Akta X

• USA The X-Files (více)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Gillian Anderson, David Duchovny, Mitch Pileggi, Robert Patrick, Annabeth Gish, William B. Davis, Tom Braidwood, Bruce Harwood, Dean Haglund, Nicholas Lea (více)

Série(11) / Epizody(217)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (223)

Klub rváčů (2000) (S07E20)

"Jsem zvláštní agentka Dana Scullyová, pane.." - "A co je na vás tak zvláštního, kruci ženská ??" ;) Výtečnou myšlenku s dably ještě rozšiřuje geniální tah dabingového studia s obsazením Ladislava Županiče.. ()

Tři přání (2000) (S07E21)

"Pojď se na něco podívat, Scullyová !! Neblázni, ten ti nikam neuteče !!" ;) Takový Gilliganův ostrov v x-filesovském moři.. Velmi zábavná epizoda předcházející velmi zásadnímu cliffhangeru sedmé řady.. ()

Rekviem (2000) (S07E22)

"Mají pravdu, Scullyová, jen nám to špatně vysvětlují.. Nejvíc stojí osobní ztráty.." A tak fanoušci přišli o Muldera.. ()

Série 8 (2000) (S08)

S Robertem Patrickem přišly i vyloženě hororově detektivní skvosty, které si nezadají s těmi nejlepšími vůbec napříč sériemi.. ()

Vevnitř (2000) (S08E01)

"Přišla jsem Mulderovi nakrmit rybičky !!" - "A tak vás to zmohlo, že jste tu usnula, viďte ?!" ;) ()

Venku (2000) (S08E02)

"Nerad mířím nabitou zbraní na těhotné ženy a nemám rád, když ony míří na mě.." ;) ()

Trpělivost (2000) (S08E03)

"Lynčovací dav už je pryč ??" - "Byl slyšet ??" ;) Carterovo skvostné Jeepers Creepers a jeho paradoxně zároveň asi i nejlepší epizoda z pozice režiséra.. ()

Poustevníci (2000) (S08E04)

"Vím, že jste procházel naše nevyřešené případy Akt X, tak jestli se vám to nevybaví, agente Doggete.." - "Nepamatuji si nic o slizu.." ;) Ježíš je sumec !! ;) Další výtečný mix několika hororových motivů v režii Roba Hardyho.. ()

Tichá prosba (2000) (S08E05)

"Nevíte toho ani půlku !! Ten kluk kromě své matky děsí už jen svým pohledem úplně všechny.." ()

Adžarv (2000) (S08E06)

"Agentko, Scullyová, můžete ho prohlédnout, jestli nemá ještě další zranění ?? Třeba na hlavě ??" ;) ()

Cesta temnoty (2000) (S08E07)

"A mám vás snad štípnout, agente ??" ;) ()

Jistá smrt (2001) (S08E08)

"Hledá se Clark Kent ??" - "Máte lepší teorii, agente Doggette ??" ;) ()

Pachuť kovu (2001) (S08E09)

"Ale to je možné jen ve filmech, agentko Scullyová !!" ;) A to by Robert "Téčko" Patrick, jehož životní roli ve druhém Terminátorovi tahle famózní Hardyho epizodka vzdává poctu a mocně i s dávkou sebeironie se na ni odkazuje, měl přeci vědět, ne ?! ;) ()

Pomsta (2001) (S08E10)

"Je těžké uvěřit něčemu, co nechápete.." ()

Dar (2001) (S08E11)

"Jediné, co vím, pane, je to, že v hledání Muldera nejsem o nic dál než na začátku.." Famózní Mannersova skládačka.. ()

Medúza (2001) (S08E12)

"Co říkala ??" - "Že si dneska spousta lidí bude muset vzít taxíka.." ;) ()

Per Manum (2001) (S08E13)

"Zdá se, že jste si našel vlastního bubáka, agente Doggette.." ;) ()

Nemrtvý (2001) (S08E15)

"Pravda sice může bolet, ale na ničem jiném nezáleží.." ()

Tři slova (2001) (S08E16)

"Co ještě víte, Foxi ??" - "Já nikdy nic nevím, ale znáte mě, mám velmi silné tušení.." ;) ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Jestli je pravda skutečně tam venku, mají se fanoušci seriálových Akta X zřejmě na co těšit. Tvůrce Chris Carter teď totiž v nedávném podcastu naznačil, že se režisér a scenárista Ryan Coogler (Creed… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

28.02.2020

Herec Josh Brolin (Avengers: Endgame) se upsal hlavní roli a taky produkci nového seriálu pro Amazon Outer Range. Na projektu se podílí taky Brad Pitt (12 let v řetězech) a děj se bude točit kolem… (více)

Gillian Anderson jako britská premiérka

Gillian Anderson jako britská premiérka

23.01.2019

Herečka Gillian Anderson známá z kultovního seriálu Akta X nebo televizního Hannibala, byla obsazena do role Margaret Thatcherové ve čtvrté řadě oceňovaného dramatu The Crown. Třetí a čtvrtá řada… (více)