Kriminálka Las Vegas

• USA CSI: Crime Scene Investigation (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2000–2015), 261 h 38 min (Minutáž: 41–65 min)

Režie:

Kenneth Fink, Richard J. Lewis, Danny Cannon, David Grossman (více)

Scénář:

Dustin Lee Abraham, Naren Shankar, Jerry Stahl, Henry Alonso Myers (více)

William Petersen, Laurence Fishburne, George Eads, Paul Guilfoyle, Eric Szmanda, Robert David Hall, Marg Helgenberger, Jorja Fox, David Berman (více)

Série(16) / Epizody(337)

Lasvegaská kriminalistická divize je druhá kriminální laboratoř v USA. Řeší případy, které by každé jiné oddělení vzdalo. Vedená umíněným kapitánem Jimem Brassem a svérázným Gilem Grissomem pátrá po zločincích za pomoci nejnovějších vědeckých analýz. (TV Nova)

anais

Jerry Bruckheimer produkuje seriál! Dívá se na to o dost příjemněji než na všechny ty seriály německé, které jsou Američanům sice v patách, ale ještě je nedohnaly. Bruckheimerův seriál se snaží dát divákovi přesně to, po čem současný tv závisláci touží – krev, nápadité vraždy, temná, napínavá atmosféra, sympatický, dynamický tým vyšetřovatelů. Mě osobně potěšila hned úvodní znělka, která nemá původní hudbu, ale využila jednoho staršího hitu The Who – Who are you. Oproti evropským detektivkám se tady tolik nemluví a sází se spíš na atmosféru. To může být na škodu, jelikož děj pak působí příliš povrchně, jednoduše. Ale své diváky si tento seriál určitě najde. ()

Jinny

Vizuální bruckheimerovské vychytávky, dva zajímavé případy na díl (byť k oběti ani pachateli si nestačíme vytvořit vztah) a William Petersen s ďábelským charismatem. Lasvegaská Bloody Mary ()

anderson

IX. séria - SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 4.3.2009+XII. séria - SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 29.10.2012+XV. séria - SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 23.3.2015 --- K prvým epizódam som pristupoval s nedôverou. Produkcie Jerryho Bruckheimera totiž spadajú do "krajiny Shit-o-land". C.S.I. je ale výnimka. Forenzní detektívi z Las Vegas totiž ctia pravidlo - dôkazy neklamú. Tejto svojej zásade podriaďujú všetky svoje prípady a sledovať ich pri práci je naozaj inšpiratívne. Apropo je neuveriteľné aká je Marg Helgenberger sexi na svoj vek. Technická poznámka: Šéfom tímu je Gil Grissom alias William L. Petersen a úvodnú vynikajúcu skladbu "WHO ARE YOU" naspievali kultoví THE WHO. Čo sa týka slovenských prekladov série, ten prvý je skutočným - Jánom Trégerom v titulkoch zmieneným - názvom, ten druhý s "predponou" C.S.I., píše TV JOJ v titulku po reklame. Poznámky ku komentárom: ChewieDC - nechápem v akom zmysle je titulná postava "lehce ulítlá", 3 AM Code - o.k., stane sa. (6.5.2005) Dnes urobím to čo som ešte nikdy neurobil. Znížim hodnotenie zo 4 na 3 hviezdičky. A prečo ? Pretože z rýh na džbáne nikdy zvuk nezosnímate. A už vôbec nie v takej kvalite ako to v epizóde 21. piatej série predviedol GRISSOM. Ani laserom, ani ničím iným. Scenáristi si evidentne šli zafetovať a hercov vzali na trip tiež. (10.8.2007) Za MINIATÚROVÉHO VRAHA a epizód dotýkajúcich sa tohto prípadu musím opäť vrátiť hodnotenie na 4*. (12.6.2008) ()

fleker

prvni dvě serie nikdo nebyl schopnej na místě činu rosvítit.... jinak ale vcelku moderní a inteligentní (žížala+) seriál....akorát ta asfixie....jak je možný někoho udusit tím, že mu nacpu do zadku fixu....to mi neni jasný ()

ARI50

Co se mi vážně líbí na těchhle seriálech je to jak vše dokonale vyřeší jak jim nic neuteče to mám rád, herci nejsou až moc dokonalý a některé příběhy super některé zase ne ale je to odpočinkový seriál který neuškodí vidět takže za mě dobrý. ()

duklak2

Viděl jsem už hodně minut z tohoto seriálu, jenže ani jeden díl celý. A víte proč? Vždycky zapínám televizi deset minut před půl sedmou, kdy zrovna běží Las Vegas, protože čekám na seriál Ulice:-) Asi se budu muset polepšit a televizi spustit o půl hodiny dříve:-) Jinak určitě je to kvalitní seriál. Metody vyšetřování jsou velmi moderní. Divák se v polovině skoro každého dílu domnívá, že ví, kdo je vrahem, jenomže na konec je sám překvapen, že to byl někdo jiný. Škoda, že mě tyto seriály nepřitahují. ()

Caelos odpad!

Nudná slátanina s nesympatickými herci. Normálně mi je teda celkem jedno, co v čarobedně hraje, ale když vidím tohle, tak musím vstát a dojít pro ovladač, což bych normálně nikdy neudělal, páč jsem líná veš. Otravný seriál. ()

maseer2

jeden z nejlepších krimiseriálů současnosti.. William L. Petersen ho staví o třídu výš než zbylé dvě Kriminálky.. ()

BoPo

Rozhodne najlepšia zo všetkých "Kriminálok". Oproti Miami a New York je práve prostredie Las Vegas to najzaujímavejšie a partička kriminalistov pestrá a zaujímavá. ()

MoiJe

Páčia sa mi rozne zvraty, nápady i príležitostné detailné zábery. Uplne super je, že na rozdiel od spolubývajúcich mi po pár dieloch bolo jasné, kto tak zhruba býva páchateľom, takže som za chytrú, keď si jediná tipnem správne;-)) ()

Marek1991 odpad!

Naozaj toto nemusím, je to pre mňa nuda, neverím to postavám a to, že je ich tak veľa týchto seriálov spôsobilo, že som si zvykol okamžite prepínať akonáhle ich vidím a ak je to skoro všade, tak tú televíziu aj vypínam. Asi som príliš náročný, ale túto kriminálku nemám rád. ()

Jakubisko

Velmi příjemný a chytlavý detektivní seriál, s povedenými hereckými výkony a neotřelými zápletkami. Zajímavý nápad jsou "flashbacky" během jednotlivých výpovědí. ()

Torision

Nikdy mě to nedostalo tak, že bych se na to nutně musel koukat pravidelně, ale z těch asi 6 dílů, co jsem viděl, můžu říct, že je to promakanej seriál, kterej šlape od začátku do konce. ()

corpsy

Prvý a najvydarenejší z nekonečnej série hi-tech kriminálok, ktoré sa po uvedení tohto seriálu vyrojili ako huby po daždi. ()

spaceboyCZ

Kriminlani serialy dostaly novy rozmer...a to primo dokonaly a musim rict, ze ani v sedme rade neztraceji tvurci dech tempem v jinych serialech davno nasazenym...ano, nejsou to takova prekvapeni jako na zacatku, ale s tim, ze se serial nataci uz tolik let, vnaseji do jednotlivych dilu i nove techniky a postupy...tento serial zije s dobou a to ho dela takto silnym! ()

Kryton

Jedna z těch daleko lepších kriminálek. Předností je hlavně sympatické osazenctvo na kriminálce a pak i pohled do její kuchyně. ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)

Zpátky na Divoký západ

Zpátky na Divoký západ

13.11.2010

A rovnou na ten divoký Divoký. Ano, Wild Wild West se vrací. Nelekejte se, nikdo v Hollywoodu se nezbláznil a nechce natočit pokračování nepříliš povedeného a pramálo úspěšného steampunkového… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)