Kriminálka Miami

• USA CSI: Miami (více)
všechny plakáty
TV spot 4
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2002–2012), 173 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Rex Linn, Jonathan Togo, Eva LaRue, Khandi Alexander, Omar Benson Miller, Sofia Milos, Rory Cochrane (více)

Série(10) / Epizody(232)

Na rozdiel od kolegov v Las Vegas, ktorí dokonale poznali prostredie suchej púšte, kriminalisti z Miami vyšetrujú zločiny v dusnej a vlhkej klíme bujnej subtropickej vegetácie Floridy. V jednotke C.S.I. Miami ďalej pracujú Calleigh Duquesneová (Emily Procterová), južanská kráska, ktorá sa špecializuje na balistiku a balistické testy, ďalej Tim Speedle (Rory Cochrane), mladý vyšetrovateľ s dobrými stykmi v uliciach, Eric Delko (Adam Rodriguez), expert na vodu, ktorý vie všetko o riekach a močiaroch na Floride a pozná všetky biologické a fyzikálne procesy, ktoré sa v nich odohrávajú. Neoddeliteľným členom tímu je vševediaca súdna lekárka a koroner Dr. Alexx Woodsová (Khandi Alexander), ktorá načúva reči stôp na telách obetí. Jednotka forenzných vedcov z Miami dokáže vyriešiť aj také prípady vrážd, ktoré by iné laboratóriá pre náročnosť vzdali. Ich doménou sú dôkazy z miesta činu, predovšetkým odtlačky prstov či biologický materiál. Presné výsledky náročných vedeckých analýz, porovnávania DNA a nevyhnutná železná logika umožňujú efektívne pátranie po skutočných zločincoch. Pod prístrojmi najlepšie vybavených laboratórií na svete potom nájdené dôkazy prehovoria jasnou rečou a prezradia znalcom dostatok informácii o páchateľoch. Pomstia tých, čo už hovoriť nedokážu - obete zločinov. (oficiální text distributora)

Johny M.

Asi moje nejoblíbenější Kriminálka ze série CSI, hlavně díky Davidu 'Horatiu' Carusovi. Zároveň se mi zrovna u týhle zdá nejvíc patrnej jistej (velkej) pokles co se týče scénáře. Kriminalisté vyšetřují prakticky jen díky různým souhrám náhod, vyšetřovací metody naprosto nevěrohodný... (Kdo nemá rád styl Horatia Cainea, nechť si odečte 1*). ()

Don Carlos

Horatiův vztah ke švagrové a jeho osobní démon v podobě smrti bratra mi přijde osobitější a lepší než Grissomův zhoršující se sluch (nic proti Grissomovi, v prvních třech sériích byl úžasnej ;) ()

hribisko

Zeman na objednávku am. establišmentu o supermanech ve státní sféře, přecpaný otravným moralizováním a uctíváním pravých amerických hodnot. ()

bolf!k

Pochybuju, že tu někdo tento seriál nezná, tudíž komentář bude velmi stručný. Když dojdou díly Las Vegas, vezmu odpoledne za vděk i Miami. 60% ()

ex.it

Dávám pět hvězdiček (nejspíš jako jediná), ale tvrdě si za tím stojím. Uznávám, že Las Vegas je lepší, jenže jak už jsem psala tam - Miami mi k srdci přirostla víc. Přijdou mi tu charismatičtější lidé. Proto dávám o hvězdičku víc než u Las Vegas. ()

Mashak

Mé hodnocení není ani tak vzhledem k seriálu jako takovému, ale směřuje k hereckým výkonům. Takto namyšlenou bandu jsem neviděl ani na nejsnobší soukromé střední škole na ostrovech. Pokud to tak mají hrát, tak klobouk dolů. Hodně nesympatičtí a nepřesvědčiví herci. Ve srovnání s Las Vegas se až divím, jak může špatné obsazení rolí změnit pohled na celek. ()

lxbch

Horatio je guilty pleasure, protože detektiv, který jede zachránit člověka do domu, jež je určen každým okamihem k demolici, nikdy nemine cíl a ještě k tomu stihne pohřeb takřka každé oběti zločinu, je bůh. A taky snad nikdy nespí. "To, co jsme mysleli, že je krev, je ve skutečnosti Trihydrosulfid amoničito draselno plutoničitý, Horatio, jinak též zvaný..." "Jahodový džem. Tím se nám okruh pachatelů podstatně zužuje. Děkuji, pane Wolfe." ()

Laca1313

Slabší než Las Vegas a hlavně pro mě osobně nesympatický představitel hlavní postavy. Některé díly byly skvělé,ale celkově pro mě jen průměr. ()

emdvojka

Najprv sa mi páčila postava Davida Carusa ale neskôr to už začalo byť otravné...tie jeho večné skladanie slnečných okuliarov a profilové pohľady ala Terminátor... Inak niektoré dieli sú veľmi podarené iné bohužiaľ menej. ()

longercz

Ten seriál má tolik chyb, že jsem to už dávno přestal řešit. Znovu a znovu se k němu ale vracím, takže něco na něm asi přesto bude. ()

chrispe

Napříč lety, jak to v televizi pořád opakují, se sem tam na nějaký díl podívám. A vždycky mi vrtá hlavou, co na tom lidi tak baví. Na mě to působí jako člověk po hodně nevydařené plastice snažící se pořád vystupovat dokonale. Hrozně umělý, místy dost neuvěřitelný. A tady toho času 104. nejoblíbenější seriál s 62%. Hm... ()

Trixi

Páni........to jsou ale bedny, co :-):-):-)? A jak do sebe všechno logicky zapadá. Nechtěla bych být zločincem v jejich rajónu :-). ()

Grogan

První spin-off, který těží z divácky velmi úspěšné Kriminálky Las Vegas. Jeho kvalita ovšem ve srovnání s původním seriálem značně pokulhává. Zatímco v Las Vegas jsem si oblíbil prakticky celý tým, tak tady je to se sympatiemi horší, především hlavní představitel David Caruso je příšerně nesympatická postava, prototyp amerického hrdiny, který každý případ vyřeší a zlo potrestá. Z hlavních postav mi nejvíc sedla Calleigh a Tim. Co se týče řešených případů, tak oproti Las Vegas je jich méně zajímavých ( ale několik opravdu dobrých se najde). Přesto první dvě řady mě seriál celkem dobře bavil, ale od třetí série mi začíná připadat, že scénáristům dochází nápady a seriál začíná celkem strmě klesat na kvalitě. Poslední díl třetí řady pak na mě působil jako výtažek z těch nejbéčkovějších filmů a neměl prakticky nic společného s původním konceptem CSI. Čtvrtou řadu jsem už po zklamání z třetí radši ani nezačínal. Hlavně za začátky seriálu dávám solidní *** Edit: Měl jsem možnost vidět další nahodilé epizody v průběhu let a zdá se, že sestupná tendence celého seriálu je stále horší a horší. Co mi tady navíc opravdu hodně vadí je fakt, že zatímco v Las Vegas bylo mnohokrát ukázáno, že ne vždy je možné vraha usvědčit, tak tady se tenhle jev objevuje opravdu velmi zřídka. Takže už je to jen za 2, za ty první dvě dobré řady... ()

Theker odpad!

Všetky "mutácie" CSI stoja na princípe jedného vlasu. Proste vždy a to myslím VŽDY sa nájde nejaký ten dôkaz (vlas, chlp, kvapka zaschnutej krvi na 5x opratej prikrývke či spermie) a prípad sa vyrieši jedným lusknutím prsta. No to hádam nemyslia vážne?!?!?!?! ()

CliffLee

Bohužel, jen ubohá napodobenina CSI: LV, Caruso nehraje špatně, ale Horatio je prostě už na odstřel, on vlastně vydá za celou laborku (někdy je dokonce on sám laborka :-)), k čemuž by už jen stačily ty krásné záběry na Miami a byl by to seriál sám o sobě... Je smutné že seriál s opravdovím potencionálem takto upad! 1. série 5/10, 2. série 5/10, 3. série 3/10 - zbytek už neviděn... ()

BLADER

Na rovnakej úrovni, ako aj ostatné CSI. Zaujímavé prípady, neobvyklé vyšetrovanie a zábava, ktorá niektorým starým kriminálkam chýbala, je tu v plnej paráde. Svižné, rýchle, nikdy to nenudí. Čo viac chcieť? ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)