Akta X

• USA The X-Files (více)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Gillian Anderson, David Duchovny, Mitch Pileggi, Robert Patrick, Annabeth Gish, William B. Davis, Tom Braidwood, Bruce Harwood, Dean Haglund, Nicholas Lea (více)

Série(11) / Epizody(217)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (223)

Padá soumrak (1994) (S01E20)

"Tak tomu se říká střelit se do vlastní nohy !!" ;) Další geniální hororová lahůdka a jedna z mých úplně nejoblíbenějších epizod, navíc plná ironie až po kokon.. ()

Tooms (1994) (S01E21)

"U nás se Ti bude líbit, Eugene !! Tvůj pokoj je sice malý, ale ty se tam určitě nějak vmáčkneš.." ;) ()

Znovuzrozený (1994) (S01E22)

"Musí jí snad narůst knírek, abys uvěřila, že mohla být v minulým životě někým jiným ??" ;) Aaach, můj Bože !! Janice, totiž Maggie Wheeler, to zvládla až překvapivě dobře.. Stejně jako ta malá ďáblice.. ()

Roland (1994) (S01E23)

"Scullyová, ty máš bratra, že jo ?!" - "Mám dva !! Mladšího a staršího.." - "A stalo se ti už někdy, že jsi jednomu z nich chtěla zavolat a v tom ti zazvonil telefon ??" - "Muldere, chceš mi poradit, jak ušetřit na účtech s meziměstskými hovory ??" ;) ()

Zelení mužíčkové (1994) (S02E01)

"Možná nemám Akta X, Scullyová, ale pořád mám práci a pořád mám tebe.." ()

Hostitel (1994) (S02E02)

"Pane, není to člověk !! Nemůžete to zavřít do ústavu !!" - "A to ho máme dát do zoo, Muldere ??" ;) ()

Krev (1994) (S02E03)

"Mám takovej dojem, že přešel na druhou stranu.." ;) ()

Nespavost (1994) (S02E04)

"Takže mu vyndali apendix krkem ??" ;) Jednomu by nejspíš lezlo krkem nemoci se vyspat pár dní, natož dvacet čtyři let.. A krkem jednomu brzy poleze i Leaův Saša Kryczek, který se poprvé objevuje právě v téhle skvostné, a to nejen formálně, jak je Bowmaovým dobrým zvykem, epizodě.. ()

Duane Barry (1994) (S02E05)

"Muldere, je to, jako by si ho někdo chtěl katalogizovat.." ()

Výstup (1994) (S02E06)

"Zabijete Muldera, a změníte tak víru v křižácké tažení !!" ()

Trojice (1994) (S02E07)

"Copak vy nechcete žít věčně, agente ??" - "Pokud se do módy vrátěj úzký kalhoty, tak ne.." ;) Nutter si pohrává s upírskou tématikou, znovu ve formálně vytříbené epizodě, způsobem, který mu ostatní mohou jen závidět.. ()

Jedním dechem (1994) (S02E08)

"Jde o ten zub, co se našel v pudinku v jídelně ??" ;) Velmi zásadní epizoda v souvislostech s mytologií celého projektu.. ()

Ohnivák (1994) (S02E09)

"Některé šokující pravdy by raději měly zůstat pohřbeny.." ()

Červené muzeum (1994) (S02E10)

"Ale Ministerstvo zdravotnictví ty růstové hormony povolilo !! Prý jsou neškodné.." - "Jo ?! Kdo říkal ?? Prej Ministerstvo zdravotnictví !! Pche !!" ()

Excelsius Dei (1994) (S02E11)

"Nerad bych vám šlapal do zelí, agente !!" - "To bude nějaký omyl.." ;) Ale jistě, že došlo k omylu.. Škoda potenciálně silné epizody.. ()

Aubrey (1995) (S02E12)

"Řekla bych, že Mendel při svém výzkumu genetiky na sériové vraždy zrovna nemyslel.." ;) ()

Neodolatelné (1995) (S02E13)

"Je to ironie, kterou chápe skutečně málokdo.." ()

Ruka, která trestá (1995) (S02E14)

"Nemůžete vyvolat Ďábla a čekat, že bude hodný.." Naprostý vrchol série, a rozhodně jedna z absolutně nejatmosféričtějších epizod vůbec, jakkoli a zejména protože mimo konspirační linku seriálu !! Dořešeno, dopointováno bez zbytečných polopatismů.. ()

Čerstvé kosti (1995) (S02E15)

"Jestli jste si nevšiml, agente Muldere, tak Socha Svobody má teď zrovna dovolenou.." Další famózní hororová epizoda ukazuje zajímavou skutečnost, totiž střídání režisérů navzdory velmi důsledně podobné kompozice i samotné snímání nočních scén v přírodě.. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Jestli je pravda skutečně tam venku, mají se fanoušci seriálových Akta X zřejmě na co těšit. Tvůrce Chris Carter teď totiž v nedávném podcastu naznačil, že se režisér a scenárista Ryan Coogler (Creed… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

28.02.2020

Herec Josh Brolin (Avengers: Endgame) se upsal hlavní roli a taky produkci nového seriálu pro Amazon Outer Range. Na projektu se podílí taky Brad Pitt (12 let v řetězech) a děj se bude točit kolem… (více)

Gillian Anderson jako britská premiérka

Gillian Anderson jako britská premiérka

23.01.2019

Herečka Gillian Anderson známá z kultovního seriálu Akta X nebo televizního Hannibala, byla obsazena do role Margaret Thatcherové ve čtvrté řadě oceňovaného dramatu The Crown. Třetí a čtvrtá řada… (více)