Kriminálka Las Vegas

• USA CSI: Crime Scene Investigation (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Režie:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (více)

Scénář:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (více)

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (více)

Série(16) / Epizody(337)

Lasvegaská kriminalistická divize je druhá kriminální laboratoř v USA. Řeší případy, které by každé jiné oddělení vzdalo. Vedená umíněným kapitánem Jimem Brassem a svérázným Gilem Grissomem pátrá po zločincích za pomoci nejnovějších vědeckých analýz. (TV Nova)

2-Xtreme

Jerryho Bruckheimera ako človeka uznávam. Tak ako napríklad J.J. Abrams aj on je preslávený svojou produkciou a vo svete filmu má velké meno, či už sa jedná o filmy, alebo seriály. Kriminálka Las Vegas je jednej z dalších vydarených výtvorov, ale ak mám pravdu povedať / napísť tak by mohol predsa len trochu zredukovat tieto všetky kriminálky. Nie som žiadny pravidelný sledovač večerných kriminlok... všetky sú na jedno kopyto, či už C.S.I. Las Vegas, New York, Miami, alebo iné odrody ako Cold Case(ktorý je asi najvydarenejší seriál zo všetkých spomenutých). Ani neviem kolko častí som z C.S.I. LV videl, pretože sa v tom občasný divák nevie zorientovať a ako som už spomenul je to všetko rovnaké, určite nie len ja, ale i iný v tom majú chaos. Ja sám to zlievam do jedného sudu. Píšem o tomto seriály, pretože som si pozrel Tarantinovu dvoj časť a ako inak sa odosť vymykala z "obyčajných dielov". Síce nešlo o žiaden zázrak(75%), ale ak by Jerry zredukoval tieto CSI kriminálky na jednu dve určite by tomu len dopomohlo(ťie prachy by mohol investovať do scenáristov a lepších režisérov. Nevravím, že Tarantino, alebo Fincher by mali točiť jednotlivé diely, ale určite by sa našli schopjeních ludia než tí čo sa na tom podielajú teraz). Mňa len trápi a to vlastne chcem vyjadriť... prečo kvantita pred kvalitou? Seriály sú na slušných 70%(i ked je to ako na húpačke :), ale dalo by sa z toho vytrieskať viacej. ()

k212

Lidský faktor (soukromí) = 0, mašiny na vyšetřování (práce) = 10. Tento seriál vás nenechá vydechnout, obzvlášť ve chvíli, kdy přijde na řadu naturalistická jízda tělem oběti. CSI Las Vegas sází jednu drsárnu za druhou, krev, smrt v různých podobách, vyšetřování, avšak v podstatě bez explicitního násilí, což je vlastně obdivuhodné. Vše je navíc v hi-tech balení a křiklavé barevné stylizaci. Po krátké době však začně tato "bayovská jízda" (fuj jak já to slovní spojení nesnáším) nudit nebo z toho člověka rozbolí hlava, vyberte si. To je jeden z důvodů, proč mi stačilo jen náhodné uzření pár dílů, a navíc ... chyběl mi tam ten faktor--člověk. ()

InJo

Dokonale profesionální, dokonale schématické. Hloupé to není ani omylem, ale postavy jsou nezajímavé (pro mě jsou to jen takové humanoidní vyšetřovací stroje a ne skuteční lidé, se kterými by mohl divák nějak výrazně sympatizovat) a ty hi-tech serepetičky a vůbec veškeré (ze začátku jistě atraktivní) způsoby kriminalistického pátrání se celkem brzy omrzí (vzhledem k tomu, kolik už to má sérií a spin-offů). 60 - 70 % ()

HoneyBunny

Do Top Tenu svých nejoblíbenějších seriálů bych si CSI nedala, ve skutečnosti jsem první řadu docela ignorovala. Nemám rada krimi seriály, ve kterých je tolik postav, které navíc nejsou podpořené něčím zajímavým ze svého soukromí nebo minulosti. Ale Grissom a jeho tým mě nakonec přece jen dostali. Chce jim to jenom dát čas. A pak se přistihnete, že se dokonce těšíte na další bizarní mrtvolu, krev na propiskách, prašivou kočku, sperma v posteli atd. atd. Ale nevěřím, že tahle laťka vydržela Bruckheimerovi celých šest sezón, které u nás stejně neuvidíme, jak má Nova ve zvyku. ()

Anderton

Nebudem opakovať to, čo pri ostatných CSI sériách, kvalitatívne sú na rovnakej úrovni a ich štruktúra je taktiež totožná. Takže prípady nereálne, dôraz je kladený na prípad a nie na vyšetrovateľov, vyšetrovateľky odoberajú vzorky mozgov z miesta činu v bielych novaviciach a vysokých lodičkách. Petersen je ale sympatickejší ako Caruso a Sinise. ()

Frajer42 odpad!

Krimi seriály příliš nemám rád. Po několika dílech se většinou okoukají, což ovšem není případ tohoto seriálu, kde se nemělo okoukat co. Mnohokrát jsem na tuhle sračku omylem přepl a pokud se nepletu, tak pouze v jednom případě jsem díl dokoukal. Nějak celkově mi vyšetřovatelé přišli takoví nemastní neslaní a většina příběhů je debilní. A netřeba snad ani hovořit o nesmyslnosti a zázračných rozuzleních. Jasný odpad a divím se všem, kdo hodnotí jinak. ()

Zodd

Tarantinův dvojdíl je na 5*. Na co nebyl čas ani hlavní postava v Kill Bill 2, je zde dotaženo do dokonalosti. Skoro to až cítíte na vlastní kůži. Slabší povahy ať se vyhnou. ()

PetrPan

Jen lehce naivitou šmrncnutý seriál z dílny Jerryho Bruckheimera. Po dlouhé době kvalitní seriál na obrazovkách TV Nova. ()

WANDRWALL

Pro začátečniky nekonečných seriálů o kriminalistech a zločincích. Časem se ze začátečníků ale mohou vyklubat fajnšmekři, takže se dostanou k větším seriálovým pokladům a kvalitnějším zločincům i kriminalistům. ()

klerik

Kopa vedeckých (takmer)faktov, fajn herci, trochu humoru... Sympatické postavy vás šikovne dokážu presvedčiť, že policajti sú vždycky tí dobrí. No, Bruckheimerovi to v telke ide v posledných rokoch lepšie ako na plátne... ()

LaciLC

Pre mňa je "CSI: LAS VEGAS" rovnako štvorhviezdičkovou záležitosťou ako jeho "kolegovia" z Miami, či New Yorku, "ovšem" LAS VEGAS sa navyše môže pýšiť najcharizmatickejším leaderom v podobe Williama L. Petersena. -- Ok, táto Kriminálka je možno o chĺpočok lepšia než ostatné, ale že by to bolo až na taký percentuálny rozdiel (11), no neviem, neviem... a nemyslím si, že by to bolo tým, že tam svojím kúskom prispel aj fenomenálny Kventin. ()

Chrustyn

Velice povedený krimiseriál z produkce Jerryho Bruckenheimera. První z nekonečné řady, ale díky sympatickému obsazení asi nejlepší. ()

korbitch22

celý je to sice jeden velikej nesmysl,ale česem jsem si na to zvyknul a las vegas se mě i začalo líbit,že všech tří kriminálek,je vegas určite nejlíp obsazené,má nejlepší znělku a nejlepší režiséry.najdete zde několik dílů které jsou opravdu špatné,ale třeba dvojdíl od tarantina je roztomile morbidní a drsnej.jako oddych pro nudný večer slouží kriminálka skvěle,ale že bych si to pustil třeba sám na dývku,no to jen těžko. ()

Hellblazer

Veľmi dobrý seriál ktorý produkuje Jerry Bruckheimer z čoho môže vyplývať že pôjde o riadnu blbosť ale nie. Všetko sa točí okolo forenznej metódy a je naozaj zaujímave pozorovať spôsoby akými riešia prípady + kamera je vynikajúca. ()

Flego

V Las Vegas to začalo... "Najstarší" zo série Crime Scene Investigation si získal popularitu a naďalej si ju udržuje. ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)