Akta X

• USA The X-Files (více)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Gillian Anderson, David Duchovny, Mitch Pileggi, Robert Patrick, Annabeth Gish, William B. Davis, Tom Braidwood, Bruce Harwood, Dean Haglund, Nicholas Lea (více)

Série(11) / Epizody(217)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (223)

Trojúhelník (1998) (S06E03)

"Dopadne to dobře !! Za posledních padesát let nevzešlo z Anglie nic špatnýho.. Až na Spice Girls.." ;) Carterova zběsilá halloweenská epizodka s Mulderovým vyznáním lásky.. ()

Země snů I (1998) (S06E04)

"Co to děláš, Muldere ??" - "Žárlíš ??" ;) ()

Země snů II (1998) (S06E05)

"Když ho zastřelím, bude to vražda nebo sebevražda ??" ;) ()

Jak duch ukradl Vánoce (1998) (S06E06)

"Jestli uslyším ještě jednu koledu, budu střílet.." ;) Jedna z mých vůbec nejoblíbenějších epizod.. Skvostný vánočně duchařský dárek všem shipperům.. ()

Něžnůstky (1999) (S06E07)

"Včera dávali Rosemary má děťátko.." ;) ()

Dešťový král (1999) (S06E08)

"Jdu postavit archu a ty svolej zvířata !!" ;) ()

S.R. 819 (1999) (S06E09)

"Je moc pozdě, Foxi !! Příliš pozdě.." ()

Fotograf smrti (1999) (S06E10)

"Zapomeňte na Muldera !! Agent Mulder je ztracený případ, agentko !! S vámi to není tak hrozné.." Třesky plesky !! Nicméně by mě zajímalo, jak by tahle už i tak doslova dechberoucí epizodka vypadala, kdyby ji dostal do rukou můj oblíbenec Manners.. ()

Dva otcové (1999) (S06E11)

"Vedle Foxe Muldera jsi břídil, synu.." ()

Jedináček (1999) (S06E12)

"Budoucnost je tady a sázky se ruší !!" ()

Zlá voda (1999) (S06E13)

"Vděčíte svý partnerce za svůj život, agente Muldere !! Pro chlapa je těžký něco takovýho přiznat.." ;) ()

Pondělí (1999) (S06E14)

"Myslím, že komplic není tak docela přesný slovo.." ()

Arkádie (1999) (S06E15)

"A vzrušení je pryč, drahá !!" ;) Hodně silná asociace s Jonesovi, té vraždící haldě hnoje navzdory.. ()

Instinkt (1999) (S06E16)

"Tak pojď pejsku, jen pojď !!" ;) Výbornej kousek, jakkoli bylo jméno Deathwailler hodně silným vodítkem.. ()

Trevor (1999) (S06E17)

"Ale řekni jim, ať na něho nestřílí, Scullyová, že to nemá rád.." ;) Další legendární epizoda.. ()

Milagro (1999) (S06E18)

"Nebo je to značně nedoceněný druh alternativní medicíny.." ;) ()

Z jiného světa (1999) (S06E19)

"Vy máte neuvěřitelnou vlastnost dokonale všechno obrátit naruby, agente.." ;) ()

Tři experti (1999) (S06E20)

"Tak co, hoši ?? Který z vás má největší plamínek ??" ;) Další douzavření kapitoly, tentokrát Osamělých střelců.. Znovu bez Muldera.. ()

Výlet do hor (1999) (S06E21)

"Kolikrát za těch šest let jsem se spletl, Scullyová ??" Famózní Manners se svým patrně úplně nejlepším příspěvkem Aktům X.. Geniální hříčka alegoricky zkoumající vztah mezi oběma agenty.. ()

Biogeneze (1999) (S06E22)

"Já to slyším ve své hlavě, Dano !!" Skvostné vondänikenovské finále šesté řady.. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Jestli je pravda skutečně tam venku, mají se fanoušci seriálových Akta X zřejmě na co těšit. Tvůrce Chris Carter teď totiž v nedávném podcastu naznačil, že se režisér a scenárista Ryan Coogler (Creed… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

28.02.2020

Herec Josh Brolin (Avengers: Endgame) se upsal hlavní roli a taky produkci nového seriálu pro Amazon Outer Range. Na projektu se podílí taky Brad Pitt (12 let v řetězech) a děj se bude točit kolem… (více)

Gillian Anderson jako britská premiérka

Gillian Anderson jako britská premiérka

23.01.2019

Herečka Gillian Anderson známá z kultovního seriálu Akta X nebo televizního Hannibala, byla obsazena do role Margaret Thatcherové ve čtvrté řadě oceňovaného dramatu The Crown. Třetí a čtvrtá řada… (více)