Reklama

Reklama

Místo činu

(seriál)
  • Západní Německo Tatort (více)
Trailer
Krimi / Drama
Západní Německo / Německo / Rakousko / Švýcarsko, (1970–2022), 1822 h 7 min (Minutáž: 56–140 min)

Režie:

Houchang Allahyari, Jochen Bauer, Alexander Adolph (více)

Předloha:

Henning Mankell (kniha), Axel Corti (kniha), Werner Kließ (kniha) (více)

Scénář:

Michael Haneke, Kai Hafemeister, Rainer Boldt, Martin Suter (více)

Kamera:

Frank Lamm, Hagen Bogdanski, Axel Block, Wolfgang Treu (více)

Hudba:

Klaus Doldinger, Evžen Illín, Johannes Kobilke (více)

Hrají:

Klaus J. Behrendt, Miroslav Nemec, Udo Wachtveitl, Dietmar Bär, Ulrike Folkerts, Joe Bausch, Andreas Hoppe, Peter Espeloer (více)
(další profese)

Série(53) / Epizody(1219)

Obsahy(1)

Tatort, neboli Místo činu se v Německu vysílá už od 70. let a je označován za nejoblíbenější a nejdéle vysílanou krimisérii v německy mluvících zemích. Vysílá se pravidelně kažou neděli a garantuje vysokou sledovanost. Každý díl se odehrává v jiném městě, ať už Německa, Rakouska nebo Švýcarska, a kromě soudobých společenských problémů (kriminalita i osobní život detektivů) nabízí pohled i na lokální kolorit (kulturu, architekturu, zvyklosti) daného regionu. (rogue13nasic)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (27)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Kedysi veľmi obľúbený seriál na našich televíziách, ktorý si už svoje odkrútil a našťastie odišiel do archívneho dôchodku. Ťažil hlavne z charizmy a sympatickosti Georga Gotza, ktorý dokázal dať určité kúzlo aj slabším častiam, ktorých bolo predsa len moc. Už som to dlho nevidel a ani to nemám v pláne, ale ako som už písal, seriál si svoje odkrútil a dnes ho už nikomu nedoporučujem. ()

berg.12

všechny recenze uživatele

Jen pro představu, Šimanského případy zaujímají pouhá 3% z celkového počtu epizod Místa činu. Tatort je naprostý televizní fenomén, který dokázal přestát nejen v konkureci desítek dalších krimisérií, ale do jisté míry žije i z konkurence mezi vlastními, co pár let se měnícími policejními týmy z různých koutů republiky. Kdo si v něm v německy mluvících zemích nezahrál, jakoby nebyl. Funguje jako líheň i důchod zároveň a celý kolos vytváří dojem promyšleného mechanizmu na podporu státní kinematografie. Jestli někdy skončí, tak spolu s ARD, o tom jsem skoro přesvědčen. ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

|45%| Lehce podprůměrný seriál, který mě moc nebral a to jsem viděl kdysi dost epizod. Co mě nejvíce dokázalo zaujmout byla postava Schimanskiho. Sledování jak řeší případy bylo celkem zajímavé. Občas padl někde nějaký nápad. Nějaká epizoda byla dokonce vydařená, další zase nudná. Celkově se vše vleklo, tak ani tu 3* nemůžu výsledně tomuto seriálu dát. S přehledem to vidim na trochu slabší průměr. ()

W.Wicki.W 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejdéle běžící německý seriál.....Každou sobotu na ARD - Das Erste... Každé město má své komisaře, svoje díly, jen si najít ty správné sympaťáky a pak se z toho pro krimi nadšence stane denní chléb... Mnichov, Stuttgart, Berlín, Kolín, Hamburg, Brémy, Frankfurt, Weimar, Hannover, Saarbrucken a mohla bych pokračovat minimálně další 4 řádky... ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Tatort je azda najdlhšie vysielaný seriál v európskych končinách, seriál vznikol v roku 1970 a dodnes sa natáčajú nové epizódy ( dokopy 1100 dielov ). V našej televízii bežal od roku 1980 a mal slušnú popularitu. Niektoré zdroje uvádzajú, že na slovenskom okruhu sa vysielalo zopár dielov už v 70-tych rokoch, ale rok som nevypátral. V seriáli sa vystriedalo obrovské množstvo aj významných hercov. ()

Galerie (17 451)

Zajímavosti (16)

  • Willi Koslowskeho alias Herberta Platzera hraje chorvatský herec Miroslav Nemec, který později v epizodách Místo činu: Mnichov ztvárnil postavu z druhé strany zákona, hlavního komisaře Ivo Batiče. (jojo-Jozin)
  • Policejní vozidlo s poznávací značkou DUBG 930, kterým Hänschen (Chiem van Houweninge) vyzvedne Schimanskiho (Götz George), se objevilo i ve filmu Místo činu - Zlomené květy (1987), avšak tentokrát jako taxi. (bo.rec)
  • Luna Schweiger (Lenny Tschiller) je aj v skutočnom živote dcérou Tila Schweigera (Nick Tschiller). (ludovit14)

Reklama

Reklama