Sběratelé kostí

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Režie:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (více)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (více)

Série(12) / Epizody(245)

Doktorka Temperance Brennanová je vysoce kvalifikovaná forenzní antropoložka, která pracuje v Jeffersonově institutu a kromě toho píše romány. Když selžou standardní metody identifikace těla, když jsou ostatky tak silně rozložené, spálené nebo zničené, že to kriminalisté vzdají, orgány činné v trestním řízení povolávají Brennanovou a spoléhají na její nadpřirozenou schopnost číst stopy zanechané v kostech oběti. Většina orgánů činných v trestním řízení si nedokáže poradit s inteligencí Brennanové, její touhou po pravdě ani s tím, jak se bezhlavě vrhá do každého vyšetřování. Zvláštní agent FBI Seeley Booth je výjimkou. Bývalý armádní ostřelovač Booth nedůvěřuje vědě a vědcům, „šilhavcům“, jak jim říká, kteří se, když jde o řešení zločinů, zabývají fyzickými důkazy. Ale ani on nemůže popřít, že kombinace jeho sociální inteligence a vědeckého důvtipu Brennanové z nich dělá skvělý tým. (Disney+)

miza

Mám prostě rád takové kriminálky kde se pátrá od morku kosti a kde je třeba zapojit i vědecké badání a mít trochu stěstí. Tohle prostě nenudí a není to přehnané. ()

luciasce

Z tohoto seriálu mám rozporuplné pocity. Ze začátku to vypadalo opravdu slibně, dobré případy, zajímavá řešení, skvělí herci, chytlavé hlášky a super dialogy, které si vysloužily moji oblibu a prvopočáteční čtyři hvězdičky. To se ale vše začalo kazit v průběhu třetí serie, kdy nám ze hry vypadl Eric Millegan, pravda plynule nahrazen sympatákem Johnem Francisem Daleym. Bohužel děj se začal stávat dost otřepaný, zápletky začaly ztrácet na lesku, nápad se vytratil, řešení případu je jakousi směšnou napodobeninou "Deus ex machina" a vraha i bez toho prapodivného řešení pozná na začátku i slepý. To zapříčinilo sražení jedné hvězdy dolů, s postupem času už se to nezlepšilo, spíš zhoršilo, dokoukala jsem to z principu věci. ()

imaginer21

Ono stačí sledovat ten "konflikt" mezi přeracionalizovanou Kůstkou a "primitivním samcem" Boothem a dojde vám, že tohle je případ perfektně trefené ústřední dvojice, což se snad naposledy podařilo v Aktech X. A pokud nic jiného (jakože něco jiného i tak tu je - občasné hudebně-emotivní závěry epizod), tak právě k tomuhle srdce rádo přiroste... ()

ArMinO

Vzťah medzi dvomi vyšetrovateľmi je veľmi zdravý. Tobôž v tomto seriály. Páči sa mi vyšetrovanie a jeho priebeh v tejto modernej dobe. 89% ()

djcremo

Mňa tento seriál dostal už hneď na začiatku, hlavne dvojica Deschanel, Boreanaz. A časom som si už obľúbil všetkých. Hlavne ma dostali tie ich pátracie a vyšetrovacie metódy. Už som pri štvrtej sérii a musím skonštatovať, že sa tento seriál neustále lepší. ()

Marian21

Tak Kosti u mňa nesmú každý týždeň v TV chýbať, hlavne kvôli hlavnej predstaviteľke Emily, ktorú mám veľmi rád. S Davidom im to veľmi sekne, každá časť má niečo do seba. Príjemný seriál. ()

vilusinska

Šarmantní policista Booth a antropoložka Brennanová jsou výjmečná dvojice,on život bere a zdůvodňuje díky své víře v bohap a olicejními postupy a ona tím že je od malička bez rodičů tak všechny své city a život přebírá na to co zná což je antropologie. A v tomhle seriálu se oba od druhého naučí něco nového,že se život dá brát oběma způsoby a je jenom na nich jak se k tomu postaví. ()

dzejnyka

Toto je seriál presne pre mňa, ja takéto forenzno-pitevno-detektívne rozprávky priam žeriem. Booth a Brennanová sú skvelá dvojka a to erotické dusno medzi nimi je priam hmatateľné. Celý kolektív okolo nich je nesmierne sympatický a vždy sa teším na večer v ich spoločnosti. Dúfam len, že tieto Kosti časom nepostihne osteoporóza. ()

david666

viděl jsem tak asi 10 dílů a vcelku dobrý seriál - některé záběry jsou opravdu chutné a Kůstka s Boothem mají spolu výborný vztah, který nenudí a díky němu je seriál vtipný. ()

moudnik

Vůbec mi seriál nepřipadá podobný jiným kriminálkám. Je to o velmi vzdělaných lidech - vědcích, kteří namísto zbraní používají nejen nejmodernější techniku, kterou bravurně ovládají, ale hlavně své mozky. Ve svých soukromých životech mají problémy, jsou často rozpačití, zmatení, ale to vše skončí s příchodem do laboratoří a pracoven špičkového institutu, kde pracují. Bavím se u tohoto seriálu náramně, ale dokážu pochopit, že jiní nikoliv. ()

davella

Moje srdcovka! Jedna ze spousty amerických kriminálek, ale ne tak monotónní a bez vtipu jako jiné. Perfektní obsazení celého vědátorského týmu. Booth, Kůstka, Hodgins a Zack jsou podle mě nejlepší a nebýt jich, obávám se, že Sběratelé kostí by byli jen pouhou tuctovou kriminálkou v dlouhé řadě dalších. Každopádně zvláštní povahy a vztahy zajisté pobaví, ale také se dočkáme profesionálního vyšetřování. Opravdu povedený seriál. ()

lusenda

Trvalo mi dosť dlho, kým som tomuto seriálu prišlana chuť....z mini kostičky získať identifikáciu a aj vražednú zbraň?Je to moc pekne prepracované, občasné "preháňanie" vyváži výkon E. Deschanel a samozrejme D. Boreanaza - ten sa od dob "Angela" moc nezmenil... ()

blezg

Je to vtipné tak akurát na tři hvězdičky. Za TJ Thynea, který je neuvěřitelnej musím ještě jednu přidat. Zatím 13 dílů, hodnocení se bude asi měnit. Keep wočink. Postřehy odjinud: První dvě série mají příšernej soundtrack k uzoufání. Třetí série je slabší celá. Těžko si představit někoho jako Bones při jejích výrocích... absolutní nedostatek soudnosti i stoudnosti, musím litovat všechny se kterými mluví a náramně se bavím. Hlášky jsou čím dál tím lepší. Přemýšlím o shlédnutí páté řady... 5. a 6. řada této oblíbené telenovely má moc pěkný soundtrack, povedlo se je neuvěřitelně vyladit, nikdo nikoho neprudí, a když už, psycholog to rychle rozlouskne... ideální společenství. Zřejmě poslední řada před námi. A je to tady, degradace započala, než vtipné to začíná být trapné, jako české komedie s Hrzánem nebo francouzské s Pierrem Richardem. A toho upřímně nesnáším. Ale za druhou až šestou řadu si seriál zaslouží 4* jako jeden z nejpovedenějších sitkomů poslední doby. ()

Rian_witcher

Daleko vtipnější partička než jakákoli skupinka z kriminálek CSI,. Neberou případy a vyšetřování až tak vážně. Tak se i brutální a krvavé zločiny podávají ve snesitelné formě bez nechutností. ()

Movie Maniak

Na podzim seriál začíná svou osmou sezónu a musím říct, že dosud si dokázal udržet svou kvalitu. Hlavní hrdinka, která je tak trochu divná, ale o to víc sexy, tvoří spolu s agentem FBI opravdu výtečnou vyšetřovací dvojici. Ostatní "nerdi" z laborky jsou také fajn a dokonale dokreslují atmosféru. Prostředí Washingtonu je fajn, případy a mrtvoly se jenom hemží, prostě ráj pro každého milovníka kriminálek. ()

Czexx

Nevím, zda ostatní hodnotící sledovali seriál v originálním znění či s českým dabingem, nicméně já viděl prakticky všechny epizody s dabingem slovenským a mohu vřele doporučit - ostatně dabing je nejspíš tím hlavním důvodem, proč dávám 5* místo 4 jako většina. Slyšel jsem originál i č. dab., ale ty podle mého postrádají tu pestrost hlasů, která to posouvá ještě o kus výš. Označit "Kosti" za kopii kriminálek CSI může jedině někdo zcela omezený, kdo buď nesledoval jedno nebo druhé. Zjednodušeně CSI: případ > postavy / Kosti: postavy > případ. ()

furie

Tenhle seriál má jen jednu chybu v tom, že jako hlavní postavu tam dali Emily Deschanel! Ale zasmála jsem se, když tam její sestra (kterou mám ráda) hrála její vzdálenou sestřenku. Ale ani jedna mi tam nesedí. ()

Miyamoto

Dobrý krimi seriál, perfektní parta vyšetřovatelů (i když s Brennanová, Daisy a občas i Angela mi děsně lezou na nervy :D), kteří zjistí kdeco i z kousku boty, bahna či kůže (o kostech nemluvě :D), k tomu v pozdější sérii geniální psycholog, který lehce "klame vzhledem" a samozřejmě taky ultimátní drsňák Booth v podání Davida Boreanaze. Proč se nepodívat? :D ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal