Kriminálka Miami

• USA CSI: Miami (více)
všechny plakáty
TV spot 6
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2002–2012), 173 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Rex Linn, Jonathan Togo, Eva LaRue, Khandi Alexander, Omar Benson Miller, Sofia Milos, Rory Cochrane (více)

Série(10) / Epizody(232)

Na rozdiel od kolegov v Las Vegas, ktorí dokonale poznali prostredie suchej púšte, kriminalisti z Miami vyšetrujú zločiny v dusnej a vlhkej klíme bujnej subtropickej vegetácie Floridy. V jednotke C.S.I. Miami ďalej pracujú Calleigh Duquesneová (Emily Procterová), južanská kráska, ktorá sa špecializuje na balistiku a balistické testy, ďalej Tim Speedle (Rory Cochrane), mladý vyšetrovateľ s dobrými stykmi v uliciach, Eric Delko (Adam Rodriguez), expert na vodu, ktorý vie všetko o riekach a močiaroch na Floride a pozná všetky biologické a fyzikálne procesy, ktoré sa v nich odohrávajú. Neoddeliteľným členom tímu je vševediaca súdna lekárka a koroner Dr. Alexx Woodsová (Khandi Alexander), ktorá načúva reči stôp na telách obetí. Jednotka forenzných vedcov z Miami dokáže vyriešiť aj také prípady vrážd, ktoré by iné laboratóriá pre náročnosť vzdali. Ich doménou sú dôkazy z miesta činu, predovšetkým odtlačky prstov či biologický materiál. Presné výsledky náročných vedeckých analýz, porovnávania DNA a nevyhnutná železná logika umožňujú efektívne pátranie po skutočných zločincoch. Pod prístrojmi najlepšie vybavených laboratórií na svete potom nájdené dôkazy prehovoria jasnou rečou a prezradia znalcom dostatok informácii o páchateľoch. Pomstia tých, čo už hovoriť nedokážu - obete zločinov. (oficiální text distributora)

AllShallFall odpad!

Nejlepší policajti z celého světa. Na všechno přijdou. Všechno zjistí. Trapný propagandistický seriál dnešní doby. Kdy si divák má myslet, že oblbnout tento systém zkrátka nelze. Manipulace s myšlením lidí. ()

teutates

Jedna z nejslabších kriminálek vůbec a to jich je TV plná prdel. Koho kurva baví cumět na Horacia ve zpomaleném záběru s vážnou hudbou a celkově na ten jeho postoj kohouta na smetišti při ranní mlze... po pár dílech jsem dostal vážnou alergii na Carusa a o ten jeho smyslný pohled už fakt nestojím. Když se na mě dívá z TV, opouštím místnost! 3/10 ()

meave

Do komentáru je nutné napísať /pre tých čo si všimli hviezdičiek päť/, že môjho 13- ročného syna seriál rozhodne zaujal. Dokonca až tak, že ho ohodnotil pod mojim nickom :) Pre mňa je to priemerná pozerateľná krimiška, ktorú si pozriem keď nič lepšie nejde. ()

Zodd

Zdá se mi to nebo prostě CSI Miami byla víc povrchně líbivá oproti bratříčkům? S výraznějším feel-good prostředím a méně výraznými vyšetřovately? No, ten první aspekt byl uplatňován i v Las Vegas do velké míry, ale i proti NY tu něco chybělo. Ale Vice City je prostě Vice City. ()

klerik

Jednoduchšie, ale rovnako slušné ako Las Vegas. Len je tu viac paliem a vody :). Čisto subjektívna záležitosť, čo je lepšie. Horatio je úžasný a svojim letargickým prístupom a patetickými útržkovitými vetami posúva seriál k tomu najlepšiemiu krimiTv, ktoré je momentálne k dispozícii... ()

SeBig

Horácio nasadí brýle a už to jede YEEEEEAAAAAHHHHHH!!! Když to srovnám s NY a Las Vegas, tak tahle kriminálka se povedla asi nejvíce. ()

LaciLC

Pre mňa je CSI: MIAMI rovnako štvorhviezdičkovou záležitosťou ako jeho "kolegovia" z Las Vegas, či New Yorku, hoci mi už Horatiove zmyselné pohľady nevedno kam pomaly, ale iste začínajú liezť na nervy.:) -- Oddychová zábavka na večer, po ktorej ale siaham len v prípade, že nič 'lepšie, vhodnejšie, zaujímavejšie' nie je k dispozícii... ()

Crocuta odpad!

Snůška směšných "vyšetřovacích postupů" a podobných nereálných kravin, charakteristická kamerou s ohavným žlutým filtrem, která je téměř stejně odpudivá jako škaredý ksicht a zrzavá palice arogantního šaška s nesmírně intelektuálně znějícím jménem, který si před partou pátrajících metrosexuálů a modelek hraje na šéfa. Po mnoha letech jsem ke svému zděšení zjistil, že jsem tomuto blábolu kdysi zřejmě v pominutí smyslů udělil 2 * a tímto své hodnocení uvádím na pravou míru. ()

mat.ilda

Viděla jsem několik epizod a v souvislosti s Davidem Carusem mně to nedá, musím srovnávat se starším seriálem "Policie-New York", který jsem sledovala poměrně často a kde mě právě Caruso zaujal. Rozdílné je hlavně zaměření "Miami" na vraždy, v "New Yorku" se v omšelé ošoupané kanceláři řešily obyčejné menší i větší poklesky velkoměsta, nebyly tam laboratorní přístroje hodné třetího tisíciletí, ale bylo tam něco jiného - téměř hmatatelná atmosféra pracovního shonu všedního dne, hrdinové měli svůj osobní, intimní život a intenzivní vztahy mezi sebou. V nových, odlidštěných kriminálkách, které se navzájem podobají jako vejce vejci, se díky sterilně technickému prostředí dá dívat jen na perfektně zvládnuté počítačové triky. Téměř vždy pracovně vystupující vyšetřovatelé, z nichž někteří mají své kouzlo (D.Caruso např.), nejsou schopni navázat opravdový kontakt s divákem, což je asi nový trend čerpající zkušenosti z našeho současného způsobu života, bohužel. Jo, a u Carusa by měli začít používat nějakou kvalitnější řasenku, ten shit, co ho s ním (bůhví proč) líčí, mu dělá cucky na řasách :-)) ()

heyda

Rozsypal se koš se samými kriminálkami. Některá v New Yorku, některá v Miami, některá v LA. Styl je stejný, jen postavy se liší. Každopádně tady se dá alespoň říct, že David Caruso má nějaké to charisma. 6/10 ()

Flego

Príbehovo sú všetky časti seriálu C. S. I. skoro rovnaké, a predsa nie sú. Nemôžem si pomôcť, ale tento mi pripadá najslabší. ()

anderson

VII. séria - SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 22.3.2009 --- "I'm Horatio Caine, and this much I know. At CSI Miami we never Close.": 22 epizóda z II. série KRIMINÁLKY LAS VEGAS nazvaná "Medzištátna jurisdikcia/ Konflikt pravomocí (JOJ/ NOVA)" privádza 2 vyšetrovateľov z GRISSOMovho tímu (Catherine Willowsovú a Warricka Browna) do horúceho Miami. Tu sa na scéne objavuje šéf floridského CSI oddelenia HORATIO CAINE so svojimi kolegami. A diváci sa veľmi prirodzenou a podľa mňa originálnou formou zoznamujú s predstaviteľmi tejto spin-off série. Priznávam nie všetci členovia floridského tímu sú mi sympatickí, každopádne DAVID CARUSO má dostatočnú dávku charizmy a jednotlivé prípady sú epizódu od epizódy lepšie a nápaditejšie, dokonca si myslím, že aj tvrdšie a surovejšie než vo svojom predchodcovi. Technická poznámka: Slovenský dabing opäť naplno zabodoval, JÁN GALOVIČ je absolútne presne obsadený. Česká verzia naopak totálne prepadla. CARUSO bol totiž skvele dabovaný už v NYPD BLUE a JAROMÍR MEDUNA sa k nemu vôbec nehodí. Ešte horším castingovým ťahom je ale obsadenie LUCKY VONDRÁČKOVEJ do úlohy stvárnenej EMILY PROCTERovou. Režisér českej verzie snáď trpel dočasnou stratou zdravého úsudku či čo. No a ako sa dostanú na scénu kolegovia z CSI: NEW YORK ? Na to vám dá odpoveď 23 epizóda II. série KRIMINÁLKY MIAMI nazvaná MIA/NYC Nonstop. (27.2.2006) ---------------- Tak už skoro začínam veriť, že DANIEL DÍTĚ (nech prijme moje ospravedlnenie zato ze som ho označil za dementného) navštevuje tunajšiu databázu a číta si komentáre :-). Ale je možné, že len LUCKA nemala čas. Každopádne, od II. série už EMILY PROCTER dabuje KATEŘINA LOJDOVÁ, no a je to dobrá voľba. Naopak za chybu považujem predabovanie SPEEDLEa (nakoľko LIBOR BOUČEK bol presný). (8.9.2006) ()

Ištván87

Tak copak to tu máme? Hlavní hrdina je jeden z nejstrašnějších poldů, co jsem kdy viděl. Dívat se každý týden na někoho tak strašně spokojeného sama se sebou, to je jen pro silné žaludky. On mi v tomhle seriálu vlastně není sympatický nikdo, tak co se s tím budu párat. ()

ARI50

Dalši solidní rešení případu, líbi se mi jak do toho jdou a hlavně nejde uniknout spravedlnosti. Jsem spokojený a rádo se kouka ale to je asi vše nejvíc mě bere ta chytrost nemá chybu a klid při řešení. ()

Drunk_Queen

Série CSI je jeden velký průměr, protože se všechno řeší až moc kosmicky, a nic jiného se nejspíš nedělá. Vypadá to spíš jako přehlídka nových technologií. Jednou věcí mi ale CSI: Miami od svých bratříčků vybočuje: Horatiovo (Carusovo) nasazování slunečních brýlí. U toho vždycky umírám smíchem. Proč si nenasazovat brýle i ve tmě, že? :D 70% ()

Lucasion

Jeden z prvních seriálů, které jsem aktivně sledoval. Na rozdíl od jeho bratří a sestřiček jako je New York a Las Vegas mi zde vždy sedla parta herců. (I když se přiznám, tak crosscover s New York kriminálkou mě docela i nalákal na samotné koukání dalšího seriálu) Čtveřice herců mi byla sympatická a jejich postavy měli poutavé osudy. Tim Speedle se stal mojí oblíbenou postavou už po prvním díle. Ano Caruso jako Horatio Caine vytvořil moderního Mirka Dušína. Přesto mi jako postava do seriálu seděl. (I když ty jeho dlouhé pohledy na Miami, na vodu… Věčné nasazování brýlí.) V první sérii navíc Calleigh dabovala Lucka Vondráčková. Každopádně čím déle jsem na seriál koukal, tím víc mně postavy zajímali. Líbilo se mi třeba u Carusa, že jeho postava má jistou historii s bratrem a postupně se ukazují další střípky z příběhu, který i za každým případem dostával nové světlo. Seriál jako takový mně bavil hudbou, zpracováním a samozřejmě případy. Ty byli někdy vcelku originální a napínavé. Nyní když se ohlížím znovu zpět, tak hádání vraha už nemá smysl, jelikož si některé díly pamatuji. To je ale jedna z mála vad na kráse. Seriál mně bavil a jistě se jedná o poutavou kriminálku po všech stránkách. [Viděny první dvě série, přesněji 49 dílů, skončeno u dílu Ztracený syn] (87 %) ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)