Kriminálka Las Vegas

• USA CSI: Crime Scene Investigation (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Režie:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (více)

Scénář:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (více)

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (více)

Série(16) / Epizody(337)

Lasvegaská kriminalistická divize je druhá kriminální laboratoř v USA. Řeší případy, které by každé jiné oddělení vzdalo. Vedená umíněným kapitánem Jimem Brassem a svérázným Gilem Grissomem pátrá po zločincích za pomoci nejnovějších vědeckých analýz. (TV Nova)

Winise

První prototyp CSI a zdá se, i přes svou starověkost oproti novým, stále asi nejvíc zaplněn duchem kriminálky. ()

DKNY

Před pár lety mě CSI Las Vegas naprosto dostávala, dnes už mě nechává celkem klidnou, ale stále zůstává nejpovedenější z celé CSI série. Stále si zaslouží pět hvězd. Skvělá hudba, kamera, originální zápletky, a zajímavé postavy. ()

yaqwsx

Kriminálka, která odstartovala revoluci. Noční look, který se zničím nepáře a zase posunul kriminálky o (sice miniaturní) krůček blíž k realitě. Hodnotím první sérii a několik dalších (desítek) epizod, které jsem viděl. Ty si určitě 5 hvězdiček zaslouží. Věřím ale, že kdybych viděl všechny epizody, tak by mě seriál začínal pomalu, ale jistě nudit. ()

oasismanik

Rozhodne mám radšej kolegov z Floridy. Ale niet pochýb o tom, že prvá CSI je zo všetkých najkvalitnejšia, len mi proste viac vyhovuje slnko a Horaciova povaha. 7,5/10 ()

JK77

prve serie som žral, potom to už začalo byť opozerane. A tiež ma nejak nezaujali modernejsie trendy v strihu, hudbe a podobne. Asi starnem. Ale CSI je fajn ze vobec vznikla. ()

KliB odpad!

Vsichni vysetrovatele jsou naprosto dokonali.... rozumi chemii, biologii, IT a naprosto uplne vsemu, vcetne naprosto dokonaleho analytickeho mysleni...a na takove urovni, ze strci do kapsy i cloveka s doktoratem. Skoda, ze obcas kecaji takove nesmysly, ze to nema ani hlavu, ani patu... Konzumni a naprosto stupidni serial, ktery ujistuje lidi v tom, ze existuje dobro a zlo, stejne tak kontrastne, jako je cerna a bila... ()

pmusic

Nemuzu si pomoct, at si kazdý ríká co chce, ale tuhle Kriminálku radím mezi své nejoblíbenejsi seriály. Baví me kazdý díl.. ()

helrohir

Ďalší z rady súčasných krimi seriálov, ktorý ma nebaví. Jasné, že som nevidel všetky diely, ale tie čo som videl mi stačia na to, aby som seriál dokázal priemerane ohodnotiť. ()

ac1976

CSI Las Vegas je originál, ktorého ďalšie klony sú vlastne to isté v inom prostredí. Jasnačka, že je úplne smiešne pozorovať laboratórne krysy pri zatýkaní, keď dokonca predbehnú aj zásahovku, ale je to pekne urobená TV zábava, ktorá myslím nikoho neurazí. Škoda len, že takých supermanov nemáme v našom policajnom zbore. Perlička: V jednej časti šaškujú upíri a vlkolaci, tam je to určite zlatá baňa pre psychiatrov. Pred časom som si v jednom programovom týždenníku prečítal článok: Krásky v CSI. V ponuke bola aj Jorja Fox! Múdru vetu Koľko ľudí toľko chutí beriem, ale toto bol riadne hnusný vtip!!! ()

Ivoman

Ze série kriminálek LV, NY a Miami je tahle série nejpropracovanější. Mám za sebou 13 sérií a stále je to koukatelné na velice slušné úrovni. Jediné co seriálu neprospělo, byl odchod Williama Petersena a doufám, že současný vedoucí Ted Danson neuteče po dvou sériích jako Laurence Fishburne. ()

brzozin

První díly byly opravdu zajímavé a svého času jsem na to koukal během uspávání dcerky. Originální pojetí detektivního vyšetřování, které šlo k jádru problému a docela lehká až banální zápletka nevyžadovala nějak zvlášť zvýšenou pozornost. Proč ale píšu v minulém čase? Protože každý kabát se jednou obnosí. Po čase už ta schématičnost začala lézt na nervy a i sami tvůrci se dost zjevně vystříleli z atraktivních témat. Ale penízky se sypaly, takže došlo k natahování doslova na skřipci. Oč trapnější byly další epizody O sesterských projektech CSI Miami a New York raději ani nemluvit, o to šroubovanější byly vyšetřovací metody a o to krkolomnější byl základ, na kterém všechno stálo. Dnes už na to nekoukám. To, co bylo svého času svěží a inovativní zdegenerovalo ve schématičnost, kterou je dnes a denně zaplevelován televizní čas snad všech stanic. ()

subic

Uf, tak šel čas. První řady, prvních 199 dílů s Williamem Petersenem jako Gilem Grissomem ****1/2, další řady s Laurencem Fishburnem jako Dr. Raymondem Langstonem ***, poslední řady, posledních 84 dílů s Tedem Dansonem jako D.B. Russellem ** ... na to se ještě někdo dívá? ()

CZECHYa

Myslím si, že tento seriál má i po sedmé sérii pořád šťávu a nenudí ba naopak překvapuje! Charizmatický hlavním hrdina Grisom je jednoznačně mojí nejoblíbenější seriálovou postavou. Škoda jen různých hybridních kriminálek, které v televizi dostávají přednost před tímto kvalitním kouskem. PS: Dabing je kvalitní, ale v originále je tento seriál lepší. Nesledujte NOVU protože děj přerušovaný hromadou reklam vás znudí.... :( ()

Klemi

Nová krimi-seriálová vlna ukazuje, že i realistické pojetí kriminální práce může být zábavné. Tento seriál je jedním z představitelů tohoto nového směru. ()

Mephisto

Tenhle seriál miluji, citáty z klasiků jsou stylové a příběhy pokaždé nové a neokoukané. Škoda, že se spin-off z Miamy tak ukrutně nepovedl. ()

moviepill

William Petersen a takmer každý diel tohto seriálu - to je "vražedný" koktail. :-) Obzvlášť milujem diel s Nickom v sklenenej truhle. (ten mimochodom režíroval Quentin Tarantino) ()

masik

Z oné trilogie Kriminálek jednoznačně ta nejlepší. Velmi mnoho podezřelých, velmi mnoho překvapivých zvratů a velmi mnoho zajímavých zápletek. Někde jsem měl možnost přečíst si recenzi na tento seriál od skutečných vyšetřovatelů a opravdu jsem se dobře pobavil- některé metody vymyšlené a dodnes neexistující, testy DNA za několik hodin, tým vševědoucích modelů a modelek( jako v každém americkém seriálu, ale stačí se podívat na zprávy z Ameriky... :-) ), kteří zřejmě vidí do budoucnosti, k tomu všechno to naprosto přesné dodržování předpisů a zákonů, až si člověk říká, že v této zemi by chtěl strávit celý život. Však opak je pravdou. I přes to všechno je seriál kvalitní a velmi napínavý, takže si nezaslouží nějaké negativní hodnocení. ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)