To je vražda, napsala

(seriál)
  • USA Murder, She Wrote (více)
všechny plakáty
Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Michael Horton, Gregg Henry, Richard Paul, Jerry Orbach, George DiCenzo, (více)

Série(12) / Epizody(264)

Bývalá policistka a spisovatelka ve výslužbě Jessica Fletcherová s úspěchem řeší kriminální případy. Jeden z nejúspěšnějších amerických televizních seriálů, k němuž se diváci rádi pravidelně vrací. Hlavní postavu, bývalou policistku a spisovatelku ve výslužbě Jessicu Fletcherovou, ztvárnila herečka Angela Lansburyová (nar. 16. 10. 1925), která ji také hrála ve čtyřech celovečerních televizních filmech. V jednotlivých příbězích se hrdinka spoléhá především na vlastní úsudek a intelekt, které ji s neodolatelným šarmem a vytrvalostí pomohou proniknout až na dno každého zločinu, na nějž narazí. Seriál To je vražda, napsala, vznikal celých dvanáct let. Angele Lansburyové nepochybně přinesl slávu, kromě toho ztělesnila hlavní role ve filmech Žít a nechat zemřít, Diamanty jsou věčné, Oddíl 10 z Navarone, Bitva o Británii a Rozbité zrcadlo. (Česká televize)

Oskar

Inspirace slečnou Marpleovou je zjevná, jenže pozor! Slečna Marpleová byla jen slídivá stařena, která se nudila a dalekohledem šmírovala své sousedy, tak občas natrefila i na nějaký ten zločin. Fajn. Ale Jessica Fletcherová je úplně jiný, podivnější případ. Má tucty synovců a neteří, rozprsklých všude možně, ustavičně za nimi jezdí, všude je bouřlivě vítaná, všichni sborem říkají, že "Jsme četli všechny vaše romány"... Záhada č. 1: Když je pořád někde na cestách, kde tedy bere čas psát? Záhada č.2: Jak je možné, že ji pořád někam zvou, když musí být všem soudným lidem, poučeným zkušenostmi, jasné, že její příjezd automaticky znamená vraždu. Záhada č. 3: Proč to nikomu není podezřelé a proč všichni detektivové nábožně naslouchají jejím teoriím, když nejracionálnější úvahou by bylo, že Fletcherová je hlavní pachatel a snaží se policii svést z cesty. Záhada č.4: Proč si skuteční vrahové naplánují svůj zločin vždy na dobu, kdy vědí, že tam přijede čenichat Fletcherová? Že by nějaký druh profesionální hrdosti nebo exhibicionismu? Já vím, je třeba to brát s nadsázkou, ale po tolika dílech už je to vážně na pováženou. 60% ()

Mr.Apache

Kam se Jessica Fletcherová hne, tam se stane vražda. To je mrzuté. Ale Jessica je číman. Vždycky ví, na koho svalit vinu. Kolik lidí už vlastně pyká za její zločiny? A kolik ještě bude? Kdy už jejímu řádění někdo učiní přítrž? Ne, ne, na tuhle geniální vražedkyni, po níž vždy zůstávají alespoň dvě oběti (mrtvola a vězeň) si hned tak někdo nepřijde. ()

TheMaker odpad!

::::::::::::::::::::::::::::::::: Vím, že je to už asi trapné, ale nemohu si to odpustit: To je vražda, nachcala ! Chi, chi .... no nic ,-) K seriálu: Už od narození ho nesnáším, ne že bych neměl rád detektivní seriály tohohle typu, Columba miluju !! Ale hlavní představitelka v tomto serálu je mi tak strašně nesympatická, že i kdyby byl seriál po scénaristické stránce jakkoliv vydařený tak nemohu dát lepší hodnocení. Viděl jsem sice asi jen dva celé díly - více jsem opravdu nemohl, je-likož kdykoliv jsem potom viděl tuhle ženskou v tv, bylo mi zle ! Skvělé komentáře: Chrustyn, wasel.p, Hanys_, HellFire, Lord Snape ::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

Gimli

Ze zacatku je to celkem prijemny detektivni serial. Jezne uz po nekolika dilech prijdete na sablonu, podle ktere se to cele ridi, takze v kazdem dalsim dile po chvili vite, kdo je vrah, i kdyz to ma zustat utajeno az do zaveru. Skoda. PS: A navic mě s pozdějšími díly už docela vadila samotná Angela Lansbury. ()

woody

Jessica už není jen sériový vrah, on už je to vrah masový...no počítejte - Je 264 episod. V každé průměrně zahynou dva lidé (hlavní oběť + nepohodlný svědek) - to nám dělá takových více jak 500 obětí.A když nejznámější sériový vrah má na svém kontě dokázaných ani ne 100 obětí...Mhmm, klobouk dolů, před touhle čiperkou, která se maskuje spisovatelkou detektivek a mezitím vraždí na potkání každého paňácu co jí stojí v cestě jejímu snu: Stát se korunovanou královnou zločinu jako Agatha Christie ... ()

• Prostřední jméno Jessicy Fletcher je Beatrice. Toto jméno bylo vybráno jako pocta nejlepší kamarádce herečky Angely LansburyBee Arthur. Tato herečka se však v seriálu nikdy neobjevila. (Kulmon)
  • Tato epizoda byla zamýšlena jako pilotní díl pro spin-off seriálu. Nikdy však nebyly natočeny další díly. (peeteno78)