Reklama

Reklama

Místo činu

(seriál)
  • Západní Německo Tatort (více)
Trailer
Západní Německo / Německo / Rakousko / Švýcarsko, (1970–2024), 1891 h 8 min (Minutáž: 56–140 min)

Režie:

Houchang Allahyari, Jochen Bauer, Alexander Adolph (více)

Předloha:

Henning Mankell (kniha), Axel Corti (kniha), Werner Kließ (kniha) (více)

Scénář:

Michael Haneke, Kai Hafemeister, Rainer Boldt, Martin Suter (více)

Kamera:

Frank Lamm, Hagen Bogdanski, Axel Block, Wolfgang Treu, Helge Weindler (více)

Hudba:

Klaus Doldinger, Evžen Illín, Johannes Kobilke, Peer Raben (více)

Hrají:

Klaus J. Behrendt, Miroslav Nemec, Udo Wachtveitl, Dietmar Bär, Ulrike Folkerts, Joe Bausch, Andreas Hoppe, Peter Espeloer, Annalena Schmidt (více)
(další profese)

Série(55) / Epizody(1266)

Obsahy(1)

Tatort, neboli Místo činu se v Německu vysílá už od 70. let a je označován za nejoblíbenější a nejdéle vysílanou krimisérii v německy mluvících zemích. Vysílá se pravidelně kažou neděli a garantuje vysokou sledovanost. Každý díl se odehrává v jiném městě, ať už Německa, Rakouska nebo Švýcarska, a kromě soudobých společenských problémů (kriminalita i osobní život detektivů) nabízí pohled i na lokální kolorit (kulturu, architekturu, zvyklosti) daného regionu. (rogue13nasic)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (29)

W.Wicki.W 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejdéle běžící německý seriál.....Každou sobotu na ARD - Das Erste... Každé město má své komisaře, svoje díly, jen si najít ty správné sympaťáky a pak se z toho pro krimi nadšence stane denní chléb... Mnichov, Stuttgart, Berlín, Kolín, Hamburg, Brémy, Frankfurt, Weimar, Hannover, Saarbrucken a mohla bych pokračovat minimálně další 4 řádky... ()

GASTON73 

všechny recenze uživatele

Horst Schimanski je fiktivní postava ze krimi seriálu německé televize ARD Místo činu (v orig. Tatort), který byl vysílán od 28. června 1981 v celkem 29 dílech (včetně dvou filmů). Schimanski je komisařem kriminální policie v německém Duisburgu. Postavu ztvárnil herec Götz George. Po přestávce v letech 1991 až 1997 se tato postava objevuje opět v seriálu Schimanski. Hlavním partnerem Schimanského je komisař Christian Thanner ztvárněný hercem Eberhardem Feikem. Seznam epizod http://cs.wikipedia.org/wiki/Horst_Schimanski ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

|45%| Lehce podprůměrný seriál, který mě moc nebral a to jsem viděl kdysi dost epizod. Co mě nejvíce dokázalo zaujmout byla postava Schimanskiho. Sledování jak řeší případy bylo celkem zajímavé. Občas padl někde nějaký nápad. Nějaká epizoda byla dokonce vydařená, další zase nudná. Celkově se vše vleklo, tak ani tu 3* nemůžu výsledně tomuto seriálu dát. S přehledem to vidim na trochu slabší průměr. ()

Peči 

všechny recenze uživatele

Jak tady většina píše - Místo činu je Schimanski a Schimanski je místo činu, aneb tenhle seriál stojí hlavně na hoších s Duisburgu čilia osa Schimanski, Thanner, Henschen, Königsberg a Osman... Jediné co mě mrzí, že představitel Thannera Eberhard Feik umřel tak brzy.. Kromě jiného mohlo být ještě více jejich společně natočených dílů. :( ()

Boyolomouc 

všechny recenze uživatele

Německý seriál bych řekl je na stejné urovni jako český! Tak že o ničem. Vše je tak nějak stejné a nekonečné,nezáživné. Tady se sází na občas polonahého Götz George a na to že se chová jako správný policajt.První série jsou vcelku zajímavé ale můsíte bejt asi fandové takového typu seriálu.Mě to vše tak nějak nudilo a další série jsem nedal.Oni němci mají dobré reality show ale seriály moc neumí!A jako fanoušek G.George si raději pustím Poklad na Stříbrném jezeře kde také hrál. ()

Galerie (18 596)

Zajímavosti (16)

  • Při prvním vysílání (8. dubna 2018) vidělo film v Německu 8,37 milionu diváků (ČSFD)
  • Pieseň "Tears of Ice" zložili a naspievali producenti Bolland & Bolland. (monalisa69)
  • Christian Tasche zemřel na srdeční selhání při natáčení tohoto filmu. (ČSFD)

Reklama

Reklama