Kriminálka Las Vegas

• USA CSI: Crime Scene Investigation (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Režie:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (více)

Scénář:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (více)

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (více)

Série(16) / Epizody(337)

Lasvegaská kriminalistická divize je druhá kriminální laboratoř v USA. Řeší případy, které by každé jiné oddělení vzdalo. Vedená umíněným kapitánem Jimem Brassem a svérázným Gilem Grissomem pátrá po zločincích za pomoci nejnovějších vědeckých analýz. (TV Nova)

Gilmour93

„Umírat je snadné, humor jde ztěžka..“ (Gilbert Grissom, VIII.série, 16.díl) Práci bezmezně oddaný forenzní vyšetřovatel řeší spolu se svým týmem mordy mezi blikajícími kasiny i v přilehlé nevadské poušti. Co se týká sympatií, je mi pro svůj citlivější přístup ke kolegům i obětem zločinu floridský Horatio trochu bližší. Zaujal neúnavný pes Guilfoyle jako Capt. Brass. ()

Tuxedo

V dnešní záplavě německých pseudokriminálek působí CSI jako zjevení. Neotřelé a vizuálně i dějově nápadité. ()

sud

William Petersen je charismáč až na půdu, Marge Helgenbergerové to sekne a to tak že hodně a občas se nějaká zajímavá vychytávka objeví - v celku je to ovšem málo, seriál na mne pod tou svou hype slupkou působí prázdně a nudně. 40%. ()

akisha

Ani v nejmenším netrpím iluzí, že tady jsme svědky běžně praktikovanejch postupů. CSI ale přišlo s něčím novým a nutno říct, že to činí velice zábavnou formou a hlavně má postavy, o který se divák upřímně zajímá. Velkou pozornost na sebe strhává samozřejmě W. L. Peterson, ale i další jeho herečtí kolegové odvádějí skvělý výkon. Je dobře, že i přes to, že CSI se značně opírá o potenciál moderních metod vyšetřování a velkou část z vysílací doby jednoho dílu zabírá právě ukázka všech možných i nemožných vyšetřovacích metod, na příběh a psychologii postav se nezapomnělo a během seriálu se dočkáme nejednoho překvapení ze strany vývoje postav. Jediným mínusem tak zůstává stereotyp, do kterého se CSI někdy podaří sklouznout. A vyjadřuju se jen k sériím, kde je vedoucím Grissom, protože po jeho odchodu pro mě ten seriál přestal existovat. ()

Tyler

Kriminální seriály mám velmi rád a spojení forenzních detektivů sbírajících důkazy těmi nejmodernějšími metodami se zajímavým hereckým obsazením slibovalo dobrou podívanou. A rozhodně to není špatné, i když se nemůžu zbavit pocitu, že tu bylo zaděláno na víc. Dalším možným problémem je to, že přece jen upřednostňuji "standardní" vyšetřovací metody a především behaviorální výzkum a s ním spojené profilování pachatelů... A tady mi to chybí. Po pár dílech mám technických fíglů až nad hlavu a "Kriminálka Las Vegas" mě začíná pomalu ale jistě nudit - nesedí mi na ní ani její zvláštní atmosféra. Možná je to kamerou, která jakoby mezi mě a dění na obrazovce stavěla zeď a nedovolovala mi tím, abych se do vyšetřování "ponořil". Ve výsledku je pro mě "Kriminálka Las Vegas" jen průměrným televizním dílem, sice se zajímavým nápadem, ale už méně zajímavou realizací... P.S.: S jistým překvapením musím konstatovat, že seriál jde od třetí série kvalitativně nahoru, a že mi jeho postavy postupem času celkem přirostly k srdci, takže si v poslední době nenechám ujít skoro žádný díl - obzvlášť za současné seriálové nouze na našich obrazovkách... Takže hodnocení zvedám. Edit: I po odchodu Grissoma si "CSI: Las Vegas" drží svoji velmi vysokou úroveň. ()

Davies182

Výborná "kriminálka" z vegaských ulic, parádně vykreslené charaktery a kreativně vymyšlené motivy a vraždy - mňam! Petersen má charismatu na rozdávání a celých devět řad s ním v čele je nabitých energií. Postavy jsou uvěřitelné, prostředí i po stovce dílech neohrané a atmosféra nezaměnitelná. Zlomy mezi jednotlivými sériemi jsou napínavé, ty dva režírované Tarantinem dokonce nezapomenutelné - excellent! Díky Bruckheimere! ()

Mahalik

Kriminálku jsem dost dlouho přehlížel a vždycky když se objevila v programu říkal jsem si:" Kdyby tak radši dali pořádný film." Jenže když se začala opakovat první řada v docela solidním čase, nemohl jsem neskusit vidět alespoň jeden díl vcelku. No a teď už jsem před Vegas pečenej vařenej a včerejší díl od Tarantina mě doslova rozkousal.... Inu odpor byl marný :D ()

Reiniš

Zřejmě jediný televizní kriminální seriál, který si mě získal. Je až neuvěřitelné, že i po deseti letech jsou tvůrci schopni (Anthony E. Zuiker je machr) vymýšlet stále nové a originální zápletky. CSI: Las Vegas neřeší osobní životy hrdinů, ale soustředí se především na samotné vyšetřovaní vražd, kdy po devíti odkoukaných řadách mám pocit, že bych se klidně mohl stát členem Grissomova týmu. Což je mimochodem jedna z mých nejoblíbenějších seriálových postav. Své původní hodnocení, musím změnit na čistých pět, protože v posledních řadách nabrala Kriminálka takové otáčky, že jdu do kolen. Sice se mi nepodařilo vypěstovat si na seriálu pravidelnou závislost, ale na tu hodinu mě vždy zabaví spolehlivě. ()

sepp

At je CSI: LV sebevic inovativni, nemohu nektere dil prekousnout co se tyce jejich vyumelkovanosti. Ano, i jine CSI jsou prehnane, ale zde je to uz opravdu hodne pritazene za vlasy. K tomu me nikdy neprirostl k srdci ani jeden clen osazenstva mistniho sboru policejnich vysetrovatelu, vsichni mi vzdy prisli taci nemastni neslani. A proto jen 3*. ()

Phobia

Ze všech těch současných "CSI kriminálek město" je Las Vegas na nejvyšší úrovni: poměrně zajímavé i napínavé případy, vcelku sympatický tým vyšetřovatelů, dialogy působí docela přirozeně (až na občasné vysvětlovačky "pro blbého diváka"), nepůsobí tolik klipovitě a uměle jako následovníci tohoto seriálu. Zkrátka slušných nadprůměrných 70%. ()

Hrabka

Kriminálky na jedno brdo. Už mě to moc nebere, přestože jsou díly natočeny velmi poutavě. Krimi není můj oblíbený žánr. Rád se na to podívám, ale nijak to nevyhledávám. ()

Fiftis

Ani neviem, či to možno nazvať detektívkou - na všetko sa prichádza len pomocou moderných vedeckých metód, bez ktorých by detektívi snáď nikdy nič nevyriešili. Zlaté staré časy, keď detektívom a vyšetrovateľom stačila lupa a mozog. Pár sérií som videl, ale čoskoro ma prestalo dojímať, ako partička nesmierne sympatických mladých ľudí, iste s obrovskými skúsenosťami, pobehuje tu na smetisku, potom v starej šope, niekedy na opustenej pláži, či bare alebo nočnom podniku a na cestu si svieti tými baterkami z poslednej záchrany mladého skauta. Večne skúmajú a prešetrujú legendárne DNA, útržky látok, semena a umelých hmôt. Dajme tomu že série, v ktorých bol ešte William L. Petersen sa ako tak dali, neskôr to už išlo dole vodou. ()

petaspur

Gil Grissom je vědecký pracovník, který se do řad policie zařadil jenom proto, aby se mohl šťourat v sezbíraném biologickém materiálu. Pachatele obvykle usvědčuje svým řáděním ze zkumavkou, mrkáním do mikroskopu nebo pološílenými vědeckými pokusy. Pokud si některý z právníků podezřelých před výslechem nedoplnil přírodovědné vzdělání a pohyb bakterií směrem na jihozápad mu nepřipadá dostatečně průkazný, tak na scénu vstupuje detektiv Brass. Tento životem otřískaný cynik vždy najde důkaz, který výše uvedenému právníkovi jasně napoví, že si prémii za vyhraný případ tentokrát účtovat nebude. ()

Allien.9

První série mě moc bavila, protože posouvala hranice krimiseriálů o pořádný kus vpřed. Pak ale došlo ke stagnaci a sklouznutí do průměru, takže ji ve finále předhonily oba dva spin-offy. Škoda.:-( ()

ChewieDC

Sympatická a sympaticky lehce ulítla hlavní postava, ale soudě podle pilotní epizody jde o dost průměrnou detektivku, která se vyznačuje dobrou kamerou a osvětlením, ale naprosto neinvenční režií a střihem. ()

Satan

Poslední dobou jsem přišel tomuhle seriálu na chuť. Výborné efekty a na konec dobré vysvětlení. Postavy jsou sympatické a dobře zahrané. Jen škody několika klišových případů. Jinak velmi pěkně točená kriminálka. ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)