Sběratelé kostí

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Režie:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (více)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (více)

Série(12) / Epizody(245)

Doktorka Temperance Brennanová je vysoce kvalifikovaná forenzní antropoložka, která pracuje v Jeffersonově institutu a kromě toho píše romány. Když selžou standardní metody identifikace těla, když jsou ostatky tak silně rozložené, spálené nebo zničené, že to kriminalisté vzdají, orgány činné v trestním řízení povolávají Brennanovou a spoléhají na její nadpřirozenou schopnost číst stopy zanechané v kostech oběti. Většina orgánů činných v trestním řízení si nedokáže poradit s inteligencí Brennanové, její touhou po pravdě ani s tím, jak se bezhlavě vrhá do každého vyšetřování. Zvláštní agent FBI Seeley Booth je výjimkou. Bývalý armádní ostřelovač Booth nedůvěřuje vědě a vědcům, „šilhavcům“, jak jim říká, kteří se, když jde o řešení zločinů, zabývají fyzickými důkazy. Ale ani on nemůže popřít, že kombinace jeho sociální inteligence a vědeckého důvtipu Brennanové z nich dělá skvělý tým. (Disney+)

Zu162

Podle mě nejlepší kriminální seriál. Tím neodsuzuji Kriminálku Las Vegas atd. jenže v těchto prostě jen sledujeme vyřešení vraždy. Ve Sběratelích jsou zajímavé postavy, z nichž každá má svůj charakter, který se často odráží na způsobu vyšetřování. Příběhy jsou perfektní a zatím jsem nenarazila na díl, který by mě nudil, a i kdyby, ten černý humor mi to vynahradí. ()

Mirrabel

Asociální Temperance Brannan, která zná jen vědu a o životě nic neví. Životem ostřílený agent FBI Seeley Booth, který vědě ani za mák nerozumí. Výborné duo vyšetřující jeden zajímavý případ za druhým. Velká změna od všech krimálek, které se mění jen obsazením. Mimoto "Sběratelé kostí" mají výbornou kreativu pro vymýšlení názvů epizod...:) ()

sanjozko

tak toto je presne taka ista somarinka ako CSI, s tym rozdielom, ze tu maju technologie z ineho vesmiru a ta herecka mi vobec nesadla, asi aj kvoli slovenskemu dabingu! Zenska ktoru viac vzrusuje namadlanie ludskych zhnitych kosti ako sex, tak to co uz musi byt za p**u! ()

adooo

Vysoko hodnotím tento skvelý seriál. Nezvyčajné riešenie prípadov a hlavná dvojica medzi ktorou to stále výborne iskrí a skvelé dialógy, doplnené ďalšími výraznými postavami.dlhodobo moja jednotka medzi kriminálnimi, teraz sú už lepšie seriály, ale tento má moju neochvejnú dôveru :) ()

24 hodin odpad!

nekvalitny serial ,amatersky herci, nizkorozpoctova sprostost, trapny scenar, nekvalitny serial, najvacsia blbost aku som kedy videl ()

Pukancek

Ktoré mladé dievča by sa nechcelo stať forenznou antropologičkou a ktorý chalan by nechcel byť agentom FBI?? ;) Okrem zaujímavých prípadov a celkovej vtipnosti seriálu na pozadí mŕtvol sa mi páči osobnosť Brennanovej. Ako sa niekedy až príliš materialisticky a vedecky díva na určité veci a uniká jej skutočný ľudský cit. Na všetko sa díva ako na prirodzené veci a žiadna situácia jej nie je trápna, čo musí zvládať agent Booth, s ktorým spolu riešia prípady vrážd podľa kostry / kostí človeka. Neľutujem ani jednu videnú časť tohoto seriálu :) 5 z 5 ()

bobajz1

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Ústřední postavy (Boon a Kůstka) jsou parádní. Celý seriál se tváří jako jiné kriminálky CSI, ale pro mě jsou ale Sběratelé kostí jedničkou ()

CrazyAdinn

Vždycky jsem si myslela, že na tohle nejsem. Pak jsem ale neodolala tlaku přemlouvání a zjistlila jsem, že pro něco takového mám vlastně slabost. Moc se mi líbí chemie mezo Boothem a Bones, případy jsou zatím velmi originální a vtipy fungují. Jsem nadšená. ()

imreo

Bones nepokladám za nejakú super-seriálovú-špičku ale skôr za príjemnú oddychovú záležitosť na večery. Obivujem že každou epizódou naberá Bones smerom hore, čo dnes dokáže už len menšia časť seriálov. Posledná séria skončila na moje počudovanie až veľmi zaujímavo, uvidíme ako sa scenáristi pohrajú s dejom v siedmej. ()

Tomasson

Bones mě prostě baví...Občas krapet nechutné záběry, ale jelikož člověk ví, že je to umělé,klidně u toho chroupe buráky...Hlavně se mi dobře kouká na Emily...Kůstka je prostě KOST ! Navíc jednotlivé epizody jsou vcelku originální...Prostě bavím se na 4* a to není málo :-) ! ()

BigLoser

Podstatný rozdil oproti CSI seriím je, že se kamera věnuje i soukromí postav, což je moc faj, když jsou postavy tak zajímave. Po prvních několika dílech jsem neměl seriálu problém napálit 2 hvězdy, ale s postupem času se seriál vypracoval tokový způsobem, že muže konkurovat, témeř těm nej krimi sériím. Jednotlivé prípady jsou zajímavé,ale to pravé ořechové přijde a s případy, které se táhnou po více dílů(Hrobník, Masový vrah). Teď pri sledování 4. série, bych už neměl problem Kůstce a její partě plesknout plný počet. Velké plus pro seriál je i příchod mladého mentalisty alias Dr.Sweetse, který by v klidu utáhl svůj vlastní spin-off. Jen tak dál. ()

trulda

Souhlasím s golfistou, že na Kůstku jsem si musel nejprve "zvyknout", abych později zjistil, že ve dvojici s Boothem jsou perfektní pár, který vytahuje tento seriál hodně vysoko. Navíc i ostatní obsazení je velmi trefné a i přes občasné úkroky vedle (v některých epizodách) se i podle mě seriál neustále zlepšuje. ()

Peregrina

já nevím....seriál sleduji, i si nahrávám epizody, které bych nestihla. Vždy mě fascinuje nápaditý průběh dílu - najdou se někde ostatky v nějakém stavu, v různých stadiích rozkladu, různá neuvěřitelná místa, kde se tělo (nebo jeho část) najde a baví mě i spletitost různých postav, odhalení pachatele...i když někdy je pachatel jasný od začátku, nevadí mi to. Nevadí mi prostě kriminální případ, který se v tom dílu odehrává. Kdo a co mi vadí jsou postavy a další věci, které prostě u dobré kriminálky skousnout nemůžu - nebudu tu mluvit o tom, jak jsou všichni odborníci a jak všechno hned poznají, podle červů, podle malinkého zářezu v patele nebo tak - vadí mi docela podstatná věc - mrtvoly v rozkladu smrdí - ať chcete nebo nechcete - a celé to unikum vědců se nad rozloženou mrtvolou na stole sklání v civilním oděvu, v případě dam v kostýmu s visačkou se jménem...očuchávají každý kousek rozloženého těla a ještě si sdělují navzájem postřehy...být to v reálu, tak se půlka z nich poblije už jen ze vzdálenosti dvaceti metrů od těla a pokud by tedy někdo hrdině se nepoblil, tak by kostýmek opravdu načichl pachem mrtvoly a nepromenádovala se v něm celý díl..spíš by ho ze sebe okamžitě strhala, spálila ho a pak strávila čtrnáct dní pod sprchou....Kdo mi vadí také jsou postavy. Booth v podání Boreanaze, no dejme tomu..ten ujde...Kůstce jsem musela hodně dlouho přicházen na chuť, byla mi strašllivě nepříjemná nejen chováním, ale i vizáží...ale budiž....kdo mě jednoznačně neuvěřitelně sere je výtvarnice Angela Montenegro. Nejenom, že je hnusná, já navíc nechápu, proč jsou z ní všichni muži tak paf....navíc celou jednu řadu seriálu držela celibát a to bylo něco tak trapného, jak pořád žvatlala tou svojí obrovskou pusou, jak je nadržená....no prostě ble ble!!!! Ta doktorka Cam, tak ta je ženský ekvivalent Jeffa Goldbluma už po přeměně v mouchu. Umí jen maniakálně mrkat, ksichtit se...a dr.Sweets, to si opravdu dělají legraci. V žádném seriálu není tolik hlavních postav, které jsou odporné fyzicky. Vyměnila bych to zfleku :-D ()

padlar

Nesympatické postavy a prapodivné vyšetřovací metody jsou důvodem, proč jsem tomuto seriálu nikdy na chuť zcela nepřišel. I když přiznám, že prvních pár dílů, co jsem viděl, mi přišlo netradičních a zajímavých. ()

Lulusator

Vtipné a občas také značně nechutné, takže něco pro mě :D Mám ráda Kůstku, její filozofování, celkově herci jsou přijemní. Ale spárování všech v 7 řadě, kde navíc je výsledkem toho dítě je celekm vtipné :D ale přejmné :) ()

mg6683

Pre mňa srdcová záležitosť, ktorá sa od série k sérii vyvíja k lepšiemu. Trefné dialógy Bootha s Brennanovou robia zo seriálu viac, než klasické krimi - ako všetky CSI. Brannanovej praktický prístup k životu a napr. jej prakticke vysvetlenie sexu v jednej z častí, pri čom jej kontruju Booth úlne iným prístupom k životu vytvára humorné situácie - Napr. Stoj, lebo ťa kopnem do miešku :O))) ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal