Pohotovost

USA, (1994–2009), 249 h 36 min (Minutáž: 44–88 min)

Tvůrci:

Michael Crichton

Režie:

Jonathan Kaplan, Lesli Linka Glatter, Laura Innes, Mimi Leder (více)

Anthony Edwards, George Clooney, Julianna Margulies, Noah Wyle, Laura Innes, Laura Cerón, Maura Tierney, Goran Višnjič, Deezer D, Yvette Freeman (více)

Série(15) / Epizody(331)

Každý den svádí lékařský tým chicagské pohotovosti vzrušující boj o záchranu lidských životů. Zároveň řeší i své soukromé problémy... (TV Nova)

MM_Ramone

Filmy z nemocničného prostredia nepatria medzi tie, ktoré obľubujem. Necítim sa príjemne pri ich sledovaní. No niekoľko dielov tohto amerického seriálu som si pozrel a uznávam, že sa jedná o pomerne kvalitnú filmárčinu. Herci podávajú veľmi dobré výkony, ktorými stvárňujú charaktery svojich postáv. Dobrá je aj kamera, strih a réžia. No najviac mi v spojitosti s "Pohotovosťou" utkvelo v pamäti to, že sa v nej výrazne zviditeľnil famózny George Clooney, ktorý si tu zahral doktora Rossa. Jeho ďaľšia herecká kariera potom napredovala raketovou rýchlosťou. *** ()

Phobia

Jak už to tak u mnohodílných seriálů chodí, ani tenhle se nevyhnul úpadku v průběhu natáčení dalších a dalších sérií. Zkratkovitost a rychlost, s jakou jsou prezentovány jednotlivé případy, přispívá k pocitu větší realističnosti oproti jiným seriálům z nemocničního prostředí, které se obvykle v každé epizodě soustředí na léčbu jediného pacienta. Za první dynamické řady "Pohotovosti" (a za fešáka G. Clooneyho:-)) bych dala tak 85%, za další repetetivní série s nezajímavými hrdiny už maximálně 45%. ()

lesumir

Vzdycky kdyz tento serial skonci, mam takovej divnej pocit. Vzdycky se tam neco semele aby nad tim clovek i uvazoval nekolik minut. Nemusi to byt zrovna poucne, nebo aby to cloveku neco dalo, ale je to takove zvlastni, nekdy rekl bych i nostalgicke. George Clooneyo tohle vyneslo na vysluni, ale nebyl jediny, ktery se do toho vzil opravdu skvele. Muj neojoblibenejsi je Dr. Carter, to je snad nejlepsi postava ktera je od zacatku do konce, ale i stposta dalsich. Obcas premyslim, ze bych se stal taky lekarem, jenze u nas v cechach to nebude asi stejne :( ()

Fiftis

Právom najlepší nemocničný seriál. A jeden z najlepších seriálov 90.rokov. Seriálu som v deväťdesiatych rokoch podľahol, zakaždým som čakal na nový diel, čo sa tam bude diať, aký prípady budú doktori riešiť a tiež ma zaujímali ich osudy. Tento seriál ukazuje nielen lekárov ako pracujúce mašiny, ale aj ako ľudí s ich starosťami a tiež je to jeden z tých seriálov, ktorý "vysvetľuje" prečo je napríklad v tomto zamestnaní veľa zväzkov medzi ľuďmi z jedného pracoviska. Sú tu neustále, ich hlavou denne aj mimo práce prebieha stovka otázok o ľuďoch, o ktorých sa starajú a to ich zbližuje. Určite odporúčam. ()

Jacinda

Jednou jsem viděla jeden díl. (já jich viděla teda víc, ale tohle si živě pamatuju) Padlo v něm tolik myopatických endokarditíd, angiomatosis retinae, nasazení beta-aminoisobutyrátu, podezření na Clonorchis sinensis která způsobuje distomatózu nebo subendokardiální fibrotických změn pod endokardem, patrných při restriktivní kardiomyopatii a rakovin léčících Ciprinolem, že by se toho nepočítalo ani v Dr. Houseovi. Popravdě nevím zda má můj komentář nějaký smysl. Vystihuje však tento seriál ()

JohnnyD

Šialene dlho, v podstate skoro do poslednej série, si to udržiavalo vynikajúcu úroveň. Aj keď skoro celý pôvodný casting okrem Noaha Whylea odišiel, aj vtedy scenáristi chŕlili jeden skvelý diel za druhým. ()

Ruut

Výborný seriál z chirurgického prostředí. V každém dílu byl minimalně jeden zajímavý případ a hltal jsme i osudy samotného osazenstva nemocnice. ()

DJ Obelix

Me hodnoceni serialu tu je jiz notnou dobu, protoze je to takova moje "droga", ale komentar pisu hlavne proto, ze jsem neuveritelne znechucen pristupem TV Nova, ktera da premierovou 10. radu na cas ve vsedni den pred druhou hodinou odpoledni - to je hnus. Jelikoz byla mezi odvysilanim 9. a 10. rady v CR docela velka pauza, tak mne to ze zacatku ani moc nevadilo, protoze jsem netusil, ze me tento serial znovu tak pohlti, ale jak vidno, ani v desate serii se v kvalite nepolevilo a stale je to strhujici serial. Edit: září 2008 - Tak a TV h@vna už dala novou řadu na !!! půl deváté ráno !!! - prosím, prokažte nám laskavost a prodejte televizní práva někomu jinému chátro zpráskaná ()

Legas

První série byla vynikající - u pěti hvězdiček bych se nezastavil, ale jak už to u tak tématicky vyhraněných seriálů bývá, časem ztratí na působivosti a vaří z vody. ()

HoneyBunny

Doktor Carter je sympaťák, kterého provázíme od jeho lékařských začátků, u loučení Anthonyho Edwardse (dr. Green) s Pohotovostí jsem se regulérně rozbrečela, románek Gerge Clooneyho (Doug Ross) se sestrou Hatawayovou je prostě srdcervoucí, na doktora Kovace (Visnjic) se vážně dobře kouká, no a pak tu máme asi desítku ostatních důležitých postav, které jsou bez výjimky zajímavé a divákovi sympatické. Navíc má Pohotovost švih, humor, skvělý scénář. Když na ni začnete koukat, hrozí, že nebudete moct přestat. ()

Anderton

Našťastie som sa nenechal zbytočne týmto seriálom pohltiť a kedysi som ho sledoval vtedy, keď zrovna išiel náhodou v tv. Tvorcom sa podarilo pomerne verne zachytiť hektickú atmosféru na pohotovosti a možno konštatovať, že takto nejak to bude vyzerať asi všade na svete. Ja osobne nie som za riešenie osobných problémov hlavných postáv, samotné nemocničné prostredie a prípady by úplne stačili, ale väčšina divákov by sa asi bez súkromia svojich obľúbených postáv cítila ukrátená. ()

AllShallFall

Podvečerní vysílání na TV Nova a seriálová horečka. Dříve jsme museli koukat na komunistické hovadiny a po nástupu Novy přichází hlavový výmaz americkými seriály.....začíná to nejdříve v nemocničním pristředí ( Pohotovost, Nemocnice Chicago Hope) a končí u kriminálek Las Vegas a New York.......Naprosto bezvadné. I já jsem ohromen. Tu hvězdu dávám jen za to, že když se to začalo vysílat, tak jsem u toho zabíjel čas. To je asi jediné plus. Jen škoda, že tak dobří doktoři jsou jen v seriálu. Kdyby byli takové kapacity v reálu, zřejmě by choroby neměly šanci......American propaganda... ()

PetrPan

Naprosto vynikající seriál s nadprůměrnými hereckými výkony. Realistické pojetí mu dodává až dokumentaristický nádech, přesně tohle měl Michael Crichton jistě na mysli ()

zahadna

Dramatický seriál, vytvorený spisovateľom a scenáristom Michaelom Crichtonom, ktorého dej sa odohráva vo fiktívnej fakultnej nemocnici v Chicagu. ()

Chrustyn

V mých očích určitě lepší než Nemocnice Chicago Hope, která vznikla v témže roce. Seriálová klasika 90. let, kdy kvalitní série nebyla samozřejmostí. ()

Flego

S odstupom času musím konštatovať, že hoci je seriál zručne natočený, predsa len stavia príliš na ľudské emócie a tempo. A to je strhujúce. ()

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher