Reklama

Reklama

Místo činu

(seriál)
  • Západní Německo Tatort (více)
Trailer
Západní Německo / Německo / Rakousko / Švýcarsko, (1970–2024), 1898 h 38 min (Minutáž: 56–140 min)

Režie:

Houchang Allahyari, Jochen Bauer, Alexander Adolph (více)

Předloha:

Henning Mankell (kniha), Axel Corti (kniha), Werner Kließ (kniha) (více)

Scénář:

Michael Haneke, Kai Hafemeister, Rainer Boldt, Martin Suter (více)

Kamera:

Frank Lamm, Hagen Bogdanski, Axel Block, Wolfgang Treu, Helge Weindler (více)

Hudba:

Klaus Doldinger, Evžen Illín, Johannes Kobilke, Peer Raben (více)

Hrají:

Klaus J. Behrendt, Miroslav Nemec, Udo Wachtveitl, Dietmar Bär, Ulrike Folkerts, Joe Bausch, Andreas Hoppe, Peter Espeloer, Annalena Schmidt (více)
(další profese)

Série(55) / Epizody(1271)

Obsahy(1)

Tatort, neboli Místo činu se v Německu vysílá už od 70. let a je označován za nejoblíbenější a nejdéle vysílanou krimisérii v německy mluvících zemích. Vysílá se pravidelně kažou neděli a garantuje vysokou sledovanost. Každý díl se odehrává v jiném městě, ať už Německa, Rakouska nebo Švýcarska, a kromě soudobých společenských problémů (kriminalita i osobní život detektivů) nabízí pohled i na lokální kolorit (kulturu, architekturu, zvyklosti) daného regionu. (rogue13nasic)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (29)

berg.12

všechny recenze uživatele

Jen pro představu, Šimanského případy zaujímají pouhá 3% z celkového počtu epizod Místa činu. Tatort je naprostý televizní fenomén, který dokázal přestát nejen v konkureci desítek dalších krimisérií, ale do jisté míry žije i z konkurence mezi vlastními, co pár let se měnícími policejními týmy z různých koutů republiky. Kdo si v něm v německy mluvících zemích nezahrál, jakoby nebyl. Funguje jako líheň i důchod zároveň a celý kolos vytváří dojem promyšleného mechanizmu na podporu státní kinematografie. Jestli někdy skončí, tak spolu s ARD, o tom jsem skoro přesvědčen. ()

GASTON73 

všechny recenze uživatele

Horst Schimanski je fiktivní postava ze krimi seriálu německé televize ARD Místo činu (v orig. Tatort), který byl vysílán od 28. června 1981 v celkem 29 dílech (včetně dvou filmů). Schimanski je komisařem kriminální policie v německém Duisburgu. Postavu ztvárnil herec Götz George. Po přestávce v letech 1991 až 1997 se tato postava objevuje opět v seriálu Schimanski. Hlavním partnerem Schimanského je komisař Christian Thanner ztvárněný hercem Eberhardem Feikem. Seznam epizod http://cs.wikipedia.org/wiki/Horst_Schimanski ()

Reklama

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

(mluvím pouze o dílech, kde je komisař Schimaski) Naprosto jedinečné a neobvyklé zpracování komisaře, který je schopný ukrást zelináři pomeranč, nebo naprosto zpackat nenápadný průnik do objektu a to ještě velmi trapným způsobem. Vyzdvihuji obrovský humor a nadsázku s jakou je seriál točený. V každém díle je minimálně jedna nenápadná scéna, které mě dokáže překvapit, rozesmát a udivit zároveň. Kdo by neměl rád komisaře, který miluje ženský, pivo currywurst a rychlost? Komisaře, který se liší od lidí, které honí pouze tím, že má odznak (pokud si ho nezapomněl někde v hospodě), který je spravedlivý a svým lidským přístupem dokáže policejní práci přiblížit na snesitelnou úroveň. Komisař, který umí rány i dostávat, ale který má poslední slovo...Za mě a pro mě je Schimanski fenomém, který nastavil laťku tak vysoko, že ji lze jen těžko překonat. Navíc když se nad tím zamyslím, tak si nepamatuji, že by někde před tím v nějakém seriálu byla tak dokonale sehraná parta kriminalistů, mezi kterými chemie opravdu fungovala - je to takový německy Magnum. A nutno poznamenat, že jeho postavou se inspiroval nejeden tvůrce. ()

Peči 

všechny recenze uživatele

Jak tady většina píše - Místo činu je Schimanski a Schimanski je místo činu, aneb tenhle seriál stojí hlavně na hoších s Duisburgu čilia osa Schimanski, Thanner, Henschen, Königsberg a Osman... Jediné co mě mrzí, že představitel Thannera Eberhard Feik umřel tak brzy.. Kromě jiného mohlo být ještě více jejich společně natočených dílů. :( ()

Boyolomouc 

všechny recenze uživatele

Německý seriál bych řekl je na stejné urovni jako český! Tak že o ničem. Vše je tak nějak stejné a nekonečné,nezáživné. Tady se sází na občas polonahého Götz George a na to že se chová jako správný policajt.První série jsou vcelku zajímavé ale můsíte bejt asi fandové takového typu seriálu.Mě to vše tak nějak nudilo a další série jsem nedal.Oni němci mají dobré reality show ale seriály moc neumí!A jako fanoušek G.George si raději pustím Poklad na Stříbrném jezeře kde také hrál. ()

Galerie (18 761)

Zajímavosti (17)

  • Christian Tasche zemřel na srdeční selhání při natáčení tohoto filmu. (ČSFD)
  • Willi Koslowskeho alias Herberta Platzera hraje chorvatský herec Miroslav Nemec, který později v epizodách Místo činu: Mnichov ztvárnil postavu z druhé strany zákona, hlavního komisaře Ivo Batiče. (jojo-Jozin)
  • V tejto epizóde je použitá pieseň "Midnight Lady" od Dietera Bohlena z Modern Talking. Naspieval ju anglický rockový spevák a bývalý člen skupiny Smokie, Chris Norman.
    (monalisa69)

Reklama

Reklama