Beze stopy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2002–2009), 112 h 50 min (Minutáž: 40–44 min)

Anthony LaPaglia, Poppy Montgomery, Marianne Jean-Baptiste, Enrique Murciano, Eric Close, Roselyn Sanchez, Annie Corley, Brian Tee, Dylan Baker (více)

Série(7) / Epizody(160)

Každou minutu na světě záhadně zmizí stovky lidí. Speciální jednotka FBI v New Yorku vedená agentem Jackem Malonem (Anthony LaPaglia) je vytvořena speciálně pro tyto případy. Jeho tým sbírá střípky důkazů a postupně se snaží nejen objasnit příčiny, jež vedly ke zmizení lidí, ale hlavně je nalézt a to dříve, než uplyne magická hranice 48 hodin, po nichž pravděpodobnost úspěšného objevení živého člověka extrémně rychle klesá až na nulu... (oficiální text distributora)

Skuby47

Jako nadšený fanoušek a vděčný divák krimiseriálů bych řekla, že existuje jen tak pět základních druhů zločinů : loupež, vražda, vydírání, znásilnění a únos. Jde jen o to, vymyslet kolem zlého skutku příběh dostatečně originální, dramatický a působivý. Byl natočen bezpočet krimiseriálů se stovkami epizod, které se liší jen týmem vyšetřovatelů či typem používaných pátracích metod a je tedy pravděpodobné, že se najdou vzájemně podobné příběhy, zvláště jsou-li natáčeny podle skutečných případů. Pátrání po pohřešovaných či bezdůvodně zmizelých osobách v tomto seriálu má jistou originalitu v rámci žánru, patřičný spád, vyšetřování se obejde bez nechutností či sond do lidských vnitřností a má dobré i špatné konce, čímž se přibližuje realitě. Každý díl tvoří samostatný případ a i když je kvalita jednotlivých dílů rozdílná, čtyřicetiminutová stopáž udrží v napětí pozornost diváků po celou dobu pátrání. Obzvláště případy týkající se dětí jsou dojemné. ()

Estrellita

Někdy zajímavé, někdy fádní, někdy připitomělé, někdy kuriózní, někdy průměrné... ano, průměrné, to je asi výraz vystihující tenhle seriál. Ale měl i světlé chvíle... 50% ()

Laerry

Klasická bruckheimerovka s typickými dojemnými videoklipy a s korektním vyobrazením násilí. Průměr mezi procedural cop shows - ale narozdíl od vyšetřování vražď je WaT zajímavým náhledem do práce detektivů z oddělení pohřešovaných osob. ()

Ev.D.

Tak, vidím to na mírně nadprůměrný seriál ,který mezi mými oblíbenými seriály patří k těm lepším. Případy jsou většinou dobré ,ale sem tam totálně uhozené. ()

Davej

Seriál bez velkých slov, bez efektů- Prostě reálný. To je to, co se mi na Without a trace líbí. Má toho hodně společného s CSI: Las Vegas. Stejný producent, opět tým vyšetřovatelů (ve skutečnosti se totiž moc na dva parťáky, ať si kriminálky z 80tých let ukazují, co chtějí, nehraje) a výše zmíněná realističnost. Nikdy nekončí To be continued... Ze začátku jsem ho taky vnímal jen jako menšího bratříčka slavnější série. Ale s postupem času získává na kvalitě a já mu přicházím na chuť. Další věc, kterou vítám- a kterou zas možná někteří nedokáží rozdýchat- je téměř úplné odosobnění vyšetřovatelů. Těžko můžeme říct, že sledujeme tým kamarádů. Těžko bychom o jednotlivých vyšetřovatelích mohli napsat víc než jeden řádek. Vlastně je neznáme. A i když čas od času na sebe něco málo odhalí, nevnucují nám své životní příběhy na úkor svého vyšetřování. A to jako bývalý divák Akt X vnímám jako výrazné pozitivum:) ()

xmozek

Jak vidím další a další díly musím změnit hodnocení na 5 *.Opravdu na to, že je to americký výtvor typu, ke kterému jsem skeptický, tenhle seriál má něco do sebe. ()

Paity

Vcelku zajímavý seriálový počin o tom, jak je těžké (lehké) najít někoho kdo se pohřešuje. Mravenčí a důkladnou prací se ale partě policistů daří většinou ztracené osoby najít. ()

sedlo03

Naprostou souhlasím s komentářem uživatele Malarkey. Příliš mnoho detektivních seriálů, které dělají z tohohle cosi velice průměrného. "ůWhat is this? Charlie's Angels?" ()

A1.cartman

Beze stopy je pro mě příjemná změna týkající se kriminálních seriálů. Protože na rozdíl od ostatních kriminálek se tu většinou neřeší vražda. Je to dobrý pořad, s dobrými nápady a skvělými herci. :) ()

SidneyP

I když bude spousta lidí proti tomuto názoru, TOHLE je podle mě seriál, který hravě předčí všechny CSI od Bruckheimera, od Las Vegas až po Miami. Úžasně využité lokace připočtené k - místy až hrozně mrazivému soundtracku - mi dává dojem skvělé podívané, která mě neopustí u tohoto seriálu snad nikdy. Jojo, kde jsou ty časy, kdy jsem seděl u telky v pět hodin večer a čekal jsem na další porci téhle krimi. Update 4. 5. 2014: Velmi mě mrzí jedna věc, a to ta, že je tenhle seroš tak strašně podceňovanej. Na některých fórech jsem četl názory, že neexistují ani oficiální DVD, žádné bonusy z natáčení, soundtracky atp., přitom si to tenhle seriál zaslouží, a to nejen kvůli docela dost dobré sledovanosti, který měl. PS: V originálním znění je to lahůůdka. První série: 85%, Druhá série: 80%... 75%. ()

longercz

Tenhle seriál mi nikdy nevadil, na druhou stranu mě ani nikdy nijak nezaujal, a tak kdyby nikdy nevznikl nijak by mě to nepoznamenalo. Těžko říct, čím to je, asi tím, že podle mě nepřináší nic nového - čistý průměr... ()

FeFa

Viděl jsem sice jen pár dílů, ale každý z nich mě bavil a seriál jsem si zakrátko oblíbil. Nemám výhrad. ()

Bart16

Seriál působí uvěřitelněji a napínavěji než tolik oblíbené seriály CSI.Na druhou stranu jsem se u spousty epizod mírně nudil. ()