Pohotovost

USA, (1994–2009), 249 h 36 min (Minutáž: 44–88 min)

Tvůrci:

Michael Crichton

Režie:

Jonathan Kaplan, Lesli Linka Glatter, Laura Innes, Mimi Leder (více)

Anthony Edwards, George Clooney, Julianna Margulies, Noah Wyle, Laura Innes, Laura Cerón, Maura Tierney, Goran Višnjič, Deezer D, Yvette Freeman (více)

Série(15) / Epizody(331)

Každý den svádí lékařský tým chicagské pohotovosti vzrušující boj o záchranu lidských životů. Zároveň řeší i své soukromé problémy... (TV Nova)

Dlubal David

Jestliže jsem u Nemocnice na kraji města psal, že "Z těch starých, respektive těch ze sedmdesátých a osmdesátých let, je NnKM v mém osobním žebříčků absolutně na špici.", tak pro ER toto platí pro léta devadesátá. Boha jeho, jak já to žral. ■ Vždycky, když si vzpomenu na ER, tak se mi hned vybaví moje babička, protože ta ten seriál hltala ještě víc než já a vždycky, když jsem přišel na návštěvu, tak se mě ptala na věci, kterým nerozuměla a já si připadal strašně důležitej, že jí můžu odpovědět na její všetečné otázky... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [90/100] ■ (♫) [90/100] ■ (DAB) [88/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [95/100] ■ (CSFD) MickeyStuma(C) [95/100] ()

Elgin

Musim sa priznas toto bol najhorsi horor co so kedy videl. Po casti kde na pohotovost priviezol otec syna s vesiakom zapichnutim v krku, ktory sa nedal vybrat a striekala z chlapca krv - som prestal tento hororovi serial pozerat. Moj takzvani pohar s tim co dokazem uniesiet pretiekol. Netvrdim, serial to bol vydareny, ale nie som na taketo sado-maso stavany. ()

Grafito

Pohotovost začla ve velkým stylu.. a pak bohužel dojela na přílišný počet sérií.. jejichž poslední díly už asi viděli jen opravdový nadšenci.. i tak to byl špičkovej seriál.. ()

Ulrich

Dovolim si tvrdit že v TV a na DVD jsem viděl velkou většinu pohotovosti, ale ve snaze alespoň o trochu objektivity hodnotím po prvních čtyřech sezonách, co vyšli na dvd a mohl jsem si je teda připomenout v kratším časovém horizontu. Jednička skvěle navozuje divákům úvodní vztah s postavami, každý si najde hned několik oblíbených a jejich vývoj během tří sezon je opravdu, oproti jiným seriálům nevídaný. To je taky důvod, proč tento seriál sledovat - nemá jeden příběh, který by se vyvíjel, ale spousty podpříběhů. Jde o postavy. Navíc každá sezona má několik opravdu hustých dílů, jako například, když George Clooney, celý díl zachraňuje kluka, co se zasekl v kanalizaci, nebo když Ewan McGregor přepadne lékárnu s Juliannou Marquilies uvnitř... Prostě top seriálová kvalita. Sezona 1 - ***** Sezona 2 - ***** Sezona 3 - ***** Sezona 4 - ***** ()

RadimFišer

Tak tihle frajeři se s tím neštvou. Jedna z nejlepších a nejnapínavější skoro reálných... Nemocnice, tak jak má být. Napínavá a plná všech nejrůznějších nemocí a krve. Napětí, nebezpečí a smrt podána ve správných dávkách. Já jsem snad nikdy nechtěl víc. Jenom jezdit jako řidič se sanitkou. Ale budu na to potřebovat 3 roky studia, nebo jít někam na východ. Co oceňuji tak zdůraznění emocí, které z toho jenom srší. ()

pend

Výborné herecké obsazení, které z některých udělalo hvězdy, silná předloha, atraktivní prostředí, dostatek akce dělá z tohoto seriálu špičku nejenom mezi těmi z lékařského prostředí. I další série si udržely nadprůměrnou úroveň. ()

zahadum

Tak, padlo všetkých niečo vyše 320 častí....cca 4 mesiace po večeroch....musím povedať,že napriek častému klišé...jednoduchosti...prestrelených reakcii a čisto nelogických situácii bol toto seriál ktorý mal dušu..srdce a hlavne fungujúcu chémiu všetkých postáv. Kvantum známych aj neznámych hercov (Ewan McGregor,Steve Buscemi, Susan Sarandon, James Woods, Forest Whitaker alebo Ray Liotta ) ktorý sa seriálom len mihli v jednej alebo viac častiach ..všetci niečo zanechali...každá postava bola originál..svoja..od dvoch pánov na recepcii..Frank a Jerry ..sestry...sanitáci...hasiči..policajti...doktori ( jednoznačne vedú Greene, Carter a Pratt ) tragické..komické..bizarné...mysteriózne príbehy pacientov...niektoré kvalitne napísané a natočené ( Noční běžec (S15E12) ) ku koncu to trošku šlo do komédie ale seriál nikdy nestratil svoju magnetickú pútavosť a moju neochotu to vypnúť...ako vravím..je to osobné...filmárske kvality sú tu vedľajšie...prevláda aj sentiment viem...ale tento seriál ma chytil a nepustil..chcel by som tam prísť ako pacient aby sa ma ujali nielen špičkový doktori a sestry ale aj ľudia ktorí majú srdce..cit..pochopenie pre pacienta a berú ho ako človeka..je mi jasné,že realita je diametrálne odlišná ale no povedzme si na rovinu..je to zakázané ?:) seriál si dám znovu o presne 10 rokov..ak samozrejme neskončím na skutočnej ER..držte mi palce :) ()

theSaint

Za mě nejlepší seriál, spolu s nemocnicí Chicago Hope, z nemocničního prostředí. Nebál bych se mu přidělit kultovní status. Do 9.série topovka, pak už to jaksi není ono. Přičítám to měnící se době. ()

bundaboy

Těch 5* je za prvních pět sérií, které byly úplně bezkonkurenční. Od šesté do osmé série bych dal tak 3 1/2*. No a když pak odešel Dr. Greene, tak to celkově nějak upadlo, což je škoda... Každopádně prvních osm sérií je to skvělý seriál - doporučuju! :) ()

MickeyStuma

Život na jedné americké pohotovosti prezentuje tento seriál, který svoji vizuální stránkou velice překvapuje. Adrenalinové vyprávění příběhu vytváří seriálu vynikající atmosféru. Živá akční kamera všemu dává punc autenticity, takže nám nic neunikne a dává šanci vidět vše, co se kde děje. Strhující tempo, humor, láska, bolest, to vše se tu odehrává ve dne v noci. Příběh převážně sleduje od počátků kariéru mladého doktora Johna Cartera. Na seriálu se nejvíce zviditelnil George Clooney. Přiznám se, že ani nevím proč. Všichni tu mají své místo a všichni tu jsou prostě skvělý. Podle toho taky vypadá luxusní zakončení, kdy se vrátí všichni ti, kteří seriál rozjížděli. Ano, seriál byl ukončen s velikou úctou a pokorou, za což producenti zaslouží veliký dík. ()

Axident

Je to v podstatě nemocniční telenovela se vším všudy, v dobrém i špatném smyslu, ale i legenda špitálních tv sérií. Zaslouží si to objektivně spíš 3, ale pět sérií mě to plus mínus bavilo, tak to nemohlo být tak marné. Od šesté série s výměnou ansámblu už vykrádá sama sebe a častěji hraničí s parodií. Noví herci se snaží, ale Clooney je Clooney. Sedmá už je přímá linka k čím dál nudnější vztahové telenovele a když už jde o operace, jsou příčiny jak z grotesek. Ono, co taky čekat, když se seriál neutne v pravý čas a natahuje se jak guma od trenek, dokud to jde. ()

A_málka

Já prostě tenhle seriál miluju, dostávají mne svůj surovostí, přímosti, hektolitry krve všude kolem, nervy...a jenom výkřiky do tmy podtrhávající celou atmosféru : "Set na tracheotomii", "Musíme intubovat, rychle" "Glasgow skore 9" a tak dál...u tohohle seriálu jsem zažila naprosté vtažení do děje, jako bych já sama tu intubaci měla udělat...a možná, kdybych na to měla žaludek, tak snad na tu medicínu jdu jenom proto, abych si mohla vykřiknout tu větu "Set na tracheotomii";) ()

Skleni

Nekonečný no zároveň jeden z naj seriálov vôbec. Najmä časť s odtrhnutím ruky šéfikovi ma dostala:-D A časti potom. Mimochodom: Toto je asi jediný obrázkový počin Noah-a wyle-ho kde ukázal, že skvelý a zaslúži si pozornosť!. 90% ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher