na dno každého zločinu, na nějž narazí. Seriál To je vražda, napsala, vznikal celých dvanáct let. Angele Lansburyové nepochybně přinesl slávu, kromě toho ztělesnila hlavní role ve filmech Žít a nechat zemřít, Diamanty jsou věčné, Oddíl 10 z Navarone, Bitva o Británii a Rozbité zrcadlo. (Česká televize)

Ice123

Když jsem byl menší tak jsem tenhle seriál vážně neměl rád. Nyní s odstupem času mu přicházím na chuť, respektive asi jen proto, že se za těch deset let začaly vysílat ještě větší s***ky než se vysílali předtím a tudíž úroveň hodně klesla. 3* zato, že to není tak stupidní jako např. Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí, Ošklivka Bety,...... a některé díly jsou i vkusně humorné ;) ()

TheMaker odpad!

::::::::::::::::::::::::::::::::: Vím, že je to už asi trapné, ale nemohu si to odpustit: To je vražda, nachcala ! Chi, chi .... no nic ,-) K seriálu: Už od narození ho nesnáším, ne že bych neměl rád detektivní seriály tohohle typu, Columba miluju !! Ale hlavní představitelka v tomto serálu je mi tak strašně nesympatická, že i kdyby byl seriál po scénaristické stránce jakkoliv vydařený tak nemohu dát lepší hodnocení. Viděl jsem sice asi jen dva celé díly - více jsem opravdu nemohl, je-likož kdykoliv jsem potom viděl tuhle ženskou v tv, bylo mi zle ! Skvělé komentáře: Chrustyn, wasel.p, Hanys_, HellFire, Lord Snape ::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

StarsFan

Solidní tři hvězdičky. Ačkoliv mě trošku udivuje, že se Jessica připletla ve svém okolí už asi k padesíti vraždám a všechny vyřešila. Tak, kdo to bude příště? Synovec ze třetího kolena, který ji pozve na svatbu, kde mu "náhodou" zabijou novomanželku? (P.S. Být vámi, Jessicu bych skutečně nikam s sebou nebrala, protože, kde se vyskytne, tam se přioplete nějaká ta vražda :-) ()

Drom

Bylo nebylo, v jednom americkým vidlákově žila vlezlá obstarožní spisovatelka detektívek. Jelikož všichni kolem byli naivní a totálně neschopní, včetně vykrmenýho fízla, musela na stará kolena čelit náhlému přílivu vražd sama. Naštěstí vždycky všechno věděla a tak žádný pobuda neunikl spravedlnosti za svůj ohavný zločin. Štěstím bylo, že v místě jejího bydliště byla extrémní porodnost, protože jinak by tam, krom jí, vrahů a nekompetentního policajta, nezůstal nikdo živej. Je až s podivem, že dosud nebyla nucena (vy)řešit i vraždu vlastní. A že bychom jí tenhle případ všichni přáli, že děti? ()

MáŠa

Měl jsem to celkem rád, ale dějově i kvalitativně to oproti jiným dílkům, pokulhává, tak nakonec dávám jen ty 2 hvězdy, i když mám nakoukaných epizod docela dost a ve své době jsem se na ně celkem i těšil. Co si tak pamatuju, tak po mnoha dílech mi tohle dílko lezlo tak trochu i na nervy. Hlavní postava byla moc dokonalá - otravná. Všude, kde se vyskytla, se zrovna něco stalo, a každý záběr, který v průběhu děje působil v ději zbytečně, se pak v závěru ukázal jako důležitý pro vysvětlení vraždy. ()

• V této epizodě si Angela Lansbury zahrála dvojroli. Kromě Jessicy Fletcherové si zahrála i její sestřenici Emmu. (peeteno78)
  • Ačkoliv téměř v každé epizodě seriálu vidíme na konci Jessicu Fletcher (Angela Lansbury) s úsměvem nebo se smát, na konci této epizody se neusměje. (selfesteem)

Související novinky

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (více)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (více)