Akta X

• USA The X-Files (více)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Gillian Anderson, David Duchovny, Mitch Pileggi, Robert Patrick, Annabeth Gish, William B. Davis, Tom Braidwood, Bruce Harwood, Dean Haglund, Nicholas Lea (více)

Série(11) / Epizody(217)

Recenze uživatele chrispe k tomuto seriálu (102)

Teliko (1996) (S04E03)

Nebylo to špatné. Konec klaustrofobně nepříjemný. ()

Nepokoj (1996) (S04E04)

Zajímavý, nejspíš originální. Akorát já tam u záporáka neviděla tu hloubku jako jiní. ()

Pole, na kterém jsem zemřel (1996) (S04E05)

Tento dil to celkem schytává, ale mě se teda některé pasáže líbily moc. Téma sekta nesnáším samo o sobě, ale zato téma minulých životů mi přijde zajímavé a nevím, zda tomu úplně věřím, ale moc se mi líbí představa, že je možné se i po smrti opět shledat. ()

Krvavá krása (1996) (S04E06)

Čtvrtá řada se rozhodla testovat naše žaludky. Jinak si to neumím vysvětlit. Tři řady "pohoda" a teď znechucení u každého dílu. Je libo plastiku? ()

Kouřící muž (1996) (S04E07)

Nebudu zastírat! Jako povrchní divák jsem byla rozladěna, že na scéně nejsou Mulder se Scully a vydrželo mi to až do Kinga. Pak jsem se chytla a nevěřila, že nás fakt donutí nesnášet Kuřáka o něco míň... ()

Tunguska (1996) (S04E08)

Poslední třetina tomu dala grády! Kdo říká, že není zvědavej na pokračování, tak pěkně kecá. Krycek je pěkná krysa a nejspíš si Muldera pěkně povodil. ()

Terma (1996) (S04E09)

No… čtvrtá řada a už je kapku ubíjející, jak jde ve finále vždycky všechno do kopru. Navíc konec v Rusku mi přišel dost odfláknutý. ()

Papírová srdíčka (1996) (S04E10)

Být Skinnerem tak jediný co by Mulder a Scully odteď na FBI dělali, by bylo piglování záchodků. Tak! ()

El Mundo Gira (1997) (S04E11)

Těšila jsem se na škaredý zvířátko a dostala tuhle divnost. Navíc bych řekla, že na konci už pro moc lidí neviditelní být fakt nemohli. ()

Leonard Betts (1997) (S04E12)

,,Mohl by se pravý Leonard Betts postavit, prosím?" ()

Nikdy více (1997) (S04E13)

Scully přemítá, zda má rakovinu nebo nemá. A nevyhnutelně rekapituluje a hodnotí svůj život. Osobní život nula, pracovní život v Mulderově stínu a plný případů, u kterých si prostě nemůžete jen tak udělat fajfku - vyřízeno. Takže když je možnost vyskočit ze zaběhnutého, tak to proč ne. Třeba o sobě taky něco zjistí. Škoda, že se Ed zrovna nechal tetovat. Myslím, že by jim to spolu šlo. ()

Memento Mori (1997) (S04E14)

Tvl Skinnere! Konečně nesedíš připosranej v koutě a hned po kolena ve srač... no... Mulderova linka díl rozhodně zachraňovala. Ne, že by mi Scully nebylo líto. ()

Kadiš (1997) (S04E15)

Tak jsme si pobečeli... Další! ()

Nepomstění (1997) (S04E16)

Tohle mě moc nezaujalo. Bez pořádné atmosféry, místy mě to nudilo. ()

Tempus Fugit (1997) (S04E17)

Většinou mě štve Scully, ale tady i mě ta Mulderova urputnost odrazovala (i když má samozřejmě pravdu, liška podšitá). Jsem zvědavá, kam se přikloní nakonec plešoun, nějak se mi nezdá :D A ten konec před koncem myslí fakt vážně?! ()

Max (1997) (S04E18)

Napínavý, odchod P. mi přišel zbytečný, chudák. To jak koukal na Scully mě vždycky bavilo. Ale celkově mi to přišlo slabší. Přemýšlela jsem proč a nejspíš je to proto, že tenhle druh dílů je vlastně vždycky furt na jedno brdo - něco se stane, Scully nevěří, Mulder věří, na něco přijdou, vláda na to přijde, pak je většinou nějaká honička (především s Mulderem), Mulder uvidí mimozemskou loď/mimozemšťana, důkazy nemá, nikdo mu nevěří, vláda vše zamete pod koberec. Konec dílu. Dobrou noc. Další! ()

Synchronie (1997) (S04E19)

Spoiler!! Třicet minut trvá Mulderovi, než vysloví to, co divák ví od začátku. Přitom koukáte na ženskou s šíleným pohledem a fandíte záporákovi, protože tušíte, že se vraždit do minulosti nevydal jen tak z hecu. 2,5* ()

Malé ryby (1997) (S04E20)

U prvního sranda dílu jsem se moc nechytala, ale tohle mě bavilo. ,, Který z vás to napsal?" - ,, Já, pane." - ,,Napsal jste FBI špatně." - ,, Překlep." - ,, Dvakrát." ()

Nulový součet (1997) (S04E21)

Skinner tu má své sólo, moc nechápu, proč všechno neřekl Mulderovi vzhledem k pohnutkám, které ho k tomu vedly. Protože si jsem celkem jistá, že Mulder by udělal to samý. ()

Elegie (1997) (S04E22)

Ubrečená linka se Scully mě spíš rozčiluje, než jakýmkoli způsobem baví/zajímá. Konec/motiv jsem asi spíš nepochopila. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Jestli je pravda skutečně tam venku, mají se fanoušci seriálových Akta X zřejmě na co těšit. Tvůrce Chris Carter teď totiž v nedávném podcastu naznačil, že se režisér a scenárista Ryan Coogler (Creed… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

28.02.2020

Herec Josh Brolin (Avengers: Endgame) se upsal hlavní roli a taky produkci nového seriálu pro Amazon Outer Range. Na projektu se podílí taky Brad Pitt (12 let v řetězech) a děj se bude točit kolem… (více)

Gillian Anderson jako britská premiérka

Gillian Anderson jako britská premiérka

23.01.2019

Herečka Gillian Anderson známá z kultovního seriálu Akta X nebo televizního Hannibala, byla obsazena do role Margaret Thatcherové ve čtvrté řadě oceňovaného dramatu The Crown. Třetí a čtvrtá řada… (více)