Pohotovost

USA, (1994–2009), 249 h 36 min (Minutáž: 44–88 min)

Tvůrci:

Michael Crichton

Režie:

Jonathan Kaplan, Lesli Linka Glatter, Laura Innes, Mimi Leder (více)

Anthony Edwards, George Clooney, Julianna Margulies, Noah Wyle, Laura Innes, Laura Cerón, Maura Tierney, Goran Višnjič, Deezer D, Yvette Freeman (více)

Série(15) / Epizody(331)

Každý den svádí lékařský tým chicagské pohotovosti vzrušující boj o záchranu lidských životů. Zároveň řeší i své soukromé problémy... (TV Nova)

Ralna

Vždy jsem byla na nemocniční seriály a Pohotovost nic nepřekoná. Ano, na scénu přišli noví, neokoukaní Chirurgové ze Seattle Grace, kteří si našli místo v mým seriálovým srdíčku... Ale Pohotovost si nehraje na žádný srdcervoucí seriál. Ukazuje nám život nemocnice samotné víc než postav, a toho si moc vážím. Jediná věc mě zamrzela, a to že pár posledních sérií, ve kterých se alespoň pár stálic udrželo na svých postech, změnilo dabing. Staly se nekoukatelné. ()

rozbris

Dá se v poklidu říct, že do této nemocnice bych šel s klidným srdcem a nízkým tlakem, protože těmto lékařům se dá věřit:-) ()

ElizabethBay

Další koronární záležitost a to rovněž už po pěknou řádku let. Dojmů, zážitků a emocí jsem u tohoto seriálu zažila tolik, že se do nedá ani popsat. ()

Tery16

Podle mě jednoznačně nejlepší seriál. Je tam vtip, smutné chvilky, napětí - prostě vše jako v životě. Nejvíce jsem si oblíbila asi Cartera, Carol a taky Romana (i když ostatní jen uráží, musím uznat, že se při každé jeho druhé replice zasměju). Kvůli tomuhle seriálu jsem dokonce na chvíli přemýšlela, jestli nebudu doktorkou. Navíc jsem se toho i dost přiučila (především některé odborné názvy), protože seriál je založený na opravdových lékařských postupech. Objeví se tu i dost známých tváří, ať už v roli lékařů, pacientů nebo příbuzných. Taky miluju každý "speciální" díl jako natáčení na pohotovosti, cesta Douga a Marka kvůli mrtvému otci, jeden den z pohledu čtyř doktorů, Benton v zapadákově, přepadení v obchodě atd. Čím více dílů jsem viděla, tím více jsem si ER zamilovala. ()

Hopper

Dôkaz o kvalite seriálu je aj fakt, že je tu s nami už vyše 11 rokov. Áno, niektoré Seasons sú podstatne slabšie ako tie najlepšie, z originálneho obsadenia tu už máme prakticky len Cartera, všetko ostatné sa vymenilo. Niektoré postavy majú priam kultový nádych (Romano), niektoré by bolo treba vyhodiť už po prvej sezóne (Abbie). Veľmi veľa známych hercov, ktorí sa tu raz kratšie, raz dlhšie objavili (Alan Alda, Kirsten Dunst, Don Cheadle... Skvelí herci, uveriteľné motivácie a psychológia postáv. Na každú novú Season sa neviem dočkať, a aj keď po medicínskej stránke to v realite úplne takto nefunguje, veľmi veľa vecí je skutočne "vystrihnutých zo života". Humor je správne medicínsky čierny a cynický ale niektoré diely dokážu ísť emotívne veľmi pod kožu (škoda ale občasného citového vydierania). Dúfam, že to ešte nejakú tú sezónku potiahneme... ()

Pussycat18

Když to vezmu od začátku: znělka Jamese Newtona je dokonalá, herecké obsazení je dokonalé (George Cloony nikdy neměl být nikým jiným než doktorem! a Noah Wyle je masakroidní týpek), postavy všeříkající (Anthony Edwards)...no prostě a jednoduše vynikající záležitost! ()

Paity

Není moc filmů nebo seriálů, ve kterých by George Clooney figuroval asi na osmém řádku ve výčtu herců. Ale právě Pohotovost je jedním z nich. Každopádně tenhle seriál ho udělal, to je jisté. Ale bylo to i o jiných hercích. Co je třeba ale ocenit je nesmírnýá důraz na to, aby to nebyl jen seriál o pohotovosti, kde nějakoho jen zašijí a jde se dál. Přitom to divákovi nevnucovali. ()

jasiska

Myslela som si, že seriál zomrie spolu s doktorom Greenom. Mýlila som. Udržal si svoju úroveň a zomrel až s odchodom doktora Cartera. To však bolo až okolo 9. série a tak dlho teda veľa seriálov na úrovni nevydrží. ()

peetriss

ER neboli Pohotovost, tak to je můj seriál seriálů, naprostý klenot z dílny studia Amblin Stevena Spielberga a pera Michaela Crichtona. Na něj se dívám při každé repríze a vždy jej hltám jako kdybych jej viděl poprvé. Tolika slavnými tvůrci za kamerou a tolika slavnými herci před kamerou, ať již v hlavních rolích či rolích epizodních, se nemůže pochlubit snad žádný seriál. Pohotovost je skvěle natočená, skvěle zahraná, skvěle napsaná. Během těch několika stovek dílů se dotkneme a zamyslíme snad nad všemi možnými i nemožnými společenskými problémy či životními situacemi. Vše naprosto otevřeně a do hloubky, jindy zase s mírným nadhledem a nadsázkou. Někdy se jemně zasmějete, avšak záhy se zase málem rozpláčete, stejně tak, jak to chodívá v reálném životě. Scény na operačních sálech jsou mistrně natočeny, kameramané odvedli naprosto poctivou práci. Herci hrají skvěle, perfektní je ústřední melodie Jamese Newtona Howarda, nezapomenutelní jsou slušnák Dr. Green, rebel Dr. Ross, břitký Dr. Romano a mnoho mnoho dalších. Nejsilnější pro mě byla epizoda, ve které zemřel Dr. Green, tehdy jsem měl popravdu co dělat, aby se mi nespustily slzy z očí - je to pro mě jedna z nejdojemnějších scén jakou jsem kdy viděl. Seriál Pohotovost prostě miluji! ()

kymberelyJ

Nejakčnější seriál co znám, kéž by to tak vypadalo aji v opravdových nemocnicí, každopádně tento průkopnický seriál je klasika:) ()

TeraBum

Kdybych nikdy neviděla Six Feet Under, můj nejoblíbenější seriál by byl Pohotovost. V podstatě jsem s ním vyrostla, stal se velikou součástí mého života. Spousta věcí dělá z ER výborný seriál. V první řadě to je ohromné množství postav, které řeší reálné problémy, procházejí reálným vývojem. (John Carter se ukáže v první řadě jako nezkušený student, a na konci odchází jako zkušený lékař, sledovat jeho vývoj by vydalo na samostatnou esej... vlastně, moje láska k Johnu Carterovi by vydala na samostatnou esej.) Pak je tu ohromné množství epizod, které jsou originální buď příběhem který vypráví, a nebo způsobem jak jsou natočeny. Třeba v epizodě When Night Meets Day vzali dvě postavy a ukázali, jak se prolíná noční a denní směna, v jednu chvíli s rozpůlenou obrazovkou. V epizodě Four Corners ukázali jediný den 4x, pokaždé z pohledu jiné postavy. Podobných nápadů a vychytávek je tu hrozně moc, a tak zrovna u ER je prakticky nemožné vybrat jedinou nejlepší epizodu. Nedokážu ani spočítat, kolik mnohdy i vedlejších dějových linií se mi zarylo do paměti, kolik příběhů pacientů procházejících County General se mě dotklo. A nedá mi to a zmíním i názvy epizod. Nepřestává mě fascinovat, s jakou úderností dokáže pár slov vystihnout celou epizodu. Sleduji celý seriál znovu v originále, ale pokaždé když se objeví název dílu, dokážu si vybavit jak jsem jako malá poslouchala ten hlas, který název přečetl v češtině. Tohle všechno dělá z ER nejlepší nemocniční seriál všech dob. Rozhodně by si zasloužil delší komentář, abych mohla řádně ocenit všechny postavy (jak bych mohla nezmínit Marka Greena!), všechny vynikající epizody (jak bych mohla nezmínit poslední epizodu Marka Greena...) hudbu... Těch skvělých, dojemných, vtipných momentů je za těch 15 řad tolik, že ER budu sledovat znovu a znovu a mám jistotu, že mi to pokaždé něco dá. ()

mira007

Vedle Nemocnice Chicago Hope jeden z prvních doktorských seriálů, který sem byl po revoluci dovezen. Dílo, kde jsem poprvé zaregistroval George Clooneyho a seriál, kde mne fascinovala ta akční kamera. ()

hacho

Jako u vetsiny serialu, zacatek velmi dobry, postupne kvalita slabne, ale musim rict, ze se uroven dle meho stale drzi. I kdyz MASH to neni, to je snad jediny serial s vyvojem. ()

newt17

Říct, že je tento seriál realistický, je poněkud troufalé. Věřím, že všechny medicínské případy se takto někde mohly stát, ovšem ne na jednom místě a v takové koncentraci. Co už je trochu na pováženou, je tvrzení, že by všichni doktoři a sestry na pohotovosti byli tak snaživí a ochotní. Obojí je nebetyčný extrém. Ale copak by méně extrémní seriál byl tak poutavý bez přestávky už 13 let? Odpověď je jasná. Bezkonkurenčně nejlepší nekomediální seriál, co je možné v televizi vidět. Pokud jste v Pohotovosti nováček a děsí vás představa shánění a sledování bezmála tří stovek dílů, začněte klidně tím, co v televizi běží zrovna teď. Pokud vás její kouzlo dostane, k tomu prošvihnutému se jistě rádi vrátíte, třeba až Prima bude znovu reprízovat. ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher