Akta X

• USA The X-Files (více)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Gillian Anderson, David Duchovny, Mitch Pileggi, Robert Patrick, Annabeth Gish, William B. Davis, Tom Braidwood, Bruce Harwood, Dean Haglund, Nicholas Lea (více)

Série(11) / Epizody(217)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (223)

Kolonie (1995) (S02E16)

"A kam se podělo to tvé nikomu nevěř ??" Hlavně ne Carterovi !! ;) K(o)loni(e) ?? Mimozemská konspirace začíná dostávat konečně zřetelné obrysy.. ()

Konec hry (1995) (S02E17)

"Našel jsi, co jsi hledal ??" - "Ne, ale našel jsem něco jiného.. Víru v hledání.." ()

Děsivá symetrie (1995) (S02E18)

"Některý zvířata prostě nemluví, ani nemalujou.." ()

Mrtvolné ticho (1995) (S02E19)

"Na týhle lodi je příšerná obsluha !!" ;) ()

Humbug (1995) (S02E20)

"Asi jsem něco špatnýho sněd.." ;) ()

Kalusari (1995) (S02E21)

"Nepouštějte ho !! Chce vás oklamat !!" Výtečná xfileovská variace na téma rumunský poltergeist.. ()

F. Emasculata (1995) (S02E22)

"Dozorci nejspíš vězeňský filmy moc nesledujou.." ;) Tradičně formálně famózní a žánrově uvědomělá Bowmanova epizodka variující hned několik motivů kultovních bijáků.. ()

Přítmí (1995) (S02E23)

"Poznám ho !! Kartářka mi věštila úspěch.." ;) ()

Naše město (1995) (S02E24)

"Scullyová, vypadá to, že naši milí v Dudley nemaj v oblibě jen kuřata.." A rčení, že na každou svini se vaří voda dostává v dalším skvostném Bowmanově zářezu rázem zcela nový význam..;) ()

Anasazi (1995) (S02E25)

"Nikdy nic nezmizí beze stopy !!" ()

Požehnaná cesta (1995) (S03E01)

"Řekl jste si o ně v horečkách.." ;) ()

Kancelářská spona (1995) (S03E02)

"Jmenuji se Albert Hosteen !! A byl jsem povolán.." Famózní Bowmanovo završení triptychu konečně dost osvětlujícího konspirační linii seriálu.. ()

D.P.O. (1995) (S03E03)

"Zatím nevím, o co tady jde, ale tohle je první blesk, co za sebou zanechal otisk boty !!" ;) A svůj hvězdný otisk v xfileovské sérii zanechal i tradičně geniální Giovanni Ribisi se svým dalším pošahancem a Jackie Black, v Mannersově famózní nekonspirační epizodce, která platí za vrchol celé série.. ()

Poslední odpočinek Clydea Bruckmana (1995) (S03E04)

"Ze skeptiků jako jste vy se mi dělá zle !!" - "Přečtěte si tuhle myšlenku !!" ;) Famózní kingovská variace v typicky nutterovském balení.. Morbidní a zároveň nesmírně zábavné.. ()

Seznam (1995) (S03E05)

"Na seznamu zbývá pořád ještě jedno jméno.." ()

2Shy (1995) (S03E06)

"Znáte ten krásný citát ?? Mrtví už nejsou osamělí.." Další famózní Nutterova variace některé z legend, tentokrát té lecterovské.. ()

Procházka (1995) (S03E07)

"Přišel jsi na něco, Muldere ??" - "Ne, ale už se mi začíná líbit ta melodie.." ;) ()

Hladomorna (1995) (S03E08)

"Technicky vzato říkala ty stejný slova jako únosce na úplně opačný straně města, Scullyová !!" - "Strašidelný !!" - "Jo !! Tak mi říkaj.." ;) Mannersova velmi zajímavá mystery variace Mlčení jehňátek.. ()

Nisei (1995) (S03E09)

"Muldere, tohle je ještě větší podvod než to, co dávali na Foxu !!" ;) Formogurmán Nutter, který mě opravdu nesmírně baví, konečně rozjíždí ten vlak s konspirační linií na plný plyn.. Nebo snad lépe na plný koule !! ()

731 (1995) (S03E10)

"Proč já se učil zrovna francouzsky ?!" ;) ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Jestli je pravda skutečně tam venku, mají se fanoušci seriálových Akta X zřejmě na co těšit. Tvůrce Chris Carter teď totiž v nedávném podcastu naznačil, že se režisér a scenárista Ryan Coogler (Creed… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

28.02.2020

Herec Josh Brolin (Avengers: Endgame) se upsal hlavní roli a taky produkci nového seriálu pro Amazon Outer Range. Na projektu se podílí taky Brad Pitt (12 let v řetězech) a děj se bude točit kolem… (více)

Gillian Anderson jako britská premiérka

Gillian Anderson jako britská premiérka

23.01.2019

Herečka Gillian Anderson známá z kultovního seriálu Akta X nebo televizního Hannibala, byla obsazena do role Margaret Thatcherové ve čtvrté řadě oceňovaného dramatu The Crown. Třetí a čtvrtá řada… (více)